Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida

Ići dole 
+10
Falco
SnikS
Djomla-BL
ShoneFly
Sasats
Mafke
Pex
Madjoni
MaxFly
Mixmaster
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 19:56

Mislim da je ovdje sve jasno....

LINK


Na osnovu čega zaključak da je zastupljen samo sitan lipen i pastrmka???
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 20:04

Sone ::
Ljudi u Nemačkoj reče mi drugar koji tamo radi na nekoj rečici koju gleda sa mosta svaki dan ,klenovi od 2-3 kg
se dižu kad im baciš kamenčić u vodu ,koliko je njima zanimljiv klen čisto sumnjam . Kaže da ih niko ne peca ima ih ko pleve...

To je zato što nemaju običaj da ga love i uznemiravaju. Takve bi im bile i pastrmke da ih niko ne lovi.

"Zaljubljenost" u lov salmonida je vrlo star i proističe iz vremena kada se riba lovila za jelo. Jedina prednost salmonida
nad ciprinidima je u tome što imaju manje kostiju u svom mesu. To je sve. Zapitajmo se koliko je to bitno u vreme kada
ribu lovimo isključivo zbog sporta (rekreacije).

P.S:
Čak i ta "prednost" je danas pod znakom pitanja. Veliki broj mušičara koje poznajem više vole klena na trpezi nego
pastrmku. Krupan klen se relativno lako čisti od kostiju, a po mišljenju mnogih, mesu mu je daleko ukusnije od pastrmke
(a posebno lipljena).
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 20:12

Nisam isključiv, već pomenuh lovim i klena, a koliko mi znači vidi se iz priloženog videa,
a mnogi ovolikog nisu ni vidjeli a kamoli uhvatili sorry Meni ne znači ništa, ali mi je
interesantan zbog količine i zastupjenosti ali i jednostavnosti hvatanja
sampion 1



Poslednji izmenio Djomla-BL dana Pet 26 Okt 2012, 20:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 20:13

To Mix prava tema.Oduvek sam vise voleo musicariti klena nego pastrmku.Klen je mnogo oprezniji,primeti li te mozes da zaboravis na njega tog dana bas kao sto Mix kaze.Da je manje borbeniji slazem se u potpunosti ali zanimljivije mi je da se sunjam i puzim kraj vode ne bi li prevario nekog klena nego da 50 puta zabacim u isti vir i nabodem bar 20-30 pastrmki koje su mi bukvalno kraj noge i ne plase se,kao pecanje na vidjeno.Sitni klenovi se daju prevariti najlakse ali oni koji mere 1-2 kg su lukavi i nece se bas na sve zaleteti.Najzanimljivije mi je kod lov klena kada mu serviras musicu pola metra ispred njega a on krene kao torpedo da talasa vodu i uzme imitaciju uz ogroman prasak povrsine.Momenti za pamcenje,dok su mi nekako salmonide klasika.Baci -vadi.Opet stvar ukusa ali ja sam uvek vise bio za musicarenje klena i za sada ce tako ostati jos kad na red dodju i bucovi,lele lele pa gde je adrenalinu kraj...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 20:16

Djomla-BL

Pa jednostavno sam pregledao temu Vrbas na forumu i pronasao slike lipljencica kakvih u npr. Rzavu ima na tone i nekoliko
lepih ciprinida koje si ti okacio. cestitam
Sve to ide u prilog onome sto sam prvo napisao u ovoj temi . Dzabe vam salmonidnost kad nema salmonida drugar, ali
vidim da se moze dobro naloviti drugih riba lepih dimenzija

One slike ne znace nista . evo kod mene kako sam cuo je ulovljen som pre neki dan od preko 50 kg i jos nekoliko od 20,
30 i ko zna koliko kila . ali ja necu reci da je morava el dorado za lov na somove kapitalce...
I sad ces da me ubedis da vise uzivas u hvatanju lipljena od 20 ak cm nego u cepanju krupnih klenova
Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 20:22

Izgleda da su bosanske reke prepune klenova koje retko koga zanimaju. Zato se lako love.

Lako se lovi i lipljen, u Sibiru. To je "baci-vadi" i to sve sami kilaši. Ljudi koji su bili tamo, kažu da im je dosadio u roku od 10 minuta. Kažu: "Zapitamo se što smo ovde dolazili - ovo je previše dosadno!?"

Slično je i u Crnoj Gori, u Plavu. Ja tamo često potpuno zaboravim na lipljena, jer se po jezeru i nekim delovima Lima šetaju klenčuge na sve strane. Kažu: "To ovde niko ne lovi."

U Srbiji je drugačije. Klena ubiše ribokradice, a i ribolovci. Tražen je na trpezi i iz nekih reka gotovo istrebljen. Danas sam mušičario na Nišavi i jedva bocnuo nekoliko primeraka koji jedva pređoše 20 cm!!!

Evo, DJomla, ako mu je loše na Vrbasu, može da skokne do Nišave. Ovde je teže uloviti klena od 500g nego u Vrbasu mladicu od 20 kg!!! Prava stvar. Laughing


Poslednji izmenio Mixmaster dana Pet 26 Okt 2012, 20:29, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 20:29

Tema o Vrbasu i nije slika pravog stanja na terenu, niti ja kažem da je Vrbas eldorado za salmonide, ali je uzet samo kao
primjer, čisto divlje vode bez revirskog dela a ima jako zdravu populaciju salmonida i ako je jako napadnud sa svim
vidovima regularnog i neregularnog ribolova, to mi je i bila namjera da prikažem.A ja nemam nikakvu namjeru da te
ubeđujem šta volim a šta ne, pošto ja svu ribu koju lovim, lovim iz čistog ćeifa, što na muhe, što na plovak ili varalicu,
jednostavno uživam u bilo kom ribolovu iz ove tri tehnike i to je to...

Ako ikada budeš imao priliku da dođeš do Banja Luke slobodno se javi, pa da vidiš koliko je jednostavno uhvatiti klena
na mahač bez da se šunjaš, pužeš ili šta već, dođeš, baciš i uhvatiš, vrlo prosto
WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 20:40

Mixmaster ::
Izgleda da su bosanske reke prepune klenova koje retko koga zanimaju. Zato se lako love.
...ako mu je loše na Vrbasu, može da skokne do Nišave. Ovde je teže uloviti klena od 500g nego u Vrbasu mladicu od 20 kg!!! Prava stvar.

Ma nije ni u BiH sjajna situacija...

Evo ja sam danas bio na rijeci Usori i za tri sata pecanja jedva tri sitna klencica i jedno fulanje klencuge(prejaka kontra).
Cesto se zapitam kako bih prosao na nekoj reci gde ima dosta velikih klenova...Ja na prste mogu da nabrojim virove u
Usori gde ima klencuga od 500gr i vise a sice ima poprilicno...A mislim da je slicna situacija i na Vrbanji,Ukrini, i ostalim
slicnim rekama u okolini....
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 20:41

Djomla-BL ::
...dođeš, baciš i uhvatiš, vrlo prosto
Neko je vec ovde napisao da musicarenje i ne treba da bude komplikovano .
Zato budi srecan da je tako kod tebe i uzivaj
Ako se namesti situacija rado cu posetiti Banja Luku i Vrbas :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Falco
Visitor
Falco


Broj poruka : 158
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 29.06.2008

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 21:05

SnikS ::
... zanimljivije mi je da se sunjam i puzim kraj vode ne bi li prevario nekog klena nego da 50 puta zabacim u isti vir i nabodem bar 20-30 pastrmki koje su mi bukvalno kraj noge i ne plase se ...
Reci mi gde je ta reka sa pastrmkama, svratio bih malo.
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptyPet 26 Okt 2012, 21:09

Moravica!
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptySub 27 Okt 2012, 00:34




Mixe,sta predlazes sad za ''torpeda'' sa Grze ???????
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptySub 27 Okt 2012, 06:51



Ako misliš na klenove, predlažem da ih posmatraš i uživaš, kao i do sada.
Bockaj pastrmke kad si na Grzi. To je 1000x jednostavnije (na tom jezeru).
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptySub 27 Okt 2012, 09:54



Pa zar nije izazov upecati klencugu onde,sve ih je vise,postace dominantna vrsta.
Mozda ce se lakse loviti jednoga dana scratch

Ja cu pokusati ako novembarsko Sunce poveze par dana,izmamice ga na povrsinu.
Na skakavca ili neku sitnu BWO,sedzice,ako nista,fotosi ili kupanje nekih ...
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 EmptySub 27 Okt 2012, 22:04

Kod nas je klen odavno provaljen kod ribolovac koji love na "žive" mamce!
Sa proljeća to je pravi masakr,višnja i pileća đžigerica su glavi aduti!
Tako da je svake godine njegova populacija izdašnija.
Jako teško je uloviti krupnog klena na fly,možda jednog al' da se ulovi često po neki veliki teško-nemoguće!
Pod "dobrim" klenom podrazumjevam ribe od 50cm i više.


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida   Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenja klena vs mušičarenje salmonida
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: