Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"

Ići dole 
+24
Mladen
NMilanovic
PBalinov
Gegula
Mixmaster
Fly Carpenter
Ervin-Eko
Big Bad Wolf
Mafke
Saleja
Vaso Knežević
Murino
Ogi
Raka Hardy
Omar
Lale
Damirt82
NikolaCG
Acter fly
Pex
Strelac
Sasats
Gamarus
Jovan Nikolic
28 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Jovan Nikolic
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 1
Lokacija : Berane, Beograd
Datum upisa : 28.12.2012

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 13:30

Moje ime je Jovan Nikolić i već duži niz godina profesionalno se bavim fotografijom.


Jedan sam od promotera Pentax brenda, objavljivan sam u Nacionalnoj geografiji, a moje fotografije su prodavane širom
svijeta i nalaze se u raznim monografijama, knjigama, marketinškim materijalima kao i na proizvodima. Zamoljen sam
od administracije ovog foruma da propratim ovo takmičenje i po mom sudu, odaberem pobjednike. Izbor nije bio nimalo
lak. Pošto nikada nisam imao priliku da se lično oprobam u ovoj kategoriji fotografije, a moj pokojni otac se nekada
bavio intezivno mušičarenjem, sa velikim interesovanjem sam pogledao sve radove i odabrao sam one koji su na mene
ostavili najjači utisak, prateći pri tome neke kriterijume koje ja smatram bitnim kao što su kompozicija, svjetlo,
atmosfera. Tehnički kvalitet ovom prilikom nisam uzimao u obzir.

Jovan Nikolić
Veliki pozdrav
[You must be registered and logged in to see this link.]




Moj izbor je:

1.

PELIVANOVIĆ SAŠA

[You must be registered and logged in to see this image.]


2.

VASO KNEŽEVIĆ

[You must be registered and logged in to see this image.]


3.

SAŠA TOMAŠEVIĆ

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zahvaljujem svim takmičarima i želim vam svima još jako puno dobrih fotografija.




Jovan Nikolić
Veliki pozdrav
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 14:13

Čestitam pobijednicima treća fotka mi se naročito dopada.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 14:51

G. Nikoliću!

Izuzetno mi je drago da vam se svidela moja fotografija.posebno zadovoljstvo mi pricinjava cinjenica da je ona
izbor profesionalnog fotografa i sve to mi daje podsticaj da se u buducnosti jos vise trudim da kvalitet svojih fotografija
podignem na jos visi nivo . Fotografijom se bavim totalno amaterski kao sastavnim delom musicarenja. za svoj
napredak i podizanje kvaliteta svojih fotografija ( musica, prirode, ulova...)apsolutno je zasluzan ovaj forum .
Nadam se da ce ovo takmicenje postati tradicionalno i da ce naredne godine biti jos vise prijavljenih clanova .
bice mi veliko zadovoljstvo i draga uspomena da na zidu cuvam ovu fotografiju sa posvetom , jer je za mene ovo
veliki uspeh .

Hvala thanks you
Pelivanović Saša
Nazad na vrh Ići dole
Strelac
Fly fisherman
Fly fisherman
Strelac


Broj poruka : 61
Godina : 47
Lokacija : Svrljig
Datum upisa : 09.12.2009

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 15:18

Nisam mnogo pratio ovaj Photo Contest ali da jesam i ja bih ovog Saletovog klena nagradio sa najvećim brojem bodova. Fantastično dobra fotografija. Drugo i treće plasiranim fotkama bih samo zamenio mesto.
Nazad na vrh Ići dole
Pex
Visitor
Pex


Broj poruka : 467
Godina : 48
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 13.02.2010

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 15:23

Iskrene čestitke pobednicima
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 15:40

Slike su ekstra...A ova treca je gde?Sto podseca na jezero na Grzi...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 16:00

Dragi članovi foruma, poštovani učesnici ovog takmičenja!

Objavljujem da je prvi PHOTOGRAPHY CONTEST - Musicarenje.net,
objavom pobjedničkih fotografija od strane žirija...

Završen!




Kao što ste imali priliku da vidite, ovo takmičenje je proteklo u potpuno opuštenoj forumskoj atmosferi,
a kao "pionirski" projekat administracije, završilo se kao jedno veoma ozbiljno takmičenje za najbolju
fotografiju godine na forumu. Uostalom, od nas ste i navikli na ozbiljnost u svakom pogledu.

Dakle, kao što Sasats napisa, ovo takmičenje neće biti i poslednje, jer je prošlo vaš i naš "test" kao
veoma uspješno, i od sada, će biti rađeno na kraju svake godine, i postaće primarno kada je riječ o
takmičenjima na ovom forumu kao i u smislu nagrada.Sledeće takmičenje pratiće veoma bogatiji fond
nagrada, a mi se nadamo da će imati i veći broj učesnika. Nadamo se da ste i vi, učesnici, zadovoljni,
a mi pozivamo i druge članove foruma da nam se pridruže sledeći put.

Zahvaljujemo svim učesnicima, posebnu zahvalnost dugujemo g-dinu Jovanu Nikoliću u svojstvu žirija,
a pobjednicima čestitamo. Fotoaparati su ipak najbolje čuvarke za ribu, a pogotovo kada se pretvore
u ovakve uspomene!

Administracija će odmah po praznicima stupiti u kontakt sa pobjednicima u vezi slanja nagrada!


Bistro!

thanks you




Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 16:41

Čestitam momci na osvojenim mjestima sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2333
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 16:49

Pridruzujem se cestitkama odlicne fotografije cheers pozzzzzzzzz................
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 16:57

Cestitam prvoplasiranim takmicarima na prvom takmicenju fotografija na ovom forumu.

cestitam

Zadovoljstvo mi je bilo ucestvovati na njemu , pa stoga cestitam i svim drugim ucesnicima, koji su svoje fotografije
predstavili svima nama .

Vjerujem u administraciju da je ovo samo prvo takmicenje, a da ce mo na svim ostalima vidjeti jos vise i jos bolje fotografije.

Svima zelim srecu i bistre objektive .

:ziveli :


Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 17:08

Od srca čestitam naj fotografima 2012. ! sampion 1


Ostalim učesnicima želim dobar detalj i mirnu ruku! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 17:12

Čestitam prvoplasiranom i trećeplasiranom!

Zanima me ako može da mi kaže Jovan Nikolić tj. sudija ili NikolaCG koji je pisao pravilnik gde je mučičarski motiv na drugoj pobedničkoj fotografiji?
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 17:50

Ja ću ti odgovoriti ukratko ! A Nikola i Jovan naravno neka daju svoje objašnjenje!

Na tačno 11 fotografija (ako sam uspio dobro da izbrojim) je isključivo riba kao eksponat i objekt fotografije.

Mislim da je riba dovoljan (mušičarski) detalj, sa mušicom ili bez nje i da je ilerevatno o tome pričati !




Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Vaso Knežević
Visitor
Vaso Knežević


Broj poruka : 235
Godina : 41
Lokacija : Pljevlja
Datum upisa : 18.10.2009

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 18:16

Zahvaljujem se žiriju, profesionalcu Nikoliću....i ja bih odabrao iste :)
Zahvaljujem se i na nagradi, i pozdravljam sve učesnike na ovom takmičenju za najbolju fotografiju u 2012. godini :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" EmptyPon 07 Jan 2013, 18:17

Ogi ::
Čestitam prvoplasiranom i trećeplasiranom!

Zanima me ako može da mi kaže Jovan Nikolić tj. sudija ili NikolaCG koji je pisao pravilnik gde je mučičarski motiv na drugoj pobedničkoj fotografiji?


Poštovanje Ogi,
sa zadovoljstvom ću odgovoriti na tvoje pitanje, jer će se tako ići ka boljem kvalitetu narednog takmičenja.

Prvo, g-din Nikolić ne treba nikome ništa pojašnjavati, ovo je pitanje za administraciju. On je kao žiri dao svoj profesionalni sud kada su u pitanju fotografije, ne osvrćući se na to šta je mušičarsko a šta nije. Na administraciji je bilo da ga upozori da li fotografija zadovoljava kriterijume iz pravila, posle čega on uzima u obzir samo kvalitet fotografije.

Naime, u pravilima takmičenja, koja su objavljenja prije početka, lijepo piše šta bi trebalo da predstavljaju fotografije koje govore o mušičarenju. Pejzaži i fotografije rijeka, su širok pojam i ne moraju biti vezani za mušičarenje, to može fotografisati neko ko čak nema veze se ribolovom uopšte. To smo odmah zaključili! Slažete se da bi tu bilo svačega!?

Riba je itekako mušičarski (ribolovački) motiv, jer predstavlja krajni cilj mušičara-ribolovca , tj njegov ulov, samim tim, spada u sami vrh mušičarskih motiva. Naravno, uzdamo se u fer play takmičara, da su to njihovi ulovi, ili ulovi njihovih kolega sa vode, ali koji su oni sami fotografisali. Mnoge od ovih fotografija smo vidjeli u drugim temama a postavljali su ih isti autori, tako da u vjerodostojnost ne sumnjamo.
Ono na šta smo mi skretali pažnju je, da riba fotografisana, na obali, u pijesku, u travi i slično, neće ulaziti u uži izbor, a ako je bilo takvih fotografija, one su svakako diskvalikovane same po sebi, tj. njihovi autori su ih sami diskvalifikovali unaprijed.

Napominjem, da je ovo bilo prvo takmićenje koje smo organizovali, i da smo zbog toga imali malo više "sluha" za širu postavku fotografija, zbog činjenice da do sada ovakvo nešto nismo organizovali, ali već sljedeće takmičenje će biti rigoroznije a možda će čak biti postavljena samo jedna tema, mnogo uža od mušičarenja kao pojam, ali o tom potom.





Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"   Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013" Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rezultati glasanja za "Photo Contest Musicarenje.net 2013"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati (javnog) glasanja za Photo Contest "Musicarenje.net 2014"
» Photography contest "Musicarenje.net 2013" - Best photo of season 2012

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: PHOTOGRAPHY CONTEST - "Musicarenje.net 2013"-
Skoči na: