Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tenkara International

Ići dole 
+4
Omar
Euro Tenkara
Flya
NikolaCG
8 posters
AutorPoruka
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Tenkara International   Tenkara International EmptyČet 08 Nov 2012, 08:04


Welcome to share your Tenkara experience with us!

Tenkara International TENKARA-6
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyPet 09 Nov 2012, 08:01

We have the honor to have with us the founder of TENKARA USA

Daniel Galhardo
http://www.tenkarausa.com/

Man who is credited with popularizing the tenkara technique in USA.

Welcome Daniel!


Tenkara International Notdapping_medium
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyPet 09 Nov 2012, 17:41

Naravno da nije "dapping" i to nikako nije teško zaključiti ako se razumije suština šta je mušičarenje...

Umetna imitacija se zabacuje težinom kanapa koji je za tu svrhu dizajniran i napravljen. Tu su i mušičarski zabačaji.
Tu je i adekvatna akcija štapa kakvu nema ni jedan obični direktaš za plovkarenje itd.

Prosto da prostije ne može da bude - Muha + Musicarski nacin zabacivanja = Musicarenje

Tako je i tenkara način mušičarenja. Neki mušičarimo klasičnim jednoručnim štapovima, neki dvoručnim a neki
tenkara štapovima...svi mi bacamu muvu težinom kanapa....mušičarimo. ;)

Nazad na vrh Ići dole
Euro Tenkara
Fly fisherman
Fly fisherman
Euro Tenkara


Broj poruka : 6
Godina : 62
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 06.12.2012

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: U sustini Tenkara jeste Dapping   Tenkara International EmptyČet 06 Dec 2012, 19:27

Ovo je dobra tema i dobar povod za diskusiju oko izvornog Tankara robolovnog metoda i pristupa koji mi promovisemo favorizujuci evropsku musicarsku tradiciju. Implementacija savremenih zabacaja je neophodna zbog prirode nasih voda. Tenkara je naziv koji smo prinudjeni da koristimo (za sada) izkljucivo zbog marketinga.




Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyČet 06 Dec 2012, 20:01

Euro Tenkara ,
dobro dosao na forum i u drustvu dobrih ljudi .

WELCOME :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyČet 06 Dec 2012, 20:03

Naravski da je Tenkara prinudjeni izraz, zato sto su se oni jedini setili da za to nalepi etiketu.... Mi evropljani "ako smem tako da nas nazovem" pecamo istom tehnikom vekovima u nazad, jedina je razlika sto je kod nas leskovak a kod njih razume se bambus. zec u rukavu je bio na njihovoj strani, zbog njihovog osecaj za svedenos i minimalizam , postovanje tradicije i td....
Ukljucivanje cekrka je dosta unapredilo ovaj nacin ribolova. data nam je mogucnos da uspesno pecamo sve vrste riba, pa mnoge uspesnije no na sve druge tehnike.... ALI sto se tice pecanje salmonida na nasim malim rekama i potocima , nema cistije i lepse tehnike no sto je ova.... Neki se vode tim misljenjem da to nije musicarenje... bas naprotiv ovo je vise musicarenje u pecanju salmonida na nasim malim rekama no bilo kakvim zapadnim sistemom, ma koliko on po svojim specifikacijama bio prilagodjen tome..
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyČet 06 Dec 2012, 22:23

Euro tenkara , dobro dosao :ziveli :
Saleja , potpuno se slazem sa tobom. Tenkara ili ,,pec,, je Japanski odnosno Balkanski stil musicarenja. Sve ostalo je doslo sa zapada, i nemam nista protiv toga.

Ipak, zelim da uzivam u pecanju pastrmke na ovaj starinski nacin, slobodno mogu reci tradicionalni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Euro Tenkara
Fly fisherman
Fly fisherman
Euro Tenkara


Broj poruka : 6
Godina : 62
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 06.12.2012

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyČet 06 Dec 2012, 22:56

Verovali ili ne, Fly fishing je dosao u Japan sa zapada.
Tenkara je stari metod koji su prakrikovali japanski seljaci na malim planinskim rekama, uglavnom kada im je trebalo da malo poboljsaju trpezu za goste i to ne uvek sa vestackim musicama.
Najzasluznija osoba za prodor i popularizaciju Tenkare na zapadu je Misako Ishimura koja se doselila u USA 1977 iz rodne Osake. Posto imam stalnu komunikaciju sa njom napisacu opsirniji tekst jer ona to svakako zasluzuje. Neki fly fishermani sa ovih prostora su imali cast da je upoznaju na svetskim Fly Fishing takmicenjma. I ja cu imati tu priliku 2013 u Norveskoj na prvom evropskom tenkara mitingu :)
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyČet 06 Dec 2012, 23:03

Kako mislis da je musicarenje u Japan doslo sa zapada ? Japanci do tad nijesu lovili vjestackim musicama ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyČet 06 Dec 2012, 23:33

Euro Tenkara ::
Verovali ili ne, Fly fishing je dosao u Japan sa zapada.
Tenkara je stari metod koji su prakrikovali japanski seljaci na malim planinskim rekama, uglavnom kada im je trebalo da malo poboljsaju trpezu za goste i to ne uvek sa vestackim musicama.
Najzasluznija osoba za prodor i popularizaciju Tenkare na zapadu je Misako Ishimura koja se doselila u USA 1977 iz rodne Osake. Posto imam stalnu komunikaciju sa njom napisacu opsirniji tekst jer ona to svakako zasluzuje. Neki fly fishermani sa ovih prostora su imali cast da je upoznaju na svetskim Fly Fishing takmicenjma. I ja cu imati tu priliku 2013 u Norveskoj na prvom evropskom tenkara mitingu :)

Sa nestrpljenjem čekamo opširniji text!

Može li i par riječi o tome mitingu?

Drago mi je da ste nam se pridružili!
Nazad na vrh Ići dole
Euro Tenkara
Fly fisherman
Fly fisherman
Euro Tenkara


Broj poruka : 6
Godina : 62
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 06.12.2012

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyPet 07 Dec 2012, 00:53

Kao sto Svi znamo, Englezi su najzasluzniji za sirenje fly fishinga jer su izmislili slobodno vreme. Putujuci po kolonijama i istrazujuci udaljena mesta koristili su to slobodno vreme izmedju ostalog i za musicarenje.
Japanci nisu prihvatili evropske musice jer ih jednostavno nisu mogli koristiti na svojim planinslim potocima. Razvili su svoju modifikovanu KEBARI verziju i to se moze smatrati njihovom kreacijim. Postoji logicno oblasnjenje za to ali o tome drugi put, kad vreme dozvoli.
Glavna stvar je da Tenkaru treba prihvatiti kao japanski metod i ne treba je mesati sa drugim slicnim metodama kao sto su PEC, VALSESIANA, i jos neke evropske metoda.
Zao mi je sto nemam mnogo vremena ali ima tu mnogo zanimljivih tema. Neke od njih su:

- Akcija stapa
- Duzina stapa
- izbor kanapa i duzina
- Predvezi
- Zabacivanje
- Vodjenje musice
- Prihvatanje ribe

Treba prvo probati i onda diskutovati i porediti sa klasicnim Fly fishingom.

Razvijajmo i promovisimo minimalizam na nas nacin jer se mi nalazimo na Balkanu gde je sve i pocelo ...

Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyPet 07 Dec 2012, 07:45


Fantasticna tehnika i sam elegantan kompletan pribor. Da sam kojim slucajem zapoceo FF karijeru ovom tehnikom,samo bih ''Tenkaru'' koristio ,ovako,
klasika sa ''gvozdjem'' na kraju stapa mi se uvukla u srz.
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyPet 07 Dec 2012, 08:12

Saleja koliko to vekovima unazad pecamo mi tu istu tehniku? bas bih zeleo da znam.
posto gde god da nesta citam sve je zapocelo na balkanu ustvari kod nas, samo sto kod nas se zove ovako ne onako itd,itd.
Nazad na vrh Ići dole
Euro Tenkara
Fly fisherman
Fly fisherman
Euro Tenkara


Broj poruka : 6
Godina : 62
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 06.12.2012

Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International EmptyPet 07 Dec 2012, 08:28

Dr Goran Grubic i Aleksandar Panic su se najvise bavili tom temom i mozete pogledati na njihovom sajtu.
flyandtrout.com

Vise o istoriji musicarenja
flyfishinghistory.com

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tenkara International Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara International   Tenkara International Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tenkara International
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tenkara video
» Tenkara oprema
» Tenkara Flies
» Tenkara Lines

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Tenkara fly fishing-
Skoči na: