Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 (Ne)Savesni ribolovci

Ići dole 
+6
Pastrva
Mixmaster
Miky
Stars Member
Sasats
Mare035
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Miky
Visitor
Miky


Broj poruka : 107
Godina : 30
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 12.10.2014

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyUto 20 Jan 2015, 20:51

Mare035 ::
Jesam li ga ja optuzio ili sam preneo ono sto stoji na njegovom profilu???



Zar mi treba necija dozvola do pokazem koliko je savestan ribolovac??



Zar mi treba dozvola da imam svoje misljenje i vidjenje za ovakvog jednog mesara kome bih licno bacio tu stelu u vodu dda ga vidim sa ovom kolicinom ribe......



Daj bre ljudi.....pronadjite se malo,bar pokusajte da ne ohrabrujete one koji krivolove ako vec necete ni na bilo koji nacin to da sprecite...

Njega bih ja odmah na sud...sa sve ovim fotografijama.....pa po dzepu bato moj da se vise ne seti da ponese jednu ribu a kamoli 20 smudja....


Nisam primetio da osudjujes pecanje u lovostaju,nisam primetio da osudjujes prekomeran broj riba a osudjujes mene sto sam postavio slike nekog tipa koji nema ni obraza a ni casti,da ti mene malo sad ne zajebavas??Po kojim se to ti pravilima vodis...i ne guraj mi reci u usta da sam ja rekao da bije strujom,to je on napisao na njegovom profilu....a ja sam samo preneo...daj bre molim te....i posle kazite skupa vam je dozvola i nema ribe...a podrzavate ove krivolovce i mesare...drago mi je sto nisam deo vas...

kolega slažem se s tobom u potpunosti takve ljude treba dobro kazniti,

kod mene je zakon da se smije ponesti 3 kg bjele ribe, sve je to uredu ako se radi o nekim jezerima ili večim rjekama, al kad tu kod mene dođu na malu rjeku pogotovo sad u zimskom razdoblju nađu ljudi zimovnik baci malo hrane i povata svu ribu iz zimovnika i onda kasnije kaže nema više ribe, pa normalno da nema kad si povato sve, a nikoga nema da to kontroliše, zašto nemože ponest jednu ili dvije ribe da ima za ručak ili večeru i super, a ostalo što uhvatiš pusti uživaj u RIBOLOVU I PRIRODI a ne u masakriranju i punjenju škrinje
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyUto 20 Jan 2015, 21:06

Slazem se sa tobom Miky,ko da zivimo bre od te ribe.....umesto da budemo pozitivni,da skrenemo paznju gde se gresi,da se kao musicari razlikujemo od ostalog sveta po necem jedinstvenom.....mi se poistevecujemo sa njima...e pa necu da budem isti....



Evo iskreno sad kazem,dok nisam poceo da musicarim,za mene su musicari bili jedinstveni,posteni,vracaju male ribe pa i vece....ne pecaju u zabrani....poribljavaju,brinu se o prirodi,verovatno sam taj utisak stekao gledajuci Memedoviceve filmove,sad medjutim...imam potpunu drugu sliku.....cast izuzecima....


Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Guide
Guide
Stars Member


Broj poruka : 579
Godina : 46
Lokacija : Kolasin, Montenegro
Datum upisa : 30.10.2014

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyUto 20 Jan 2015, 22:27

malo je off, al stela od 500e malo mnogo.
mozda nijsam upucen,a bas sam gotivio shimano
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyUto 20 Jan 2015, 22:30

Pa, ovi su savesniji od svih mrežaroša, harpunaša, dinamitaša, trovača, šakaša...što ih svrstava u red najsavesnijih ljudi na obalama reka i jezera moje države. Kada bismo njih napadali, to bi odgovaralo našim zajedničkim neprijateljima. Naš "unutrašnji rat" bi poboljšao uslove za prave ribo-ubice koje još malo pa istrebiše sve ribe po Srbiji.

Pozivam mušičare da zamerke ovakvim ribolovcima ostave za period posle pobede nad pravim ribokradicama. Do tada, prihvatimo ih kao saborce, jer verovatno nijednom ribolovcu koji koristi udicu nije drago što nam onih ostalih 90% ne ostaviše gotovo ništa.

Ukoliko iz ovog "rata" izbacimo ovakve "saveznike", onda nemamo baš nikakve šanse, jer većina sportskih ribolovaca koje ja poznajem bi sa ulovom postupila isto ovako.
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyUto 20 Jan 2015, 22:57

To za mene Mix nije sportski ribolovac....i sta ti mislis po cemu je on nas saveznik??


Zar mislis da ce on da odreaguje ako vidi nekog da lovi strujum,dinamitom itd??Njemu je sasvim svejedno jer cim se vodi logikom uhvati sto vise i nista ne pustaj taj isto tako misli i o drugima,nek hvataju i drugi i to je to...nista taj nece preduzeti u to sam gotovo pa siguran...


Zasto tako mislim,pa evo ovako....da pretpostavimo da smo svi mi na neki nacin savesni ribolovci i da eto trebamo da budemo na vodama kada je mrest da ne bi razne ribokradice vrsile dar mar nad ribom,zar moramo otici sa stapom da bismo bili savesni???ili evo ovako,koliko nas bi se upustilo u neki veci konflikt{tucu}sa ribokradicom???Da kad mu recimo kazes,zasto bacas mrezu ili bijes strujom a on ti odbrusi ma ko te bre j..e,gledaj svoja posla,jel tvoja reka i nabroji sve po spisku.....jel bi se povukli ili biste mu se suprotstavili??/Verujem da vecina koja podrzava ovakve ljude sa prekomernim ulovom,REC NE BI PROGOVORILA A KAMOLI UPUSTILA U NE DAJ BOZE TUCU ILI SVADJU....gledali bi svoja posla i cutali jer ne zele probleme....a posle bi dosli ovde na forum i pricali kako nema ribe,kako je skupa dozvola...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyUto 20 Jan 2015, 23:16

Mislim da grešiš. Mi nemamo druge saborce protiv ribokradica, jer će 99% naših ribolovaca isto ovako da postupi sa ulovom, samo da ga se dočepa. Zar da iz ovog rata eliminišemo 99% sopstvenih snaga? Zar da ih prebacimo u drugi tabor?
I ovako nas je 1:10. Ako se posvađamo sa ovakvim ribolovcima (šta je tu je) odnos će biti 1:100. Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyUto 20 Jan 2015, 23:28

Nzm Mix sta da ti kazem...ako je istina takva...nema nama pomoci....



Ako danas njemu treba 100 kg ribe,a 5o mu treba za kucne potrebe...drugih 50 kg proda...i kad vidi slatku paru....onda ce teziti jos vise ka tome da hvata i hvata i hvata....sve dok ima...gde je to sportski ribolovac...ja pecam iz zadovoljstva a on iz koristi...tesko da ce da mi bude saborac,mozda ja gresim....ali ja ne odobravam toliki ulov...


Kad bi on usao u njegov obor da zakolje 20 praseta odjednom??NIKAD....A PUSTI GA U TUDJE.....
Nazad na vrh Ići dole
Pastrva
Fly fisherman
Fly fisherman
Pastrva


Broj poruka : 72
Godina : 40
Lokacija : Croatia
Datum upisa : 05.09.2014

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptySre 21 Jan 2015, 08:09

Čitajuči vaše postove svagdje isti problemi, pa tako i na našim vodama! Eto moje ribolovno društvo broji malih 70-80 članova, a od tog broja samo nas se 4 bavi FFly uistinu, ostatak ekipe kao da nas sa prezirom promatra dok mušičarimo na vodi. C&R za njih nema smisla, nas nekolicina uspijeli smo izboriti neke revire C&R uz podršku i prijedlog starijih članova i tada nastaje kaos! Ostatak članova kako ih ja volim nazivati "KORMORANI" iznose neistomišljenje, govore kako su eliminirani na tom dijelu vode, uz izliku da su prestari ili da im je FFly preskup! Teško je doči do promjena kada se sami ljudi ne žele promijeniti, ali netreba odustajati! Iako nas je nekolicina trudimo se maksimalno očuvati to naše prirodno bogatstvo a do kada???? Očito dok god se ne promijeni taj istrebljivački mentalitet do posljednjeg člana svih naših društava! BISTRO!!
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptySre 21 Jan 2015, 08:42

Pastrva,rekao si pravu stvar...ISTREBLJIVACKI MENTALITET....E to je prava rec i definicija,nikako sportski ribolovci dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptySub 31 Jan 2015, 17:54

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Ayn2vm
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptySub 31 Jan 2015, 18:05

Ljuban Ristic....kasapin a ne ribolovac...i posle neka mi neko kaze da ja ne sme
m da ovo radim i da mi treba njegova saglasnost da mu postujem sliku???

Jel pita on nas da li sme da vuce mreze ili upeca ovoliko ribe???
Evo mog misljenja kako znam da on vuce mreze....


(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 2llk9ab


Velika voda,on u ccamcu bez stapove i riba usla u ove plicake i eto sanse za mrezarenje...
uostalom,na gornjoj slici se vide ribe kao sto su deverike,skobalji,smudjevi....
vrlo raznolik riblji fond na jednom mestu...
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptySub 31 Jan 2015, 20:04

Stars Member ::
A da ja pitam:
Sta rade svi ti ljudi sa tolikom ribom?
Hrane sebe i porodice?


Prodaju ribljim restoranima  ,isplata odmah na ruke ... Pogotovo je cenjen smudj  ,oni manji porcijaši za
roštilj a ovi veći za specijalitet " smudj orli"

btw Ovi svi likovi sa fotografija su prekršili zakon sa ovolikim ulovom ,nije mi jasno da li su budale kada još to javno
postavljaju na društvene mreže  ,ovo je krivično delo za prekršajnu prijavu .Možda jedino nije ovaj čiča prekršio zakon
ako ima dozvolu za mrežarenje i ako je ovo Dunav,Sava ili Tisa . Ne znam baš zakon o privrednom ribolovu ali mislim da ne sme da se
baca mreža u plićake već samo na otvorene vode ,ne znam tačno koliko daleko od obale ..
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptySub 31 Jan 2015, 22:07

3o metara od obale je minimalno....i od 1 aprila do 31 maja ne sme da se obalja privredni ribolov,sem za vrste kao sto su tolstolobik i babuska....


Cim on Shone drzi ribu u dzakovima odmah znam da je krivolovac....a onaj ima sliku sa Ekremom,majko mila...ta slika dovoljno govori o njegovoj pameti pa iz toga se i moze shvatiti zasto postavlja na drustvene mreze,pamet kao kod Ekrema....PLITKOOOOOOOOOOO ALI LOVE....NBT KAKO I CIME I KOLIKO....UHHHHHHHHHHH
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyNed 01 Feb 2015, 11:14

Simpatičan ovaj Ljuban Ristić. Laughing

Verovatno je najugledniji ribolovac u svom kraju. Pretpostavljam da ga smatraju kraljem, jer je očigledno pravi gospodar lokalnih voda.

Verovatno ga i tamošnji sportski ribolovci oslovljavaju sa "brate" i sa strahopoštvanjem časte pićem u kafani. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 EmptyNed 01 Feb 2015, 12:03

Sve je moguce.... kreten
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





(Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
(Ne)Savesni ribolovci
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» "Kolege" ribolovci !
» Pijani ribolovci
» Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: