Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !

Ići dole 
+33
Omar
Kusmi
Saleja
Mr.Zacoola
Raka Hardy
Predrag
MDujmović
Flya
Veka Sax
Masic
NemaNja95
Ervin-Eko
Mladen
Mafke
Peka
Bahat
Dragan Tasic
NMilanovic
Sasats
Ogi
ShoneFly
Angel
Damirt82
Alibaba
Milan VB
MaxFly
Gegula
Tolefly
Crni
Murino
Mixmaster
Gamarus
Sumadinac
37 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptySub 15 Dec 2012, 17:06

Da se ja pitam...a ne pitam se, takmicenje u motanju muva bi trebalo da bude odgovor na zadatu temu, recimo 1. ParaWulff Royal 2. Maddler Minnow 3. .........10. Da se pokriije veci deo tehnika koje treba da poseduje vrhunski vezac, nosilac titule najbolji...Da me ne shvati neko pogresno, ovo je samo moje misljenje i postujem odluku organizatora za ovakav vec tradicionalni vid takmicenja, gde je tema izborna.
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptySub 15 Dec 2012, 17:15

To se slažem sa tobom 10 000% ali malo se zezamo.Kako ocijeniti lovnost,kreativnost,inovativnost i još more segmenata koji se vežu za takmičenja u ft.A da ne pominjemo znanje o entmologiji .Ali ovo je po meni naša zezancija da se zabavljamo malo.I ja se izvinjavam administraciji nije sugestija niti kritika.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptySub 15 Dec 2012, 17:58

Sumadinac ::
Da se ja pitam...a ne pitam se, takmicenje u motanju muva bi trebalo da bude...

Netačno. Pitaš se. Laughing

Organizatori FT takmičenja čitaju tvoj post. Ideja nije loša. Nešto slično je primenjeno nekoliko puta na FT takmičenju u Nišu. Na prvih 5-6 takmičenja vezači su imali i "live" nastup, a par puta je zadata tema bila jedan pattern, koji su takmičari morali da urade u finalu.

Moguće je da će u budućnosti biti osvežen ovaj običaj, a možda i celo takmičenje bude odrađeno po ovom jednostavnom i zanimljivom principu!
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptySub 15 Dec 2012, 18:28

U toku samog takmičenja nije moguće mijenjati pravila !

Medjutim, sugestije su prihvatljive i sledeće takmičenje biće po nekom sličnom scenariju, iz dva dijela ... sa eliminacijama !

Sada imamo pravila, prijavljene takmičare, sponzore i volju preko 20 vezača da pokažu šta znaju !

Dovoljno da "igre mogu da počnu"

sampion 1

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptySub 15 Dec 2012, 18:48

Drago mi je da cenite moje skromno misljenje, smatram da je to jedan od najboljih nacina da se oceni ko je najbolji vezac.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptySub 15 Dec 2012, 21:55

Ovo oko zadatih zadataka koliko je dobro toliko i nije jer ako das 50-orici solidnih vezaca foru nedelju dana da spreme materijal za zadatak a samim tim i vreme da uvezbaju samo vezivanje odabranih imitacija bar 15 ima da vezu tako dobro da ni sam Bog ne moze posteno da oceni ciji su radovi bolji.FT nije nuklearna fizika dovoljno je odbaciti deciji stav ja znam najbolje,ima da lovi,ubio sam ribu....slusati savete starijih i iskusnijih kolega,malo vezbati i vrlo brzo se dolazi do veoma zapazenih rezultata.

Ovo takmicenje koje je vec postalo tradicionalno je sasvim lepo zamisljeno i u skladu sa mogucnostima a to sto neki mali ljudi uvek negde iz prikrajka na sve bace senku to je druga stvar.Organozator je lepo naglasio sta se trazi i sta treba da kolegama forumasima bude reper za davanje ocena.E sad sto to neki ne razumeju(jbg mnogo se trazi od njih Laughing ) ili ne znaju da procitaju,ne mogu da shvate ili sta god da je u pitanju to je do nas samih .... tu leka nema.

Jos nesto,ovako organizovano takmicenje daje slobodu vezacu sto je mnogo bitno iz vise razloga,recimo...svako moze da veze ono sto mu lezi i sto zaista vezuje,da iskoristi materijale koje ima i koji su mu dostupni,da pokaze svoju snalazljivost i vestinu....Ako se pogledaju radovi postavljeni do sada na takmicenjima jasno se iz aviona vidi koliko je ko od nas usavrsio svoju tehniku i jasno se na svakom radu vidi vestina svakog od nas...SAMO TREBA POGLEDATI NA PRAVI NACIN!!!!

Pa ne moze se ocekivati od Toleta,Zakule,Tasica,Sumadinca....i jos mnogih da ne nabrajam(ispusticu nekog a ne zelim da bilo koga uvredim) da postave losu imitacuju ma sta da ima zadas...mislim da je to i maloj deci jasno.
Nazad na vrh Ići dole
Tolefly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'
Tolefly


Broj poruka : 896
Godina : 51
Lokacija : Štrpce - Kosovo i Metohija
Datum upisa : 02.12.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptySub 15 Dec 2012, 22:31

Postojeće takmičenje je sasvim solidno koncipirano za naše uslove, samo se treba pridržavati slogana " Ni po Babu , ni po stričevima " i viteški glasati. što se Šumijeve ideje tiče to nije loš predlog za neka buduća takmičenja , uostalom jedno od poznatih Evropskih takmičenja u vezivanju WTO u Italiji je tako koncipirano da su unapred postavljeni zadaci .
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptySub 15 Dec 2012, 22:47

Voleo bih da vidim radove prva tri takmicara sa tog takmicenja uz objasnjenje zbog cega su zauzeli mesto koje su zauzeli na tom takmicenju.
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptyNed 16 Dec 2012, 02:05

Možemo se busat u prsa koliko hoćemo i spominjati neke propozcije.Ali samo mi jedno recite ko je toliko kompetan da ocijeni radove .Mi riba ili entmolozi ili vrh Evropskogog ft .Možemo do beskonačnosti raspravljati ali shvatimo ovo kao našu internu zaj ...anciju.Stoga napravimo šta nam padne na pamet pa bude šta bude ne igramo poker nego smo na forumu.
Jedna je bit da se družimo i da bude zanimljivo a kome nije ima ft takmičenja neka oproba mogućnosti,tamo nije naša forumska hajka pa vidjćemo kako će proći.A ovo što se uz takmičenje uključe članovi foruma koji ne postuju do tad to se nemože mijenjati.Svak na svoj mlin vodu vuče pa tako ću i ja iskreno glasati za nekog ko je meni drag bio to Crni ili Ogi ili Mašić nebitno.To je forum nismo na Mustad openu koji su se prije takmičili znaju šta pričam.Svi smo mi generali poslije bitke.
Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! 452153
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptyNed 16 Dec 2012, 07:41

Šumadinac ima pravo,ja se slazem sa njim...ja nisam vezac niti umem da vezem ali volim da gledam musice koje se postavljaju ovde na forum,opakih musica ima...mislim isto da treba da bude zadatak da svako naveze odredjene kreacije minimum 3-4 kao recimo,po jednu muvu od mokre,suve,nimfe strimera i jos neka realisticna kreacija..ipak se ne moze suditi po jednoj ili dve musice...kako god se odluci ja sam tu da ispratim takmicenje..sa nestrpljenjem skocko
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptyNed 16 Dec 2012, 07:56

Da napomenem da se nisam nesto nagledao predobro uradjenih tradicionalnih muva ni na jednom nasem forumu, hteli to da priznamo ili ne. Sta nas to odbija, pa trazimo neke alternative. Sve se moze nauciti kao sto Crni to kaze, ali razlike se lako primete kada se muva uzme u ruku.
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptyNed 16 Dec 2012, 09:53

Sumadinac ::
razlike se lako primete kada se muva uzme u ruku.
Po meni ovo je veoma bitno!
Na takmicenje se do sada prijavilo dosta vrhunskih vezaca, i bice zaista vrhunskih musica.Po onome sto je bilo prethodnij godina bice jako tesko izabrati kome dati svoj glas za najbolju musicu..
Bitnu ulogu u izboru najbolje musice,kod forumasa koji nece glasati po "bratskoj osnovi",imace sama fotografija.
Mozda ce neko napraviti musicu koja bi bila vrhunska kada se uzme u ruku ali zbog slabijeg aparata tj. nemogucnosti da se na slicu jasno vide svi detalji,ta musica nece imati dovoljan broj glasova.

A da ce biti glasanja po principu Eurosonga bice!
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptyNed 16 Dec 2012, 10:27

Sta je tu je...
Znaci vezaci pored toga sto moraju da se potrude da vezu sto bolju musicu isto toliko truda moraju da uloze i da napreve dobru fotografiju iste.... Dve umetnosti na jednom mestu, bice zanimljivo....
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptyNed 16 Dec 2012, 10:46

Da ali na kraju opet svako glasa za svog prijatelja ,drugara ili rodjaka, sugradjana i td.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! EmptyNed 16 Dec 2012, 11:16

dobar post potpis......
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 10Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: International Internet Fly Tying Competition "Musicarenje.net " :: 3rd International Internet Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'-
Skoči na: