musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Suve mušice za klena (Dry flies for chub)

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 32 ... 62  Sledeći
AutorPoruka
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 36
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pon 09 Feb 2009, 18:31

Javi kad proveriš plovnost, mada sumljam da ce da plovi, ali zato ima da lovi kao mokra bez frke. A teorija da muve bolje plivaju u brzoj vodi mi je klimava, zasto se inače siromašnije muve koriste na mirnim prelivima a ekstra cupave na brzim? ima tu i do vidljivosti, ali moja iskustva govore-sto brze to cupavije..
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9731
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pon 09 Feb 2009, 18:33

Dobro genije da vidimo kolko će ti tonuti otežane nimfe, normalno bez dodatnih otežanja lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Cicvara
Guide
Guide

Broj poruka : 704
Datum upisa : 10.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pon 09 Feb 2009, 18:39

Mušica je odlična i ako slučajno nebude plivala, a trebalo bi, za klena je super i boja i oblik. super
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 36
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pon 09 Feb 2009, 18:41

OK,
... ali kad voda kuva to je druga prica, a suve muve i nimfe se tesko mogu porediti. i struje su drugacije, na mirnoj vodi lakse muva uhvati povrsinski napon vode, koji je i drzi na povrsini jednim delom. jedan primer, na zeti u spuzu,iznad mosta, je voda mirna kao ulje, i tamo sam znao da muve sa plasticnom perlom prezentujem skroz lagano, da ne probiju taj napon i plivaju dok ih ne bih malo cimnuo i probio povrsinu. kad voda igra talasa,a takvi su brzaci muva je čas gore čas dole, i jedno vreme pliva, medjutim baš ta cimanja, pljuskanja, otezano vodjenje.... je brže potapaju...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pon 09 Feb 2009, 18:46

Oholi,ja ne pecam na Moravi i sličnim vodama đe neznaš u kom smjeru teče voda(ne želim da uvrijedim nikog lol! )
ja samo kažem da na Zeti sve pliva
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4279
Godina : 45
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pon 09 Feb 2009, 19:30

Veruj mi da i na Moravi ima ( pored tisaka sa šaranom i somom ) ljutih brzaka koji ce tenk da odnesu. A tvoja muva ako ne pliva sigurno i ne tone.
Materijali od kojih je držaće je neposredno ispod povrsine gde krupan klen naj češće kupi muvu. Znaci za Moravu super i boja i izgled
nego kazi kakav ti je to silikon na udici ? ... napravio bi i ja neku jer sigurno lovi...
Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'

Broj poruka : 970
Datum upisa : 04.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pon 09 Feb 2009, 19:39

Madjoni moram da istaknem,da si boje na muvi uklopi samo tako..!!! sampion 1 sampion 1 ..

Ja bih dodao,kada bih je prilagodjavao vodama gde ja pecam ..a to su Vlasinsko jezero,Morava,Barije...itd...mozda cdc ispod krila...i to neka khaki boja..

Jos jednom,odlicna muva abdomen je vrh!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Uto 10 Feb 2009, 00:54

Hvala momčadi, pojačaćemo malo ovu temu sa novim silikonkama,j ače naperenim thanks you
A ovaj silikon je u obliku štapića u boji, mali štapići 4-5mm prečnika , lako je za izradu samo što se "upaljačem" mota lol!
Ovo je stajalo kod mene ne znam ni sam odkad, najmanje 10 godina, slučajno nađoh a mislim da sam ovo mazno Vanji Stojanoviću prilkom jedne njegove posjete stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Čet 12 Feb 2009, 17:40

Riješio sam problem, prvo sam na udicu navukao kuglicu stiropora pa onda sve ostalo kao na zunzu prethodnu još samo sunce da ogrije da je slikam Placko
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Čet 12 Feb 2009, 19:33

Ništa ne fali ni onoj prvoj čak i ako tone. Ja klena pretezno lovim na mokre, jer sam primetio da dobijam krupnije komade !

Poslednji izmenio Sasats dana Čet 12 Feb 2009, 23:57, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Visitor

Broj poruka : 449
Godina : 60
Datum upisa : 06.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Čet 12 Feb 2009, 22:22

Sasats ::
... Ja klena pretezno lovim na mokre, jer sam primetio da dobijam krupnije komade !

Tako je Saša, 80% ulova sam imao (na Peštanu) na mokru muvu dok ostalih 20% ide na nimfe i tek onda na suvu a sve u zavisnosti od doba godine i stanja na reci. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pet 13 Feb 2009, 00:00

Zox ::
... Ja klena pretezno lovim na mokre, jer sam primetio da dobijam krupnije komade !

Tako je Saša, 80% ulova sam imao (na Peštanu) na mokru muvu dok ostalih 20% ide na nimfe i tek onda na suvu a sve u zavisnosti od doba godine i stanja na reci. :ziveli :

Drago mi je da imam istomisljenika.ne mogu da ubedim ljude da klen moze da se lovi drugacije osim na suvu. Čak i suve kad se pokvase i potonu u povrsinskom sloju daju odlicne rezultate..
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Visitor

Broj poruka : 449
Godina : 60
Datum upisa : 06.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pet 13 Feb 2009, 14:10

...ne mogu da ubedim ljude da klen moze da se lovi drugacije osim na suvu. Čak i suve kad se pokvase i potonu u povrsinskom sloju daju odlicne rezultate..

Ma nemoj nikoga da ubeđuješ, ljudi su sujetni a važno je da ti imaš svoje mišljenje koje daje rezultata. Lepo je čuti savet ali svako će doći do svog zaključka samo na vodi. Ja sam lično doživeo otkrovenje kada sam sam sebi priznao (i to prihvatio) da je mokra mušica mnogo lovnija, mada je na suvu veći merak loviti .
stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Bokac
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 97
Datum upisa : 14.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pet 13 Feb 2009, 15:24

Zox ::
Ma nemoj nikoga da ubeđuješ, ljudi su sujetni a važno je da ti imaš svoje mišljenje koje daje rezultata. Lepo je čuti savet ali svako će doći do svog zaključka samo na vodi. Ja sam lično doživeo otkrovenje kada sam sam sebi priznao (i to prihvatio) da je mokra mušica mnogo lovnija, mada je na suvu veći merak loviti .

Potpis!

PS: ni mene ne moraš da ubeđuješ... ;)
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   Pet 13 Feb 2009, 19:25

Isto važi i za krupne pastrmke, ehheehehheehehhehhe skocko
Imate li kakve adute za jezera study study study

Ođe imaju tri jezera vještačka koja su krcata klenom a ima karaša,babuške i još neke ali neznam kako da ih determinišem ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Suve mušice za klena (Dry flies for chub)   

Nazad na vrh Ići dole

Suve mušice za klena (Dry flies for chub)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 62Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 32 ... 62  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY TYING :: SUVE MUŠICE-
Skoči na: