Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tenkara štapovi

Ići dole 
+7
Sasats
Gegula
Mafke
Angel
NMilanovic
NikolaCG
MikiTenkara
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyČet 08 Nov 2012, 10:37

Miki-fly ::
He he , Angel... Da mi je da imam jedan cetvorodjelni bambus od 3.5 m
Naravno, tebi hvala na informaciji za stap i dobroj namjeri

Ja imam 4 m-arski bambus trodelac,ali za klasicno musicarenje 5-6#,skines vodjice ako ti smetaju i gotovo,pluta mu je preko 40 cm dugacka. PM sobodno cheers
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 13:15

Gledam ove stapove i u svakom slucaju najvise mi se svidjaju modeli do 13 fita 6:4 (sa mogucnoscu izvlacenja jos jednog dela sto ih pretvara u 14,7 fita 7:3)

To mi delije kao kombinacija koja lagano pokriva sve manje reke u mom kraju a ujedno i Nisavu (velicine Lima). Raspon stapa 3,5 - 4,5m i mogucnost pustanja tipeta zaokruzuju ovu pricu na lagano plasiranje musice od 5-15m

Sad zasto bi uopste koristio tenkaru za daljine od 15m.. Pa bez brige naso bi joj ja neku namenu u Nisavskim brzacima gde me je bas konac koji lezi na vodi maltretirao.

Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 13:27

I meni se cini duzina stapa 12 - 13 ft optimalna. Izgleda da cu sada kupiti jedan od 11 ft. Koliko da pocnem sa Tenkarom a posluzit ce i za planinske rjecice narednog ljeta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 14:12

Sam nacin musicarenja tenkarom trazi da stap bude vrhunskog kvaliteta ili cela prica gubi smisao (a to je prvenstveno uzivanje - bar ja o efikasnosti uopste ne razmisljam).

Tehnologija za izradu vrhunskih stapova ovakvih karakteristika je odavno poznata, bezbroj proizvodjaca vec skoro 15-20 god nudi petljase od 4-5m i 50-75 grama odlicnog kvaliteta i nevidim razlog da se i "petljasi za musicarenje" uopste previse udaljavaju od te cene.

Bas gledam ove na Tankara USA sajtu pa realno deru, 250$ za stap je apsolutno nerealno. (bar za nas ovde) Ali dobro ako se uporede cene stapa i cene ostalih stvari na sajtu (samo jedna musica im kosta 7,5$, samo kutija za musice 65$, ma i plasticni poklopac za stap je 10$) jasno se vidi da su momcu doneli novost na njihovo trziste ulozili u promociju i reklamu (sto na americkom trzistu uvek drzi vodu) pa su i cene naravno pomerene za x10..

Po meni realne cene za musice su naravno 0,75$, plasticni poklopac (na poklon), kutija za musice 6,5$ a stap realno 30$ (prostija tehnologije nego za izradu blanka za klasicne musicarce "sa trnovima" + pluta)

Sad razumem da na tih 30$ ide specijalan/obavezan dodatak na cenu za musicare (jer su elita pa je redno da se status i doplacuje nekih 20$) i eventualno jos nesto preko jer firme koje ih rade imaju manju konkurenciju + jos 10-20-30% ako se na blank napise ime neke poznate firme (moze im se sto da ne kad kupaca ima). I to je realno cena 50-100$ po meni za stap odlicnog kvaliteta ..
Ovu moju procenu potvrdjuju i recervni delove na sajtu od 7-17$ (a stap ima 6-7 dela), za bilo koji petljas na svetu sa cenom 5-10-20$ ili ekstra osetljivi vrhovi za fider od 3-5$. Sve preko toga po meni je previse. A za stapove srednjeg i nizeg ranga/kvaliteta (koji vise podsecaju na klasicne petljase) ispod 50$ jer ih kinezi prave vez 2 decenije po proizvodnoj ceni ma i od 5$.

Da nebi neko uskocio sa komentarom vrhunski musicarci kostaju 200-400-700-1000+$, pa to uporedjivao.. odmah cu da odgovorim ..
Jeste i to je preterano .. al' se pravda .. Jer i ako je i njihova proizvodna cena sa sve sprovodnicima itd. (na veliko) oko 50-100$ ostatak ide "kao" na odplatu stare i ulaganje u novu tehnologiju garancije(jer su rizici veci) i ime firme.
Sama tehnologija i karakteristike klasicnih musicaraca obezbedjuju/traze nenormalna opterecenja/performanse sve to uz podrazumevanu preciznost pri raznim zabacima. A ovde nema sta da se placa tehnologija koje od opterecenja trpi monofil od 5 metra i koju je koristio i Kraljevic Marko dok je pravio buzdovan za ribolov (naravno i K.M. je musicario a cime bi drugim nego posebno oblikovanim buzdovanom). Pozzzz!!
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 15:08

Sa vecinom ovoga sto si naveo se slazem. Cijena za ovakav stap kod nas, i to vrhunskog kvaliteta ne bi trebalo da prelazi cijenu od 100 e
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 16:32

Što se mene licno tice tenkara ne moze da prismrdi musicarenju...to mi dodje kao da pecam ribu na petljas samo umesto
crva imam muvu...da se ja pitam ja bih tenkaru ukinuo ali na srecu mnogih ne pitam se
Placko
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 17:00

Naravno da se ne pitas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 17:16

NMilanovic ::
Raspon stapa 3,5 - 4,5m i mogucnost pustanja tipeta zaokruzuju ovu pricu na lagano plasiranje musice od 5-15m



Nisam razumeo ovo 15m ?scratch Štapom od 4.5m da pecas na 15 m ?
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 17:32

Dok sam musicario na Tari,Limu i Moraci najveci broj ulovljenih riba sam imao na daljini od 6 - 12 m. Ako sa stapom od 3.5 m budem mogao da prezentiram musicu na 8m, zadovoljan sam.
Vidio sam listajuci po net- u da je predvez sa tipetom puno duzi od stapa. Predpostavljam da onda na stap duzine 13 ft mozemo montirati sistem ( kanap,predvez,tipet) duzine 7 m . Dovoljno za lov na daljini od cca 10 - 12 m
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 17:36

A kako ces onda da se kreces kroz reku i obalom i kako ces da prihvatis ribu ? Da zadnja tri metra vuces rukama ?

Kakvo je to pecanje ?
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 17:40

Štap od 4m plus 7 metara je 11m . Sa tom duzinom mozes efikasno da kontrolises muvu na max 8 do 9 m od sebe .
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 17:42

Miki-fly ::
Dok sam musicario na Tari,Limu i Moraci najveci broj ulovljenih riba sam imao na daljini od 6 - 12 m. Ako sa stapom od 3.5 m budem mogao da prezentiram musicu na 8m, zadovoljan sam.
Vidio sam listajuci po net- u da je predvez sa tipetom puno duzi od stapa. Predpostavljam da onda na stap duzine 13 ft mozemo montirati sistem ( kanap,predvez,tipet) duzine 7 m . Dovoljno za lov na daljini od cca 10 - 12 m

Jeste, rukom se vuce preostali dio kanapa. Oecanje je kao sto se davno pecalo. Bez cekrka,silikonckih struna i provodnika. Znasi , starinski nacin lova musicom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 17:49

Evo sad sam pogledao neke snimke . Stvarno vuku rukama . Meni se to ne svidja . Čemu onda fiksni pribor ?
Gde je tu prednost i bolja kontrola muve u odnosu na klasican pribor?
Ako naletis na malo slabije pristupacan deo reke ...granje , brzaci ...ima da se umrsis totalno dok uspes da zabacis kako treba
sa toliko duzim sistemom od stapa. Čovek stvarno mora da voli ovakav nacin ribolova da bi ovako pecao . Deluje komplikovano,
ali moguce da je u tome sustina i zadovoljstvo
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 19:11

Sasa, upravo mi se i dopada sto nije bas jednostavno.
Ja sam i presao sa varalicarenja i lova pastrmke vaser kuglom na klasicno musicarenje, iz razloga sto mi se ucinilo komplikovanije i teze. Isti taj entuzijazam i zelju imam i sada, kada treba da pocnem sa Tenkarom , za mene potpuno novom i nepoznatom tehnikom...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 EmptyPet 09 Nov 2012, 19:31

Razumem i postujem tvoj izbor :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tenkara štapovi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tenkara štapovi
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Tenkara video
» Tenkara oprema
» Tenkara Flies
» Tenkara International
» Tenkara Lines

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Tenkara fly fishing-
Skoči na: