Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nišavske mladice na Fly

Ići dole 
+14
Clavis
Milan VB
Ervin-Eko
Waterfall
Radojica-pop
Mixmaster
Mohiko
Brane1972
Thymallus
Batarihter
Stimulator 64
Silvio
Lale
Zvezdan
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyČet 22 Feb 2018, 19:44

Podsećam ove što su Nišavu i mladicu viđali samo na slikama, naslov je "Nišavske mladice na fly", a ne "Mixmaster mi je nabio komplekse, pa tražim ortake za grupnu terapiju".  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyČet 22 Feb 2018, 20:23

MMilanovicu puko me kompleks pa tako reagujem Laughing  Dok nisam srao i postavljao fot sa gornjeg Ibra po forumima krivolovaca nije bilo kad su to videli za kratko su mu hebali majku. Velika slova MUSICARI PECAJTE I CUTITE nije vika ,draeka,.... sa moje strane nego samo sam naglasio citat gde najvise svi gresimo. Fotografisanje, snimanja,objavljivanje svega toga po meni ne treba raditi sve dok se ne ustanovi kvalitetno cuvanje i zastita reke. Posle moze kako nam je volja, u suprotnom dzukele pobise sve.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyČet 22 Feb 2018, 21:03

Meni je vise muka od ovakvih paora i vucibatina,kad vidis sliku na celu mu pise kakav je covek,takvih imamo na izvoz u maloumnicima nikada nismo oskudevali....dno dna...sto pop kaze cuti i pecaj i ne  prijavljuj nista... Placko
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyČet 22 Feb 2018, 23:05

Svako ima neko svoje misljenje i stav a ima naravno pravo i da taj stav iznese i adekvatno ga brani.
(Na kraju ima pravo cak i da pogresi, i to ok, zasto da ne. Bolje i to, po meni, nego da u nicemu nikad ne ucestvuje.)

Svacije misljenje je apsolutno dobrodoslo, mora biti na pravi nacin prihvaceno u kom god "tonu" doneto a ne odmaze i ako se malo duble razmisli i izvuce po neka pozitivna poenta.
Da ljudi nemaju razlicita misljenja ili ideje razgovonori ne bi morali ni da se vode a ne bi imalo potrebe nista ni da se napise.
Sto vise ljudi se ukljuci u bilo koji pricu to je po meni bolje i uopste ne moraju stavovi uvek da se poklope kako bi razgovor imao poentu.

Ja se potpuno slazem sa idejom da je nekad, o nekim stvarima, najbolje jednostavno cutati i potpuno razumem sta Pop zeli da prenese.
Mnogo takvih primera svako od nas zna ili ima .. I mnogo puta se pokazalo tako ali i ostalo pitanje da li bi bilo na kraju drugacije da smo i mi o tome cutali.
Mnogo je primera i za pricu "Pa sto nista niste rekli dok je trebalo .. " i td.

Bitno / nebitno ja sam pokusao par puta unazad da objasnim da ovde prica ima jos neke dodatne probleme.
Nije poenta u cuvanju neceg sto se vec ima .. nego da to bude malte ne situacija .. "Pa zar vam sve ove god nismo govorili da moze"
U osnovi to nije bas tako jednostavna prica .. da ne sirim dubiozu, to je valjda svima jasno.
(problem je nekad i akvarijum da sastavis a ne celu reku + da je neko jos i cuva i udara posebne rezime, jer eto tebi je to tako palo na pamet)

Da bi imala adekvatan nastavak potrebne su prilicno konkretne akcije koje zavise i od pojedinaca u nekom smislu "da se prica pokene ili izgura" ali u vecini zavise od dosta ozbiljnijih faktora.
Problem je sto te nazovi "malo ozbiljnije faktore" treba ponekad i privoleti ili naterati da nesto rade i ako ih to prvenstveno nesto posebno i ne zanima. A usput im jos samo pravi dodatnu glavobolju.
Bez neke price koja i njima donosi nesto od toga djaba se ti pobratime zamlacujes .. a tu cuti i gledaj svoj poso uglavnom ne pomaze.

Sve u svemu.. razumem ja Pop-a odlicno a verujem da i on razume mene..
I ja sam nazovi ljut (ma verujem nekim delom svako od nas) iz hiljadu primera i na sebe i na sve polu pismene indijance sa kojima sam nekad prinudjen da delim isti vazduh.
Ali na kraju ni od ljutnje nema nista .. a "krivci" i ovako nikad nista od ovoga nece ni cuti prepricano a kamo li procitati, pa okrecem pricu na nesto pozitivno sto mozda ima vajde. pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyPet 23 Feb 2018, 09:50

Imam ja pitanje.....jel mladica u Nisavi autohtona riba?
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyPet 23 Feb 2018, 11:59

Pop je u pravu 100%, ja sam se nekad cudio i ljutio na ljude koji nece javno da kazu gde love i slicno.
Evo i Rasina, bilo ribe extra za pecanje dok nismo poceli da pisemo po forumu i odjednom ribe samo u tragovim. Sad dal je to zbog susne godine i niskog vodostaja, videcemo ove sezone. Slicna situacija, izbacio sam neki klip gde mi pastrmka od preko 1Kg kida strunu, napisao sam i lokaciju a i vidi se na snimku da je ispod mosta... posle toga na tom delu sam se saplitao o raklje za stapove.
Prema tome, pecaj i cuti, tuzno ali istinito.

Nego slabo ima Mixsa na forumu, da nije pozurio da pocisti mladice iz Nisave pre ovih sabana, ipak je on musicar i ima najvise prava na ribe u rekama...
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyPet 23 Feb 2018, 12:59

MilanVB

Po tvojoj logici ispade da je forum glavni problem za ribokradju ha ha ha ha kreten

Slažem se da prilikom polemisanja i prikazivanja sa divljih voda treba biti prilično pažljiv, kada o istom govorimo na forumu ili nekoj društvenoj mreži.



Madjutim , odgovori ti meni ... da li je Rasina zaštićeni revir u tom dijelu o kome govoriš ili se ona "prazni" zbog neadekvatnog čuvanja Ufffff help 1


Čuj te filozofije  ...forumi ispadoše glavi krivci .... help 1
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyPet 23 Feb 2018, 13:20

Murino ::

Po tvojoj logici ispade da je forum glavni problem za ribokradju ha ha ha ha kreten
Na osnovu cega si zakljucio da sam ja rekao da su forumi glavni problem za ribokradju?

Murino ::


Slažem se da prilikom polemisanja i prikazivanja sa divljih voda treba biti prilično pažljiv, kada o istom govorimo na forumu ili nekoj društvenoj mreži.

Ja upravo ovo i pisem. A to kazu i mnogo iskusnije kolege.

Murino ::

Madjutim , odgovori ti meni ... da li je Rasina zaštićeni revir u tom dijelu o kome govoriš ili se ona "prazni" zbog neadekvatnog čuvanja Ufffff help 1
Rasina je na tom delu revir. Bila je i bice, mnogo pre a valjda i mnogo posle pisanja na forumu.
Nju sam naveo kao primer posto ide u prilog onome sto je Pop rekao a to je da treba pecati i cutati ako nema adekvatne ribocuvarske sluzbe.
Od kako je pisano na forumu da ima ribe, riblji fond je poceo da se smanjuje, sta je u pitanje vi procenite sami.

Meni je jako zao zbog toga i uvek bi pre podelio sa kolegom neku korisnu informaciju nego je krio i cuvao za sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyPet 23 Feb 2018, 13:56

Milan VB ::

Na osnovu cega si zakljucio da sam ja rekao da su forumi glavni problem za ribokradju?


Milan VB ::

Evo i Rasina, bilo ribe extra za pecanje dok nismo poceli da pisemo po forumu i odjednom ribe samo u tragovima

ZNAČI , ETO TI MJESTO ...GDJE EKSPLICITNO KRIVIŠ FORUM ZA LOŠU SITUACIJU NA JEDNOJ VODI, MOLIM TE DA BUDEŠ PAŽLJIVIJI SLJEDEĆI PUT .
IMAŠ TI OMILJENIH LIKOVA NA FORUMU  I DR. TEMA PA SE JURI SA NJIMA, A FORUM MOLIM TE OSTAVI PO STRANI.  ! NIJE TI PRVI PUT! OK! 


Inače , slažem se ja u potpunosti sa Popom, jer tačno znam na šta je mislio ...ali , ti nemoj da miješaš ovaj forum i "babe i žabe" za svaki problem na koji natrčiš.

Mi smo prije svega ribolovci i volimo da se pohvalimo ulovom. Pošto, jedan dio nas vraća kompletno svu ulovljenu ribu
...neko što mora jer su takva pravila , a neko iz uvjerenja da tako treba da radi ...prirodno je što fotografiše ulov jer je to jedini dokaz za
uspomenu i sl. a prirodno je što želi da podijeli svoje utiske i doživljaj sa istomišljenicima.

Rasina je revir ... a ne slobodna - divlja voda, pa onda ovo što je Pop kazao i gdje se potpuno slažem sa iznetim ...ne važi za nju.
Bar ne za onaj dio koji se vodi da je revirski i o kojem si ti pričao na ovom forumu. Da se on čuva kao ostale zone, u regionu...
bilo bi sigurno više ribe ... a forum bi bio upravo u propagandi tog mjesta jer bi publikovao isti , fotografijama kvalitetnih ulova i dr.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyPet 23 Feb 2018, 15:02

Murino ::



Milan VB ::

Evo i Rasina, bilo ribe extra za pecanje dok nismo poceli da pisemo po forumu i odjednom ribe samo u tragovima

ZNAČI , ETO TI MJESTO ...GDJE EKSPLICITNO KRIVIŠ FORUM ZA LOŠU SITUACIJU NA JEDNOJ VODI, MOLIM TE DA BUDEŠ PAŽLJIVIJI SLJEDEĆI PUT

Ne tvrdim eksplicitno nego sam izneo i taj podatak u prilog tezi da pisanje po forumima moze da ima negativan uticaj na populaciju ribe na rekama gde nema adekvatne ribocuvarske sluzbe.
Sa ostalim se manje vise slazem.
I ja razmisljam da propaganda na forumu treba da ima za cilj vecu popularnost vode a samim tim i vece sanse da revir opstane ali nije uvek tako.
To je cinjenica, zao mi je sto se nekima to ne svidja ali jednostavno je tako.

Jos nesto, to automtski ne znaci da ne treba pisati na forumu, ljudi pecaju kace slike u temam Pastrmka ili slicno ali ne otkrivaju tacnu lokaciju...sto je okej
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyPet 23 Feb 2018, 15:12

Da se ne ponavljam !

Ne kažem da na slabo pristupačnim i dovoljno nezaštićenim mjestima ne treba biti obazriv sa fotografisanjem ... kao i na dr. mjestima na divljoj salmonidnoj vodi.

Ali, je ovdje najveći problem što je "revir" Rasina izgleda jedinstven slučaj i da je on revir samo na papiru i za tebe...kada ga mogu uništiti fotografije sa foruma Ufffff

Ja bih odmah da sam na tvom mjestu podnio tužbu nesavjesnoj ribočuvarskoj službi ...kada je situacija takva.

Znači ne rade kako treba, a forum sa tim nema ništa, jer bi ribokradice dobile informacije preko SMS ili na bilo kakav drugi način...


Poslednji izmenio Murino dana Pet 23 Feb 2018, 15:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptyPet 23 Feb 2018, 15:17

Tajnih lokacija vise prakticki i nema. One lokacije koje su slabije posjecene su ili duboko u divljini nekog kanjona ili su trenutno zaboravljene lokacije.
Lokacije u divljini iziskuju odredjen fizicki napor da se do njih stigne. Tu nema opasnosti od prevelike najezde ribolovaca. Sve sto je 15 min ili vise udaljeno od auta bas i ne biljezi veliku guzvu na vodi.(odgovorite sami sebi kad ste poslijednji put pjesacili sat-dva da bi stigli do nekog planinskog potoka ili zabacenog kanjona)
Zaboravljene lokacije su druga prica. Te su iz ovog ili onog razloga bile napustene od ribolovaca i riba se je uspijela ponovo namnozit do mjere kad postaju interesantne. Svakome koji naide takvo mjesto od srca bi preporucio da to zadrzi za sebe. U protivnom riskira da na takvom mjestu sretne i one "koje nije vidio jos od gimnazije" Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptySub 24 Feb 2018, 15:03

Nema tajnih lokacija ali ima situacija da neku reku ili deo reke ociste krivolovci i batale da posecuju taj deo reke pa se reka sama ili uz pomoc coveka obnovi... pa se opet procuje da ima ribe pa opet nagrnu i tako u krug...
Zato je receno da je bolje da se cuti.

Sad sto je isticanje tog problema koji sigurno postoji administrator prepoznao kao potencijalnu opasnost za rad foruma to je druga prica. Ja mu savetujem da razmisli jos jednom i siguran sam da ce opste dobro reka i ribljeg fonda staviti ispred rada foruma.

Ako malo dublje pogledamo problem vidimo da sto se tice mentaliteta i promene svesti nismo mngo uradili, prvenstveno mislim da posetioce foruma. Sto je porazavajuce, barem za mene.
Forum je odlicna stvar, pruza nam mogucnosti kakve generacije pre nas nisu imale.
Ali da li ga koristimo na pravi nacin? mislim da mozemo mnogo bolje.

Evo dosli smo u situaciju da diskutujemo da li na forumu treba javno govoriti o tome gde ima ribe?
Pogresna politika u pojedinim segmentima i kratkorocno posmatranje problema uz stavljanje popularizacije foruma ispred dugorocnih strateskih ciljeva moze skupo da nas kosta. Ako razumete sta hocu da kazem.

Promena svesti ljudi je jedini put kojim svi treba da idemo i da forum mora da bude mesto odakle ce sve to krenuti.
Forum mora biti mesto gde cemo neprestano promovisati eoklogiju, ocuvanje zivotne sredine, ribljeg fonda itd
Barem da pokusamo nesto da uradimo.
Ja licno nemam nista protiv Mixsa, ali ono sto on pise i sto pod njegovim uticajem postaje opste prihvatljivo je nesto sto pod hitno mora da se promeni i krene suprotnim pravcem ili cemo i dalje biti u kamenom dobu.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptySub 24 Feb 2018, 15:16

Važi MilanVB , počni od sebe ... pa prestani da uredjuješ forum i da kritikueš kao neka "zla žena"  već pravac kategorija Ekologija pa se tamo malo promoviši.


Da čujemo nešto od tebe konkretno , pametno ... da se edukujemo ...svaku drugu polemiku u vezi ovog shvatiću kao čisti spam , pa ću sa njom tako i postupiti .

P.S.

Poslednje upozorenje da više ne koristiš Mixa da bi spamovao forum. Pronadji ga u Nišu lično ili na njegovom FB profilu pa riješi to što imaš sa njim .

Imaš kategoriju Ekologija, baci se na posao ...

Dakle , više te neću upozoravati , već ćeš snositi sankcije shodno Pravilniku foruma, a da si čovjek od riječi ti nikada više ne bi ni postovao , jer bi se držao onog što kažeš.

Ali ..izgleda da je za tebe riječ ... nešto strano ...nepoznato ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 EmptySub 24 Feb 2018, 15:36

Ja sam se nadovezao na temu koje vec bila u toku.
Moj prethodni post se 90% odnosio na temu koje bila u toku.
Sta je tu spam?

I zbog cega tako pricas samnom, kad sam lepo napisao post pazeci na svaku rec???!
Jel je problem da iskazem sta mislim?

Ja upravo pisem o ekologiji. I o ekologiji se ne treba raspravljati samo u ekologiji nego u svim temam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nišavske mladice na Fly
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Uzgoj mladji Mladice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: