Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Famozni FCI test - Mixmaster

Ići dole 
+5
Big Bad Wolf
Sale
Sasats
Alp
Mixmaster
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 08:28



Mix,zaista te ne razumem. Pa lepo je sto si prosao ispit bez problema,dobio diplomu,s'obzirom da je doslo vreme formalnosti,''pecat'' ne moze da ti skodi. Dobio si zvanje u svetu FF-a

hobija koji najvise volis.

Ja bih bio prezadovoljan da sam na tvom mestu.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 11:03

Mafke, ja i rekoh da sam baš zadovoljan, kao što sam i pre tog polaganja bio.
Milion mušičarskih titula sam stekao pre FCI diplome, pa mi je to samo jedna u nizu, meni ne i najvažnija.

To da sam ja nešto nezadovoljan, su reči Alpa. Počeo da miksuje stvari, a ne zna kako se to radi.
Treba da dođe kod mene na časove miksovanja. Laughing




Ne znam na koji zadatak sa testa misli kada piše da je neki najteži. Bilo bi dobro da napiše na koji misli.
Svi su laki za uvežbanog bacača i pripremljenog kandidata, a svi su vrlo teški za onog ko nije pripremljen.
Ja napisah da je distance bio jedan od lakših, jer mu je prethodilo nekoliko zadataka koji već pokazuju
da budući FCI zna kako da baci što dalje. Perfektan zabac preko 23 m samo je nešto kao začin na čorbicu
koja je u prethodnim taskovima već skuvana.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 11:11

U sklopu ove teme, a trebalo bi i u naslovu jasno naznaciti da Mix lamentira o svojim iskustvima iz americke FFF federacije. Kada spominje "FCI" to ne treba mjesati sa EFFA i AAPGAI federacijama i instruktorima koji su potpuno drugi svijet.

FFF je svjetski poznata po tome da ima najlakse testove i daleko najblaze kriterije proilaznosti na polaganjima. Zato ima i najvise clanova i prihoda od clanarina. Prije svega, ti su ispiti cesto zatvoreni za javnost. Na njima se - kako i Mix ovdje javno svjedoci - vrlo lako prolazi, ponekad za samo 20-tak minuta i vrlo rijetko pada. Nakon sto plate kotizaciju i clanarinu, prolaze ponekad i ljudi koji su jucer uzeli musicarski stap u ruke, ispodprosjecni bacaci i ribolovci pocetnici. To je cinjenica. Jos je bizarnija situacija sto se i neki ispitivaci na tim ispitima bave musicarenjem samo nekoliko godina. Naravno, to se ne odnosi na sve pripadnike FFF kluba. U toj federaciji ima vrlo dobrih, vjestih i iskusnih ljudi, odlicnih instruktora, vrijednih svakog postovanja. Cesto nezadovoljnih takvim stanjem.

Postoje druge instruktorske federacije gdje to ni priblizno nije tako. I one imaju svoje organizacijske i ljudske nedostatke, blago receno. Obzirom da su nastale kao reakcija na niske standarde u FFF, nezadovoljstvo je cesto jos vece. Ali, bez obzira na sve, ispiti su kod njih prije svega javni, publika nije samo pozeljna vec i obavezna, programi su neusporedivo tezi, dok su kriteriji prolaznosti puno strozi i dosljedniji. Kroz taj filter, ako nista drugo, ne prolaze ljudi koji evidentno dobro ne bacaju i vrlo solidno love ribe.


Poslednji izmenio Alp dana Pon 28 Jan 2013, 11:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 11:20

Mixmaster ::
...
.... distance bio jedan od lakših...

Ne cudi da ti je bacanje na 20 m bilo jedan od laksih zadataka. Ali, logickim slijedom, ako postoji jedan od laksih, jedan od tezih, bio bi ....?
Neko ce zloban pomisliti da ni sve zadatke nisi zapamtio.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 11:29

EFFA je takođe prepuna instruktora i mastera koji juče uzeše štap u ruke. Neke i lično poznajem. Ispit jeste teži (u bacačkom smislu), ali su ga teškim proglasili upravo takvi. Istina je da je EFFA ispit nešto kao drugi osnovne, dok je IFFF kao prvi. I jedno i drugo nije nikakav problem ozbiljnom kandidatu, a posebno ne iskusnom mušičaru nakon pravilne pripreme.

Takođe, nije tačno da svi prolaze test IFFF. Na polaganju u Perućcu, 40% kandidata je palo na ispitu.

Uzgred, meni je svejedno čiju FCI diplomu imam. Da je EFFA ili AAPGAI organizovala ispit u Srbiji, kod njih bih se prijavio i izvršio pripreme za njihov test. Meni je to svejedno (ni iz džepa, ni u džep). Slučajnost je što je IFFF organizovala ispit u Srbiji, koji mi je došao kao "kec na desetku".
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 11:35

Verujte da ste mnogo zabavni u ovoj igri koja se zove ...ja sam bolji musicar od tebe sampion 1 za sada jedan vodi za malo ali necu da vam kazem koji Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 11:42

Mixmaster ::
EFFA je takođe prepuna instruktora i mastera koji juče uzeše štap u ruke...

Mix, kratko i jasno, EFFA je za tebe tri svjetlosne godine daleko.
Sa znanjem i pristupom koji imas pao bi u prvih pet minuta polaganja.

A za AAPGAI bi nekoliko godina prije ispita bio pod nadzorom mentora.
Tako da s vrecom od krumpira s ribama do tog ispita ne bi ni stigao.


Poslednji put izmenio Alp dana Pon 28 Jan 2013, 12:07, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 11:44

Mix polaži i ostale tako da imaš sve titule.
Tito je kažu bio najbolji lovac a tamo neki snajperist sa 300 m kekno medu a on se slikao s njim.
Predsjednik najače sekcije u Srbiji trebao bi da ima i ove malo jače titule mada kapa dole i ovoj.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 11:46



Ja znam ko vodi ubedjivo,a drugi mu nikad nece prici sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 12:18

Hehehe, Alp me "loži" da polažem EFFA FCI ispit. Laughing

Alp se mnogo obrukao sa tim FCI zajebancijama. Em je dva puta padao na tom jednostavnom ispitu, em je otkad ga je položio, opsednut time.

Kao poznati mušičar (a ne bacač - ko je čuo za Puškadiju bacača?), time samo smanjuje svoj ugled u našem svetu.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 12:36

Čekaj bre Mix, ako je njegov ispit tezi nego tvoj tri puta onda ste na isto? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 13:28

Mixmaster ::
Hehehe, Alp me "loži" da polažem EFFA FCI ispit. Laughing

Alp se mnogo obrukao sa tim FCI zajebancijama. Em je dva puta padao na tom jednostavnom ispitu, em je otkad ga je položio, opsednut time.

Kao poznati mušičar (a ne bacač - ko je čuo za Puškadiju bacača?), time samo smanjuje svoj ugled u našem svetu.

Mixy, ljudi koji su te ispitivali na FFF-u svi su padali na EFFA ispitima ili do toga nisu ni stigli. Tu su padali i najbolji bacaci i najbolji instruktori danasnjice. Na tim ispitima pada 80-100 posto kandidata, jer to nije zajebancija i skupljanje para za hot dog. A vecina baca znatno bolje od tebe. Drugo, uopce nisam opterecen time, a osobito sumnjam da je itko ziv opterecen onim sto si ti "cuo". Ti si taj koji se o to "instruktorstvo" stalno cese, palamudi o diplomama i pokusava se prikazati bitnim, pa i po cijenu jeftinog provociranja i kontinuiranog pljuvanj po kolegam iz vlastite organizacije. Za razliku od tebe nikad nigdje ne spominjem da sam nekav instruktor, jer se to vidi cim uzmem stap u ruke. Ali ono do cega drzim je EFFA clanstvo, dok god ta organizacija njeguje elitizam na bazi vjestine i znanja. Kada to dvoje postoji, tezak karakter ili neke druge devijacije za moj ukus su u drugom planu.

Hajmo reci, ispod casti mi je da ti sada vadim citate s foruma i blogova, gdje najugledniji svjetski bacaci pisli o mojem bacanju i demonstracijama pred brojnom educiranom publikom. Trece, sudjelovao sam na barem 10 organiziranih natjecanj u bacanju u zadnjih pet godina i "namazao" desetine ljudi medju kojima su glavne musterije igrom slucaja bile iz FFF branse. Najgori plasman bio mi je treca mjesto, s tim s to je prvi bio svjetski rekorder u petici, a drugi sv. rekorder u sedmici. Obzirom da jedino metoda hvalisanja dopire do tvojih mentalnih frekvencija, na zadnjem takvom, prosle godine, prvi je bio Paol, moja malenkost druga (dva zabaca po 36 m nepoznatim tudjim priborom), a treci aktualni predsjednik Americke casting federacije. Ostale ti necu nabrajati. Svi bacaju bitno bolje od tebe.

I na kraju, moj, kako kazes, ugled moze biti ugrozen jedino raspravom s tobom. Sto mi kolege sa strane ponekad i predbacuju. Imaju pravo. Iako bih ti iz pedagoskih razloga vrlo rado uzeo mjeru i u bacanju i u ribolovu, ali bojim se da se na nekom takvom neutralnom mjestu ne bi pojavio jos ohoooho godina. A kad i bi bio bi miran ko curica. Mislim da cu vec debelo biti u starackom domu prije nego se ti pojavis negdje u medjunarodnom okruzenju znalaca, gdje se nesto konkretno radi, a manje trklelja. Barem u sluzbenom dijelu programa.


Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptyPon 28 Jan 2013, 18:15

Alp ::
... Svi bacaju bitno bolje od tebe....

Pitam se kako je moguće da neko, koga nikada u životu nisam video, zna kako bacam? Jedini logičan odgovor je da je taj neko, iz potaje, video mene kako bacam, a da ja to nisam primetio. Ima i takvih ovde u mojoj okolini, ali ne verujem da je Alp potegao iz Zagreba da me špijunira iz ponišavskog žbunja.

Možda je gledao moje "Smešne FC video snimke" na Youtube, pa izvukao zaključke. Laughing

Nazad na vrh Ići dole
Devrnja
Visitor
Devrnja


Broj poruka : 132
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Pitam se kako je moguće da neko, koga nikada u životu nisam video, zna kako bacam?   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptySre 30 Jan 2013, 13:02

pa on nije ni bio sa tobom u ribolovu!?
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 EmptySre 30 Jan 2013, 13:34

Alp ::

Mixy, ljudi koji su te ispitivali na FFF-u svi su padali na EFFA ispitima ili do toga nisu ni stigli. Tu su padali i najbolji bacaci i najbolji instruktori danasnjice.
Isto tako su i prolazili ispod prosecni bacaci na malte ne zatvorenom ispitu za javnost (malte ne jer je bilo par ljudi) gde sam i sam svedok .

Alp ::

Mix, kratko i jasno, EFFA je za tebe tri svjetlosne godine daleko.
Ovo je takodje notorna glupost i vrlo netacna pretpostavka, ne kazem da bi glatko prosao alli nije tako daleko ,sa solidnim pripremama bi prosao sigurno.

Alp ::

FFF je svjetski poznata po tome da ima najlakse testove i daleko najblaze kriterije proilaznosti na polaganjima. Zato ima i najvise clanova i prihoda od clanarina. Prije svega, ti su ispiti cesto zatvoreni za javnost.
JA ne mislim tako , mislim da je cak bolje osmisljeno nego kod effa , svaki kandidat koji prodje gore pomenuti test je vise nego sposoban da obuci nekoga ko nije nikada uzeo musicarski stap u ruke da pocne da se bavi ovim sportom ili hobijem kako ko voli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sponsored content





Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Famozni FCI test - Mixmaster   Famozni FCI test - Mixmaster - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Famozni FCI test - Mixmaster
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Funny Fly Casting Videos by Mixmaster
» Test, just a test
» Zabavni test inteligencije !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: