Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tenkara štapovi

Ići dole 
+7
Sasats
Gegula
Mafke
Angel
NMilanovic
NikolaCG
MikiTenkara
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyNed 25 Nov 2012, 00:47


Tenkara štapovi - Page 4 RockCrkMar2011-5-700x466
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyNed 02 Dec 2012, 22:39

Moj Tenkara štap.

Hemingway,s 12ft 6/4

Tenkara štapovi - Page 4 Tenkararod


Poslednji izmenio Miki-fly dana Pon 03 Dec 2012, 19:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyPon 03 Dec 2012, 18:26

BAs lep albino
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptySub 08 Dec 2012, 16:43

Test
Hemingways "PEC" Tenkara rod


Juče sam ugrabio iskoristiti zadnji lijep dan ove godine, i u prethodnom dogovoru sa prijateljem Mikijem,
testirali smo nove Tenkara štapove, izašle iz radionice firme Hamingways Fly fishing products.
Radi se Tenkara Pec štapu, dužine 12 ft (3,6m) akcije 6:4.

Tenkara štapovi - Page 4 IMG_5378

Mogu slobodno reći da je prvi utisak o štapu bio veoma zadovoljavajući. Štap je izrađen od kvalitetnih karbonskih materijala,
veoma lijepe završne obrade. Kombinacija crno-zelene boje jako dobro stoji ovom štapu. Rukohvat je urađen od kvalitetne plute,
a "čep" na dnu plute, je izveden u zlatnoj boji i daje posebnu draž, lijepo se uklapajući sa bojom blanka i plutom.
Čep na vrhu dobro pasuje, lako se uvlaći i izvlači ali pri tome i čvrsto stoji na mjestu! Urađen je u zelenoj boji, kako bi se
uklopio u "cijelu priču"! Na blanku stoje, lijepim fontom ispisani, naziv štapa, dužina i akcija i oznaka firme proizvođača!
Dizajnerski, sve u svemu, čista desetka!

Međutim, trebalo je sve to sada isprobati na "terenu". Doba godine i vremenske prilike nisu naklonjene pravom testiranju u
uslovima zbog kojih sam ga i kupio, a jedino moguće mjesto, obzirom da su višenedeljne kiše uslovile ogroman vodostaj, je
bio mali kanal na izvorištu Mareza, nekoliko kilometara udaljen od moje kuće. Tamo sam i primjetio jata malih klenova, pa
sam se nadao da će testiranje biti potpuno, iako su ribe male.Nalazim se sa Mikijem i nakon vizuelne potvrde da u kanalu
ima riba, krećemo sa "premijernim" sastavljanjem predveza i štapa. Struna koji smo dobili uz Tenkara outfit, čiji je štap sastavni
dio, je upredeni predvez od 12ft, prilagođen ovome štapu. Po montiranju upredene strune, i tipeta 0,10 dužine 1m, mogli smo
po prvi put "osjetiti" štap! Kada sam raspakivao štap kući, probao sam ga malo "protresti" da bih mu "osjetio" akciju, i tada mi se
učinio suviše mek, i iskren da budem, mislio sam da štap nije predstavnik akcije 6:4, već da je puno mekši.
Prvo zabacivanje me odmah razuvjerilo i odagnalo moje sumnje. Akcija štapa je izvanredna, i sa velikom lakoćom ispravlja
strunu i podiže je i spušta na vodu.

Štap je veoma lagan, a rukohvat od plute veoma dobro leži u mojoj ruci, čineći zabacivanje prijatnim.

Tenkara štapovi - Page 4 Gerg

Slobodno mogu reći, iako nisam probao jer drugih predveza taj dan nisam imao, da ovaj štap sa lakoćom može kontrolisati i duže
strune, a njegova prefinjena akcija će značajno odigrati ulogu u zamaranju ribe! Iako je bilo dosta klenova u ovom bistrom kanalu,
nije ih bilo jednostavno prevariti, jer su veoma plašljivi, pa su se čak na spuštanje malih imitacija na površinu vode,plašili i bježali
na sve strane. Ipak, a siguran sam da zbog jednostavnosti Tenkara tehnike, uspio sam prevariti par njih.

Ribe su bili isuviše male da bih osjetio pravu draž zamaranja i uspješnog privođenja ribe, i veoma lako i brzo mali klenovi nalazili
su se napolju.Stoga, na test o zamaranju ribe, kao i na pravi hard test na planinskim rijekama, štap će morati pričekati do sledeće
sezone i prvih povoljnih vodostaja.

Zaključak

Hemingways "PEC" Tenkara štap je iznenađujuće dobar štap, odlične akcije, jako lijepe završne obrade i dizajnerskih rješenja,
veoma prihvatljive cijene.Mislim da neće biti potrebe da budem u potrazi za drugim štapom. Dok ovaj traje! Ovaj štap sam kupio
kao dio Hemingways Tenkara outfita, kao ultimativnog kompleta za lov Tenkara tehnikom na planinskim rijekama, uz jednostavnost
i bez opterećenja nepotrebnom opremom!


Tenkara štapovi - Page 4 IMG_5379
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptySub 08 Dec 2012, 19:48

Evo još jedan štap za "Tenkara Fly Fishing"

TFO Soft Hackle u dve dužine: 10,6 stopa i 11,6 stopa

http://www.templeforkflyrods.com/products/rods/soft-hackle-rods.html


Moguće ga je naručiti iz EU http://mistpool.com/product_info.php?products_id=1785

Budući da ja lovim najviše na Savi takva alatka mi nije potrebna ali možda jednom nekada i ja uzmem nešto takvo.

Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyPon 24 Dec 2012, 19:42

Evo malo sam prekopao po priboru i tu izađe moja stara trska...
Da se podsetim kako to ide samo da dođe proloće.
Nekad sam pecao slobodnim sistemom sa predvezom od strune ostatak je bio konac.
Dakle samo se na kraju nalazila udica sa larvom tulara, jednodnevke, skakavac, bez plovka i olova.
REdno da ga probam i na muve.
Tenkara štapovi - Page 4 P1011192

Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptySre 26 Dec 2012, 14:02

Ima da uživaš sa ovim štapom Ogi sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyUto 29 Jan 2013, 21:04

Danas sam u radnji "Megafish" u Podgorici , pronasao odlican "Daiwa Tenkara Style Rod" duzine 10 ft i 13.3 ft.
Nevjerovatno lagani stapovi sa malo tezinom. Imaju po 9 odnosno 11 segmenata, i sklopljeni mogu stati u dzep.
Ono najbitnije je sto je cijena i vise nego povoljna. 10 ft kosta 26 e , a duzi od 4 m odnosno 13.3 ft 36 e.
Mislim da su veoma kvalitetni i da se ne mogu kupiti povoljniji Tenkara stapovi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyUto 29 Jan 2013, 22:02

Miki imal šanse da uslikaš te štapove?

Cena stvarno povoljna.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyUto 29 Jan 2013, 22:05

Miki ovo mi je totalno neverovatno daiwine tenkare nisu ispod 300e, daj molimte sliku toga ili link.....
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyUto 29 Jan 2013, 22:07

Evo jedan Daiwa cenovnik, da se onesvestis kreten

http://www.tenkarabum.com/daiwa-tenkara-rods.html
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyUto 29 Jan 2013, 23:37

Sjutra idem da slikam stap i postavljam fotke. Nije to Tenkara stap , vec ,, tenkara stil stap,, . Znaci , Daiwim ,, pec ,, . Meni se veoma dopada, cak i vise nego klasicni Tenkara stapovi sa plutanim rukohvatom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptySre 30 Jan 2013, 06:57

Hvala druze bio bih ti jako zahvalan, promrdaj ga malo i oceni mu akciju...?
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyČet 31 Jan 2013, 13:30

Saleja, Ogy .. evo fotki štapa . Veoma lagan , srednje brze akcije, idealan za planinske potoke i male rečice...

Tenkara štapovi - Page 4 Daiwae


Tenkara štapovi - Page 4 Daiwa2


Tenkara štapovi - Page 4 Daiwa3
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 EmptyČet 31 Jan 2013, 14:21

Super za malecne rečice, kratak pa ga je lako nositi u rancu,
pogotovu meni pošto putujem na pecanje vozom...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tenkara štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara štapovi   Tenkara štapovi - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tenkara štapovi
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Tenkara video
» Tenkara oprema
» Tenkara Flies
» Tenkara International
» Tenkara Lines

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Tenkara fly fishing-
Skoči na: