Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 CDC pera...

Ići dole 
+12
Zox
Oholi
Cicvara
Cori143
Madjoni
Radojica-pop
Goran R
Ivandrago
Djole
Prota "Pacer"
Saležupa
Bogi
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Ivandrago
Fly fisherman
Fly fisherman
Ivandrago


Broj poruka : 58
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.05.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptySre 07 Jan 2009, 22:37

Radojica-pop ::
Za razmisljanje!
Da bi se CDC uspešno ofarbao mora se ODMASTITI! Rolling Eyes

Bravo druze!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingmania.com
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyPon 12 Jan 2009, 19:10

Jedna mala pomoć za kolege koje nisu imale priliku da sami počupaju CDC pera ili nisu znalim gde se nalaze.Slika će malo pojasniti mesto gde se nalaze ova pera,odnosno gde je lojna žlezda oko koje su pera.
Žlezda se nalazi sa leđne strane,vrlo blizu korena repa,odnosno dela odakle počinju i izlaze repna pera.Oko nje se nalaze pera i u zavisnosti od veličine pernate divljači i starosti,zavisi dužina pera i njihov broj-količina.

CDC pera... - Page 2 Patkarh6


Evo i tačnog položaja pera

CDC pera... - Page 2 Cdcpd7
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyPon 12 Jan 2009, 19:24

Bravo Sale,mnogo me ljudi to pitalo skocko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyPon 12 Jan 2009, 19:29

Daće Bog da ubijem patka gluvaća koji je veći pa će se lepše videti.Ove patke su inače vrlo male,pa se sa slike ne vidi najbolje,ali će za početak završiti posao
Nazad na vrh Ići dole
Cori143
Visitor
Cori143


Broj poruka : 366
Godina : 69
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.12.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyPon 12 Jan 2009, 19:44

Izvod iz teksta "CDC magija ili stvarnost" o kvalitetu i o bojenju CDC pera od Tomislava Rebca iz broj 2. Mušičara strana 20 i 21.



"Kvaliteta CDC pera"

Svaka patka ima malo različita pera kako po veličini tako i po finoći. Kod divlje patke veličina se kreće od 3 do 4 cm i pera su finija, dok su kod pitomih pataka pera veća i gušća. Pojam kvalitete je relativan i ovisi o tome što želim sa perom raditi. Neka pera su dobra za tijelo tako da se pero ufrče i namota oko udice, neka za krila, tako da grančice pera iskidamo i skupimo u svežnjić, druga, za dubbing tehniku, dok su treća, za izradu nogu. Ja inače koristim finija pera za noge, a duža za tijelo. Ako mislite da pera ne mogu koristiti ničemu, stavite ih u električni mlin za kavu i izmiksajte pa ćete tako dobiti super fini dubbing za izradu tijela.
Za loop tehnike takođe koristim pera sa dužim grančicama. Param konac, umećem u konac CDC i ufrčem. Tom tehnikom mogu se praviti noge, a i tijelo. Te slične tehnike ću prikazati u jednom od slijedećih brojeva.

Boje i farbanje CDC-a

Prirodne boje CDC pera su braon, siva, bijela i crna. U principu ove boje su dovoljne za izradu imatacija bilo kojeg insekta. Ako neko ipak želi, pera se mogu farbati, ali pri tome treba paziti da se peru ne uništi struktura i da se ne odstrani ulje s kojim je pero prirodno impregnirano.
Jedna mogućnost je da se Veniard boje otope u hladnoj vodi i pera puste u toj otopini otprilike 15 - tak dana. Naposljetku se dodaju dvije žlice vinskog octa. Proces se može ubrzati ako se otopina malo zagrije, ali se pri tome mora paziti da se otopina ne pregrije. Na kraju pera dobro isprati hladnom vodom i pustiti da se suše na papiru. Može se uzeti papirna maramica i s njom se lagano pritiskati pera da se pokupi dio vode, ali to se radi veoma nježno. Najbolji rezultati se postižu bojenjem bijelih pera, dok kod pera drugih boja, rezultat će biti često mimo očekivanog."

Uživajte
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicar.rs
Cicvara
Guide
Guide
Cicvara


Broj poruka : 704
Lokacija : Lešnica
Datum upisa : 10.11.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyNed 18 Jan 2009, 13:57

Zašto da se boje??? Sa divljeg patka su super i nema ih mnogo, nije mi jasno odakle ih čupaju oni što ih prodaju, na patkama je još manje i lošijeg kvaliteta. Neznam kako može siva boja da se oboji u žuto il crveno, to što prodaju bojena to nije od patka divljeg.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyNed 18 Jan 2009, 15:53

Cicvara ::
Zašto da se boje??? Sa divljeg patka su super i nema ih mnogo, nije mi jasno odakle ih čupaju oni što ih prodaju, na patkama je još manje i lošijeg kvaliteta. Neznam kako može siva boja da se oboji u žuto il crveno, to što prodaju bojena to nije od patka divljeg.
Može sve da se oboji druže i paunovo pero ako treba.........jesi li si ikad pito kako crnka postaje platinasta plavuša skocko
Ako oćeš od tamne boje(dlake,krzna ili pera)da dobiješ svijetlu neku prvo moraš da ga pobijeliš(čitaj maltene izgoriš ra znoraznim preparatima,hidrogen,kiseline i slično) a tek onda ga farbaš u željenu boju cheers cheers cheers
A zašto da se boje?Pa imaš samo 4 prirodne nijanse a ako ti za neku muvu treba nešto drugo onda imaš problem lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyNed 18 Jan 2009, 17:38

meni i ona jedna siva dovoljna, masnoca prirodna...... kad ih odmastim upotrebom tu je cdc ulje.......... zec, fazan, paun i cdc, su ubedljivo najbolji materijali i nema potrebe za farbanjem, samo od ovoga moze bar 50%muva koje love u sezoni da se napravi
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptySre 21 Jan 2009, 18:03

Cori143 ::

Ako neko ipak želi, pera se mogu farbati, ali pri tome treba paziti da se peru ne uništi struktura i da se ne odstrani ulje s kojim je pero prirodno impregnirano.
Jedna mogućnost je da se Veniard boje otope u hladnoj vodi i pera puste u toj otopini otprilike 15 - tak dana. Naposljetku se dodaju dvije žlice vinskog octa. Proces se može ubrzati ako se otopina malo zagrije, ali se pri tome mora paziti da se otopina ne pregrije. Na kraju pera dobro isprati hladnom vodom i pustiti da se suše na papiru.

Uživajte

Može i devojka da rodi dete ali to nije prirodno ha ha ha ha
Bilo kakvo bojenje, a naročito dodavanje kiselina (u ovom slučaju sirćetna) dovode do koagulacije masti i ode mast u propast Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyČet 05 Feb 2009, 22:57

Evo jedan link sajta odakle najviše nabavljam CDC,ima mnogo boja i dobrog su kvaliteta

POGLEDAJTE :

LINK
Nazad na vrh Ići dole
Prota "Pacer"
Visitor
Prota


Broj poruka : 416
Lokacija : Beograd,Srbija
Datum upisa : 04.05.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyČet 05 Feb 2009, 23:22

Saležupa ::
Evo jedan link sajta odakle najviše nabavljam CDC,ima mnogo boja i dobrog su kvaliteta




skocko Sale,odlican sajt...stvarno dobra ponuda i cene jedino kako do Beograda i Srbije al dobro sve individualno thanks you
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mušičarenje.forum3.biz
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyČet 05 Feb 2009, 23:31

Imamo Cakana u CH,pa krene ovamo da poveze u kamionče ha ha ha ha

Imam neku rodbinu tamo,pa naručujem preko njih.Pošalju busom i ne oderu me naši na carini,jbg,mora da se snalazim o.k
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptyUto 28 Apr 2009, 22:43

Za vikend na Gradcu, subota bese ok za pecanje ali nedelja slabo. Pecam kod paceta, smaram se sa sicom, Sale D takodje, cini mi se.
Krenem ka obali i vidim neku crno belu patku kako odmara, gledam je, gleda me...... sledece cega se secam je kako mi ona stoji izmedju nogu,
a rezultat nase interakcije pogledajte sami, izuzetno je kvalitetan ...
ha ha ha ha

CDC pera... - Page 2 P4260001c

Ovo je spakovano u kutiju za kalem od trabuko predveza. Pa prosudite koliko toga ima i koji je kvalitet.


PS: ako neko vidi patku neka joj javi da ne ulazi u vodu
Nazad na vrh Ići dole
Trn
Visitor
Trn


Broj poruka : 165
Godina : 33
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 21.01.2009

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptySre 29 Apr 2009, 00:32

Oholi ::
...... sledece cega se secam je kako mi ona stoji izmedju nogu,
a rezultat nase interakcije pogledajte sami, izuzetno je kvalitetan ...
ha ha ha ha




Da nije rezultat jos nesto??? ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 EmptySre 29 Apr 2009, 02:12

Sklanjajte patke,stiže Oholiiiiiiiiiiiiiiii ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





CDC pera... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC pera...   CDC pera... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CDC pera...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Biots pera...
» Farbana pera...
» Da se mijenjamo za pera?
» Nimfa od sovinog pera
» Moja pera- ljubimac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: