Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zašto volimo da mušičarimo klena?

Ići dole 
+39
Mare035
Fly Carpenter
Vrbanić Danijel
Ervin-Eko
Nikola Ilke
Stimulator 64
Djuka
Andrija98
Beso
Pishta
Face90
Zarkotekica
Peja
Fly Daddy
Andrei.A
Ranko
Milan_klenaros
Big Bad Wolf
MaxFly
Platipus2000
Sasa D
NMilanovic
Ducka
NemaNja95
Bahus
Lale
Murino
Gegula
Pedja GM
Sasats
ShoneFly
Predrag
SnikS
MarkoTimokRiver
Sale
Madjoni
Mafke
Silvio
Mixmaster
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptyUto 10 Jun 2014, 13:51

Čuj Pista, uz dužno poštovanje ti onda neznaš što je bogata Salmonidna voda a i s mušičarenjem čini mi se nisi baš na ti...
 help 1
Mislim svatko ima svoj izbor i kao takvog ga poštujem ali govoriti o mušičarenju klena kao o nečemu tajanstvenom i izuzetno zahtjevnom po meni je totalno bez veze pa i vaš "Guru" Mix je stalno na CG vodama mušičari Lipljene Pastrve itd. na Salmonidnim vodama kad god može gdje su sad Nišavski klenovi itd. daj obiđi malo pravih bogatih Salmonidnih voda pa ćeš vidjeti da sam bio u pravu...
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 43
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptyUto 10 Jun 2014, 15:06



Nije me sramota da priznam da musicarim malo jace od jedne god.i da sam pocetnik. Vodio me stariji kolega na Moravicu koja je bas bogata pastrmkom i to krupnom. Nije je tesko uloviti krupnu pastrmku,ali prevariti krupnog klena jeste,jer je neuporedivo oprezniji.

Nemam bas neka iskustva sa prebogatim salmonidnim vodama,priznajem,ali imam bar neka iskustva npr.sa Trebisnjicom i jos nekim lepim vodama. Priznajem da je pastrmka atraktivniji borac, za prirodu skidam kapu,ali,zaista smatram da je potrebno vise vestine za lov kapitalnog klena u odnosu na pastrmku jos iz bogatih voda tek.

Nije mi Mix guru niti poznajem coveka,cuo sam samo da je vrhunski ribolovac i to od X ljudi,provereno i to od ljudi koji ga cak i ne vole. Mislim da i on daje prednost krupnijem klenu kao trofejnoj ribi. Ukusi su zaista razliciti,tanak sam s'musicarenjem,ali imam fin varalicarski staz i to ultralakim priborom na malim vodama i lovu pastrmke.

U jednom starom casopisu sam nedavno iskopao da na jednoj engleskoj reci musicari hvataju po X pastrmki samo da bi se domogli kapitalnog klena. Sad sam jos u stadijumu kopanja po starim casopisima trazeci lepe zapise vezane za musicarenje,jer sam nekada preskakao te delove i forsirao literaturu zarad varalicarenja. Koliko primecujem,niko od starije garde nije podcenjivao klena,pa ni A .Puskadija,cije redove vezane za ff uzivam citajuci.
Posto posedujem malo bogatstvo u casopisima,uzivanju nikad kraja. Inace, na bogatim salmonidnim vodama klen je uvek bio zapostavljen,pa ga puno ima i nije ga tesko uloviti kao na vodama koje mene okruzuju.

Sam prilaz opreznom klenu i neizvesnost do poslednjeg momenta, da li ce uzeti muhu ili ne,e to je za mene vrhunski dozivljaj. Nekada na recici podno planine Jastrebac,dovoljno mi je bilo poneti leptirastu varalicu Mepps br. 0 zlatne boje i lovio sam pastrmke raznih velicina u velikom broju. Bio sam neiskusan klinac pa nisam vracao ove lepe ribe,ali sam znao za neku meru. Covek je na jezeru pored , na 10 m od mene uhvatio na crvice 40 kom.sve od 40 cm i poneo kuci. Taj isti mesaros da je otisao malo dalje na Rasinu,ne bi ni jednog klena tih dimenzija ulovio,iako je tada i Rasina bila bogata klenom.
Meni kao klincu je polazilo za rukom ''da se igram'' sa pastrmkama finih dimenzija. Toliko klenova na Mepps na Moravi nisam mogao da nalovim !
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptyUto 10 Jun 2014, 15:28

A neznam moj Pišta ja ti odgovorno tvrdim da klena nije teško uloviti niti na leptira niti na muhu sve ovisi o vremenu kad se lovi i koliko klenova ima na tom mjestu. Duduše ovo ima veze i kod pastrva ali vjeruj meni na riječ da i pastrva zna biti izuzetno selektivna kad se hrani na površini npr. stalno kupi ali tvoju muhu nikako npr. Ne podcijenjujem ja klena kao izuzetno plašljivu ribu ali i pastrve s divlje vode su plašljive i oprezne toliko na nekim napadnutim vodama da izlaze samo u sami sumrak i rano jutro pogotovu kad njihove dimenzije pređu gabarite od 1-2kg. Ali kad klen recimo u jatu radi na površini na nekoj većoj rijeci onda recimo možeš da brojiš ulov na suhu ili mokru muhu u desetinama pa i stotinama komada na svega 50tak metara rijeke što nikad ama baš nikad nije slučaj s pastrvom. A da ne pričam o lipljenu kojem nekad možeš da priđeš toliko blizu da mu možeš prebrojati crne pjegice sa strane ali iako mu izmjenjaš 10-20 muha a on tu i tamo pokupi nešto sa dna ipak nije lako prevariti pravog "elvisa". Znači da bi nešto uspoređivao moraš da sumiraš dosta osobnog iskustva. Za Mixa nisam rekao da je tvoj Guru nego u smislu da je on čovjek po ovim formumima koji je po prikazanom stvarno dobar u lovu ove ribe ali ipak sad više ide u CG da lovi zašto pa to bi volio da on sam kaže.  A da je Mix vrhunski lovac muhom i mušičarskim priborom u to ne sumnjam niti najmanje...
Ali kao što rekoh svatko ima svoj ukus i mišljenje i kao takvo ga poštujem. ciao 
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptyUto 10 Jun 2014, 23:42

Prijatelju klen je odavno u lovostaju, zato u zadnje veme nema izvestaja iz našeg kraja.
Zasto li uopste pišeš o stvarima koje nemaju dodirne tacke sa tobom.

Niška ekipa je uglavnom po planinskim rekama stare planine, roji se majska u najveće - uživancija.
Manje više obilazi se i Moravica takodje sa značajnim ulovima. Mi smo jednostavno okruzeni prelepim pastrmskim vodam i to je normalna stvar.

Ja ne znam ko je tebi objasnio da ljudi koji uživaju loveći klena ne cene ili podjednako uspesno ne love pastrmke.
Problem je što sve to jako brzo dosadi i svi po redu sanjaju sumrake po prelivima na Moravi.

Bar kod nas za krupnog klena ti u odnosu na pastrmke treba malte ne doktorat.
Uopste nije mali broj Niških kolega koji su se napecali pastrmki kilašica a da klena preko 1kg bukvalno vidli nisu.

Upecati par klenčeta nikad nikome problem nije bio ali stvarno naloviti klenove ili nagaziti neku mečku preko kilo bar kod nas je veoma ozbiljna stvar.

Evo ja tebi životom mogu da garantujem da za dva cela dana na Nišavi nebi znao da prevariš ni 10 kom u meri a za nekog pa i do pola kg bi mogao da ti dam vremena i do nove godine..

Zato batali da spamuješ temu sa komentarima koje svako ko pročita jasno zaključi da si jedva na razini znanja da uobste napises i jednostavno "bravo momci" a kamo li bilo šta drugo.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptySre 11 Jun 2014, 00:00

Evo prodšetaj do Plava, pre-bogat je revir.  Podjednako imaš izbora da loviš i lipljana i pastrmke, klenu, ma i skobalja, štuke, mladice..

Pa ako mislis da je lako prevari neku mečku od klena prosto probaj.
Na stranu šta ti misliš da ljudi love ili vole da love. Tu ti je najlakše da proveriš jer svega malte ne podjednako ima.

Ogromne mečke od klenova imaš kako na jezeru tako i u samom reviru (lično sam ih gledao) da ga prevariš treba ti magija.
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptySre 11 Jun 2014, 08:34

Imam jednog prijatelja iz Nisa,covek obozava Skobalja,decidno kaze, Stojane kad boh otisao na Novi Zeland ja bih ga i tamo trazio,jednostavno podju mu suze u ocima kad vam objasnjava kako ga lovi.
Nas Bane obilazi ovaj region loveci Skobalja O NEKOJ DRUGOJ RIBI NECE NI DA CUJE .
Neznam sto sam ovo napisao,jednostavno tako mi doslo.
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptySre 11 Jun 2014, 08:56

Dobro si ti to napisao Bahus "sto žena 200 sisa"  Laughing  poanta je shvaćena.
Ja sam namjerno potpalio malo da vidim reakcije klenaroša... te sam dobio što sam tražio...
nikog nisam uvrijedio ničim i uvijek sam naglasio da poštujem svačiji izbor
...ali meni su draže ovakve ribe:

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 2r39ib10
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptySre 11 Jun 2014, 13:51

Prelep komad divan ulov Bravooo ,prosle godine je bilo moje prvo iskustvo loveci ovog lepotana interesantna riba i cudan cud ako ga ima ,no potvrdili se  i ove godine isto iskustvo onda mogu komentarisati u vezi istog do tada cu cutati,iako najvise vremena provodim loveci Klena,moja ljubav je definitivno Pastrmka.Najradije cu vreme provesti na Salmonidnim vodama.
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptySre 11 Jun 2014, 14:00

Točno 45cm vrijedan slikanja...
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 43
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptySre 11 Jun 2014, 14:50

Meni je ovo neuporedivo vrednije slikanja,jer je cist kuriozitet  uloviti klena  ovakvih gabarita  sampion 1 

Murino ::
Plavsko jezero,

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 10359211
 
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptySre 11 Jun 2014, 15:30

Da fino je to vrijedno svake pohvale ali ipak meni je ipak draže ono od čega sam se zarazio a to su Salmonidi vjerojatno je tako i sa ljudima koji su prvo očeli da mušičare klena.
Prva ljubav zaborava nema...
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptySre 11 Jun 2014, 20:07


Drinski klen , otprilike kao ovaj Randjin , u poredjenju sa  kapitalnim Lipljanom ,
smesno lako za prevatiti a posebno ga je lako izvaditi, borac ravan nuli u vecini slucajeva.

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 J0vgw7
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Milan_klenaros
Visitor
Milan_klenaros


Broj poruka : 231
Godina : 28
Lokacija : Doboj
Datum upisa : 22.03.2014

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptyČet 12 Jun 2014, 00:31

Kapitalnog klena nikako nije lako prevariti, barem na mojim vodama. A ovaj klen je dobar ali ni približan Mixovom.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptyČet 12 Jun 2014, 00:53

Mix-ov je bio prase od 65cm + to je vec azdaja...
Kod klena se ne ceni njegova borbenost nego mudroija da se prevari ovakav komad (cim mu podignes glavu iznad vode taj je zavrsio pricu) A ti Sale si proveren majstor i ovaj ulov je vanseriski za veliku vecinu kolega - Bravo !!
Nazad na vrh Ići dole
Beso
Visitor
Beso


Broj poruka : 119
Godina : 31
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 23.07.2012

Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 EmptyČet 12 Jun 2014, 09:23

Ovakvih kao Mixov i slicnih po donjem toku Morace ima dosta i ne daju nam da lovimo struna! Mrzim kad bacim nimfe i skoro svaki put zakacim "majmuna"!  kreten 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto volimo da mušičarimo klena?   Zašto volimo da mušičarimo klena? - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zašto volimo da mušičarimo klena?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Sve o lovu klena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: