Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba

Ići dole 
+4
Clavis
Mixmaster
NMilanovic
SnikS
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyNed 15 Dec 2013, 21:34

Da se i ja upisem na musicara sa ovom izuzetnom ribom za musicarenje.Veliki vodostaj Juzne Morave naterao ih je da udju u Moravicu tako da sam se nasao na pravo mesto u pravo vreme.Teska riba za musicarenje.Vise promasaja nego uspeha ali samo dok se provali kako uzima muvu.Izuzetan borac,a jos osecaj na stap klase #3,perfektan.Mnogo bolji borac nego klen.Prvi je uzeo crnu Bambulu tako da nisam ni pokusavao da menjam musicu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyNed 15 Dec 2013, 21:58

Bravo..  sampion 1 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyNed 15 Dec 2013, 22:11

Ovo je fantastičan ulov.

Čini mi se da se među skobalje umešao i poneki šljivar (buborak, nosara).

Sniks, pogledaj ove slike:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na njima su šljivari (Vimba vimba), ribe veoma slične skobaljima, samo malo šireg tela i
nešto drugačijeg nosa. Bilo bi zanimljivo da napokon otvorimo temu i o mušičarenju te ribe.
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyPet 31 Jan 2014, 15:50

Danas na -7 C zaledilo sve,klen ni da se javi ali zato se odmah preorjentisem na druge vrste koje odlicno radile danas  skocko Otvarajte drugu temu Mix :)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyPet 31 Jan 2014, 17:57

Šteta što naš Sanski ne gleda ništa na površini, jedini način da se prevari kad se hrani u brzaku algom.... tad se neće uplašiti i razbježati jato.... u mirnijem toku ni plovkaroši se ne proslavljaju za vrijeme ljetnog perioda kad voda opadne.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyPet 31 Jan 2014, 18:31

Sniks, daj da vidimo neki macro snimak glave i usta ove ribe. Opet me podsećaju na buborka (šljivara, nosaru...).
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyPet 31 Jan 2014, 18:51

ja bi se kladio da je ovo plavonos, shljivar i td... svaka cast sinks ... okaci bloodworma na 16. sa vse repicem onim crvenim i razvali ih na svaki zabacaj... ja imam problem nisam jos naucio da bacam 50m, ali moji ortaci sad ga razvaljuju na tu nimfu... plovkom naravno..
sad vec hvatam zazubice.. no bem mu muku golema ova moja morava, a golem i minus.. bravo majstore cestitam 
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyPet 31 Jan 2014, 19:53

Evo uvecane usne Mix,hvala Saleja probacu.A da je zima,zima je.I ja bi rekao da je sljivar.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyPet 31 Jan 2014, 21:17

Evo nove teme. Po svemu sudeći imamo novu vrstu na spisku. Svaka čast Sniksu da ih je ovako lepo "nagazio".

I ja sam (samo) nekoliko puta bocnuo šljivara suvom muvom, ali to mi se desi samo jednom u 10 godina. Uvek je to bilo u moravskom plićaku, u kome su se (ako se dobro sećam) ponašali vrlo slično skobaljima.

Sniks, opiši nam malo detaljnije tvoja iskustva u mušičarenju ove čudne ribe. Da li si ih prethodno video? Da li se hrane sa površine? Jesi li probao nimfe?....
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptySub 01 Feb 2014, 20:04

Pecanje ove vrste ribe je na vidjeno.Prvi put kada sam ih nasao iznenadio sam se kada je prvi uzeo bambulu namenjenu klenu.Uglavnom se lako lociraju,veliko jato po 100-tinak riba.Sunjanje je obavezno za uspesan ulov jer su mnogo plasljivi i ako osete da si u blizini mozes da bacas milion puta a nece da pokupi muvu.Experimentisao sam sa tipetom 0.16 i 0.10.Sto je tanji i duzi tipet cesci su ulovi.Muvu sa povrsine uzima da kazem malo komplikovano,pridje i kao da se okrene kada je uzima.Zato su i promasaju cesti,vise promasaja nego kacenja.U sustini posle nekoliko udarca provali se kako uzima.Potrebno je baciti iznad jata 4-5 metara da bi muvu nosila voda bez ikakvog pomeranja stapa.Probao sam na male nimfe #16 i #18 ali cim nimfa padne u vodu odmah se razbeze i nema pecanja narednih 15 min.Indikator nisam stavljao,mozda bi na voznju hteli da je pokupe ali ovde gde sam ih ja nasao voda je mnogo plitka pa mislim da ne bi imalo uspeha.Sve u svemu malo teza riba za musicarenje a borac za pamcenje.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyNed 02 Feb 2014, 10:00

Ukoliko je voda plitka i bistra probaj sa ne otezanim bloodw. tako sto ces se nemaestiyi uzvodno od njih bacati ispred njih pola metra metar i pusti da struja nanese u jato sa blagim dizanjem nimfe i trzajima... Tebi je sad uzimala midZa, tj, pecao si je na suvu..?
Jos jedNo pitanje koliko je udaljeno to usce gde su ušli od zimovnika???
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyNed 04 Jan 2015, 17:04


Saleja sa PLavcem...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyUto 06 Jan 2015, 12:21

Prelepo!!

Ma prelepa riba generalno.. sampion 1

Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Vrbanić Danijel


Broj poruka : 162
Godina : 52
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 21.12.2013

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyPon 02 Mar 2015, 22:00

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba EmptyUto 03 Mar 2015, 08:08

Dobar.To postoji neka nova tehnika pecanja bez cekrka? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba   Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje buborka (šljivara, nosare...) Vimba vimba
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: