musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Zapadna Morava

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 23 ... 41, 42, 43
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9953
Godina : 49
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Uto 06 Nov 2018, 11:03

Minimalna mera za bucova je 30cm, maksimalan broj komada 3 dnevno, a lovostaj je od 15. aprila do 15. juna. To je državni propis u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 261
Godina : 65
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Uto 06 Nov 2018, 18:17

Ево, додуше технички  лошег  записа-слике то што република србија каже а што је рибоспорт краљево одштампао мени као риболовцу, који је некакав чувар риболовних водаи означио ту рибу јер не морају сви да знају појединости тог који закон пише/нигде ако добро прегледамо текст нема помена о мин. величини за буцова/- другачије речено може ли неки судија да досуди на основу увида у риболовну дозволу  да је прекршилац онај који улови буцова од нпр. 11,11 цм и  стави у торбу- прекршилац закона. хоћу овде да истакнем најпре немарност тих који  представљају државу/ у загради потписујем њих као шарлатане, оне који само паре траже без рада/.
слика:

нап.

никад нисам понео буцова мањег од   кило-два,а и то да неком покажем шта може на мушицу
а ових 30 цм некад је стајало у дозволама
данас остадох код куће  спремајући дрва за зиму, ветар доста ослабео а морава нешто нижа, други моравци не записују догађања, лењи или превазишли јавна изношења о уловима и догађањима на води!
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 261
Godina : 65
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Juče u 17:30

Да буде занимљиво, неком и корисно, јесен је, вода мала и бистра/ водостаница јасика 32 кубика у секунди/, данас по ветру на жуту полицелонку са трбухом од вуненог дабинга коју од слојева лака начиних да буде мало претешка, величина десетка, кленови 25-35цм на сваких 5-10 минута,много комада да ме и рука заболела, једино што ми је било непријато је то што сам   само ја од присутних риболоваца хватао рибе, на том месту близу моста  ми је најближе а и мало заклоњено од великог ветра, смањих величину мушице од претходног дана и ето уживања,густе ножице изгледа да  су данас биле како риба тражи. и даље   одрасли и деца са моста грабуљају, када сам шефу рибочуварске службе ономад напоменуо о таквом пецању, додоше није био у униформи, одговор му је био-да ли хватају, мајко моја ко смо и какви смо, не иде ми се више тамо јер ћу да сазнам да је неко пао под точкове аутомомила и стално присутних тешких камиона!
велики ветар пре неки дан је био, наравно не једини,кривац што сломих и штап на саставу прва два дела, али сам га одмах и поправио, концем и двокомпонентним  епоксијем направио чврст спој-стари сеџ већ ломљен.не примећујем активност буцова, испод и више моста око стубова  хиљаде скобаља и мрена/мерак за поменуте грабуљаше са моста/, крагујевчани/зимски грабуљаши/ долазе на сат- два и одлазе.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   

Nazad na vrh Ići dole

Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 43 od 43Idi na stranu : Prethodni  1 ... 23 ... 41, 42, 43
 Similar topics
-
» Zapadna Morava
» Južna Morava
» Drina vs Morava