musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Danas sam popravio!

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Filip
Visitor
Visitor

Broj poruka : 329
Godina : 38
Datum upisa : 16.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Sre 26 Apr 2017, 15:49

Waterfall ::
Kod jeftinih stapova nema tih problema. Slomi li se stap bacis ga i kupis novi. Ili sam pokrpis.

Nije tacno. Na mom Redington Classic Trout sam polomio vrh, pisao sam e-mail Redingtonu u USA, potrazili mu da popunim formular i poshaljem fotografije od svakog dela, postarina od USA do MK je bila oko 30$ i za te pare su mi poslali novi vrh za moj model. To je dozivotna garancija, a ne 180$ za vrh.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ribar.com.mk
Waterfall
Guide
Guide

Broj poruka : 802
Godina : 60
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Sre 26 Apr 2017, 16:01

Redington bas i ne ubrajam u jeftinije stapove.
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Sre 26 Apr 2017, 16:11

Thomas & Thomas warrants its graphite and fiberglass fly rods and blanks against breakage due to defects in materials or workmanship for the life of the original purchaser as long as he/she retains ownership of the rod. The warranty shall be effective only for new rods purchased from an authorized Thomas & Thomas dealer and registered with Thomas & Thomas within 30 days of purchase.

Ovo sam skinuo sa oficijalne stranice Thomas&Thomas. Za one koji ne razumiju engleski oni daju garanciju na sve nove stapove kupljene od autoriziranog dealera za cijeli zivot osobe koja je kupila stap. Jedino sto traze je da se ta osoba registrira u roku od 30 dana od dana kupnje. Ja se nisam registrirao i nisam mogao uci u tu garanciju. Sam sam si kriv.
Tako da vam to i pisem da ne ponovite gresku koju sam ja napravio.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1437
Godina : 42
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Sre 26 Apr 2017, 21:37

Platio si postarinu za oversize posiljku jer ti je stap dvodelni, da je bio iz 4 dela , kostalo bi te 50$.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Waterfall
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Čet 27 Apr 2017, 04:15

Ne Sale. Stap je cetvorodjelni i isao je samo slomljeni vrh. Stvar je u tome da taj stap nije bio registriran 30 dana nakon kupnje tako da oni nisu mogli znati da sam ja prvi vlasnik.
Moja greska. Zato sam i napisao preporuku da se kod kupnje takvih stapova registrirate kao sto to proizvodjac trazi.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1437
Godina : 42
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Čet 27 Apr 2017, 08:52

To kod Sage nema , na primer njih ne interesuje ko je vlasnik ni da li je registrovan, zavrsavaju posao i salju deo .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Waterfall
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Čet 27 Apr 2017, 12:15

Dobro je znati.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 30106
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Čet 27 Apr 2017, 13:11

Warranties explained by manufacturer

Here is a short recap of each manufacturer’s policy and what we have experienced for repair time required.

Beulah - Original owner lifetime warranty for defects. Must be registered within 30 days.  
Breakage from misuse or negligence will be repaired at reasonable cost.  $50 handling fee. Usually takes 2 weeks.

Douglas – Lifetime warranty.  $35 handling fee.  Rods are repaired, not replaced.  Usually takes two weeks.

Echo - Lifetime warranty for original owner.  $35 handling fee.  Rods are replaced.  Normal time 2-4 weeks

Fenwick- Lifetime warranty.   $35 handling fee.  Rods are replaced.  Normal time 2-4 weeks.

Hardy - Lifetime warranty to original owner.  $35 handling fee.  Rods are repaired.
Shipping is from their US warehouse, normally about 10 -14 days.    

G. Loomis - Lifetime warranty to original owner.  You send in rod and their warranty dept. examines rod.  
If rod broke because of a defect, or while fishing, replacement is free. No handling fee.
If from neglect or any other cause you must use the Expeditor service, which charges your credit card for $100
but you get a brand new rod in 3-4 days.  If you decide not to use the expediter program the price varies
with each rod ranging $75-150.  AK or HI shipping add $25.

Loop
- Lifetime warranty to original owner. $60 handling fee.  Rods are repaired.  
Same day or next day shipping if they have the parts in stock, if not, usually takes 2 weeks.

Mystic - Lifetime warranty to original owner.  $50 handing fee.  Rods are replaced.  Usually takes 1-2 weeks.

Orvis- 25 year warranty to original owner.  $30 handling fee.  Rod is repaired, not replaced.  Usually takes 2-4 weeks.

R.L. Winston – Lifetime warranty to original owner, $50 handling fee. Older rods not under warranty cost $120 or more.
Rods are repaired, not replaced.  Usually takes 4-6 weeks.  Winston does offer a "lender" program while your rod is
being repaired but this is still somewhat of a hassle.

Redington - $30 handling fee, rods are replaced, normal time 2-4 weeks.

Sage – Lifetime warranty to original owner. $50 handling fee.  Rods are repaired, not replaced.   Usually takes 4-6 weeks.

Scott – Lifetime warranty to original owner, $50 handling fee. Rods are repaired, not replaced. Usually takes 2-4 weeks.

St. Croix – Lifetime warranty to original owner, $60 handling fee. Rods are repaired, not replaced.  Usually takes 2-4 weeks.

Temple Fork Outfitters (TFO) - Lifetime warranty to original owner.  $35 handling fee.  
Rods are either replaced with a new rod or the broken section is replaced.  Usually takes 1 week.  

Tom Morgan Rodsmiths
- Lifetime warranty for defects.  Repairs – new tip $275, new butt with customer’s old seat $325.[/size]
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9973
Godina : 49
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Pet 30 Nov 2018, 17:37

Krpim neke kombinezone, pa sam na jednom otfikario čarape.

A, nešto mi je slaba cirkulacija danas, pa su mi se ohladile noge. Normalno, odmah sam natako svoje 'nove patofne' i sad uživam.
Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide

Broj poruka : 568
Godina : 55
Datum upisa : 16.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Sub 01 Dec 2018, 14:46

To si video od mene .Ja to imam od prošle zime. I lake it
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Sub 01 Dec 2018, 15:16

Eto, nisam jedini. Razmišljam o tome da im napravim rupice sa gornje strane da bi disale. Mana im je što nisu breathable, a mislim da ću i to da rešim jednom sitnom zumbom. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   Sre 05 Dec 2018, 15:47

Popravio sam svoj omiljeni mušičarski konac. Plastika se pokidala i počela da šeta preko jezgra.
Razmakao sam je, umetnuo malo elastičnog lepka i opet sastavio.

A, evo i zašto lickam ovaj konac

Pogledajte kako danas izgleda moj Airflo Ridge Rangefinder Distance WF5F posle 6 godina reka, bara, jezera, mulja,
peska, riblje sluzi, hladnoće, vrućine, natezanja sa raznim ribama, a da ga nikada nisam obrisao ili bilo čime namazao.
Mislim da ću da ga koristim još 10 godina. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Danas sam popravio!   

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam popravio!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY FISHING EQUIPMENT :: PRIBOR ZA MUŠIČARENJE-
Skoči na: