Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Potočna pastrmka na roštilju???

Ići dole 
+43
NMilanovic
Pishta
Nikolats
Djuka
Zarkotekica
MDujmović
Falco
Bahus
Ekozelj
Sasats
Platipus2000
Renafly
Sumadinac
Clavis
SnikS
Ducka
Alibaba
Silvio
Peka
Mafke
Damirt82
Los_Pecaros3
NikolaCG
Madjoni
Zeljko_72
Sale
Milance
Omar
MarkoTimokRiver
Predrag
Panic
Gegula
Milan VB
Fly Daddy
Micko
ShoneFly
Pedja GM
Mixmaster
Ervin-Eko
Crni
Murino
Gamarus
Zeljko80
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 09:51

Milan VB ::

Ajde kazi koja je reka zaslugom tvoje sekcije postala dobra musicarska destinacija?
...

Moravica.

Prelistaj malo teme o pastrmskim rekama Srbije, pa uporedi ulove sa nje i ostalih voda. Spašena je mojim predlogom o režimu ribolova "No Kill - FF Only" i solidnom saradnjom sa ribočuvarskom službom.
Mnogi ne bi znali kako izgleda potočna pastrmka od 1kg da nije tako.

A ti? Šta si ti učinio?
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 10:02

Mixmaster ::
sigurna propast potpuno nebitno da li ćeš puštati ili uzimati pastrmke.


Jeste ja cu danas da izadjem na ulicu da ubijem par ljudi, i na sudu cu da kazem ovaj svet ce da nastavi i bez njih....
Ma ajde brate, posle ovoga ja bi te smenio.... Nebi nikad dozvolio da mi sekciju vodi covek koji tako razmislja...
Znao sam za Moravicu, ali mislim da opet pripisujes sebi nesto sto nije cisto tvoje delo.... I nije neki revir da bi se ponosio njime, ti bi trebao da procitas malo da vidis sta se pise o radu tog revira
Sta sam ja uradio?
Ni jednu jedinu salmonidnu ribu nikad sa nijedne reke nisam ubio, sve sam ih do jedne zive i zdrave vratio.... ovo po tebi nista ne znaci ali meni znaci mnogo
Pa naprimer dao sam 200 e za mladj pastrmke koju sam u kofama dovezao od Braduljice do jezera na Gocu, preko Usca,Biljanovca, Josanicke banje.... Necu da pisem koliko sam puta stajao da promenim vodu....
Plus sto sam se svadjao i bio sa ljudima svaki pit kada sam video da neko pecaju pastrmku na zivi mamac itd....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 10:21

Milane, dobro je da si uložio trud da doprineseš. Samo, nije dobro da omalovažavaš druge, daleko uspešnije. Upravo zbog takvih, sve je uzaludno. Nažalost, takvih u našem delu sveta ima mnogo. Po tome smo poznati izvan svojih granica.

Mislim da je situacija na pastrmskim rekama Srbije (osim par km specijalnih revira) potpuno beznadežna. Vlasti ih uništavaju, ribolovci su potpuno zbunjeni, a stručnjaci koji bi trebalo da ih zaštite su obični korumpirani kriminalci i neznalice. Kako narod kaže: "Odzvonilo im je".

Možda onaj Kifla to dobro zna, pa blagovremeno uslast ručka preostale pastrmčice. Laughing

To ne mora da znači da je primitivac. Možda je pametan. To treba dobro proučiti. Ne treba izvlačiti zaključke na brzinu. Možda smo mi glupi, koji verujemo u neke besmislice...


Poslednji put izmenio Mixmaster dana Uto 27 Nov 2012, 10:28, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 10:26

Milan VB ::
....Nebi nikad dozvolio da mi sekciju vodi covek koji tako razmislja....

Izvini, koju "tvoju sekciju"?
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 10:30



Rostiljao bih ja tog Kiflu !
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 10:36

Koga ja omalovazavam? To sto tebe kritikujem i sto se sa tobom ne slazem nije omalovazavanje....
Tvrdim da su svi ribolivci kao ja da bi nam reke bile pune riba a rebocuvari nebi imali sta da rade...
I ti kazes da zbog ovakvih kao ja je sve uzaludno... A pre toga kazes da ja omalovazam....

Ja u toj recenici ne kazem da imam sekciju, nego kazem da "NEBI NIKAD DOZVOLIO" a ne "NECU DA DOZVOLIM"


Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 10:40

Mafke ::


Rostiljao bih ja tog Kiflu !

Pogrešno. Ja bih pre roštiljao one koji su doprineli da naše pastrmske reke budu uništene i ispražnjene.

Ovaj obični čovek mi postaje sve simpatičniji. Do sada ga nisam poznavao, iako mi je "prijatelj" na Facebooku, ali sada sam dobio jaku želju da ga upoznam i od njega uzmem jedan ekskluzivni interview za naš forum. Heheh, čovek postade "zvezda". Laughing

Sad odoh u ribolov da malo zujim novim Marryatom, a kasnije ću pokušati da od njega dobijem objašnjenje njegovog ponašanja prema ribama. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 10:48

Pa on ti je jednim dobrim delom doprineo.... Nema tu jedan krivac pa da nadjemo njega i da ga smaknemo i da resimo sve probleme.... Kifla x mnogo Kifli su odgovorni za stanje na nasim rekama.... Zbog toga se ja ljutim kada cujem da neko razmislja tako kao ti.....


If you want to make the world a better place
Take a look at yourself, and then make a change....
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 10:51

Mixe,zadnjih 15 god sam poneo samo 2 pastrmke sa vode,zbog supruge da bi poredila klvalitet iz ribarnice i sveze pastrmke potocare. Sve vracam,kao i Salaja. Malo li je.

Ne izbegavam konflikte na vodi gde zateknem krivolov (izlazem se ozbiljnim za***ncijama ). Kada bi svi postupali kao ja i Saleja ,ribocuvari bi bili bespotrebni a reke pune za 5 god.

Saleja je na Moravici imao pastrmke 0d 1400-1700 gr. sve je poljubioi vratio.

Mislis li da bi svako u sumrak pred polazak kuci vratio te pastrmke. A prolazili su mu varalicari sa punom cuvarkom pastrmki i ispod mere i jos zamalo biven da bude .Pa sa Grze nose po 30

kom od po 15 cm.

Reagujem kad mogu,cuvar na zalost ne mogu da budem pored jake volje Placko
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 11:17

Taj kifla je mesar i nezaslužuje da se o njemu niti govori.Ono što je uradio neka slobodno uzme kašikaru pa neka je baci.
Svi koji to opravdavaju vjerovatno imaju neki razlog ali ja nevidi razlog osim da su prijatelji il da se neko pravda što se to uopšte događa.Glupost je zvati ga mušičarem.Ma glupost ga je i spomenuti.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 11:53

Mixmaster ::
Mafke ::


Rostiljao bih ja tog Kiflu !

Pogrešno. Ja bih pre roštiljao one koji su doprineli da naše pastrmske reke budu uništene i ispražnjene.

Ovaj obični čovek mi postaje sve simpatičniji. Do sada ga nisam poznavao, iako mi je "prijatelj" na Facebooku, ali sada sam dobio jaku želju da ga upoznam i od njega uzmem jedan ekskluzivni interview za naš forum. Heheh, čovek postade "zvezda". Laughing

Sad odoh u ribolov da malo zujim novim Marryatom, a kasnije ću pokušati da od njega dobijem objašnjenje njegovog ponašanja prema ribama. Laughing

zbog cega ti je ovaj simpatican??? i zasto tvrdis da je pogresno ako bi takve i njemu slicne trebalo na rostilj da se peku kao male pastrmcice??? pa zar upravo zbog ovakvih kao sto je ovaj nase reke su prazne ili delimicno prazne..nositi ovakve primerke i peci ih je u najmanju ruku je idiotizam.. kao sto gamarus rece ovakve likove ne treba komentarisati....
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 12:00

Gegula slažem se ovo ne treba komentarisati jer se samo bez veze priča o nekom tko tamo krči pastrvice koje stvarno ne predstavljaju neki ulov nego samo sramotu... tj. ovo treba istaći kao negativan primjer nošenja svega dostupnog sa vode... E sad ako mixu ovo predstavlja sliku vrijednu divljenja pa čovjek mu je prijatelj na FB pa nek se nađu pokrče to tamo šta ima iz diskutiraju na FB kako su ih oderali i bok... Ali reći da je bolje da ih je on ulovio i pojeo zato što je "mušičar" nego tamo neki varaličari ili lovac na žive mamce je opisno stanje uma tog koji to govori... Kakva je razlika tko je ulovio? U čemu?
Malo mi je glupa teza da zato što si mušičar možeš loviti i odnositi šta god hoćeš i koliko hoćeš zar ne bi trebali baš mušičari da svojim primjerom pokazuju kako se treba ponašati na vodi?



Poslednji put izmenio Silvio dana Uto 27 Nov 2012, 12:23, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 12:01

Možda čovek Kifla posle ovolike medijske pažnje odluči da poseti i Moravicu Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 12:20

Mafke ::
Losi brate,zaista ne znam gde je tacna lokacija na Durmitoru.

Svakog leta koleginica moje supruge je ciji su rodom iz tog kraja sa muzem i 2 sina pored letovanja na moru obavezno svrate u taj prelep kraj gde imaju kucu.
Tu je u blizini i ta reka koju razaraju. Zasto Losi sarkazam osecam u tvom postu i nepoverenje,mozda ti je cudno sto ja sa 400 km udaljenosti brinem tj. zalim
za izlov pastrmkica u tamo nekoj reci. Normalno da zalim. Danas cu spontano pokusati da saznam devojacko prezime ,i mesto na Durmitoru gde se svake
godine pune serpice s mladji potocare nemilice. Nikad mi nije palo na pamet da pitam klinca gde tacno ide,ljubopitljivost mi je slabija strana.
Dovoljno mi je reka sa Durmitora.

Dobices danas informacije.
:o.k

Koji je post predhodio ovom tvom ,mislim na koja pitanja odgovras ? Bas me interesuje to jEzero
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 EmptyUto 27 Nov 2012, 12:25

Mixe znam da gadjas na vece mete nego Kifla sto je,i razumem te. Ali Randjo,sve je pocelo sa raznim ljudima i
orudjima a Kiflinim mozgom,i evo rezultata. Ne opravdavaj primitivizam. Vlasnik pecenjare i inace finansijski potkovan
covek tvrdo,mi letos rece '' men kad se prijeu ripcici,ja sa komsu pustim malo agregat ispred kuce (normalmo,tece
recica),pa kod mene ispred lokal uz spricer''. Covek je izuzetna dobricina ,ali prost ko pasulj,ade njega da nazovemo
naivnim sto i jeste,ali koristiti FF pribor je sofisticirano zlo i surovost,kakvu je priroda dodelila samo coveku pod celom
kapom nebeskom. Ni jedna zver ne moze prici ljudskoj surovosti,tu je covek nenadmasan,i zver zna za dosta i radi
instiktivno, a samocovek ume surovost do savrsenstva da dovede. Tom coveku bi trebalo da naleti ekipa cuvara i
mazne ga po dzepu doooobro. S obzirom da je u pitanju prelep od JA udaljen potok kroz samo selo,i da ga niko
nikad nije cuvao.

Narod se ostrvio i sve sto u njega iz Morave udje,ljudi tokom leta pociste.

Sta da kazem ,GLADAN siroma,pa pred pecenjrom przi ribice.
Ma pola mozga fali ,a rodjak mog druga da zlo bude vece za mene.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potočna pastrmka na roštilju???
Nazad na vrh 
Strana 7 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika pastrmka!!!
» Pastrmka i njena hrana ...
» Dunavska pastrmka na strimera!
» Sezona 2014 - Pastrmka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: