Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 FC u obraslim malenim riječicama

Ići dole 
+2
Clavis
Mirko Mrdak
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mirko Mrdak
Visitor
Mirko Mrdak


Broj poruka : 125
Godina : 30
Lokacija : Tomaševo
Datum upisa : 18.03.2017

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptySre 18 Okt 2017, 19:37

Nabavio sam prvi pribor, SAGE launch specijalno odrađen za ovakve tokove. 7fita ali riječica je poprilicno obrasla i laganog mahanja skoro i da nema. Da ne pominjem koliko pastrmka u toj rijeci dobro vidi, bukvalno je i varaličarenje poprilično teško. Dajte neki video, neki savjet, bilo šta što bi mi pomoglo da pravilno prezentujem mušicu. Hvala u svakom slucaju i bistro! ;)
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 06:31

Pozanimaj se malo za ovu tehniku.... Italijanski TLT...

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 09:59

Ako je reka kao ova:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Smesta "zaboravi" zabacivanje preko glave i prebaci se na elipsasto. Kratak štap i taj stil zabacivanja, koji se može naći pod nazivima "belgian cast", "Hans Gebetsroither cast", "eliptical", "oval"...pomaže da u džungli muva ne završi na vrbama. Zabac unazad kod ovog stila brže i lakše "puni" štap, pa unazad možeš vrlo kratko, a konac putuje blizu površine vode umesto "nebu pod oblake".
Takođe, dobro je da zabacuješ na stranu, to jest da ti loopovi budu formirani u raznim smerovima, a ne samo preko glave ili iznad "donje noge" konca...
Nazad na vrh Ići dole
Mirko Mrdak
Visitor
Mirko Mrdak


Broj poruka : 125
Godina : 30
Lokacija : Tomaševo
Datum upisa : 18.03.2017

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 12:08

Clavis ::
Pozanimaj se malo za ovu tehniku.... Italijanski TLT...


E da mi je ovakva rijeka ja bih pjevao od sreće :D
Nazad na vrh Ići dole
Mirko Mrdak
Visitor
Mirko Mrdak


Broj poruka : 125
Godina : 30
Lokacija : Tomaševo
Datum upisa : 18.03.2017

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 12:15

Mixmaster ::
Smesta "zaboravi" zabacivanje preko glave i prebaci se na elipsasto. Kratak štap i taj stil zabacivanja, koji se može naći pod nazivima "belgian cast", "Hans Gebetsroither cast", "eliptical", "oval"...pomaže da u džungli muva ne završi na vrbama. Zabac unazad kod ovog stila brže i lakše "puni" štap, pa unazad možeš vrlo kratko, a konac putuje blizu površine vode umesto "nebu pod oblake".
Takođe, dobro je da zabacuješ na stranu, to jest da ti loopovi budu formirani u raznim smerovima, a ne samo preko glave ili iznad "donje noge" konca...

Pa Mix to je od prilike to. Ima na forumu tema "Lještanica". To je rijeka na kojoj pecam, fotke su sa gornjeg toka đe je još manja. I baš sam u problemu jer riba streca na malo jači šum. Moram se baš prikradati i gledati iza sebe da vidim koliko ima do prve vrbe :) I onda zamašem koliko je dovoljno a obično to nije dovoljno :)
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 13:52

Naravno, roll cast i razne njegove varijante su ovde #1, a uz maleni ali oštri double haul pri njihovom izvođenju, moći ćeš dosta da dobaciš i u džungli.

Naravno, tu je uvek i nimfarenje na dužinu štapa, popularno kao "euro-nymphing", "czech nymphing" ili "high stick nymphing", za koje su ovako male reke idealne. Tu neće biti nikakvih problema sa zabacivanjem, jer kod tih tehnika i nema fly castinga....
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Visitor
Filip


Broj poruka : 381
Godina : 44
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 16.10.2013

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 14:50

Monofilni predvez 4-5 metara, parce 20-30 cm monofila u neku boju, alkica, tipet 1 m i pecaj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ribar.com.mk
Mirko Mrdak
Visitor
Mirko Mrdak


Broj poruka : 125
Godina : 30
Lokacija : Tomaševo
Datum upisa : 18.03.2017

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 15:39

Filip ::
Monofilni predvez 4-5 metara, parce 20-30 cm monofila u neku boju, alkica, tipet 1 m i pecaj.

Uf, da nije to previše? :D
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Visitor
Filip


Broj poruka : 381
Godina : 44
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 16.10.2013

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 15:48

Nije, mozes cak i 6-7-8 m ;)

Evo ti, na 1:07, lovis samo na predvez, ne koristis uopce fly line.


Nazad na vrh Ići dole
http://www.ribar.com.mk
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 16:01

Možda Mirko ne zna da se u euro-nymphingu mušičarski konac uopšte ne koristi. Ako ga ima, on uglavnom samo smeta. Zato se ovo što zovemo "predvez" produžava na 7,8....pa i 20 metara. Laughing Fly line nam uglavnom služi za ukras i stoji namotan duboko na čekrku, da ne zaboravimo da smo mušičari. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mirko Mrdak
Visitor
Mirko Mrdak


Broj poruka : 125
Godina : 30
Lokacija : Tomaševo
Datum upisa : 18.03.2017

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyČet 19 Okt 2017, 18:56

Opet je ovo i veća rijeka, duži štap i šanse su manje da riba uoči ribolovca :) malo sam danas išao ali sam primijenjivao taktiku prikradanje, čučanj, zategnem mušicu rukom i samo je pustim da se katapultira :) "-3 jtrzaja sam imao, ja zadovoljan i sa tim :D
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Visitor
Filip


Broj poruka : 381
Godina : 44
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 16.10.2013

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyPet 20 Okt 2017, 15:50

Mixmaster ::
Fly line nam uglavnom služi za ukras i stoji namotan duboko na čekrku, da ne zaboravimo da smo mušičari. Laughing

Pa još i kad stavimo onaj od 55 eur... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ribar.com.mk
Mirko Mrdak
Visitor
Mirko Mrdak


Broj poruka : 125
Godina : 30
Lokacija : Tomaševo
Datum upisa : 18.03.2017

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyPet 20 Okt 2017, 19:08

Vidim da se uglavnom ovom tehnikom peca u velikim brzacima a i da se na tipetu kači i više od jedne nimfe...
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptyPet 20 Okt 2017, 19:25

Imenjace, imaj na umu da je ribolov sa vise od jedne muhe ili nimfe na vecini rijeka zabranjen.
Nazad na vrh Ići dole
Mirko Mrdak
Visitor
Mirko Mrdak


Broj poruka : 125
Godina : 30
Lokacija : Tomaševo
Datum upisa : 18.03.2017

FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama EmptySub 21 Okt 2017, 10:42

Znam, jasno mi je to... Ali uglavnom ovaj češki fazon ima više od jedne muve, čak 3 na po nekom klipu sam gledo... Mada može i 1 naravno :)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





FC u obraslim malenim riječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: FC u obraslim malenim riječicama   FC u obraslim malenim riječicama Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
FC u obraslim malenim riječicama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: