Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Potočna pastrva s Unca -BiH

Ići dole 
+10
Vrbanić Danijel
Bifi
Madjoni
Pedja GM
MaxFly
Panic
Gegula
Milantaa
Sasats
MDujmović
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyUto 25 Sep 2012, 15:08

Madjoni ::
Čitav ovaj proces je postao mučenje istog trena kad je zakačio 4-kom plus na tanak tipet ribu od deset kila.

Realno da je imao meredov, mogao je ribu dosta ranije izvući...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyUto 25 Sep 2012, 19:37

MaxFly ::

Realno da je imao meredov mogao je ribu dosta ranije izvuci...
Tačno,bila bi napolje posle prvo 20 minuta cheers
ali isto tako ponavljam,dobra neka riba,mrdnula mu nije bar na ovom videu što se vidi...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Bifi
Visitor
Bifi


Broj poruka : 373
Godina : 61
Lokacija : Sanski Most
Datum upisa : 05.11.2008

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyUto 25 Sep 2012, 22:14

Madjoni ::
Pravi ribari to ne nose

Naravno da ne nose , no ne treba zanemariti ni tu činjenicu koliko meredov u zadnjim i u odlučujućim trenutcima ulova osigurava
taj isti ulov a isto tako druga strana medalje je ta da ovakvu ili sličnu ribu ovoj meredov dosta povrijedi i naškodi joj ...

No da nebi ulazili u tu problematiku ...meredov ...da ili ne ...to je već neka druga tema ..... čovjek na videu ...a moj dobar
prijatelj i inače vrlo iskusan ribolovac mušičar /gajder postupio je onako s adrenalinom kako je najbolje znao i umio i kako ga
je ribolovački instikt vodio ....

Stavite se u njegov položaj samo s jednim pitanjem ...kako bi vi postupili ....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.patak.com.ba
Vrbanić Danijel
Visitor
Vrbanić Danijel


Broj poruka : 162
Godina : 52
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 21.12.2013

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyUto 09 Dec 2014, 16:36


Ova riba je kao stara žena koja je na kraju svog života što pokazuje svojom veoma slabom borbom za ribu te veličine.Pravo je mučenje ovako izmorenu ribu koja ni nakon nekoliko minuta ne može otplivati sama pustiti jer če najvjerojatnije polako umirati i patiti. Po meni je humanije ovakvu ribu usmrtiti i preparirati da krasi prostorije ribolovne udruge.Gdje če njezina veličina i ljepota izmamljivati uzdahe mnogih naraštaja mlađih ribolovaca a ne da negdje istrune ,a što je najgore da pati u polakom umiranju.Zar mislite da je ona to zaslužila?
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyUto 09 Dec 2014, 17:25

Gledam ovo pa se iscudjavam,kakve opaske i komentari,pravi  musicar ne nosi meredov ,ne vrhunski je,ova riba je krpa,stara zena,zna on sta radi iskusan je,da je malo pustio otisla bi,sta trci levo desno itd itd. Ufffff
Slatko ste me nasmejali,hvala vam,Ljudi ce vam uvek zavideti na lepoj zeni i velikom ulovu,TU UVEK POSTOJI DOZA LJUBOMORE ,ah kako surovo zvuci.
kO GOD DA JE OVAJ MUSICAR,MOGU SAMO RECI BLAGO NJEMU,ON JEDINI ZNA KAKO SE OSECAO . sorry
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Guide
Guide
Stars Member


Broj poruka : 579
Godina : 46
Lokacija : Kolasin, Montenegro
Datum upisa : 30.10.2014

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyUto 09 Dec 2014, 18:48

Interesantno kako joj ne pomaze u disanju.to bi valjda u onakoj sporoj vodi trebao da radi?
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Vrbanić Danijel


Broj poruka : 162
Godina : 52
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 21.12.2013

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyUto 09 Dec 2014, 19:58

Kakve veze ima ljubomora s time što sam rekao da je ova riba stara žena.S time sam mislio samo reči da je ova riba u jako slaboj kondiciji i nije pružila borbu kakva se očekuje od ribe takve veličine. A na kraju nisam na filmu vidio da je riba otplivala u što i sumnjam. A ako je puštena u ovakvom stanju i dalje mislim da se neče oporaviti i puštanjem nije učinjen nikakav plemeniti čin.A ako želiš vidjeti kako se bori riba od 40 cm. pogledaj moj video i fotografije na mom profilu na fb-u pa češ vidjeti da nemam zašto biti ljubomoran. Samo sam komentirao činjenice.



Poslednji izmenio Vrbanić Danijel dana Uto 09 Dec 2014, 21:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Stimulator 64
Visitor
Stimulator 64


Broj poruka : 324
Godina : 60
Lokacija : Zaječar, Srbija
Datum upisa : 16.04.2009

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyUto 09 Dec 2014, 20:32

Mislim da je g.Vrbanić Danijel u pravu kada kaže da je korisno, u pravom trenutku trofejnu ribu preparirati i staviti na zid ribolovnog udruženja, kako bi podstakla mlade naraštaje da se bave ribolovom pre svega a takodje i da se potrude da i oni sačuvaju takve primerke za svoje naslednike. U reci će ostati onda prostora da naraste naredni ovakav primerak ako se voda dobro čuva a ovde je izgleda upravo o tome i reč, sve čestitke onima koji gazduju Uncem, očigledno je da imaju dobro razvijen ribolovni turizam.:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptySre 10 Dec 2014, 20:56

G-dine Vrbanicu nisam mislio samo na tvoj komentar,ujedno sve je ovo bilo u saljivom tonu,nema sa moje strane nikakve zle namere.
A ako je za utehu ja se slazem sa tobom,ova riba mene podesaca na izluzenu ragu,ko zna kolko njih cuva ovu ribettinu da bi neki ff turista mogao da je uhvati i slika i prepricava dozivljaj sa ove reke itd itd,mozda se samnom neko i ne slozi ali sta cu tako ti je to...:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Brane1972
Visitor
Brane1972


Broj poruka : 202
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.03.2012

Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 EmptyČet 11 Dec 2014, 08:30

Ova riba je preparirana , nalazi se u kucici gde se kupuju dozvole u Martin Brodu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrva s Unca -BiH   Potočna pastrva s Unca -BiH - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potočna pastrva s Unca -BiH
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Fly Fishing VIDEO-
Skoči na: