Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Što nas je najviše zainteresiralo na forumu

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyPet 09 Feb 2018, 11:09

Danas sam se malo zainteresirao i napravio sam blic provjeru koje su teme pobrale najvise pregleda na forumu.
Pa idemo redom:
1) Suhe muhe za klena - 37000 pregleda
2) Mravi - 34000 pregleda
3) Danas sam se castio - 31000 pregleda
4) Bambola - 29000 pregleda
5) Erotika i FF 25000 pregleda
6) Plavsko jezero, Lim Berane i Phasaint tail svi po 24000 pregleda

Nisam kopao duboko po postovima tako da je moguce da sam nesto propustio ali i ovo iznad je dovoljno za razumijevanje interesa publike na forumu.
Recimo da cijela prva stranica EKOLOGIJA nije skupila niti 20000 pregleda od kojih 10000 pregleda otpada na Elektrane.
Predpostavljam da administracija ima program koji moze tocno pokazati sto je pregladano najvise puta pa bi bilo dobro da se objavi Top 10 najgledanijih tema.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyPet 09 Feb 2018, 11:15

Zanimljivo. Samo, nije "Bambola" nego "Bambula".
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyPet 09 Feb 2018, 11:17

Mixe, hvala na korekciji. Mozes biti ponosan.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyPet 09 Feb 2018, 12:11

Treba uporediti najpopularnije teme iz odeljaka "Mušičarenje bucova", "Mušičarenje klena" i "Mušičarenje ostalih vrsta" sa najpopularnijim temama iz odeljaka "Mušičarenje lipljena" ili "Mušičarenje pastrmke". Ja tu, posmatrajući na brzinu (žurim u ribolov) videh neverovatne rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyPet 09 Feb 2018, 12:37

Statistika, statistika ... brojevi govori sve ..a generalno to ne mora ništa da znači !


Potrudiću se, da negdje kada mi dozvoli slobodno vrijeme, izbacim Pregled najgledanijih tema na ovom forumu !


Ali Mirko poprilično si se ispromašivao....  Placko jer jednodnevke imaju najveći broj pregleda, a ne suve musice za klena,,, a zatim i sve drugo ne stoji i nije kako treba !

Otprilike pogledajte broj stranica neke teme, to je najbolji pokazatelj , mada forum je konceptovan da zbog težine stranica, "lomi" svaku temu na 67. stranici
pa tako Fly fishing zona Lim, Plav ima tačno 302 stranice (sa ukupno 130 270 pregleda) ...a u njoj se najmanje priča o klenovima , slično je sa Limom ... dok nijedna klenaroška rijeka nema više od par desetina stranica.

Ili recimo ...sve klenaroške teme kompletno iz Kategorije MUŠIČARENJE KLENA, nemaju 200 stranica ... a u brojkama sa današnjim danaom  ukupno 97.756 pregleda.

Ne znam razlog zašto je urednik podržao greškom netačno iznjete podatke, vjerovatno kao navijač i zato što voli klena sorry , kada su oni dostupni svima ... uzmite digitron i malo vremena pa sami provjerite ovo izneto.

Znam pouzdano da u zadnjih par sezona to nisu ni mušičarenje klena, ni mušičarenje lipljena .... već nažalost OGLASI lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyPet 09 Feb 2018, 15:27

Uuuu .. Odlicne brojke!!  like

Kako se sve manje ljudi generalno, aktivno, bavi ribolovom ovo su i dalje jako lepe brojke ..
Uzeci u obzir da forum prvenstveno nije fokusiran na korisnike koji se sluze Engleskim jezikom, rezultati su jos lepsi.
Malo foruma u Evropi, u okruzenju pogotovo, ima ovako lepe brojke sto se tice aktivnosti i pregleda.
(a imamo i dosta clanova koji se sluze Engleskim jezikom a da aktivno ucestvuju u desavanjima i  postuju na forumu)

Sad, sta je atraktivnije ili aktivnije zavisi od mnogo togo .. I pastmke i lipac i ostale vrste riba imaju odlican broj pregleda .. (pogotovo srazmerno "popularnoscu")
Teze je to sad izvagati jer postoji veci broj tema sa naslovima voda, nekim podnaslovima ili tehnikama ribolova, koje su vezane za lipca ili pastrmku.
Dok su teme vezane prvenstveno za klena i recimo bucova dosta fokusiranije .. kao i vecina tema vezanih za neke druge ribe.
Tesko je tu racunati popularnost kroz "posecenost" ili aktinost .. jer su nekad teme posecene iz zelje, radoznalosti, intesantnih prica, ljudi koji ih "pune" - ne samo iz prakticnosti.
Kad bi se samo tako, kroz brojke, gledalo ispalo bi da recimo mladicu ljudi daleko manje cene od nekih drugih riba. (mada je i licni stav testo izvagati - covek cesto ni sam ne zna sta tacno zeli)

Sve sabrano forum nosi lepu riznicu.. Detalja, opisa, tehnika, musica, prica sa voda i situacija vezano za mnoge ribe koje se jako retko mogu sresti na svim ostalim musicarskim foruma.
Na to trebamo biti posebno ponosni, a dosta ljudi prosto "googlujuci" za nekom musicom tehnikom ili nekom drugom ribljom vrstom neminovno dodje i do slika sa naseg foruma ..

Na atraktivnost i broj pregleda odredjenih tema dosta utice i inspiracija, aktivnost nekad i sala prvenstveno ljudi koji u tim temama ucestvuju.
(nekad je neku temu potrebno osveziti, nekad animirati pricu ili podenuti razmisljanje ili razgovor)
To i jeste prvenstvena ideja forumskog druzenja.. Prica, razmena misljenja i sira diskusija oko svega i svacega ..
Forum se po tome i razlikuje recimo od FB i sl. de se sve svodi bukvalno na broj pregleda, lajkova i povremenog tapsanja po ramenima.
Zato je nekad i potpuno razilazenje u razmisljanima ili stavovima apsolutno pozeljna stvar na forumu inace bi se polako sve prelilo na FB i slicne internet zanimacije.

Kod musica je stvar jos komplikovanija .. Pogotovo sto se vecina musica preklapa, u smislu prvenstveno namene ili neke univerzalnosti.
Izmesane su po svim mogocim podelama, vrstama riba, vodama i cak i vezano za doba godine kada se koriste.
Na boj pregleda uticu i vezaci koji u odredjenim temama manje ili vise postuju svoje slike ili fokusiraju svoja interesovanja. (takodje jako bitno)
Bambula je tu neki izuzetak jer se, prvenstveno praksom u ribolovu, izdvojila kao neki recimo "must have" vezano za ribolov klena.
A generalno je, nazovimo, "nasa izmisljotina" pa opet doprinosi posebnosti foruma gledajuci globalno i nekako je prirodno da ima odedjenu paznju na ovom forumu.

Raznolikost misljenja i stavova, vredan rad ljudi koji ovaj forum vode, (svako u nekom svom delu ili nacinu) dosta inovacija, opsta sirina tema, riba, voda..
Sve to u mnogome doprinose aktivnosti na forumu, kao "dnevnoj" tako i u raznim desavanjima koje  forumu vec tradicionalno ima.
Ali generaljno kao i u svemu drugom - ljudi.

U svakom slucaju lepe brojke, da li ih je potrebno po nekad i prostudirati .. mozda. Ali zakljucak, mislim, da tesko moze biti "linearan" ni u kom smislu.

PS. Kucam cesto sa tableta.. pa su mi postovi mozda sa "kracim redovima", zamara me da pomeram levo desno za duze redove. (da izgleda ok i na "sirem monitoru")
Nadam se da nikome ne smeta. Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyPet 09 Feb 2018, 16:02

Murino ::
Statistika, statistika ... brojevi govori sve ..a generalno to ne mora ništa da znači !

Ali Mirko poprilično si se ispromašivao jer jednodnevke imaju najveći broj pregleda, a ne suve musice za klena,,, a zatim i sve drugo ne stoji i nije kako treba !


Statistika ko' statistika. Jedan jede Kupus drugi jede Meso, u prosjeku oba jedu Sarmu.
A da sam se ispromasivao to sam i predpostavio prije objave. Nista strasno, tu smo negdje.
Inace, ne vjerujem da postoji veca kolekcija tema vezanih uz musicarenje od ovog foruma. Ma sta kolekcija!? Ovo je enciklopedija FF I lake it
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyPet 09 Feb 2018, 19:11

Znam samo jedno ... a to je da za rodjendan u aprilu (10. godina postojanja) , ovaj forum dobija poklon od gazde ... neće biti potrebna nikakva registracija
za konektovanje na isti, osim za pisanje postova i pregledanje teme Oglasi!

Takodje, moje angažovanje na istom biće gotovo protkolarno i sporadično, u najvećoj mjeri tehničke prirode .


ziveli
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptySub 10 Feb 2018, 11:44

Zanimljivo je ovo sabiranje, kao provera "šta nas je najviše zainteresovalo na forumu".

Meni su impresivne ove ciprinidno-salmonidne brojke.

Tema "Mušičarenje bucova" ima 43002 pregleda, što je više nego zbir svih pregleda u svim temama iz kompletnog odeljka "Mušičarenje pastrmke", koji iznosi 33861.

Ne znam da li sam dobro izračunao, ali sabrah sve teme iz oblasti "Mušičarenje pastrmke" uključujući i naslove poput "Điđi miđi", "Nišavske mečke", "Sezona 2014 pastrmka", "Blatnjača na muvu"....dok sam za bucova uzeo jednu jedinu temu, "Mušičarenje bucova".

Dalje, samo tema "Mušičarenje bucova" po broju poseta strahovito tuče kompletni odeljak "Mušičarenje lipljena" sa 43002: 20112 pregleda, što je više nego duplo. U toj lipljenskoj rubrici sabrao sam i teme poput "Oporavak lipljena od uboda", "Nimfarenje na Limu", "Zašto baš lipljen?" itd., naspram jedne jedine teme "Mušičarenje bucova".

Tema "Mušičarenje klena" ima 36720, što je takođe više od svih tema iz kompletnog odeljka "Mušičarenje pastrmke" ili "Mušičarenje lipljena" (33861 i 20112).

Ceo odeljak "Mušičarenje klena" ima ukupno 97772 pregleda, što je daleko više od zbira pregleda kompletnih odeljaka sa svim temama "Mušičarenje pastrmke" + "Mušičarenje lipljena" (33861+20112=54072)....

P.S.
Tako izračunah, bez ikakvih naklonjenosti bilo kojoj ribi. Jednako sam lipljenaš kao i bodorkaš, štukaroš, mladičar, pastrmkaš i klendžija, dokgod se lovi na muvu. Možda sam pobrkao neku cifru, jedino to može da se desi... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptySub 10 Feb 2018, 13:03

Potpuno deplasirano, ja bih rekao inadžijski izneti podaci u predhodnom postu  Placko

Evo i zašto:

Većina mušičara, sa Ribnika iz Plava , ili kakvog revira ...prirodno želi da postavi svoje ulove i zapažanja u temi koja je za to i namjenjena ...

Dakle, onaj ko lovi lipljena, to radi kroz kategoriju RIJEKE , i milion tema u njoj. Ja sam naveo samo temu Fly fishing zona Lim , Plav, kada bi sabrao
sve teme samo sa većinski salamonidne rijeke Lim (FLY FISHING ZONE, BERANE, ANDRIJEVICA I DR.), pala bi u vodu kompletna kategorija
MUŠIČARENJE, sa svim nesalmonidnim vrstama ... znači samo jedna salmonidna rijeka ima više pregleda od svih postova namjenjenih nesalmonidnim vrstama...
na čitavom forumu, to je prosto... a brojke ne lažu, samo ih ti koristiš selektivno i pristrasno.

Zašto je tebi reper za statitstiku samo kategorija MUŠIČARENJE? Na pr.ja, temu Mušičarenje Lipljena koristim isključivo da postavim bajate fotografije lipljena.

Na tvoj način SELEKTIVNO ja ću uzeti samo kategoriju GARAŽA, i doći o zaključka da se najviše na forumu priča (i gleda geek ) Fly fishing erotika ha ha ha ha

Da ne pričam o kategoriji FOTOGRAFIJA, gdje je preko 90% kompletnog sadržaja vezano za salmonidne vrste ... itd.

Dakle, bez ikakvog vrijedjanja ili omalovažavanja, ali ciprinidne i dr.vrste nemaju po tom osnovu apsolutno nikakvo uporedjenje kako si ti pokušao da objasniš,
jer ih gotovo niko ne postavlja u kategoriju RIJEKE, gdje osim panorama i par ulova u svega nekoliko rijeka, nema riječi i fotografija ulova ciprinidnih vrsta ...sve što
ima to je u kategoriji MUŠIČARENJE... pa sam skoro sam u temi Mušičarenje klena "molio" da se postavi bar slika klena jer ga osim od par ribara nisam
vidio skoro pola godine ni na jednoj fotografiji bilo koje rijeke.

Razlog za više postovanje i punjenje tema u kategoriji MUŠIČARENJE nesalmonidnih vrsta je isključivo iz razloga što se te vrste najčešće love na divljim,
često i od samih autora sakrivenim mjestima koje ne žele otkrivati pa se bez podataka o mjestu nakači fotka ulova i priča o tome.Lovi ih mali broj mušičara pa
izazivaju znatiželju kod izvjesnog broja ostalih mušičara i to je sve.  Dok mušičari koji love lipljena i pastrmku jedva čekaju da postave svoje ulove i diskusiju
o mušičarenju ...recimo u temi Ribnik ... zato što je to atraktivno i takve izlete rijetko mogu sebi često da priušte, a ti odlazak na bare kad poželiš.

TO SU FAKTI, ČINJENICE , BROJKE ... naravno ponavljam bez ikakve moje želje omalovažavanja mušičarenja nesalmonidnih vrsta.


I lake it


Poslednji put izmenio Murino dana Sub 10 Feb 2018, 14:32, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptySub 10 Feb 2018, 14:26

Pa da sam sam kriv .. Kad mi je svaki posti 3km, pa ih niko ni ne cita! Moracu da pocnem sam sebe da citiram, nemam mi druge.  Laughing

NMilanovic ::


Sad, sta je atraktivnije ili aktivnije zavisi od mnogo togo .. I pastmke i lipac i ostale vrste riba imaju odlican broj pregleda .. (pogotovo srazmerno "popularnoscu")
Teze je to sad izvagati jer postoji veci broj tema sa naslovima voda, nekim podnaslovima ili tehnikama ribolova, koje su vezane za lipca ili pastrmku.
Dok su teme vezane prvenstveno za klena i recimo bucova dosta fokusiranije .. kao i vecina tema vezanih za neke druge ribe.
Tesko je tu racunati popularnost kroz "posecenost" ili aktinost .. jer su nekad teme posecene iz zelje, radoznalosti, intesantnih prica, ljudi koji ih "pune" - ne samo iz prakticnosti.
Kad bi se samo tako, kroz brojke, gledalo ispalo bi da recimo mladicu ljudi daleko manje cene od nekih drugih riba. (mada je i licni stav testo izvagati - covek cesto ni sam ne zna sta tacno zeli)

U svakom slucaju lepe brojke, da li ih je potrebno po nekad i prostudirati .. mozda. Ali zakljucak, mislim, da tesko moze biti "linearan" ni u kom smislu.

Ja sam ovo zakljucio bez da sam i jednu jedinu brojku pogledao .. Cak su me prilicno I iznenadili i obradovame brojke vezano za odredjene teme.
Ima verovatno jos par detalja iz tog posta vezanih za statistiku ali da ne citiram bas sve..

Posecenost neke teme ili cisto broj njenih pregleda ne zavisi samo,ili iskljucivo, od aktivnosti ljudi vezanih za tu ribu ili vodu. (pa to uopste ne treba ni razmatrati)
U mnogome zavisi i od zelja i prostih interesovanja .. Meni je zanimljivije da gledam slike neke vode koju nikada nisam obisao nego neke druge koju znam napamet .
Zanimljivije mi je da citam o tehnikama vezano za neku ribu koju nikada nisam lovio nego neceg sto sam doktorirao.

Sa druge strane .. teme i njihov sadrzaj zavisi od aktivnosti ljudi u njima .. ako neko svakog dana postuje jednu sliku u nekoj temi, ta tema ce neminovno imati ogroman broj pregleda.
Znaci cak i pojedinac svojim vrednim radom moze prosto uticati na broj pregleda neke teme.
(sto je apsolutno pohvalno, a prvenstveno trud koji se ulozi je mozda i neki "dug" za "radost" koju mu ta voda ili riba pruza - valjda ima poente.)

Sa trece  strane u mnogim temama se cesto sukobe misljenja, pa prica ode na "realnost sletanja coveka na Mars" ali ljudi prisu i pregleda ima..

Sve to zajedno dovodi do zakljucka .. da "linearnih" zakljucaka vezano za tu pricu nema. A brojke su fenomenalne i za svaku pohvalu!

PS.
Waterfall ::
Statistika ko' statistika. Jedan jede Kupus drugi jede Meso, u prosjeku oba jedu Sarmu.
Genijalno. sampion 1 ziveli ziveli
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptySub 10 Feb 2018, 15:11

Moje realno i sasvim opipljivo objašnjenje ove žeđi za informacijama o mušičarenju ciprinida, to jest za teme o bucovima, klenovima, bodorkama... je to što je ovo jedno od najboljih mesta na svetu za to. Internet i mušičarska literatura već davno su preplavljeni salmonidima, tako da se dosta informacija može prikupiti na drugim mestima. Izuzetak su samo naše slike salmonidnih reka i priče o lepim mestima i revirima. Zato su teme o rekama i revirima jake, a teme o ribolovu salmonida slabašne.

Nasuprot tome, u mušičarenju bucova, klena ili barskih riba i opisivanju samog ribolova i tehnika, ovaj forum je čisto zlato (!), pa samim tim privlači posebnu pažnju u takvim temama. Naš mušičar bi bio lud da informacije o lovu tih riba mušicama traži na bilo kom drugom mestu, jer su među nama strahoviti autori i majstori iz ove oblasti, koja još nije dovoljno opisana i proučena, posebno ne u zapadnoj literaturi.

Dosadilo nam je da na Youtube gledamo babaroge iz Novog Zelanda, Mongolije i Patagonije i desetine videa o nimfarenju lipljena i pastrmke, vođenju strimera, vezivanju svih mogućih muva za salmonide u više varijanti....Nema šta nema na hiljadama videa. Naši mušičari uglavnom odatle i uče, pa im je možda glupo da pišu ili slikaju ono što su nedavno videli i pročitali - prekopirali.

Sa druge strane, ako pogledamo šta nam Youtube i ostatak Interneta nudi iz mušičarenja klena, karaša, bodorke ili bucova, nije to baš tako bogato. Zapravo, siromašno je. Naši autori, aktivni upravo na ovom forumu, bi ih iz tih tema pojeli bez hleba za doručak sve dosadašnje svetske i evropske prvake. Tu je stvar obrnuta: Samo mogu da uče od nas i pitaju "Je li čiko, a kako se to radi?" Laughing

To je moje mišljenje zašto su na ovom forumu traženije teme o ciprinidima. To ne proističe iz toga što mrzim salmonide a volim ciprinide.

Nadam se da ovo nikoga ne pogađa ili vređa. To je plod prisustva elitnih mušičara-ciprinidaša na ovom forumu, čemu se ja radujem. Ima i nas, elitnih mušičara-salmonidaša, to jest onih koji razvaljuju znanjem potrebnim za mušičarenje mladice, pastrmke, lipljena...ali teško nam je da iz toga sada upišemo nešto što već davno nije opisao neki Francuz, Austrijanac, Englez ili mi sami. Možemo samo da preuzmemo neki link sa Youtubea i zalepimo ovde pod naslovima "French Nymphing for Grayling", "WetFly Swing for Trout", "Streamer Techniques"... ali teško da ćemo naći "WetFly for Goldfish", "Roach on DryFly", "Asp on DryFly"...jer smo u tome baš mi sa ovog foruma vrh-vrhova.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptySub 10 Feb 2018, 15:28

Mislim da je najbolje po sve da ostavite vi statistiku onom ko to najbolje zna i čije to posao ...a to je administrator!  lol!
Ona je irelevatna za većinu prisutnih na forumu, osim za administraciju i ne služi i ne pokazuje većini baš ništa!


A urednici (moderatori) na svim forumima svijeta imaju dužnost i obavezu da se brinu i usmjeravaju sve forumaše, a ne da iste dijele na one koji love jednu vrstu ili drugu vrstu. Prvenstveni interes svih nas koji vodimo ovu "priču" je napredak - foruma (i mušičarenja), zato se dužnost moderatora povjerava ljudima sa iskustvom, koji istoj pristupaju vodeći brigu o forumu . A ne da se vode isključivo svojim ličnim interesima, jer je to takodje legitimno, zato što se za veoma težak posao moderatora ne dobija nikakava materijalna nadoknada ,ali to mogu da rade na svojim FB profilima i mjestima na koja oni žele da budu epicantar pažnje, a na forumu je prvenstveni interes značaj i unapredjenje samog foruma bez dijeljenja forumaša i samoisticanja.

Ovaj forum će pričati svoju priču , dok god postoji volja da ga zajednilčki njegujemo, pa makar nas ostalo desetak.

Tu je nebitan moderator, bilo ih je do sada više od 10 , administrator je tu prvenstveno zbog tehničkih potreba, dakle i on je nebitan ... bitni ste samo vi koji još uvijek volite i posjećujete ovo mjesto !

ziveli
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyUto 13 Feb 2018, 09:09

a to je da za rodjendan u aprilu (10. godina postojanja) , ovaj forum dobija poklon od gazde ... ::

Imam bolju ideju.... NMilanovića za mod-a!
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu EmptyUto 13 Feb 2018, 16:13

Hvala Clavis!
Zahvalio sam se ja i Murinu jos odavno vezano za tu temu ..
Ja se ponasam isto i tudim se da pomazem koliko mogu bez ili uz taj naslov pored imena.

Problem je sto u zadnjih par god me stizu i gaze sve vise obaveza, dosta puta se desi da me dugo uopste nema na forumu.
Da ne ide sve ovo i preko tel. i tableta, verovatno bih bio prisutan jos redje i kad me ima..
Prvenstveno bi bilo ne-korekntno da preuzmem bilo kakvu nazovi i "obavezu" uz čast ako nisam siguran da 100% mogu da je opravdam.

Realno u zadnjih godinu dana nisam stigo ni jednu jedinu muvu da slikam i postujem, a kamoli bilo sta drugo.
Nekada, kad se kockice pogode drugacije mozda, za sad je na zalost tako.

Hvala jos jednom / pozzz  ziveli
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Što nas je najviše zainteresiralo na forumu   Što nas je najviše zainteresiralo na forumu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Što nas je najviše zainteresiralo na forumu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: O SAJTU : musicarenje.net-
Skoči na: