Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zec i još po nešto ...

Ići dole 
+33
Clavis
Bosko Vulevic
Maricfly
Marinko81
Lale
Oldsurehand
Ermedin
Bahat
NMilanovic
StefanGM
Zeljko80
Mixmaster
Ervin-Eko
Acter fly
Ogi
Mafke
NikolaCG
NB.Geronimo
Mackey
Nikolats
Saleja
Predrag
Oholi2
Pex
Sasats
Sasa D
Oholi
Cicvara
Davor
Prota "Pacer"
Saležupa
Cakan
Madjoni
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyČet 20 Okt 2011, 22:41

NikolaCG ::


Jedino ribolovac koji nikada nije ubio ribu, već od prvog susreta sa njom praktikuje C&R....ne spada pod ovu definiciju!

A takvi na ovome forumu možda i nepostoje!



Bezgresan je samo onaj koji nikada nije pocinio greh(takvi Nikola ne postoje)Covek se uci na greskama ako ne na tudjim onda sigurno na svojim,za neke stvari nikada nije kasno...
A lov i ribolov se sigurno ne svodi samo na puko ubijanje zivotinja zarad dobre trpeze,moze da bude SAMO JEDAN OD HILJADE RAZLOGA,i ako ja imam svoj razlog iz tog mora razloga ne znaci da i svi ostali razmisljaju isto kao i ja...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyČet 20 Okt 2011, 23:00

Slažem se.

Ali na kraju, odnosno na početku, svu ubijaju! I lovci i ribolovci!

Grijeh i grešnike nisam nigdje pominjao i ne volim baš kada mi se inputira takvo nešto. Ribolovci tj ljudi koji su ubijali ribu radi trpeze i zarade su bili Isusovi najbliskiji prijatelji.....sveta imena! Nego, to je baš udaljavanje od teme!

Svako treba da ima svoje poglede na to što radi i kako radi!

Ja samo ističem da su lov i ribolov u suštini ista filozofija! Ubijanje životinja od strane čovjeka! Od toga druže nema bjega.....nazivao ti sebe sportista ili ne! Osim ako si svakoj ribi do sada poklonio život!

Kako ko i na koji način uživa u jednome iili drugome, koju svrhu nalazi....to ne želim da komentarišem. To je stvar pojedinca i bilo bi nekulturno od mene da zalazim u lične razloge bavljenja ribolovom svakog ponaosob!

Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyČet 20 Okt 2011, 23:34

Kod mene u porodici tradicija ili ti kultura lova usadjena je kolenima u nazad... To govore razni trofeji po policama, pogotovu u radu pasa.. U mojoj porodici naj omiljeniji je lov na pernatu divljac, mada vise tu glave i srdaca kljove divljih veprova..... Ovo govorim da ne ispadne da nipodistavam lovce jer bi samim tim i pljuvao po svojima.... sve ja to postujem mada se i ne nalazim... takodje ti isti ljudi i vole i postuju prirodu i tome su me ucili, lov jeste radi trofeja ali prevashodno radi trpeze koja je tek obred za sebe... Od svih njih koji love ne znam nikog ko bi pushku okrenuo prema jadnoj veverici... i koju to majketi musicu ces da naparvis od dlake, koju je ova zivotinja platila zivotom.. aj postavi i fotke kako fokama cepaju glave maljevima a one ih gledaju mirno... cuo sam da ima je super dlaka za suve sampion 1
Procitao sam u jednom postu kako vidre mnogo jedu ribu pa kontas da zabrna treba da se ukine za njih... cito sam i nisam mogao da verujem kakav to lik trebas da budes da okrenes pusku na jednu takvu zivotinju..
Dva puta sam se nasao oci u oci sa vukom na 15m od mene, prvi put sa zaglavljenom puskom, mada tad u lov na zivotinje nisam bio albino a drugi put nisam je ni dizao. Kad cujem posle kako se covecaju junaci koji su uspeli da ga ulove muka mi pripadne...da da bas te dase... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyČet 20 Okt 2011, 23:43

Ovo nem veze sa lovom, Nikola dali bi ti vevericu pojeo,A? Ovo je brale kompleks, kompaund kompleks....a to je jako zajebana stvar...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyČet 20 Okt 2011, 23:48

Saleja ::
Kod mene u porodici tradicija ili ti kultura lova usadjena je kolenima u nazad... To govore razni trofeji po policama, pogotovu u radu pasa.. U mojoj porodici naj omiljeniji je lov na pernatu divljac, mada vise tu glave i srdaca kljove divljih veprova..... Ovo govorim da ne ispadne da nipodistavam lovce jer bi samim tim i pljuvao po svojima.... sve ja to postujem mada se i ne nalazim... takodje ti isti ljudi i vole i postuju prirodu i tome su me ucili, lov jeste radi trofeja ali prevashodno radi trpeze koja je tek obred za sebe... Od svih njih koji love ne znam nikog ko bi pushku okrenuo prema jadnoj veverici... i koju to majketi musicu ces da naparvis od dlake, koju je ova zivotinja platila zivotom.. aj postavi i fotke kako fokama cepaju glave maljevima a one ih gledaju mirno... cuo sam da ima je super dlaka za suve Zec i još po nešto ... - Page 4 178523
Procitao sam u jednom postu kako vidre mnogo jedu ribu pa kontas da zabrna treba da se ukine za njih... cito sam i nisam mogao da verujem kakav to lik trebas da budes da okrenes pusku na jednu takvu zivotinju..
Dva puta sam se nasao oci u oci sa vukom na 15m od mene, prvi put sa zaglavljenom puskom, mada tad u lov na zivotinje nisam bio albino a drugi put nisam je ni dizao. Kad cujem posle kako se covecaju junaci koji su uspeli da ga ulove muka mi pripadne...da da bas te dase... cheers
Stvarno nevjerovatna i ničim izazvana nekultura od Saleje geek
Doduše,šta je Saleja i mogao naučiti u porodici u kojoj neko ide u lov radi mesa?"Finu" tradiciju imate tamo,svaka čast. geek
Aj malo tamo pa njima reci da su iskompleksirani imbecili
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 00:06

Svaka uzaludna prepirka dovodi do svađe...
Forumi polako postaju kao skupština...
Razne teme a nigde onog što zaista pripada tu...
Dođe vreme da se čovek vrati knjizi... study
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 00:17

Ogi,knjiga je uvijek pravi izbor Zec i još po nešto ... - Page 4 178523
A ako ti nešto smeta u vezi foruma ili imaš neke ideje slobodno ih iznesi....imamo temu i za to
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 00:20

Ja bih imao par ideja......ali tugujem za Gadafijem trenutno!

Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Mladjova pjesma :)))   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 00:20

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 01:49

Meni je ovo super tema! Zapravo je filozofska.

Ponovicu se ali neka...Ako podsvesni,prirodni,iskonski,urodjeni lovacki instikt (citaj...zelja da se oduzme zivot i nahrani) nije nas sustinski pokretac da musicarimo,onda neznam sta jeste?! Pazi,govorim o podsvesnom,unutrasnjem...ne o onom racionalnom u nama sto nas posle prikradanja,taktike,zabacivanja i kontre zaustavlja da prekoljemo i stavimo u torbu nego pazljivo otkacinjemo i uz pozdrav pustamo.Kritikovati ubice neduzne srne i zeca a podrigivati posle obedovanja mesa jadnih brojler pilica ili prasenceta sisanceta iz dekinog obora na granici je licemerja!Mada ne bih da uvredim...

Ja volim lov i mene zbunjuju razmisljanja protivnika lova i konzumuranja ulovljenog iako sam i ja za C&R... Zasto?

Zato sto je meni LOV zajednicki imenitelj za sledece radnje-povuci oroz,zabaciti udicu,odapeti strelu...Meni je zivot pastrmke jednak zivotu srne! Klen je jednako ziv kao i zec.Dakle lovimo ih..

A reci ce neko...da,ali mi se zaustavljamo pre ubijanja!

Ok,ali sta nas nagoni da ih bodemo,mrcvarimo,remetimo mir,stiskamo rukama,sokiramo blicem?Zasto ih ne ostavimo da vecno u miru plivaju rekom i umru u starosti?



ZATO STO TO NIJE U NASOJ PRIRODI!!!

Zasto zelju za prirodom i svezim vazduhom ne zadovoljimo setnjom bez stapa i kukica?Zasto se,kad vidimo ribu,ne zadovoljimo pogledom ili fotografijom..vec nam nesto zaigra u zeludcu i razmisljamo kako da joj se prikrademo,odakle da joj pridjemo,sta da joj bacimo? Zasto?

ZATO STO TO JESTE U NASOJ PRIRODI!!!



Duboko postujem askete koje zive vegetarijanski,mada bih i tu mogao postaviti par altruistickih pitanja,npr. o cinjenici da su i billjke ziva bica i da i njihovo trganje,cupanje,rastavljanje predstavlja takodje nekakav vid sile.zbar sa aspekta filozofije..

Obrni okreni,svako zivo bice,pa i jednocelisko,da moze da prica reklo bi da zeli da ga niko nikad ne uznemiri od rodjenja pa do kraja!Biva li to?

Ne biva!

Zasto?Pa zato sto je ONAJ tako to rasporedio.

Sto bi reko Z.Colic-,,Ja tu nista ne bih menjo,,
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 02:42

Dobar post Acter Zec i još po nešto ... - Page 4 178523

Jedino se ne bih složio sa jednakošću svih živih bića ....Sad se digla frka zbog jednog najobičnijeg glodara kojeg 14,5 miliona USA lovaca smatra i lovnom divljači i štetočinom Laughing... ..ko zna šta će biti kad se još koji od lovaca sa foruma okuraži i počne da kači slike nekih malo rjeđih i ugroženijih primjeraka divljači Rolling Eyes Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 07:25



Moj zemljace,Acteru,

ne mogu da verujem da ti ne razlikujes pastrmkin ,srndacev i zivot biljke?!Pa ti kao da si Hindus?

Alo,breee,slavis li slavu?Znas sta se jede kad je postan dan,sreda i petak?Brate,VELIKA je razlika izmedju toplokrvne i hladnokrvne zivotinje!

Ova tema neizostavno zahteva da se ode u off,zato prekidam svaku diskusiju!

Madjo,naravno da ne smatram lovce iskomplesiranim itd.,sta vise nekoliko najboljih prijatelja su mi strasni lovci i samo lovci,uz koju ide u korak i

kinologija,ciji sam odlican poznavalac,i imamo mnogo zajednickih razgovora ,ali po pitanju prirode i pasa.

Iz ovog posta je jasno da ne volim lov.

Svako ima pravo na svoj hobi,ali ribu uvek mogu da pustim,a precizno pogodjenog vepra ili zeca NE MOZES da ozivis !

Da bi se razlikovali zivoti riba i toplokrvnih zivotinja ,treba da se procitaju neke knjige koje nemaju veze sa ribolovom i lovom.

Nemojte da se ljutite,lovci-pozdrav od Mafketa!

P.S.Jedino ste korisni za nabavku materijala.. ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 09:42

Ponekad mi je stvarno zao sto ne postoji neki predator kome su ljudi glavna ishrana... Rolling Eyes Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 10:20

Zamislimo da smo u koži životinje-žrtve i da možemo da izaberemo kako ćemo biti umoreni, mučeni i na kraju ubijeni.

a) Da li bismo izabrali da nas neko, kukom zabodenom u naša usta ili grlo vuče do sebe, izgnjavi, pa pusti da bi to i sutradan opet radio, dok na kraju ne uginemo od posledica toga?

b) Ili bismo odabrali streljanje iz vatrenog oružja?



Hehehe,
Ja bih odabrao ili ovo pod "B", ili još bolje, da neko baci bombu i sve nas već jednom pobije, da se više ne mučimo, što sa lovcima, što sa lovokradicama, što sa ribokradicama, što sa "ribobrižnim" rekreativcima. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 EmptyPet 21 Okt 2011, 18:13

Bata Mafke...ok mi je tvoj gard prema lovu,cak i argumentacija! Al ja sam se bas i trudio da moja prica bude shvacena kao stav nekog ko prema temi pravi filozofski otklon.

Ok,lako cemo se ja i ti dogovoriti da da si bolji jer ribu uvek mozes da pustis a vepra s kuglu medju oci ne!Ali ja te pitam drugo...zasto je brate bodes,juris,stiskas i maltretiras ako ti nije za oglavu(sto kaze moja baba).I ko je presudio da je dozvoljeno ziva bica maltretirati i terorisati jer postoji mogucnost da ces ih ponekad i castiti zivotom?I po kojoj Darvinovoj skali se meri vrednosti zivota zivih bica u odnosu na temperaturu krvi?I kako je zivot praseta sa farme manje vazan od zivota praseta iz sume!Ili konzimne kalife i potocne divljakuse?Trebalo bi da je zivot=zivot!Bar filozofski!

Ja u principu sve vreme pokusavam da kod vas svojih kolega proverim svoju tezu ...-ILI CEMO POSTOVATI LJUDSKU PRIRODU A SA NJOM I LOVACKI INSTIKTE,TE CEMO U SKLADU SA ZAKONOM I OPSTEPRIHVACENIM MORALNIM NORMAMA BRINUTI O ZIVOTINJAMA I LOVITI IH PLANSKI I DOSTOJANSTVENO(i tolplokrvne i hladnokrvne) ILI CEMO SE KAO VRSTA PROMENITI I NA NIVOU CITAVE CIVILIZACIJE ODRECI HRANE ZIVOTINJSKOG POREKLA I ZAUVEK PRESTATI DA JURIMO,BODEMO,PROBADAMO,GAJIMO NA FARMAMA,UZNEMIRAVAMO I JEDNO ZIVO BICE NA PLANETI...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zec i još po nešto ...   Zec i još po nešto ... - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zec i još po nešto ...
Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: