Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zašto volimo da mušičarimo klena?

Ići dole 
+39
Mare035
Fly Carpenter
Vrbanić Danijel
Ervin-Eko
Nikola Ilke
Stimulator 64
Djuka
Andrija98
Beso
Pishta
Face90
Zarkotekica
Peja
Fly Daddy
Andrei.A
Ranko
Milan_klenaros
Big Bad Wolf
MaxFly
Platipus2000
Sasa D
NMilanovic
Ducka
NemaNja95
Bahus
Lale
Murino
Gegula
Pedja GM
Sasats
ShoneFly
Predrag
SnikS
MarkoTimokRiver
Sale
Madjoni
Mafke
Silvio
Mixmaster
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:01

Diže se na površinu da pokupi muvu ,najzanimljiviji mi je na "pljas" ispod grane.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:32

Ja sam poceo da musicarim da bi pecao klena . Ni na kraj pameti mi nije bila pastrmka niti sam znao gde bi mogao da je pecam , a nije me ni interesovalo . Nekoliko godina sam musicario strogo klena i nista drugo . Kada sam ulovio prvu pastrmku iskren da budem naprzio sam se na male reke i salmonide .Čak sam malo zapostavio klena i radije bi otisao na pastrmku nego na Moravu . To me je drzalo dve , tri sezone i polako je pocelo da popusta . valjda mi je bilo interesantno kao sto i sve novo bude interesantno . Sada sam se gotovo potpuno vratio na ciprinide tako da sam ove sezone imao samo dva pecanja na salmonidnim rekama .
Pecanje pastrmke je penzionersko pecanje i zajebancija u odnosu na klena sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptySub 08 Dec 2012, 00:32

Možda volimo da mušičarimo klena zato što je klen tradicionalna sportska riba u našim krajevima - istočno od Drine. Cenimo ga kao zanimljivog, opreznog i lukavog protivnika. Za razliku od sveta zapadno od Drine, ovde su uspešne klendžije na vrhu ribolovčke piramide. Oduvek su bili cenjeni.

Zanimljiva informacija za one koji vole da se prave Englezi

Klen je izuzetno cenjena sportska riba i u Velikoj Britaniji. Postoje i klubovi klendžija. Njihov problem je u tome što nisu dovoljno vešti u mušičarenju klena kao Balkanci, inače bi klen bio u samom vrhu mušičarske popularnosti. Love ga uglavnom na prirodne mamce, ali to će se uskoro promeniti.

Možda ja sletim još koji put na Heathrow, da ih malo usmerim ka mušičarenju ove ribe. Možda ne znaju za "klendžijski zabac" i slične stvari. Treba jedan pravi klendžijski FC instruktor da dođe i pokaže im kako se rade neke stvari. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Pedja GM
Visitor
Pedja GM


Broj poruka : 267
Godina : 44
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 19.08.2011

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptySub 08 Dec 2012, 01:46

Lipljen i pastrmka kad uzmu muvu retko je ispljunu za razliku od klena koje je uzima i ispljune brzinom svetlosti !!! Odlicna riba za vezbanje pravovremenog ubadanja !! Sasvim dovoljno borben kad se peca odgovarajucim priborom (#3-#4), ima ludacki napad na muvu ponekad agresivan kao pastrmka a ponekad prefinjen kao lipljen. Za mene jedna od najatraktivnijih musicarskih riba o.k
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyČet 29 Avg 2013, 00:35

Primetio sam nešto vezano za ovu temu.

Niš je nesumnjivo grad sa najviše mušičara u Srbiji, a možda i šire. Okružuju ga siromašne klendžijske vode, a u blizini je i jedna bogata pastrmska voda. Zanimljivo je da nekoliko stotina mušičara posećuje bogati pastrmski revir "Moravica" gotovo isključivo dok su Nišava i Južna Morava velike i mutne (mart-jun). Čim se ove dve klendžijske vode izbistre Moravicu svi zaborave. Tokom jula i avgusta nema gotovo nijednog izveštaja sa nje, iako je ovo odličan period za mušičarenje na njoj.

Šta mislite zašto?

Ma, niko od mojih brojnih mušičarskih prijatelja mi odavno ne pomenu "Ajmo na pastrmke". Svi pitaju "Radi li klen?".

A, moravičke pastrmke su u proseku duplo krupnije od ovdašnjih klenova. Poludivlje, lepe, debele, krupne...a ni dozvola se ne doplaćuje. Ma, od 300 niških mušičara nema ni 3 (1%) koji mogu da garantuju da će na Nišavi da izvade čuvenih 10 komada od preko 20 cm. Ne zato što ne znaju, nego zato što je voda siromašna ribom. A opet, više ih privlači Nišava nego Moravica na kojoj svako može da klepne gomilu lepih potočara. Evo, pogledajte teme "Moravica" i "Nišava", pa uporedite dimenzije ulovljenih riba. Jednostavno: super pastrmke protiv klenčića.

Pitam se da li su Nišlije bolesnici koji ne vide šta je dobro ili pametnjakovići koji znaju šta je prava stvar?
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyČet 29 Avg 2013, 08:22

Mix ja sam na.tvojoj strani sto se tice musicarenja klena mada ta 3% musicara koje pominjes da Radije idu uklenolov neko na debele moravicke pastrmke je I sama cinjenica da Klenove mogu poneti kuci A pastrmke ne...i kad vas ima toliko klendzija musicara.zasto se cudis onda sto nema ribe??? Kod mene na drini ga ima kao sodera jednostavno jer ga niko ne lovi..retki varalicari koji uglavnom veze nemaju kako do klena.....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyČet 29 Avg 2013, 09:07

Hehe, 99% niških mušičara nije ni znalo šta je mušičarenje u vreme kada su nišavski klenovi nastradali. Nisu ih oni izvukli. Da jesu, ja bih bio srećan. Stradali su od trovanja, krivolova..., a da su zavisili samo od mušičara, Nišava bi sada bila najbogatija klenovska reka na Balkanu.

Takođe, grešiš da su niški mušičari zainteresovani za riblje meso, pa zbog toga radije mušičare klena. Ogromna većina ne zna šta će sa njima kada ih ulovi, a veliki broj ih zbog toga smesta oslobađa sa mušice. Kao ni u ostatku sveta, ni u Nišu mušičari nisu zainteresovani za meso, nego za sport.

Radi se o tome da ovdašnji mušičari očigledno smatraju da je mušičarenje klena zanimljiviji sport od mušičarenja pastrmke. Klen je na ceni kao veoma mudar "protivnik", dok se o pastrmki (možda i nepravedno) najčešće govori kao o smešno glupoj ribi (kada se uporedi sa ovdašnjim klenovima).

U proteklih mesec-dva Nišava i Južna Morava su prepune mušičara (mnooooogo nas je!), a Moravica i ostale pastrmske reke unaokolo ostavismo na milost i nemilost ko zna kome. Počeh da brinem da ne stradaju pastrmke, jer kad nema mušičara, zna se...Laughing
Nazad na vrh Ići dole
MarkoTimokRiver
Visitor
MarkoTimokRiver


Broj poruka : 412
Godina : 38
Lokacija : Grljan/Zajecar
Datum upisa : 21.02.2010

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyČet 29 Avg 2013, 20:37

Ma nema nista lepse nego kad vidis klenove i pikujes jednog iz "gomile" pa mu bacis muvu pred nos a on je samo kusne ihhhh milina.Pastrmku i ne vidim dok ne uzme :(
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/selectivechub
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyUto 03 Jun 2014, 18:45

Plavsko jezero, danas  i naravno dr. za klena
cestitam
Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 10359210
Foto Tero 
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2332
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyUto 03 Jun 2014, 18:48

cool photos  Mix cestitam  .....
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyUto 03 Jun 2014, 19:46

Nisi normalan ,majke mi  Bravooo  super 
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyUto 03 Jun 2014, 21:14

Svaka cast dr.Mix Bravooo cestitam
Nazad na vrh Ići dole
NemaNja95
Visitor
NemaNja95


Broj poruka : 278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.04.2012

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyUto 03 Jun 2014, 21:17

Bruka... affraid   cestitam 

Mene ce biti sramota da postavljam slike klenove,posle ove Randjine. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Ducka


Broj poruka : 321
Lokacija : Niš,Srbija
Datum upisa : 21.02.2012

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyUto 03 Jun 2014, 21:19

Ovo nije istina!!!
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 EmptyUto 03 Jun 2014, 21:31

Polu covek polu cudo..

Vidim stap je ceo, dobro je .. Nadam se da nece da prodje ko prosli put kad je glisirao klenove preko plavske trave!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zašto volimo da mušičarimo klena?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Sve o lovu klena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: