Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Fly casting I

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Ogifly
Visitor
Ogifly


Broj poruka : 120
Lokacija : Foca
Datum upisa : 27.04.2008

Fly casting I Empty
PočaljiNaslov: Fly casting I   Fly casting I EmptyUto 06 Maj 2008, 18:11

Meni je žao što moram opet reagovati na ovu temu(nadam se poslednji put) jer nije dobro shvaćena moja poruka.Ja sam rekao da je bacanje samo jedan "mehanički" dio a ne da je nevažno i objasniću zašto.Prvo me je iritao pretenciozni naslov koji ništa ustvari neznači osim što djeluje negativno na one koji tek počinju da se bave ovim.Tih 30 m na livadi neznači ništa posebno zato što su rijetka mjesta mislim na vodi na kojima se to može izvesti a pitanje je dali i ima potrebe za tim osim da se neko impresionira.Neznam Zeko gdje si sve išao u ribolov,ali ako si bio na manjim planinskim rijekama gdje se obično lovi na ovaj način dobar dio od te dužine bi ti ostao na okolnim granama ili sličnim mjestima.Želim da kažem da u takvim uslovima 30m na livadi je mnogo manje nego 10m na terenu gdje u većini slučajeva i nemožeš mahati kako hoćeš nego kako jedino možeš.Zato sam i rekao da fly fishing netreba da bude tema za takmičenje i opklade nego uživanje u prirodi i čarima nadmudrivanja sa ribom bez opsesije da se uvjek mora pobjediti,naprotiv često treba oprostiti i vratiti je u vodu. :ribe:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ogifly.com
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Fly casting I Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly casting I   Fly casting I EmptySre 07 Maj 2008, 00:24

ogifly ::
na manjim planinskim rijekama gdje se obično lovi na ovaj način dobar dio od te dužine bi ti ostao na okolnim granama ili sličnim mjestima.Želim da kažem da u takvim uslovima 30m na livadi je mnogo manje nego 10m na terenu gdje u većini slučajeva i nemožeš mahati kako hoćeš nego kako jedino možeš.Zato sam i rekao da fly fishing netreba da bude tema za takmičenje i opklade nego uživanje u prirodi i čarima nadmudrivanja sa ribom bez opsesije da se uvjek mora pobjediti,naprotiv često treba oprostiti i vratiti je u vodu. :ribe:

Na žalost ali moje mišljenje je potpuno suprotno ogifly-evom jer dok nisam "trenirao" na livadi činio sam baš ovo o čemu je reč u gornjem postu . help 1
FC, kako ja shvatam, nije tu da bi neko, pa ni ja bacio +30m i hvalio se time (mada ima osnove za hvalu), već da bi apsolutno kontrolisali strunu a samim tim i njen let. Naravno da nema potrebe u ribolovu distanca od 30m (osim možda na Drini) ali onaj ko ume da baci toliko daleko ubaciće mušicu pod granu koju izabere a da okolinu ne okiti svojim kreacijama što sam do skoro radio (pa i sada kada mi proradi adrenalin).
I sada na red dolazi i drugi deo quotiranog posta o uživanju, ja mnogo više uživam u ribolovu kada bacim gde i kako želim a da nemoram pre svakog izlaska na vodu da navežem oko 200 muva koje sam ostavio na granju nad vodom.
Da se razumemo moja distanca je još uvek daleko i od 20m ali i to što dobacim, dobacim kontrolisano a to je bitno.
Znači FC je tu samo da mi sami budemo bolji na vodi i da VIŠE uživamo u svemu što nas okružuje ziveli
Nazad na vrh Ići dole
 
Fly casting I
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Fly casting II
» Fly Casting Analyzer
» Jedi Fly Casting
» Prikradanje i Fly Casting

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: