Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Težina očiju....

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Težina očiju.... Empty
PočaljiNaslov: Težina očiju....   Težina očiju.... EmptyNed 28 Avg 2016, 18:21

Ovih dana razgledam po sajtovima raznorazne olovne, metalne, tungsten... oci, koje bi koristio kao otezanje na strimerima.
Medjutim nailazim na jednu meni nepoznanicu u vidu tezine samih ociju.
Ni Google mi nije nesto bas mnogo pomogao a verujem da neko od vas ovu problematiku dobro poznaje.

Nailazim na oznake gde je tezina ociju izrazene u sledecim oznakama 1/20 Oz; 1/30 Oz; 1/40 Oz..., zna li neko koliko je to zaista grama?
Ili npr velicina ociju obelezena je kao 5/32; 3/16; 7/32.....???
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Težina očiju.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Težina očiju....   Težina očiju.... EmptyNed 28 Avg 2016, 20:01

Ervine, nemam niti ja predozbu koliko bi to bilo grama ali bi ti bilo ovako 1/80 je MINI, 1/60 je X-SMALL, 1/40 je SMALL, 1/30 je MEDIUM, 1/20 je LARGE i 1/10 je X-LARGE.
Postoje jos i 1/120 i 1/200 ali to mislim da nije potrebno kupovat.
Ja imam trenutno Small, Medium i Large. Uglavnom, mislim da bi vecinu slucajeva pokrio sa 1/30 i 1/20.
1/10 bi bio za vece streamere ili za jaku struju.
Neznam koliko sam pomogao. Nazalost, nemam mogucnosti izvagat oci koje imam.
LP. bistro
Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Redtag


Broj poruka : 355
Datum upisa : 15.06.2012

Težina očiju.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Težina očiju....   Težina očiju.... EmptyNed 28 Avg 2016, 20:27

Oznaka "oz" je oznaka za uncu, a koristi se za mjerenje mase.
Kroz istoriju, postoji nekoliko vrsta unci, rimske, holandske, metričke, za zlato, za tečnost, itd. Čak se koristi za mjerenje gustine tekstila.
Sistem mjernih jedinica i etalona u CG (isto je i u Srbiji) nije propisao uncu kao izvedenu mjernu jedinicu, jer je zasnovana na anglosaksonskom (angloamerickom) racunanju.
Uvoznici ili prodavci takvu jedinicu prijavljuju nadležnom organu za preračunavanje.

Da skratim priču, tebi treba unca koja se koristi za mjerenje mase plemenitih metala (1oz = 31,1035 g), dok se upotrebljavaju i one, koje se koriste za mjerenje mase namirnica (1 oz = 28,3495 g) ili pak za mjerenje mase tečnosti (1oz = 28.413g).

Tungsten ili volfram se najcesce koristi u izradi nakita, te prema tome, koristi se prva jedinica mjere kada se mjeri masa.
Ostalo je stvar matematike: 1/40 oz = 0,78g.


Poslednji izmenio Redtag dana Pon 29 Avg 2016, 08:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Sasaman


Broj poruka : 263
Godina : 33
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 19.08.2013

Težina očiju.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Težina očiju....   Težina očiju.... EmptyNed 28 Avg 2016, 22:25

5/32; 3/16; 7/32... Su ti oznake za Inch, kao i na precnike cekrka. Pa koristi google da ti odradi koverziju u milimetre. Samo ukucas sa navodnicima (5/32") i zavrsena stvar. :)
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Težina očiju.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Težina očiju....   Težina očiju.... EmptyNed 28 Avg 2016, 22:42

Sasa, to za velicinu ociju znam.
Najvise su me bunile unce koje oznacavaju tezinu ociju jer sam na internetu nailazio na razne rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Težina očiju.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Težina očiju....   Težina očiju.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Težina očiju....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: