Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 (Ne)Savesni ribolovci

Ići dole 
+6
Pastrva
Mixmaster
Miky
Stars Member
Sasats
Mare035
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

(Ne)Savesni ribolovci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 4 EmptyPon 02 Feb 2015, 15:00

Istina dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 4 EmptyPon 02 Feb 2015, 17:35

Shone pa ti si vise poceo da kopas po profilima od mene....


super
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

(Ne)Savesni ribolovci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 4 EmptyPon 02 Feb 2015, 18:38

Ček' da proverimo šta je to savest. Evo šta je meni izbacio Google:

" Savest je osećanje ljudskog duha, izoštreno, svetlo, koje razlikuje dobro od zla. To osećanje razlikuje dobro od zla jasnije nego um..."

Hmmmm....Sumnjiva stvar. Teško je danas razlikovati dobro od zla. Na primer, mnogima je dobro da nahvataju gomilu riba i prodaju je za dobre pare, pa time nahrane porodicu. Ali, nekima je to zlo.

Nekome je dobro da podmiti ribočuvara, pobije ribe i napuni zamrzivač odakle se hrani njegova porodica. Ali, nekome je to zlo.

Šta onda znači "ribolovačka savest", kada su dobro i zlo potpuno ista stvar gledana iz različitog ugla? Laughing

Kakva je savest siromašku koji je ceo džeparac potrošio na mušičarski pribor, dozvolu i benzin, a žena i deca su mu gladni? Oni ga ne pitaju da li je lovostaj i kolika je mera, nego kad će ta večera nakon silnih utrošenih para? Nemojmo da se foliramo - opet pogledajte evropske liste bogatih i siromašnih. To izgleda svi vide osim nas. Gde se nalazi vaša država? Shocked

Kod nas je "savest" i siromašnih i bogatih vrlo klimava. Bogati se pridržavaju onoga "Dograbi sve što možeš", a siromašni "Daj da i ja otmem ovo malo što je ostalo". I tako, sve se vrtu u krug dokgod se mi oslanjamo na "savest", a ne nešto opipljivije.
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

(Ne)Savesni ribolovci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 4 EmptyPon 02 Feb 2015, 19:56

Mix,taj siromasko koji ostavi decu bez hleba da bi iso na pecanje i NEMA SAVEST.....To je lose poredjenje....



Po meni,na ribolov ne mozemo da gledamo kao na nesto odakle izvlacimo materijalnu i finanskijusku korist....u ribolov idemo radi uzivanja,nadmudrivanja sa ribom,savest ostavljamo kuci,da je ne ostavimo verovatno bi nam sinula neka griza savesti kad ubodemo ribu i pitamo se da li je mi time povredjujemo,pa makar mi nju i pustili nakon toga...


Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

(Ne)Savesni ribolovci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 4 EmptyPon 02 Feb 2015, 22:49

Šone taj smuđ je nikakv borac,kada ga digne do čamca nema potrebe tolikom silom da ga udari kukom po sredini tijela.Vadio sam štuke kukom i vjeruj da sam se ispraksao da je izvadim i vratim nepovrijeđenu.Znači nema potrebe da se podere riba.Ako je ovaj lik a jeste toliko na vodi on mora znati svaku caku!
No izgleda da im je našao slabu tačku!Imam ja takve u kraju vade sve iz Drine.Ni sonar ne registruje konfiguraciju tla bolje od njih.Grebu i dan i noć!Zato nam je fond sa plemenitom ribom smiješan!

Mix ni bucov nije jako inteligentan samo ima promjene u ponašanju,odvaljivao sam ga na parče metala!Da sma morao da prekinem ribolov jer me je bilo sramota.Iživio sam se i nikada više.Sada samo pokušavam sa mušičarcem da prevarim kakvog klipana.

Kod nas ispod HE su uništili populaciju bucova.Dva strimera i vaserka.Pune đžakove nosili!Sad ga nema ni u najavi.Ipak može i štap da bude zlo ako je u pogrešnim rukama!

Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

(Ne)Savesni ribolovci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 4 EmptyUto 03 Feb 2015, 13:47

Taodje tacno!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





(Ne)Savesni ribolovci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne)Savesni ribolovci   (Ne)Savesni ribolovci - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
(Ne)Savesni ribolovci
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Pijani ribolovci
» "Kolege" ribolovci !
» Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: