Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti

Ići dole 
+3
Ervin-Eko
Masic
Ekozelj
7 posters
AutorPoruka
Ekozelj
Fly fisherman
Fly fisherman
Ekozelj


Broj poruka : 34
Godina : 52
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 17.01.2010

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty
PočaljiNaslov: Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti   Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti EmptyUto 18 Sep 2012, 23:38

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti


Gledajući svašta nešto po netu naišao sam na ovu alatku i oduševio se njenom funkcionalnošću. Radi se naime o običnoj bobini za konac na koju je montiran jedan dodatak koji omogućava da se dubbing radi samom bobinom bez upotrebe dubbing toola ma koje vrste i da se taj isti dubbing odmah, samom bobinom namota na udicu. Svima je poznato koliko frustrirajuća može da bude bobina koja se ljulja levo desno, udara u dubbing tool ili kontra pincetu, dok pokušavamo da uvrtimo dubbing i da ga kasnije namotamo na udicu.
Ova alatkica sve to eliminiše i sam postupak i izrade i motanja dubbinga se obavlja veoma jednostavno.
E sada sve bi bilo lepo da to nešto ne košta kojih tridesetak dolara i da je dostupno da se kupi kod nas bez cimanja i naručivanja preko neta. Gledao sam malo, mozgao i rešio da je sam napravim kao što sam uostalom tamo nekada davno pravio i svoju prvu stegu, prvu bobini, finišere, upredene predveze... Svašta nešto sam pravio što iz razloga nemogućnosti nabavke a delom i iz razloga što brate volim sam da napravim više nego leba da jedem.  Laughing

Znači krenimo redom:


O ovome se radi: http://www.flytyingtool.net/index.htm


Evo šta se sve može uraditi sa njom: https://www.youtube.com/results?search_query=mitch%27s%20bobbin%20whirler


Ovako izgleda original:

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Mitchsdub_01_resize





Ovako izgleda moja verzija:

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti To_resize




Od materijala potrebno vam je: parče zubarske žice 0.7mm, prazan uložak od hemijske olovke, super lepak, osnovni konac, epoksi smola.


Izrada:

Odseći parče uloška od hemijske olovke dužine oko 6-7 mm, šublerom izmeriti prečnik cevčice bobine na koju ide montaža zatim uzeti burgiju tog prečnika, lagano je zagrejati i pomoću nje proširiti odsečeni uložak na promer cevčice bobine. Napomena: Nemojte bušiti plastiku nego je lepo proširite zagrejanom burgijom.
Tako proširenu plastiku skalpelom razezati uzduž ali samo jednu stranu, i navući je na cevčicu. Probati dali lepo klizi po cevčici (mora da klizi ali ne ni skroz lagano, da šeta sama od sebe ni preteško, da zapinje). Sa suprotne strane od reza skalpelom lagano napraviti plitki uzdužni kanal u koji ćemo montirati žičani deo.
Preciznim špic-kleštima oblikovati žicu u oblik kao na slici, kapnuti malo lepka u napravljeni kanal i zalepiti zicu na plastični deo vodeći računa da bude paralelna sa cevčicom bobine i u osi.
Bobinu sada staviti u stegu i drugom bobinom i koncem sve armirati kao kada se montiraju sprovodnici na štap. Napomena: Vodite računa da ne stegnete mnogo sve koncem jer je cilj da dobijemo deo koji lagano klizi po cevčici i rotira se oko nje.
Preko konca na kraju naneti sloj epoksi smole.

Napomena: Obavezno se posle svega diviti svom radu i uštedi od tridesetak us dolara  
ha ha ha ha  


Poslednji izmenio Ekozelj dana Sub 29 Mar 2014, 16:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti   Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti EmptySre 19 Sep 2012, 00:01


Fantasticno..:) ..,odusevljen sam tvojom majstorijom..ajde sada i za jedan lep finisher step da vidimo..(pre neki dan mi puce donja zica na finisheru,a ne bi da ga menjam,trajao je punih 12 godina..).

Jos jednom svaka cast..

Pozdrav.
Marko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti   Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti EmptySre 19 Sep 2012, 00:01

Bravo Ekozelj, ovo mi se dopada.... Bravooo
Hvala ti sto si podelio sa nama. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko_72
Visitor
Zeljko_72


Broj poruka : 193
Godina : 52
Lokacija : Ljubovija
Datum upisa : 30.09.2010

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti   Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti EmptySre 19 Sep 2012, 08:14

Ovo moram probati. Deluje super

Imas :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti   Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti EmptySre 19 Sep 2012, 08:30

Bravisimo thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti   Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti EmptySre 19 Sep 2012, 09:14

Vrlo interesantno resenje.Ekozelj druze spakovao si ovaj dodatak vrhunski.

E sad,ja mislim da je mnogo lakse,brze i prakticnije razdvojiti osnovni konac iglom i tako dabirati :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti   Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti EmptySre 19 Sep 2012, 09:44

BRAVO :king: !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Sponsored content





Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti   Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mitch's Bobbin Whirler i kako ga napraviti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako se borite protiv moljaca II ?
» Kako da koristim CDC
» Plotica i kako je loviti
» Kako uloviti beluna ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: