Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Windows Vs. Linux Vs. Mac

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
MarkoTimokRiver
Visitor
MarkoTimokRiver


Broj poruka : 412
Godina : 38
Lokacija : Grljan/Zajecar
Datum upisa : 21.02.2010

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptyUto 06 Nov 2012, 17:03

Epa ajde da vidimo ko je na chemu Laughing

Ja sam se odrekao windowsa i vec dve i po godine imam instaliran Linux Ubuntu,trenutno je najnovij 12.10


What about You ???

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/selectivechub
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptyUto 06 Nov 2012, 17:46

sampion 1 UBUNTU
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide
Face90


Broj poruka : 663
Godina : 33
Lokacija : Bijelo Polje
Datum upisa : 26.04.2012

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptyČet 08 Nov 2012, 15:35

Pa ovako "Ubuntu" operativni sistem je otvorenog koda i dosta je brzi . ne treba neka jaka masina da ga pokrene . Prednost Ubuntu-a jeste ta sto se stalno nadogradjuje i virusi mu ne mogu nista , druga stvar jeste ta sto je za Ubuntu malo teze nauciti komande da bi se savladao neki program . Windows je dosta lakse da koriste ljudi koji nemaju vremena da se zamlacuju komandama . Mana ajde da kazem Windowsa je ta sto je skup a vecinom se koriste piratske verzije sto nije dobro jer su podlezne napadima sa interneta . Mada ovako bih ja to uporedio Windows je npr kao "Sage" skup dosta poznatiji i odavno na trzistu , dok je Ubuntu kao npr neki stap od 40 - 50 eura , moze da se radi sa njim sve ali nije to to . Toliko od mene Pozz sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
MarkoTimokRiver
Visitor
MarkoTimokRiver


Broj poruka : 412
Godina : 38
Lokacija : Grljan/Zajecar
Datum upisa : 21.02.2010

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptyČet 08 Nov 2012, 19:35

Da druze ali i taj stap od 40-50 evra moras da platis dok je Ubuntu potpuno,citaj legalno,besplatan.

Zato su linux serveri skupi.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_ser.php?lang=ser
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/selectivechub
Peka
Visitor
Peka


Broj poruka : 401
Godina : 42
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.11.2010

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptyČet 08 Nov 2012, 23:04

Ja sam koristio pre nekoliko godina istovremeno na jednom racunaru LInux Ubuntu mislim da bese verzija 9.0 i Windows Xp ...bio sam zadovoljan linuxom ali neke programe koji su mi bili potrebni radi posla nisam mogao da nadjem i odustao od njega,sada kad procitah ovu temu dobijam zelju da opet ubacim Linux... Laughing

Nazad na vrh Ići dole
http://spreyart.wordpress.com/
Face90
Guide
Guide
Face90


Broj poruka : 663
Godina : 33
Lokacija : Bijelo Polje
Datum upisa : 26.04.2012

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptyČet 08 Nov 2012, 23:05

Planiram opet na Linux da predjem , sta ti mislis koji je najjednostavniji ? ...Koristio sam Ubuntu i nije los :)
Nazad na vrh Ići dole
Bosko Vulevic
Guide
Guide
Bosko Vulevic


Broj poruka : 776
Lokacija : Berane
Datum upisa : 11.04.2011

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptySub 10 Nov 2012, 21:47

Zasto bas Ubuntu od svih mogucih Linux distribucija? Pomenu li ko Suse koji je fantstican. Po meni najbolji! E Mandriva nije losa. Na poslu [Banka] sto se tice samog kora ili serverskog dijela koristimo iskljucvivo SUSE Linux Enterprise Server (SLES) koji je nezamenjiv u serverskoj prici dok su klijentske masine na windowsu xp. Kuci imam jedan stari mekintos i uglavnom me nervira. A na glavnoj kucnoj masini mi je multi boot sa Suse-om i windowsom XP pa kako me kad ufati... Moj glas na kraju ipak ide Linux-u!!
Nazad na vrh Ići dole
MarkoTimokRiver
Visitor
MarkoTimokRiver


Broj poruka : 412
Godina : 38
Lokacija : Grljan/Zajecar
Datum upisa : 21.02.2010

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptyNed 11 Nov 2012, 09:52

Ma ne mora da bude Ubuntu i Suse i Kubuntu je ok al nekako Ubuntu je najprepoznatljiviji ;)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/selectivechub
Bosko Vulevic
Guide
Guide
Bosko Vulevic


Broj poruka : 776
Lokacija : Berane
Datum upisa : 11.04.2011

Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac EmptyNed 11 Nov 2012, 17:04

:) Aj kad kazes...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows Vs. Linux Vs. Mac   Windows Vs. Linux Vs. Mac Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Windows Vs. Linux Vs. Mac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: