Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Potočna pastrmka na roštilju???

Ići dole 
+43
NMilanovic
Pishta
Nikolats
Djuka
Zarkotekica
MDujmović
Falco
Bahus
Ekozelj
Sasats
Platipus2000
Renafly
Sumadinac
Clavis
SnikS
Ducka
Alibaba
Silvio
Peka
Mafke
Damirt82
Los_Pecaros3
NikolaCG
Madjoni
Zeljko_72
Sale
Milance
Omar
MarkoTimokRiver
Predrag
Panic
Gegula
Milan VB
Fly Daddy
Micko
ShoneFly
Pedja GM
Mixmaster
Ervin-Eko
Crni
Murino
Gamarus
Zeljko80
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Sledeći
AutorPoruka
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyPon 05 Maj 2014, 22:41

Besmisleno je  tvoje slihtanje,a ako si ispratio celu ovu nakaznu temu,valjda  si video i moje misljenje.

Drago mi je sto  postoji nekolicina ljudi koja se gnusa Mixovih postova,a mudra vecina (kojoj na zalost ne pripadam),se javno ne izjasnjava. Eto ja ne poznajem 1000 musicara,nego samo sestoricu i svako od njih postuje  propisane mere za klena a svaku pastrmku vraca. Ovi momci ostvaruju odlicne ulove na Moravici,i sve kapitalke vracaju. Mislis li da bi Kifla sa svojom ekipom ista vracao ? Pa Mix i Kifla zasluzuju jedno drugo.

Kako da se normalan covek ne ljuti kada neko simpatise izlov  vrste koja izumire Ufffff . Jos ga ti pomijes kao dobrog ribolovca! Pa onu mladj od pastrmki moze dete na petljas i larvu ispod kamena da nalovi za pola sata. Tvoj post samo govori koliko si neiskusan u lovu pastrmke. Nemam ja kontakt od juce sa pastrmkom,na zalost varalicareci sam ih puno ulovio,ali sam bar vracao pazljivo sve pastrmke  ispod i u meri.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyPon 05 Maj 2014, 22:56

Pishta mani se ti ovog Randje!! Vidis da se niko ko ga dobro poznaje uopste ne jeavlja da bilo sta napise.

(Taj je pustio vise riba nego sto su mnogi videli i na slikama, mnoge vode licno obogatio ili svojim zalaganjem zastitio pretvorivsi u "no kill" revire kao recimo i tu Moravicu. Lako je njemu da mrsi na ovu temu - podjednako taj dobro peca u bistroj, mutnoj a vala i van vode.)

Ps. Vidise da su ti postovi iskreni i dobronamerni - "proceprkaj" malo izmedju redova mozda se i ja u nekim stvarima sa njim ne slazem ali ga jako dobro razumem. Pozzzzz!!
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Visitor
Djuka


Broj poruka : 205
Godina : 40
Lokacija : Kotor Varos
Datum upisa : 09.05.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyPon 05 Maj 2014, 23:01

NMilanovic, jel to znači da Mix jedno priča a drugo radi?
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Zarkotekica


Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyPon 05 Maj 2014, 23:05

Milanovicu  stop 
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyPon 05 Maj 2014, 23:08

Pista , opet se ne ponasas konvencionalno ali cu ti odgovoriti  .

Ako ti imas neki problem a verovatno ga imas cim se logujes pod ovim imenom a ne sa svojim koje si samobanovao ...taj problem neces resiti ovako  sorry 
Na Moravici je obavezno vracanje ribe tako da tvoji drugari ne rade nista posebno vredno pomena jer im je to obaveza ...a voleo bi da mi citiras moj post ili deo gde pozivam na izlov pastrmke ili podrzavam izlovljavanje sitnih primeraka ?
mozda to radim ovde?
Sasats ::

Ako neko mlati ribe bilo da su pastrmke ili neke druge a da ne zadovoljavaju propisane norme ...to je svakako za osudu i kritiku . ali ako neko peca u skladu sa vazecim propisima i zadrzava ulov niko nema pravo da ga kritikuje . kome se ne svidja zakon neka vraca svu ribu ili neka se angazuje na izmeni zakona
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyPon 05 Maj 2014, 23:22

Pishta ::
... Eto ja ne poznajem 1000 musicara,nego samo sestoricu i svako od njih postuje  propisane mere za klena a svaku pastrmku vraca. Ovi momci ostvaruju odlicne ulove na Moravici,i sve kapitalke vracaju. Mislis li da bi Kifla sa svojom ekipom ista vracao ?....

Prvo, nema ništa čudno u tome da ribolovac vrati sve pastrmke iz Moravice uključujući i kapitalne. Time se valjda niko normalan ne diči. Tamo je zabranjeno poneti bilo koju ribu. Zašto se Pishta toliko čudi tome što njegovi poznanici tako postupaju, nije mi baš najjasnije. Svaki normalni mušičar koji prži i jede vanrevirske pastrmke u revirima se vrlo odgovorno ponaša. Takvima je obično ispod časti što se uopšte nalaze u reviru, a kamoli da se premišljaju kada treba da vrate revirsku ribu. Moguće je da se ovi novopečeni zakleti  revirski "releaseri" duboko razmisle kad vide krupnu ribu, ali oni koji su se već prezasitili na "slobodnim" vodama nemaju baš jak razlog da se krste i levom i desnom rukom kada zakače bilo šta revirsko. Obično hladnokrvno vraćaju, ne oklevajući i ne slikajući svako ribče iz 10 uglova.

Taj Kifla mi deluje kao sasvim kulturan ali skroman momak, koji nije nikakav kriminalac nego neka poštenjačina. Ubeđen sam da bi na mušičarskom reviru Moravica (ili bilo kom drugom) ispoštovao propis "no kill" bez ikakvih problema. Očigledno je da mu je zamrzivač solidno popunjen prilično pošteno ulovljenim pastrmkama, klenovima i skobaljima, tako da nije realno očekivati da bi bespotrebno rizikovao da se obruka marišući "kokoške" iz "kokošarnika". Uostalom, očigledno je da se ne radi o lopovu, nego o mušičaru koji se ponaša u savršenom skladu sa lokalnim i državnim ribolovačkim običajima i propisima.
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyPon 05 Maj 2014, 23:44



Sasa o kakvom banovanju pricas i menima i logovanjima?

G.Mixe, Kifla iz prilozenog nema nikakve veze sa postovanjem propisa na vodi i ne bi ih postovao ni na Moravici. Na zalost sa Moravice se odnose i nedorasle i kapitalne pastrmke.

Milamovicu,hvala na upozorenju,upravo zato sto je Mixmaster legenda ff-a kod nas,zato me i cude njegovi postovi.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyUto 06 Maj 2014, 00:06

Pishta ::
...G.Mixe, Kifla iz prilozenog nema nikakve veze sa postovanjem propisa na vodi i ne bi ih postovao ni na Moravici...

Pishta, imam razlog da verujem da nije tako. Na Moravicu sam doveo na desetine mušičara koji razvaljuju ribe izvan revira i sve trpaju u čuvarku (Kifla je slab za njih  Laughing ), ali nijedan od njih nije maznuo moravičku pastrmku. Bolje da ti ne napišem koliko sam ja sam riba mušičarenjem preselio na nebo u proteklih 28 godina. Laughing  Nasuprot tome, do mene su stigle vrlo pouzdane informacije da su neki sasvim drugačiji mušičari omrsili brk na Moravici. Neki baš tako brižni, lepi, nežni, slatkorečivi, naslikani, glasnogovorni, namazani raznoraznim bojama, fancy, profi...viđeni su da guraju moravičke pastrmke u gepek automobila.
Nazad na vrh Ići dole
Big Bad Wolf
Visitor
Big Bad Wolf


Broj poruka : 369
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 18.04.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyUto 06 Maj 2014, 14:21

Evo vec nekoliko dana pratim ovu temu sa posebnim zanimanjem.
Moram da kazem da je Pistina ZABRINUTOST opravdana.
Ono sto nam porucuju G. MIX i G. Sasa je krajnnje sumnjivo.

G. Pista podrzavam vasu borbu. Ne popustajte pred nikim,
ne dozvolite da vas ucutkaju.
Imate moju podrsku i podrsku svih savesnih ribolovaca koji
su zastraseni da se bave zastitom ribljeg fonda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gospodjastojana.com
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyUto 06 Maj 2014, 15:53

Ribolovci Srbije ne treba da misle da je zaštita riba njihov posao. To je velika zabluda na koju su nas delimično naveli upravo oni koji su plaćeni da čuvaju ribe, ali nemaju nikakav učinak.
Ovde su ribe u rukama dve grupe ljudi i tako će ostati dokgod postoji ova država:

1. Ribokradice
2. Ribočuvari

Zvanično, ribe su u rukama ribočuvara, ali oni su sklopili čvrst savez sa ribokradicama, koji su stvarni šefovi pred kojima se klanjaju.

Kako možemo zasmetati tim gazdama?

Jedino kad im odnesemo ribe iz gazdinstva, kad smo već preglupi i preslabi da ih uništimo.  Laughing  

Oni koji puštaju svoj ulov nazad u vodu njihovi su miljenici. Oni ih podržavaju, veličaju, pa čak i sponzorišu. Proglašavaju ih "savesnima". Laughing  Zato u našim časopisima i na forumima sve pršti od reklama za C&R. Nisu naši ribolovci izmislili CR, niti su mu pristupili zbog vere u bolje sutra. Uglavnom su to prihvatili da bi bili isti, uniformisani i poželjni u društvu. Nažalost, u društvu u kome vlada lopovluk nema boljitka.

"Ulovi i pusti" - to je u drugom licu jednine, tako su ga preveli naši lideri. To je poruka drugome, a ne sebi. Ne kažu "Uloviti i pustiti" ili "Ulovim i pustim".  Laughing  I, naši poslušni ribolovci, koji svake godine kao ovce uplate 6000 dinara svojim najvećim neprijateljima, počinju i ribe da im vraćaju.  Laughing 

Žao mi je momci, ja sam drugačiji. Moje ribe idu u moj, a ne u stomak ribokradica i ostalih lopova.

P.S.
Od jutros sam pojeo dva sendviča od nacepkanih pastrmki.  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyUto 06 Maj 2014, 17:20

.

Evo moja omiljena pastrmska voda je Grza,nekada je bila primer bogatstva na kojoj su mogli Slovenci da nam pozavide. Prestankom rada cuvara iz Paracina pod   dopustenjem  nekadasnjeg '' MAGNUMA''upravo  udicom je istrebljena pastrmka,i to ona ribnjacka (priglupa jos ne priviknuta na zivot u prirodi),koju su petljasima  od samo 3 m i na kuglicu hleba olesili i odnosili  pune gepeke Paracinci i Cupricani (vikendasi 90%).

Znaci,da udica nije  bezopasno ''oruzje'',pokazalo se 100%. Sada je Grza puna,ali  malim primercima od 15 cm,koju tamane varalicari na pacice #2-3 i to po 30-tak kom.. Mislim da se nastavilo sa vracanjem ulova ili odnosenjem po jednog ulova i dalje bi Grza bila bogata. Niko nije strujario i mrezario na ovoj lepoj vodi,samo nesavesni ribolovci su je ojadili. Placko 

Vuce,HVALA na podrsci,znaci mi puno  thanks you 
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyUto 06 Maj 2014, 17:28

Mixmaster ::
Moje ribe idu u moj, a ne u stomak ribokradica i ostalih lopova.


Od kud tvoje ribe?
Jesi li ih to dobio u nasledstvo od nekog ili si ih sam odgajio?
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyUto 06 Maj 2014, 18:17

Pishta ::
 Sasa o kakvom banovanju pricas i menima i logovanjima?

Pista , nisam dobio odgovor a ti meni postavljas pitanja?

Prvo mi odgovori u kom postu ili delu posta se ja nekome slihtam i gde si procitao da podrzavam krivolov ?
I kako si zapao u krizu identiteta pa imas potrebu da radis ovo sto radis ? ti si se ovde koliko se secam samonaljutio i otisao prvo da mi odgovoris , onda cu da ti objasnim kako sam te provalio . 

Bilo je prosto da na poverujes sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyUto 06 Maj 2014, 19:26


Prosto da ne poverujes Sasa ! Podrzao si Mixovu pohvalu u vezi Kifle koji je sinonim za ribokradju u ovoj temi. Nisi direktno podrzao ribokradju,da se razumemo.
A sta si Serlloce provalio,molim te? Delimicno si provalio koriscenje mog profila od strane drugog lica,samo to. Daleko od ''Bornovog indetiteta'' koji mi nameces. stvarno ha ha 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 EmptyUto 06 Maj 2014, 20:21

Ervin-Eko ::
Mixmaster ::
Moje ribe idu u moj, a ne u stomak ribokradica i ostalih lopova.


Od kud tvoje ribe?
Jesi li ih to dobio u nasledstvo od nekog ili si ih sam odgajio?

Naravno da su moje, ako ih platim. Na ovom svetu sve tako funkcioniše, pa i odnos čovek - riba.

Ako kupim ulaznicu za 2 pozorišne predstave, očekujem da ih odgledam obe i to u savršenom miru i komforu. Tako je i u ribolovu. Ako na dozvoli piše da mogu da ponesem 2 pastrmke, očekujem da to uradim u savršenom miru, bez da me neki "dubokoumnik" zbog toga popreko pogleda.

Kasnije ih pržim na tihoj vatrici, a ako nekoga zbog toga grize savest to bi mogao da bude samo onaj ko mi ih je prodao.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 21 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potočna pastrmka na roštilju???
Nazad na vrh 
Strana 21 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika pastrmka!!!
» Sezona 2014 - Pastrmka
» Pastrmka i njena hrana ...
» Dunavska pastrmka na strimera!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: