musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9905
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Čet 11 Jan 2018, 22:56

Ovo sa tim makedonskim pastrmkama i takva čuda je smišljao neki "stručnjak", verovatno iz Beograda. I meni je to više nego čudno i sumnjivo.

Ovo za mušičarski revir na Toponičkoj reci ne može biti nikakvo mrtvo slovo, jer iza ideje stoji najjača mušičarska sekcija u državi, koja se dokazala na sličnim projektima. Uz to, JM2 je firma koja prednjači u odnosu na ostale u regionu, a areal im se dosta smanjio. Nemaju više Bovan, pola Morave, Bojničko jezero, ni Moravicu na kojoj su stekli dragocena iskustva. Ostala im je Nišava, Toplica, malo Morave i Toponička reka da na njima utroše svoj novac, radno vreme i energiju. Hteli - ne hteli, ovde će im biti radno mesto. Dakle, neće biti baš "mrtvo". Naravno, ja ne mogu da obećam da će mušičarski revir na Toponičkoj, koji niti je komercijalan, niti gazdama donosi ikakvu dobit, biti poput Idrijce u Sloveniji, iako znam da će neki zlonamernici vrlo brzo početi da ga upoređuju sa njim, ako kojim slučajem primete nekog dedicu-glistaroša kako izmiče uz stene kanjona sa pastrmkom u kesici.  Laughing

Da su mušičarski reviru kod nas "mrtvo slovo na papiru", pričalo se i za Moravicu, pa smo celu deceniju hvatali po nekoliko kilašica dnevno. Glavni zagovornici toga su takozvani varaličari, jer su mušičarski reviri zapravo drugi naziv za zabranu varaličarenja. Isti ljudi će i sada širiti priću kako su mušičarski reviri glupost i kako varalice hitno treba vratiti na njih. Ima posebna tema na forumu o neuspešnim atacima na moravički revir.

Srećom, u Nišu su svi varaličari zajedno slabijeg autoriteta od jednog jedinog mušičara, a kamoli cele mušičarske sekcije, tako da će ta njihova "borba" da utihne vrlo brzo. Godinama se trude da se taj odnos popravi u njihovu korist, ali stvari na njihovu žalost i dalje teku obrnutim tokom.  Laughing

Uostalom, ne postoji primer da je neka voda "procvetala" ako je bila opsednuta "varaličarima", dok postoje brojni dokazi da su stecišta mušičara najbogatije vode u zemlji. To se razjasnilo i korisnicima naših ribolovnih voda, tako da treba očekivati da one najranjivije i ubuduće nastave da se prepuštaju isključivo mušičarima spremnim da ih uređuju, čiste i brinu o njihovim stanovnicima bolje nego o ribicama u svom akvarijumu.
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 1000
Godina : 54
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Ned 21 Jan 2018, 14:30

Bistro ti bilo i u ovoj novoj godini Mix , svaka ti je na mestu, gde dodju ti grabuljase prosto opustose reku.
Nazad na vrh Ići dole
Milos82
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 4
Datum upisa : 04.02.2018

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Ned 04 Feb 2018, 18:16

I gde sada varalicom pecati pastrmku u okolini Nisa?

I drugo pitanje ... u cemu se razlikuje ako pecas micro jigom varalicarakim priborom i nimfom musicarskim priborom?

Koji probmel ti mixmaster imas sa varalicarima pa ih toliko pominjes i apostrofiras kako ce oni biti najugrozeniji? U cemu je tu problem?

I trece, da li je neko pitao varalicare da li imaju nesto protiv toga da im se zabrani pecanje na toponickoj reci? Koliko ja znam - nije!
Nazad na vrh Ići dole
Jesko78
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.04.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Ned 04 Feb 2018, 22:30

A sta varalicare sprecava da se samoorganizuju? Izaberu reku, prelistaju strucnu literaturu, konsultuju se sa iskusnijim kolegama ( musicarima ), kofa-dve i opaaaa - varalicarski raj. I obavezno tabla sa listom imena zasluznih, posto vidim da je to jako vazno.
Nazad na vrh Ići dole
Milos82
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Pon 05 Feb 2018, 00:12

Sprecava ih to sto nisu organizovani, sto nemaju komunikaciju, sto su zavidni, sto nemaju jednog velikog mesiju, proroka i svemoguceg lidera ... nemaju nista sto musicari imaju ... ALI to i dalje ne menja stvar da jedan varalicar nema gde da peca pastrmku oko nisa na micro jig od 0.5g (musicarska udica bez kontra kuke i tungsten) i silikonsku nimfu ili glistu ...

Da li nuzno moraju varalicari da se organizuju, listaju strucnu literaturu i konsultuju musicare da bi proveli par sati u prirodi loveci pastrmke?

Ovo oko table zasluznih nisam razumeo, ali vidim da je self promotion jedan od bitnih ako ne i najbitniji faktor u gradjenju kulta licnosti ...

P.s. odgovore na pitanja koja sam postavio nisam dobio, a zeleo bih ... hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 29095
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Pon 05 Feb 2018, 07:56

Milos82

Najpre poželjeću ti dobrodošlicu, a zatim prije bilo kakve diskusije Pravilnikom foruma LINK je odredjeno da je član u obavezi da postavi podatke na profilu i ubaci lični avatar ispred svog nika (imena). Takodje, nakon predstavljanja, *tema za predstavljanje je ovdje LINK... možeš potpuno ravnopravno postavljati i odgovarati na pitanja ostalih forumaša.

Molim da uvažiš moje sugestije i uradiš ono što je svaki forumaš već uradio.

Hvala i još jednom dobrodošao !
procitaj pravila
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Pon 05 Feb 2018, 20:24

Milos82 ::
I gde sada varalicom pecati pastrmku u okolini Nisa?

I drugo pitanje ... u cemu se razlikuje ako pecas micro jigom varalicarakim priborom i nimfom musicarskim priborom?

Koji probmel ti mixmaster imas sa varalicarima pa ih toliko pominjes i apostrofiras kako ce oni biti najugrozeniji? U cemu je tu problem?

I trece, da li je neko pitao varalicare da li imaju nesto protiv toga da im se zabrani pecanje na toponickoj reci? Koliko ja znam - nije!

Pozdrav za neznanog Milos82-a, očigledno "varaličara".

Njegova pitanja nisu loša i dotiču mnoge vrlo važne i ne baš skroz razjašnjene stvari.

Evo i mojih odgovora:

1. Takozvani varaličari nikada nisu mogli da pecaju pastrmku u bližoj okolini Niša. Normalno je da pastrmkaš ode na najbližu pastrmsku reku, Temsku i tamo peca. Sve drugo je veštački poribljeno, tako da takozvani varaličari, ljubitelji pastrmke, nemaju za čim da žale. Moravica je veštačka reka, Toponička je poribljena pre desetak godina pastrmkom po prvi put u istoriji te reke, u kojoj nikada pastrmka nije živela... Dakle, ljubitelji pastrmke i zagriženi korisnici varalica iz Niša nisu "izgubili" nikakve "omiljene vode", jer njih nikada nije ni bilo. Mesta za formiranje mušičarskih revira su pažljivo odabrana i prema tome da ne budu ničija omiljena mesta niti stecišta ribolovaca. Moravica i Toponička reka su bile apsolutno nezanimljive ribolovcima pre unosa pastrmki i ubrzog formiranja FLY ONLY C&R revira. Formiraće se još par takvih u okolini. Jedini izbor, a ujedno i precizan odgovor na pitanje, je Nišava, reka koja protiče kroz "okolinu Niša". Takozvani varaličari bi trebalo da se oslone na moj zahtev da se i ta reka poribi potočnom pastrmkom i to, na teritoriji grada Niša. To je korisno za njih.

2. Razlika između varaličarenja "micro jigom" i mušičarenja nimfama nije prevelika, ali postoji. Znamo da takozvani varaličari pokušavaju da se približe mušičarima na sve moguće načine i poistovete svoje tehnike našim, ali u mušičarenju se ne koriste varaličarski mamci i štapovi. Taj micro jig je verovatno nešto što bi moglo da se priveže i na mušičarski sistem i da se time odglumi mušičarenje. Ne znam ni šta je to (a mrzi me da gledam), ali verovatno i mušičari koji ne umeju da pecaju na normalne muve i to koriste. Ionako i među nama ima polutana, dojučerašnjih varaličara, koji bi da se malo potpomognu varaličarskim trikovima, dok se malo ne prinauče.

3. Ja ne da nemam problem sa takozvanim varaličarima, nego sam i ja, po svemu, varaličarski ekspert. Dok sam bacao varalice, razbijao sam ribe, pa sam prestao, jer je nedovoljno sportski. Isuviše je jednostavno za ozbiljnijeg čoveka. Ubijao sam bucove, štuke, klenove, pastrmke...pa davno prešao na 100% mušičarenje. Čak sam i nišku varaličarsku sekciju osnovao. Ipak, mušičarski revir, kao najbolji način zaštite riba, u potpunoj je suprotnosti sa interesima prodavaca i zakletih korisnika varalica, to jest onih kojima je mušičarenje odvratno. To je očigledno. A ja se zalažem upravo za što više mušičarskih revira. Takozvane varaličare niko ništa ne pita jer ne postoje. Kategorija "varaličar" je nepoznata i spada u red "stepenika ka mušičarenju", to jest podvrste sportskog ribolova kao i svake druge. Nisam čuo da postoje varaličarski reviri (mesta gde je dozvoljeno samo varaličarenje), tako da korisnike takvih sprava nema ko šta da pita. Postoje samo mesta na kojima je strogo zabranjeno varaličarenje, kao jednostavan i ponekad vrlo štetan način ribolova dostupan baš svakom.
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide

Broj poruka : 519
Godina : 32
Datum upisa : 10.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Uto 06 Feb 2018, 13:33

Mix, bez potrebe ides u sirinu i podsjecas na bolne cinjenice, isprovociraj "varalicare" da se udruze i naprave sebi mjesto pod suncem.... nadju devastiran dio rijeke ociste i PORIBE i napisu 60 puta SPIN ONLY. Dobro za ribu, dobro za musicare dobro za njih.
Nazad na vrh Ići dole
Milos82
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Uto 06 Feb 2018, 16:01

Pa on u zivotu nista nije poribio osim svog zamrzivaca ... klenovima od 15cm i januarskim pastrmkama ... ali voli da svojata sve sto vidi pod izgovorom "ja sam to pricao pre 130 godina i neko je bio pametan i poslusao me" ... pa sto nisi to sam uradio mangupe kad sve znas? ... sve su to neke rekla-kazala price, ziheraski sa strane ... znam ko je i on bi mogao da zavrsi u zatvoru ali kad je vec poribio ajde ja sebe da ispromovisem da mi se ljudi dive bla bla bla

Zna on odlicno ko je poribio tu reku, zna da tu nije ucestvovao ni jedan musicar, ali cuti o tome i mudruje sad ... nadam se da zna da ta ista reka moze opet bez mnogo muke da ostane prazna sto ce verovatno i biti na ovaj ili onaj nacin ...
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 29095
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Uto 06 Feb 2018, 16:56

OK Milos82

Shodno Pravilniku foruma, isključen si iz diskusije sa ove i bilo koje teme ...jer nisi poslušao dobronamjeran gest administaratora,
da postaviš podatke i predstaviš se ostalim forumašima iako si za tako nešto imao poprilično vremena.

Očigledno ti nedostaje volje i zloupotrebljavaš ovaj forum za lične razmirice što ne dozvoljavam nikome pa shodno tome ni tebi !

Zaista me kao vlasnika ovog foruma ne interesuje tvoja dalja diskusija, pronadji Mixmastera u Nišu pa raspravite u četri oka ovu temu,
ako ti je teško ovo što sam zahtevao kao kod svakog ostalog člana ove zajednice.

Pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Uto 06 Feb 2018, 17:43

Normalno je ovo, da se takozvani varaličari brecaju na mušičarske revire. Svako ko se zalaže za mušičarske revire, podržava ih ili samo posećuje, neprijatelj je takozvanih varaličara.

E, ja ih stvaram, podržavam, promovišem, posećujem....tako da sam u svetu varaličarenja možda na mestu neprijatelja #1. Laughing

Varaličari i poluvaraličari-polumušičari su protiv mene dizali nekoliko hajki, što je moglo da se prati u real-time-u na ovom forumu još 2008/2009. Sakupljali su potpise za peticiju za moju smenu sa mesta predsednika kluba koji sam osnovao (?!), pa nakon toga predavali i nekakve "dokaze" da sam riboubica, nepoštovalac propisa, ugnjetavač životinja, instruktor od čijih lekcija boli ruka....hvatač rotvajlera na suvu muvu--- i ko zna šta još. Laughing

Dakle, došlo je vreme za novu hajku, jer im je opet dozlogrdilo. Valjda im je bilo dovoljno 10 godina da skupe snagu i pamet da mi doakaju.  Laughing

Zahvaljujući meni imaju mušičarske revire, pastrmke, mladice....a istovremeno nikako da bilo ko od njih počne da hvata bar 1/10 deo mojih ulova, pa makar i bombe bacao. Laughing

Heh, mene sve to zabavlja, a pomalo mi ih je i žao, jer njih 200 nemaju dovoljno pameti i sile da me uklone.

Mušičari, vidimo se 3. ili 4. (subota ili nedelja, videćemo) marta na otvaranju ovog mušičarskog revira. Pozivam i tobožnje "varaličare", jer će im na livadi pokazivati kako se zabacuje i mušičari ni manje ni više nego FC instruktor sa sertifikatom IFFF i to poslednji iz Srbije koji je položio taj ispit. Posle njega nastao je potpuni tajac. Niko više ni na forumima ne pomenu FC.Laughing

Nema kotizacije, jer kad čika Mixy organizuje mušičarski miting, on nađe i lovu za krku i piće za sve prisutne. Laughing

Em se ne doplaćuje nikakva dozvola, em se džabe jede i pije, em ne moraš ni da znaš da mušičariš - dobiješ lekcije od najboljih, pa i to za džabe. Gde to ima, a?

PS:
Em na 20km od centra Niša, gde nikad pastrmke nije bilo!? Evo i sveže slike livade na kojoj ćemo se okupiti. Obilazi "čiča" redovno to mesto.

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Uto 06 Feb 2018, 18:46

Clavis ::
Mix, bez potrebe ides u sirinu i podsjecas na bolne cinjenice, isprovociraj "varalicare" da se udruze i naprave sebi mjesto pod suncem.... nadju devastiran dio rijeke ociste i PORIBE i napisu 60 puta SPIN ONLY. Dobro za ribu, dobro za musicare dobro za njih.

Dragi Clavis,
Niške varaličare sam upravo ja udružio. Osnovao sam im klub i počeo da ih okupljam, čini mi se 1998., a možda i 1997, ne mogu da se setim koliko vremena posle mušičarske. Mislio sam da mušičari i varaličari mogu da budu nešto kao braća. Pogrešio sam. Kajem se što sam im osnovao klub (sekciju), jer sam 100% siguran da je bez toga nikada ne bi bilo. Danas čak ni ne priznajem varaličarenje za neku sportsku disciplinu i zalažem se za njeno odstranjivanje sa mnogih voda.

Varaličarenje nije nikakva sofisticirana tehnika ribolova, ni nalik mušičarenju. Ni njihov pristup ribolovu nema veze sa našim. Štaviše, pokazalo se da oni koji se hvataju za varaličarski umesto mušičarskog štapa i nisu neki "genijalci" sa kojima imaš o čemu da pričaš. Njihov nivo znanja o ribolovu, ribama, ribljoj hrani i svim ostalim okolnostima koje prate vodu i ribolov su na daleko nižem stupnju. To ne samo da je opšte poznato, nego i oni sami to vrlo dobro znaju, a neretko i priznaju.

Ja znam da ima mušičara koji povremeno izvade varaličarski štap iz paučine, ali se ne zaklinju u varalice i ne prkose mušičarskim vrednostima ni revirima.

Njihove ideje za varaličarske revire su bezveze. To bi značilo zabranu mušičarenja, to jest najsportskije i najplemenitije tehnike ribolova. Sasvim nelogično. Takav potez ne bi mogao da se opravda ničim, pa samim tim još ne videsmo takav revir. Možda nisam upućem ali ne znam za "No Flyfishing" revir.

Ima ideja za spin/fly revir, ali je i to bezveze, jer je svaka salmonidna voda već upravo to. Zabranjeno je loviti salmonide prirodnim mamcima, pa nema razloga da kucamo table na kojima piše "Mušičarsko-varaličarski revir".

Zapravo, nikako ne treba ulaziti u ortakluk sa tzv varaličarima. Dok postoje mušičari, njima ništa ne ide na ruku, pa im ne treba ni poklanjati pažnju. Ionako su to budući mušičari (ko je pametan), kojima još nije jasno da će brzo i lako naučiti da mušičare, pa ih više neće boleti glava zbog FF ONLY revira. Mnogi sadašnji članovi našeg foruma su bili varaličari, pa sad slave FF revire. E, tako će i ovi...
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 79
Godina : 37
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Ned 29 Apr 2018, 22:01

Useljenje ...

Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 968
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Pon 30 Apr 2018, 08:49

Pre svega sam musicar. Zadnjih recimo 13 godina samo musicarim ali kao klinac sam pecao na plovak ( perusku) a poceo sam sa 3 godine. Varalicarim ponekad jer mi je Dunav blizu i volim da odem na smudja ili stuku ali npr na Gradcu ili nekoj manjoj reci ne zelim jer ne vidim svrhu varalicarenja na tako malim i devastiranim vodama makar to bio i micro jig.
Nisava je lepa reka video sam je prosle godine kada smo isli na Ligasko takmicenje na Visocicu. Reka koja ima ogroman potencijal samo ako bi se lepo upravljalo njom. Slazem se sa Mixom da gde je volja moze sve, i da niko varalicarima ne brani da osnuju udruzenje uzmu deo reke i cuvaju ga.To sam predlagao pojednicima iz Vlajevskog kraja koji bi sad hteli da pecaju u reviru na Gradcu kad je sve sredjeno i ima ribe. A kad ih pitas sto ne uzmete Jablanicu ( sad je Brana Rovni tu i ima mogusnost kao Moravica za razvoj pastrmke a velicine je tipa Gradca) ili donji tok Gradca za njih je to vec problematika da se udruze, i jos mnogo kojekakvih izgovora.
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 79
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   Pon 30 Apr 2018, 09:53

Maricfly ::
Pre svega sam musicar. Zadnjih recimo 13 godina samo musicarim ali kao klinac sam pecao na plovak ( perusku) a poceo sam sa 3 godine. Varalicarim ponekad jer mi je Dunav blizu i volim da odem na smudja ili stuku ali npr na Gradcu ili nekoj manjoj reci ne zelim jer ne vidim svrhu varalicarenja na tako malim i devastiranim vodama makar to bio i micro jig.
Nisava je lepa reka video sam je prosle godine kada smo isli na Ligasko takmicenje na Visocicu. Reka koja ima ogroman potencijal samo ako bi se lepo upravljalo njom. Slazem se sa Mixom da gde je volja moze sve, i da niko varalicarima ne brani da osnuju udruzenje uzmu deo reke i cuvaju ga.To sam predlagao pojednicima iz Vlajevskog kraja koji bi sad hteli da pecaju u reviru na Gradcu kad je sve sredjeno i ima ribe. A kad ih pitas sto ne uzmete Jablanicu ( sad je Brana Rovni tu i ima mogusnost kao Moravica za razvoj pastrmke a velicine je tipa Gradca) ili donji tok Gradca za njih je to vec problematika da se udruze, i jos mnogo kojekakvih izgovora.
https://www.facebook.com/groups/469900519796501/permalink/1609528642500344/
Maricu ne trosim reci vise,slabo sam i na ovo forumu vise,udjem zbog oglasa ...namotam 100 musica za sezonu,pecaj i ne trosi reci dzabe...
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša   

Nazad na vrh Ići dole

Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Mušičarski C&R revir "Toponička reka" kod Niša
» Toponička reka
» "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Mušičarski revir Moravica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: