Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kada je klen u lovostaju, šta tada ?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Zarkotekica
Visitor
Zarkotekica


Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

Kada je klen u lovostaju, šta tada ? Empty
PočaljiNaslov: Kada je klen u lovostaju, šta tada ?   Kada je klen u lovostaju, šta tada ? EmptyPet 04 Apr 2014, 21:30

Sada kada bude klen u lovostaj ispada da nesmemo musicariti jer klena ima svuda a tako mu remetimo mrest jeb... sta i kakao aj raco izjasni se
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Kada je klen u lovostaju, šta tada ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada je klen u lovostaju, šta tada ?   Kada je klen u lovostaju, šta tada ? EmptyPet 04 Apr 2014, 21:42

gde si procitao da se ne sme pecati u reci u kojoj je klen u lovostaju ? zabranjeno je pecati klena u zabrani , a jedini dokaz da to radis je klen u cuvarci. dok nemas ulovljenu ribu nema dokaza da je pokusavas uhvatiti . znaci nema nacina da ti neko zabrani da pecas na reci gde ima klena , samo moze da ti zabrani da ga ubijes ...a na svakome od nas je hoce li postovati lovostaj i ne pecati ili ce pecati i pustati ribe ili ce pecati i maznuti po neku . to je individualna odluka i svako radi kako misli da je ispravno i kako mu savest nalaze
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Zarkotekica


Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

Kada je klen u lovostaju, šta tada ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada je klen u lovostaju, šta tada ?   Kada je klen u lovostaju, šta tada ? EmptyPet 04 Apr 2014, 21:47

i ja bi tako reko ali skoro drugar ode u revir i lovi pastrmku ona u zabrani hvata i pusta i oni ribocuvari naisli pa ga pokusali najuriti iz revira
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Kada je klen u lovostaju, šta tada ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada je klen u lovostaju, šta tada ?   Kada je klen u lovostaju, šta tada ? EmptyPet 04 Apr 2014, 21:58

drugo je revir a drugo morava . sa morave niko ne moze da te najuri  sampion 1 
ja mislim da lovostaj nije dobar. gotovo nikad se ne mresti klen u vremenu lovostaja i nikada nisam video cuvara na moravi u vreme lovostaja . tako da mi postojanje lovostaja nema mnogo smisla ali ipak se u velikoj meri pridrzavam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Kada je klen u lovostaju, šta tada ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada je klen u lovostaju, šta tada ?   Kada je klen u lovostaju, šta tada ? EmptySub 05 Apr 2014, 09:58

Remećenje mresta? To je jedna od najvećih zabluda u sportskom ribolovu. Istina je da sportski ribolovac gotovo da ne može da poremeti mrest, čak i kada bi mu baš to bila namera. Nikad nisam čuo da je ribolovac poremetio mrest neke ribe, niti je meni uspelo tako nešto iako sam bezbroj puta mušičario usred mresta neke od prisutnih vrsta.

Ovo je još jedna u nizu zabluda kojom se sportski ribolovci navode na sasvim pogrešne načine "zaštite" riba. Umesto da u vreme mresta bude što više sportskih ribolovaca na poluopustošenim vodama Srbije, njih neka budala (ili možda neko zlonameran!) ubeđuje da je upravo njihovo prisustvo nepoželjno.

Ima li ijednog dokaza za to da sportski ribolovac može da omete mrest? Da li ste vi ikada uspeli da ometete mrest neke od prisutnih vrsta? Da li ste ikada čuli da mrest neke ribe nije uspeo jer su sportski ribolovci bili na vodi? 

Jedini ljudi koji mogu da iskoriste vreme parenja riba su ribokradice. Jedino oni mogu da imaju obilat ulov u vreme kada ribama možeš da priđeš i rukama ih povadiš.

Kad malo bolje razmislim, ove naše propise kao da su pisale ribokradice. U vreme kada je njima najbolji deo sezone, vlast se baš trudi da sportske ribolovce odstrani sa voda. Kada na to dodamo da ribokradice niko ne kažnjava, dolazi se do zaključka da postoji sprega ribokradice-vlast. To su, zapravo, isti ljudi.
Ajd' što povadiše i potrovaše gotovo svu ribu, nego nas i prave na majmune pišući nam propise koji dovode do još veće katastrofe.

Mito likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kada je klen u lovostaju, šta tada ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada je klen u lovostaju, šta tada ?   Kada je klen u lovostaju, šta tada ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kada je klen u lovostaju, šta tada ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Klen na bambulu
» Klen na Fruskoj Gori

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: