Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prezentacioni zabačaji !

Ići dole 
+14
Šva
Bogi
Madjoni
Nino
Ranko
Zox
Milance
Djomla
Veljko V.
100ka
Ogifly
Vlajkoni
Radojica-pop
Zeka
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyPon 12 Maj 2008, 14:23

50% svih zabačaj na mojoj reci je Roll cast a sve ostalo je Over Head, Switch,Double Haul,... Nažalost nisam u svemu dovoljno dobar ali što više vremena na vodi leči sve probleme...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyPon 12 Maj 2008, 17:00

Samo ako bih smio da dodam,Double haul nije zabacaj,vec samo radnja koja pomaze kod SVIH zabacaja.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyPon 12 Maj 2008, 21:01

Zeka ::
Samo ako bih smio da dodam,Double haul nije zabacaj,vec samo radnja koja pomaze kod SVIH zabacaja.

Naravno a ja se samo hvalim da mi je sve bolji ali niko da me pohvali :skocko:
Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Milance


Broj poruka : 191
Godina : 61
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 08.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyUto 13 Maj 2008, 07:42

Zeka ::
Samo ako bih smio da dodam,Double haul nije zabacaj,vec samo radnja koja pomaze kod SVIH zabacaja.
Da, da, baš bih voleo d vidim Roll Cast sa Double Haulom :stop 1:
A i kod većine drugih koristi se samo Single Haul (pri zabacu unapred) a ne Double Haul!
OSTAV Zeko :Ziveli:
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyUto 13 Maj 2008, 18:36

Pa ono,jes i tako.Mada mi nikako nije bilo jasno što je onda precjednik EFFA-e tražio roll sa DH,jednom od kandidata za instruktora.

Milanče,skroz si u pravu,naravno.Omače mi se,jer sam mislio na one zabačaje iznad glavudže.OH zabačaje.
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyUto 19 Avg 2008, 15:17

Pošto je Radojica postavio ovo pitanje,ja odgovaram : Najpotrebniji zabačaj zajednog mušičara i najosnovniji je zabačaj:Overhed-izbačaj preko glave =čine ga 2 komponente koje se ponavljaju za prednji takozvani,front kast i jedan za zadnji bek kast. kraći zamah i brže zaustavljanje formiraju (uži luk) koje daje precizan izbačaj . to je najosnovnije da bi se zabacila muva na vodu . Bistro Ranko.
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyPon 15 Sep 2008, 12:02

Pronađeno u jednom članku

FANTASTIČNA PRECIZNOST-pre više godina u jednoj zabavnoj emisiji američke televizije pojavila se kao gost DŽOANA VULF.NJen nastup je bio zaduvljujući. Prvo je skinula zlatno lanče sa svog vrata,oblikovala ga u obruč i dala da se položi oko 25 metara ispod nje u travu. onda je koristeći DABL HOL tehniku u nekoliko zamaha sa lakoćom spustila mušicu unutar tog obruča i na pomenutu daljinu. posle toga je sa po jednim štapom u obe ruke istovremeno i u prvom pokušaju izbacila cigarete dvojici gospode koji su stajali profilom okrenuti, 12 metara udaljeni od nje! bistro Ranko.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyČet 25 Sep 2008, 16:57

Ranko ::
Pronađeno u jednom članku

FANTASTIČNA PRECIZNOST-pre više godina u jednoj zabavnoj emisiji američke televizije pojavila se kao gost DŽOANA VULF.NJen nastup je bio zaduvljujući. Prvo je skinula zlatno lanče sa svog vrata,oblikovala ga u obruč i dala da se položi oko 25 metara ispod nje u travu. onda je koristeći DABL HOL tehniku u nekoliko zamaha sa lakoćom spustila mušicu unutar tog obruča i na pomenutu daljinu. posle toga je sa po jednim štapom u obe ruke istovremeno i u prvom pokušaju izbacila cigarete dvojici gospode koji su stajali profilom okrenuti, 12 metara udaljeni od nje! bistro Ranko.
Taj "jedan" članak je tekst Aleksandra Ivanovića o double haolu pisanom u R.Magazinu sredinom 90-ih. Ako nekom treba taj članak imamam ga i mogu mu poslati fotokopiju ili skenirano kako želi.
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyPet 26 Sep 2008, 13:35

Moguće Moguće vjerovatno ko će drugi nego doktor bistro,Ranko.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyNed 28 Sep 2008, 16:39

Radojica-pop ::
Taj "jedan" članak je tekst Aleksandra Ivanovića o double haolu pisanom u R.Magazinu sredinom 90-ih. Ako nekom treba taj članak imamam ga i mogu mu poslati fotokopiju ili skenirano kako želi.
Možda da ga skeniraš i postaviš u neku od tema !? Recimo pod nazivom "Iz štampe" ili "šta je pisano nekada"... o.k
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyNed 28 Sep 2008, 16:54

Zox ::
Radojica-pop ::
Taj "jedan" članak je tekst Aleksandra Ivanovića o double haolu pisanom u R.Magazinu sredinom 90-ih. Ako nekom treba taj članak imamam ga i mogu mu poslati fotokopiju ili skenirano kako želi.
Možda da ga skeniraš i postaviš u neku od tema !? Recimo pod nazivom "Iz štampe" ili "šta je pisano nekada"... o.k
Znaš kako, da može, može, a što nebi moglo ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyPon 17 Nov 2008, 02:56

Bez njega se ne može! Potreban nam je u svim segmentima! I kad oćemo precizno i daleko i lepo! Šta je za vas IDEALAN LOOP! Kako treba da izgleda po vama, koje karakteristike i potrebne elemente treba da ima u sebi, kako ga izvesti,.... Daj te vaš doprinos ovoj mojoj i ne samo mojoj VEČITOJ dilemi Ufffff help 1
Nazad na vrh Ići dole
Nino
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.09.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptySub 22 Nov 2008, 13:46

Valjda kad je loop iznad vrha stapa?
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyPon 24 Nov 2008, 02:31

Nino ::
Valjda kad je loop iznad vrha stapa?
E!? Nije valjda samo to!?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 EmptyPon 24 Nov 2008, 10:04

Pa i nije.A i ne mora da bude iznad vrha.Mada je meni tako najljepse.Gledao sam na Ribniku Svedjane kako bacaju.Oni to rade,lup iznad vrha motke.Ali ,sto rece Aco,lup se moye provuci kroy mnoge ravni.

Kamo kontrola i ostale stvari potrebne za pravilan lup
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prezentacioni zabačaji !
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: