Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje deverike

Ići dole 
+9
Ducka
Clavis
Ervin-Eko
ShoneFly
NMilanovic
Mixmaster
Murino
Ermedin
Vrbanić Danijel
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Vrbanić Danijel
Visitor
Vrbanić Danijel


Broj poruka : 162
Godina : 52
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 21.12.2013

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyNed 18 Jan 2015, 20:22

Mušičarenje deverike

Ulovljena na pupu tulara s pomoću indikatora. nije mi to prva deverika na muhu ali je največa do sada

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ermedin
Guide
Guide
Ermedin


Broj poruka : 863
Godina : 36
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 12.07.2011

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyNed 18 Jan 2015, 20:59

cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyNed 18 Jan 2015, 22:13

Danijel je pravo osvježenje za forum !

cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyNed 18 Jan 2015, 22:16

I ja uživam u ovakvim stvarima. Super tema. Jedva čekam da se i ja upišem u nju, kad nekad i negde bocnem prvu deveriku.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyNed 18 Jan 2015, 23:44

Bravo!!! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyNed 18 Jan 2015, 23:50

Volim ovakve ulove sampion 1

Druže opiši nam malo taktiku za mušičarenje deverike ,pretpostavljam da si plasirao nimfu na mesto gde je bačena prihrana
za belu ribu ?
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyPon 19 Jan 2015, 11:11

Ja mislim da to nije neophodno..
Deverika je jatna riba, kako na vecoj vodi, verujem da se i na manjoj vodi (bari i sl) ponasa isto.
Krece ugravnom u jatu i cesto hrani "u patroli" premestajuci se.

Na vecoj reci ili jezeru ucinkovitije je loviti sa prihranom da bi se jato manje vise ne privuklo (pre ili kasnije uvek naidje) nego zadrzalo na mamcu.
Dok ovde za tim pretpostavljam nema potrebe.

Nisam je do sad lovio musicarcem (nema u nasem kraju zgodne vode za to) ali sam je na fider, waggler i plovak povadio tonu.
Dok se ne javi Danijel evo ti neko moje iskustvo u njenom ponasanju.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyPon 19 Jan 2015, 11:15

Da li na vidjeno (sto je na mnogim bistrim barama zgodno), na osnovu nekog osecaja na vodi ili puke srece (probas na vise mesta pa de upali) treba pogoditi gde se "jato" u tom momentu nalazi.

Proceniti cime se prirodno u tom periodu hrani ili za cim generalno polazi je bitno jer se cesto fokusira na odredjenu vrstu hrane. / Pored toga mozda i najbitniji je nacin vodjenja nimfe.

Pretpostavljam da bi vodjenje nimfice slicno kao za babusku trebalo dati rezultat.

Ono staticno na indikator ili uz neko bas blago, konstantno povlacenje (da im nimfica onako "lebdi" ispred nosa)
Nije poznata kao riba koja rado juri za mamcem pa bi trebalo bi da joj se spusti "na nos" ili gde ona nailazi u potrazi za hranom.
Plovkom se desava da deverika uzime mamac i u takozvanom propadanju pa bi ja probao i sa ne otezanim nimfama.
(moguce je da se prirodno hrani i pupama, larvama koje krecu ka povrsini pa da je i to razlog)

I mene zanimajaju detalji od Danijela, pozzzzz!
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Vrbanić Danijel


Broj poruka : 162
Godina : 52
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 21.12.2013

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyPon 19 Jan 2015, 22:17

Deverike obično ne lovim ciljano.One su slučajni ulov u zimovnicima na Dravi gdje bijela riba dolazi na zimovanje i okuplja se u velikim jatima tako da pojedine ribe dođu i u površinski sloj.Najčešče pecam klena ili bodorku koristeći indikator. Tako sam i ovaj puta pokušavao uhvatiti klena ili bodorku pošto nije riba htjela na male nimfe odlučio sam probati na pupu tulara iako ih u ovo doba godine nema znam iz prijašnjih iskustva da je klen i bolen rado uzmu akoim se prezentira u njihovu blizinu.Tako sam pokušavajuči uloviti klena ili bolena jednu deveriku slične veličine zakačio za gornju peraju, a zatim sam ulovio jednu bodorku. Nakon toga stavio sam indikator nadajuči se ulovu još poneke bodorke. Na moje iznenađenje nakon potapanja indikatora zategnuo sam ribu i shvatio da je na udici velika deverika pa sam pomislio da je opet zakačena slučajno.No kad sam je privukao shvatio sam kako je uredno usisala mušicu i da je zakačena u ustima.Nakon toga nije više bilo grizova pomoču indikatora pa sam nastavio sa povlačenjem pupe koju su redovno uzimali manji boleni a pri kraju ribolova dobio sam još jednu deveriku slične veličine ali je udica bila zakačena sa vanjske strane usta tako da ne znam da li je riba pokušala progutati mušicu kad sam je zakačio ili je zakačena slučajno.Svejedno bilo je to zanimljivo zimsko popodne provedeno u mušičarenju koje ču pokušati ponoviti što prije i nadati se da če još koja deverika biti prevarena na isti način.
Prijašnje deverike koje sam ulovio a nije ih bilo puno i bile su puno manje ulovio sam uglavnom kod pecanja bodorki na pličim dijelovima vode gdje sam nimfu na udici br 16 povlačio uz samo dno.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyPon 19 Jan 2015, 23:17

Drug, primetio sam na dosta slika da ne koristis cekrk na stapu.
O cemu se radi?
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyPon 19 Jan 2015, 23:20

Al ga prati korpa :) Meni često na pamet pada ova ideja i bojim se da ću se navuć na "go" štap ko na sex bez kondoma :) ako razumiš...osjeti se neka sloboda bez sputavanja, ruka se ne zamara, 150gr je 150gr. :D
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyPon 19 Jan 2015, 23:42

Danijele hvala za lepu pricu a i za detaljan info!! dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Vrbanić Danijel


Broj poruka : 162
Godina : 52
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 21.12.2013

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyUto 20 Jan 2015, 08:20

Čekrk na štapu nemam jer je u zimovnicima kod nas u Međimurju zabranjeno koristiti rolu od 01.11. -31.03.Iako mi je to smješno jer kod mušičarenja rola se ne koristi kao kod drugih tehnika ali naše je roibočuvare teško u to uvjeriti. Tako mi je lakše ne staviti rolu na štap već se sukobljavati sa ribočuvarima i dokazivati da nema nikakve razlike u ribolovu ako je rola na štapu ili nije. Mogu čak reći da ovakva upotreba pribora ima i svoje prednosti jer mogu duže bacati bez zamaranja ruke zbog manje težine pribora.
Nazad na vrh Ići dole
Ermedin
Guide
Guide
Ermedin


Broj poruka : 863
Godina : 36
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 12.07.2011

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyUto 20 Jan 2015, 08:51

Ribocuvari Shocked Shocked .
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike EmptyUto 20 Jan 2015, 09:30

Hm .. Zanimljiva ideja.

Generalno nije nemoguce "grebati" ribu cak i bez masinice na stapu ali je definitivno 1000% teze.
I mnogo je lakse prepoznati tu nameru kod ribolovca.
Ovo je mozda jedno od boljih i kulturnijih resenja koje sam ja cuo sto se tice dozvoljenog ribolova u zimovnicima.

Ps. Sto se musicarske role tice, Rolling Eyes vidim da je u pitanju podjednako obrazovan kadar kontrole, kao i kod nas!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje deverike Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje deverike   Mušičarenje deverike Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje deverike
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: