Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Potočna pastrmka na roštilju???

Ići dole 
+43
NMilanovic
Pishta
Nikolats
Djuka
Zarkotekica
MDujmović
Falco
Bahus
Ekozelj
Sasats
Platipus2000
Renafly
Sumadinac
Clavis
SnikS
Ducka
Alibaba
Silvio
Peka
Mafke
Damirt82
Los_Pecaros3
NikolaCG
Madjoni
Zeljko_72
Sale
Milance
Omar
MarkoTimokRiver
Predrag
Panic
Gegula
Milan VB
Fly Daddy
Micko
ShoneFly
Pedja GM
Mixmaster
Ervin-Eko
Crni
Murino
Gamarus
Zeljko80
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Los_Pecaros3
Visitor
Los_Pecaros3


Broj poruka : 232
Datum upisa : 24.06.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 15:52

Postovane kolege,

zivimo u zarobljenim drustvima, dje se mnoge vaznije stvari desavau kako ne treba. Svaka prica o sprovodjenju Zakona na vodama je nesmislena dok se ne dese korijenite promjene.

Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 15:58

A njih ne može da bude dok se države kao države ne dovedu u red... Znači dok naš čovjek ne bude mogao normalno raditi i zaraditi da prehrani obitelj džaba mi trljamo ovdje čast pojedinim revirima u privatnom vlasništvu i to je to... Pa ne možeš ti nekome tko za kruha nema reći a da shvati da su ribe i rijeke blago njega prazan stomak muči....
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 15:59


Eto ljudi idu na Durmitor i pominju mi Bukovicu tamo im je kuca,a dal je N.P. Durmitor za mene nema veze,zao mi je sakacenja reke,usput su mi i pomenuli obliznji pomenuti manastir.

Pominjase i put za Zabljak i jos toga sto ne pohvatah,ali zapisah Bukovica i ime manastira.

A koliko je to daleko od Durmitora,mislim na Bukovicu ?


Poslednji put izmenio Mafke dana Uto 27 Nov 2012, 16:14, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 15:59

Ima i toga drug mnoge od kapitalnih mladica pastrmki iz Une ubijene harpunom završile su,na stolovima ministara sudija i doktora tj elite i kreme društva.Tako da sve je ukorijenjeno i uvezano.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 17:28

Ej, ovaj Kifla je ipak zanimljiv čovek. Laughing

Sudeći po broju stranica koje ispisasmo o njemu, daleko je zanimljiviji od nekog ko ribu ulovi, poljubi i pusti. Tu se sve završava sa 2-3 posta. Ribolovac napiše "Riba je puštena", a nakon toga usledi 1-2 odobravajuća posta. "Svaka čast za potez" ili "Bravo" i to je kraj. Laughing

Moram da upoznam ovog zanimljivog gospodina. Poslao sam mu poruku putem FB-a. Čekam da se javi.

Eto, nateraste me da se upoznam sa ovim nemilosrdnim riboubicom, iako sam ja prilično nežnog srca i drhtave ruke kada ulovim ribu. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Los_Pecaros3


Broj poruka : 232
Datum upisa : 24.06.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 17:38

Mix-e Mix-e

he he...


Vazda `vako (zimi) "zakuvash corbu". Bravooo

Ti drhtave ruke?! He he... Ti si BRE... Old Shutterhand! sampion 1

Da,

Silvio i Edin su pravu. Identicna je prica svuda u regionu. Na zalost, dok god ljudi vide "ekonomiju" u mrtvoj ribi... nema srece. Kad im sistem omoguci da "ekonomiju" u-vide u ribi zivoj (koja impliva ispod prozora)... a to je moguce jedino razvojem odrzivog ribo-turizma... doci ce bolji dani.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 18:35

Milance ::
...
A što se tiče bucova - ove godine su tvoji veliki i mrtvi a ovi moji mnogo lepši jer su svi do jednog i dalje živi....

Ček' Milanče, da te priupitam nešto. Nisu li ti tvoji "živi bucovi" ispod mere? Daj neku sliku da ih premerimo od oka.

Pre nego što odgovoriš, da te upoznam sa jednom činjenicom. Ja sam samo ove godine zakačio (između ostalog i) trocifreni broj bucova koje zovem "sitni". To puštam i ne slikam. Vidim po Internetu da ti slikaš svakog bucovčića iz više uglova, pa makar bio mali kao beovica. Sudeći po broju tvojih slika, ali i po tvojoj priči koja ih prati, izgleda da sam te i u "puštanju" bar stostruko nadmašio. Laughing

Ja bih presvisnuo da sam na tvom mestu. Em te tabam u odnešenim bucovima, em te još žešće tabam u puštenim. Laughing

Hehehe, nije dvostruko ili petostruko. Nije čak ni desetostruko, a ni pedesetostruko, nego stostruko. I ti ćeš da mi pišeš o puštanju riba? Pa, ja za jedan dan pustim više nego ti za ceo život! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 19:00

Mixe nisam nikad probao bucova ostavi jednog većeg da ga ispečem:Rekao sam ti da ih kod nas nema nadam se da je ukusan.Ali te velike što nepuštaš šta će mi mali da moram praviti tri kile krompir salate. Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Ducka


Broj poruka : 321
Lokacija : Niš,Srbija
Datum upisa : 21.02.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 19:18

Murino ::

Za razliku od pomenutih mušičarenje posmatram kao vještinu i filozofiju i ne vidim ga čak ni kao sport, jer je sport u biti takmičenje, pa se i tu mjeri
rezultat i cm, kao što se u krivlovu mjeri količina plijena.

Ja mušičarenje posmatram kao svoju životnu i ribolovnu nadogradnju i vraćanje onom najprirodnijem.Osjećaj i lična ispunjenost činom vraćanja ribe se
ne može izmjeriti nikakvim kilogramima i centimetrima. Dovoljan je ponekad samo foto aparat da primiri ego i zadovolji ličnu sujetu i to je kao i sam
život jednostavna stvar .... u njemu jesi ...ili nisi ...

Zašto ovi odlični tamanitelji svega živog FF tehnikom, kao i neki vrlo nadareni "livadski mahači" nisu shvatili "film", ne znam… možda im hvali životno
iskustvo i iskrenost, za ovu dvojicu ne znam, ali za neke druge pouzdano znam da im hvali koeficijent inteligencije .
Svaka čast, jako lepo rečeno dobar post
Slažem se sa tobom u potpunosti, ovo je i moja filozofija.
Jer "život se ne meri brojem udisaja koje napravimo nego trenucima koji nam oduzmu dah", a za mene su to trenuci kada podarim život, a ne kada ga oduzmem.
Volim i ja da pojedem ribu, ruku na srce, ali više uživam u njenom puštanju.


Poslednji izmenio Ducka dana Uto 27 Nov 2012, 19:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 19:21

Batalite vi Moravicu,neka takvi sto imaju ovakvu nameru kao Kifla zaobilaze Moravicu u sirokom luku.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 20:01

Razmisljam nesto i ne mogu da pronadjem ni jedan razlog kojim bi odobrio ovako nesto.
Da je gladan verovatno bi pre otisao da radi negde i zaradi danas dnevnicu i tako porodici obezbedi hleb makar i za sutra.
Vidim ovde neki odobravaju ovo, kao bolje ja da pojedem neko neko drugi.... Ufffff
A sto ja moram da budem kao neki drugi?
Drugi kradu, varaju, ubijaju, pljackaju, drogiraju se.... pa zar i mi treba da budemo kao i drugi???

Ovo mi najvise lici na delo neizivljenog coveka, ali neizivljenog u svakom pogledu.
A od takvih sutra mozemo svasta da ocekujemo, od takvih i onih kojima ovo ni malo ne smeta.

NEK JE KOMSIJINA KRAVA ZIVA I ZDRAVA!!! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 20:03


Mixe,populatnost nije sustina ove teme,pa ka sto kazes savestan ribolovac je neprimecen u odnosu na Kiflu.

Eto za Carlsa Mensona (masovnog ubicu,i ubicu supruge Polanskog),su mnogi culi i steko je cak popularnost i posle masakra u vili Polanskog,a vecina normalnih ljudi u Svetu su

anonimusi.'' Vazda je zlo bilo popularnije od dobra '' sto rece blazenoupokojeni patrijarh Pavle.

Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Milance


Broj poruka : 191
Godina : 61
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 08.05.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 20:10

Mixmaster ::
Milance ::
...
A što se tiče bucova - ove godine su tvoji veliki i mrtvi a ovi moji mnogo lepši jer su svi do jednog i dalje živi....

Ček' Milanče, da te priupitam nešto. Nisu li ti tvoji "živi bucovi" ispod mere? Daj neku sliku da ih premerimo od oka.

Pre nego što odgovoriš, da te upoznam sa jednom činjenicom. Ja sam samo ove godine zakačio (između ostalog i) trocifreni broj bucova koje zovem "sitni". To puštam i ne slikam. Vidim po Internetu da ti slikaš svakog bucovčića iz više uglova, pa makar bio mali kao beovica. Sudeći po broju tvojih slika, ali i po tvojoj priči koja ih prati, izgleda da sam te i u "puštanju" bar stostruko nadmašio. Laughing

Ja bih presvisnuo da sam na tvom mestu. Em te tabam u odnešenim bucovima, em te još žešće tabam u puštenim. Laughing

Hehehe, nije dvostruko ili petostruko. Nije čak ni desetostruko, a ni pedesetostruko, nego stostruko. I ti ćeš da mi pišeš o puštanju riba? Pa, ja za jedan dan pustim više nego ti za ceo život! Laughing

Opet čačkaš... Ja puštam sve bucove koje ulovim već 20-tak godina. U toku poslednje 2 nedelje ulovio sam ih tridesetak (najviše 11 na izlasku) ali nijedan nije bio veći od 1kg. Bilo ih je i ispod mere.
Davno bi ti ja čestitao za one tvoje bucove da ih nisi sve do jednog preklao. Ovako... A da li bi ti uhvatio više od mene ovde i da li bi ja uhvatio više od tebe (i veće od tebe) na Moravi ne znam.
Znam samo rezultate kada smo se poslednji put takmičili na državnom. 6 kola. Od "tvog" Crnog Timoka pa do "moje" Drine. Da te podsetim, ja sam bio treći a ti poslednji. Nemam razlog da pomislim da si od tada napredovao.
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 20:25

Evo još jednog dokaza koji sam našao među svojim fotkama dok sam radio kao ribočuvar.Prema ovim krivolovcima Kifla je
malo dijete.U ovom i još brdu takvih slučajeva učestvovala je i moja malenkost sve u cilju spriječavanja krivolova.I dosta
smo i uspijeli mada noćima nismo spavali.Oduzimali smo i čamce i pribore koji su nosili kao masku za mrežarenje.

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Mrezari171206usrunabiha

Izvinjavam se zbog male fotke
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 EmptyUto 27 Nov 2012, 20:31

Murino ::
Moja namjera ovdje nije da polemišem o ljudima koji nisu članovi foruma, taj rizik je preuzeo član foruma otvaranjem ove teme i diskusije.

Medjutim, uzeću ove slučajeve kao paradigmu za katastrofalnu situaciju na vodi na gotovo svim rijekama širem Balkana, naročito na nezaštićenim divljim dijelovima.

Odmah ću reći da se ja razlikujem od ljudi koji se pominju u ovoj temi po "difoltu", odnosno u samom poimanju mušičarenja.

Evo i zašto ...

U samoj osnovi ovi ljudi koriste fly fishing tehniku (i pribor) da bi na malim rječicama juga Srbije (uopšte je nebitna lokacija …može i Crne Gore ) imali
startnu prednost u odnosu na ostale ribolovne tehnike koje nemaju tako lagan pribor i po toj osnovi došli do plijena koji je uvijek totalan i bez praštanja .
Ako je krajnji rezultat "ono" što smo vidjeli na slikama, onda ovi upotrebljivači FF tehnike nisu moja "sabraća po štapu i kanapu" i nemoguće ih je
osloboditi bar moralne odgovornisti.(o svakoj drugoj odgovornosti ovdje nećemo jer nije mjesto za tako nešto) pa se ne slažem sa konstatacijama da
su oni manje zlo od poznatih krivolovačkih metoda (dinamit, kreč i dr.) … zato što iza sebe ostavljaju apsolutno isti "potpis" ……… RIJEKE BEZ RIBA.

Za razliku od pomenutih mušičarenje posmatram kao vještinu i filozofiju i ne vidim ga čak ni kao sport, jer je sport u biti takmičenje, pa se i tu mjeri
rezultat i cm, kao što se u krivlovu mjeri količina plijena.

Ja mušičarenje posmatram kao svoju životnu i ribolovnu nadogradnju i vraćanje onom najprirodnijem.Osjećaj i lična ispunjenost činom vraćanja ribe se
ne može izmjeriti nikakvim kilogramima i centimetrima. Dovoljan je ponekad samo foto aparat da primiri ego i zadovolji ličnu sujetu i to je kao i sam
život jednostavna stvar .... u njemu jesi ...ili nisi ...

Zašto ovi odlični tamanitelji svega živog FF tehnikom, kao i neki vrlo nadareni "livadski mahači" nisu shvatili "film", ne znam… možda im hvali životno
iskustvo i iskrenost, za ovu dvojicu ne znam, ali za neke druge pouzdano znam da im hvali koeficijent inteligencije .

Murino, iskreno ocekivao sam od tebe da das odgovor na ovu temu, jer znam da ti nije sve jedno.
Isto tako ocekivao sam ovakav odgovor. cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potočna pastrmka na roštilju???
Nazad na vrh 
Strana 9 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika pastrmka!!!
» Pastrmka i njena hrana ...
» Dunavska pastrmka na strimera!
» Sezona 2014 - Pastrmka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: