Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Koje ribe treba da jedemo?

Ići dole 
+10
RadeZamora
Bahus
Sasats
Damirt82
Murino
Crni
Saleja
Mixmaster
Mafke
Sale
14 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptySre 10 Okt 2012, 23:20

Nije valjda da jedete ove ribe sa Morave ??? Pa jel znate sta se sve tamo uliva ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 09:28


Kolega Sale,odlicno pitanje,cak moze i tema o tome da se otvori Bravooo !


Pravo da ti kazem (samo teko i umem),ne mogu ni da zamislim sta sve ulazi u V.Moravu,ni koliko zagadzenih recica.
Znam da je daleko od ispravne vode (kada vidim Rajnu 3X vecu sa perfektnom bojom,sve je jasno),riba moze da podnese visoki procenat otrova i
da bude stetna za konzumiranje, a da se i dalje veselo pracaka i uzima alavo hranu. Ovo neki jos uvek pobijaju,i tvrde da dok riba uzima hranu i cujes
kreket zaba, sve je OK. Uvek ponesem klena sa Morave,bas za jelo,inace sam 1-3 put u sezoni na Moravi,zanimaju me manje reke i potoci.
Posto sam vise puta objasnio zasto bas klenove nosim kuci obavezno,da dodam da sam odavno primetio da ukus klena sa Morave ne moze da se
poredi sa ukusom klena sa manjih i brzih vodotoka na kojima pecam.

Daleko je ukusniji klen iz recica na kojima lovim,pripremljen posle ribolova odmah,ukusniji je i od sveze ribnjacke pastrmke u ribarnici,a riblja corba spremljena od par krupnijih klenova je vrhunac ( iz ugostiteljske sam porodice a otac profesionalni kuvar bio u Svajcarskoj sampion 1 ). Klen sa V. Morave
je bljutavog ukusa,dok sa Zapadne Morave je perfekt a i skobalj ''sprudas''ne zaostaje,cak naprotiv.

Sale,ja odavno nemam poverenja ni u voce i povrce sa pijace,ni u meso u kasapnicama. Proucavao sam odavno nutricionizam i tek saznao o mesu
svasta i da ne nabrajam redom namirnice koje svakodnevno koristimo. Bio sam Vegetarijanac 100 % 7.5 god bez prestanka ,od 93-2000 g.daleko
pre pomodarstva i ne zarad foliranja. Svestan sam sta jedemo,ali sam OGUGLAO,bitno je da znam i da vaspitavam cerkicu postepeno skocko

A za DEDU,''nek ide zivot'' cheers





Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 11:08

Moravske ribe su bolji i zdraviji zalogaj od pašteta, salama, margarina....

Kada bismo pokušali da nateramo nekog radnika koji radi u fabrici gde se to priprema i pakuje, da pojede svoj proizvod, on bi pre pristao da ga ubijemo nego da to stavi u usta.

Ako uđemo u samoposlugu i razgledamo šta se sve tu nudi i malo bolje razmislimo, shvatićemo da riba iz Velike Morave kvalitetom prevazilazi gotovo kompletnu ponudu.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 12:01

Brizni kolega.. Dok je recnih rakova i garamusa u v. moravi ja cu jesti ribu.... svestan da se hranim zdravo...
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 13:36



Eh ,daleko smo od zdravog 100 %,ali kad pomenu Mix suhomesnate artikle u radnjama ha ha ha ha (de se seti,jaaoooo),neuporedivo je zdravija i przena beovica uvaljana u

projino brasno i spustena u vrelu mast (ovo ulje je otrov 100% ,garantujem). Zdravija je ta beovica i od SVAKE konzervirane ribe i mesa naravno. Kada je u pitanju meso

(ako ce mo zdravoj hrani ),ko nema svoje selo ,tj.izvor zdrave hrane,neka nabavlja od coveka sa sela od poverenja od jaja,pilica do mesisteta sampion 1

Skoro se jedan seljak predomislio ,pa je posle par h otkopao uginulu junicu i cas posla istranzirao,a za tili cas se stvorila u JA mesari. Da beda bude veca,radi se o jednom jakom

domacinu,koji je uzor i zavist svakom seljaku u tom selu,jer nema sta nema. Hektara obradive povrsine oko 30 EEEEEEEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ.

U sustini nije los,posteniji je od vecine,ali kada je za tu crknutu junicu otiso da dize buku u radnji sto mu gazda kasni sa delom isplate 2 dana,NEK IDE U P. MATERINU.

Razocarao me je jos kada sam video(brao sam gljive) da porodicno idu u sumu da KRADU so za divljac postavljenu ,GREHOTE OD BOGA (pa to jebar DZ.),ali posle ovoga skoro

sto navedoh RAZOCARAO ME ''DOMACIN''.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 14:10

Pa ne mozemo svi da jedemo lipljana,pastrmku,mladicu...ima nas koji jedemo klenove,belice,potocne mrene...isto kao sto ne nosimo sve Simms waders-e ne pecamo svi na Orvis,Sage,Winston stapove nego gacamo i pvc kombinezonima i pecamo na Lineaeffe,Hakyuo,Energoteam...stapove... i pazi kad nam nista ne fali a i uzivamo u ribolovu.Jos nisam cuo da se neko zatrovao ribom iz Morave...
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 15:01


Industrija nam je 0 bodova,pa nam reke zive. Inace,koliko kosta 1 sistem za prociscavanje ja sam hteo da zaplacem,
pa BG glavni nas grad jedini u EU nema za Dunav i Savu taj preciscac. Mislim da voda NEMA CENU,ali,ocigledno da u Srbiji
je nebitno. Pa jedini mi u EU pijemo vodu sa javnih cesmi i iz vodovoda normalno. Gde god sam probao,odvratna je,a

u Holandiji ima i ''ukus i miris''.

JJAAOOOO BOGAT SMO NAROD, ali nismo svesni svoje nesvesti,sa par klikerasa u vrhu,bili bi ko Svajcarska.

To je vec teska i mucna tema a debelo ide u OFF.

Ma u V. Moravu ide sve,pa moze i OFF
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 15:31

Kad jedeš pastrmku, lipljena ili mladicu, kažu "Koji skot. Jede salmonide umesto da ih pusti da žive. To su plemenite ribe..." Kad jedeš mrene, klenove, skobalje i bucove, kažu: "Koji skot. Jede štrokave ribe "š" klase..." Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 16:19

Hvala sto ste prebacili temu, jer originalna vec ne lici ni na sta.... samo bi zamolio administratore da moj zadnji post vrate u ovu temu...

Ovo se ovako otelo jer postade bezveze od iskopleksiranih kolega u njihovom ne znanju.. ocigledno vecitom ....da promene svoju strategiju u njihovom omalovazavanju svega sto isti ne umeju...
Pravo da kazem ja sam se nadao da ce da se pojavi neko da kaze da to nije musicarenje kad lovis mrenu i td... znao sam da ce do ovako neceg doci....

Pa eto mladjan momak JA da vam objasnim nesto, cisto da bi u boducnosti ne postavljate vaka pitanja. Vode gde obitava potocni rak i garamus su vode SOLIDNOG KVALITETA.... Sad vi u vasim mozgicima kontate kako to da kad iz svih kanalizacija od juzne i zapadne i velike uzvodnog toka tamo negde u Jagodinu ne plivaju mutanti???

Objanjenje: Svaka voda u prirodi stvorena genijanoscu Boga je sposobna za samo preciscavanje. Pogotovu ako su bogate kiseonikom. Posto je Morava buicava reka, nasa industrija u 'razvoju" eto i razloga zasto je kvalitet vode sve bolji, bolji od pre 20god. sve punija rakova koji su osnovni pokazatelj da se radi za danasnje vreme vodi vrhunskog kvaliteta..


Evo ja i moja familija bas smo zavrsili rucak sa pecenim mrenkama,,,, dva komada dovoljna za zasite cetvoroclanu porodicu... a ostalo ih jos tri fioke zamrzivaca. toliko ne hvataju ni grabuljasi u vreme zimovnika.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 16:23

Zaboravih da kazem ....prelepog je ukusa.. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 16:43

Koje ribe treba da jedemo ?

Skuše na žaru da bi vam srce bilo zdravo.Laughing

Sadrže omega-3 masne kiseline, koje smanjuju rizik od kardiovaskularnih oboljenja. study Basketball
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 17:27



Zete,ako vam se slosi ,zovi me hitno,nije mi za tebe no za decu ha ha ha ha probao sam na moju foru siljkice pre neki dan i sampion 1

87-me mi je covek demonstrirao kako da napravim izvor pitke vode pored Morave. Non-stop me zezao sto s Morave dolazim zbog nedostatka vode za pice,''onolka reka a ti zedan'',

ponavljo mi je dok mi nije puko film i odbrusio mu da je dosadan. Tada mi covek objasni da misli ozbiljno i sutradan me odveo na Moravu ,dok sam ja bacao mepps #3 i imao prvog

kilasa u zivotu (jos jedan razlog da pamtim taj dan,kada sam pio moravsku vodu),on je motkom nekom na blagom uzvisenju obale od sodera i peska iskopao ovecu rupu i 1 kanal za

odvod mutnjikave vode ,sve to na 1m od reke. Ubrzo se ukazala profiltrirana voda bistra ko rakija i okrepljujuce hladna,cim se izbistrila naravno.

E,da li bih sad pravio izvor,nisam siguran scratch
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 18:01

Pa dobro Mafke ako vi krenete u rikverc od mojih siljkica, znacemo da se javimo blagovremeno kod lekara. moguci i da se javi koje kakva reakcija posto niste navikli na moravsku ribu.... cak pored tvog ogromnog Moravskog iskustva, te ribe siljke koje inace zoves u deminutivu koje su same isto sprem mrena takodje deminutiv... pa reko imas li u opste ideju kad se zovu ovako ili onako,, jer bi valjalo se malo preciznije odraziti ovako javno. ispascu i ribokradica na kraju, pored toga sto jedem smece.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 18:27


Bre siljka je lokalni naziv za manje mrene oko 300 gr, i ti si Moravac scratch a deminutiv je od miloste naziv bbrrrr
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? EmptyČet 11 Okt 2012, 18:30

Skuša na žaru u marinadi od maslinovog ulja, bijelog luka i peršuna. Mmmmmm mnogo dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koje ribe treba da jedemo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koje ribe treba da jedemo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Imitacije ribe koje lovimo
» Za ovo treba imati zdravo srce...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: