musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

"DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"

Ići dole 
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9920
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Ned 18 Feb 2018, 11:52

Predvodnici mušičarskog pokreta u Nišu ne propuštaju svoj praznik "Dan Pastrmke"

Nemojte ni vi da ga propustite. Održaće se u prelepom kanjonu, čistoj prirodi, na pastrmskoj rečici, uz roštilj, piće,
instruktore zabacivanja, vezivanja muva, ugledne ličnosti iz sveta očuvanja ribljeg fonda i unapređenje uslova za ribolov...
I sve to bez ikakve doplate, to jest kotizacije, kao i uvek kada je MSN organizator skupa.

Ako ste ljubitelj mušičarenja pastrmke, podržavate propise  "FLY ONLY" i "CATCH AND RELEASE"
ili samo volite druženje sa ljudima iz našeg kluba, nađite ovo mestašce.

LINK

Poslednji izmenio Mixmaster dana Sre 28 Feb 2018, 13:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5195
Godina : 33
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Ned 18 Feb 2018, 14:09

Mix, vidim odlicno druzenje ce da bude kao i do sad na svakom otvoru sezone koje ste organizovali.
Nije mi jasno jedno, dva puta ste bili domacini kad se odrzavala liga i niko se ne prevari takmicarima makar flasicu vode da podijeli a da ne pricamo o nekoj klopi kao sto ostali klubovi domacini iz godine u godinu rade.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2245
Godina : 39
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Ned 18 Feb 2018, 17:14

Evo iz mog ugla ..

MSN prvenstveno nije, ili prvenstveno po fokusi i aktivnostima nije, takmicarski klub.
Organizuje se masa ralicitih skupova tokom godine na kojima je odredjeni fokus stavljen bas oko "rostiljanja" i druzenja pa se mozda iz naseg ugla prica namestila na "neki drugi ton".
Razne, vec tradicionaln akcije koje su fokusirane uglavnom na popularizaciju naseg sporta, uvodjenje mladjih kolega u neke njegove tajne i "posla" oko voda.
(razne akcije ciscenja, obilazenja, "snimanja", testiranja, smisljanje nekih dugorocnih planova vezano za njih itd..)
Na drugim akcijama je fokus stavljen na FT-ing sekciju, razne islozbe, manja ili veca takmicenja.. Ima nas dosta pa je dosta toga i "lokalnog" karaktera.

Ja se do duse i ne secam drugog puta kada je MSN bio domacin lige. (koliko mi je to u fokusu verovatno i gresim a moguce da nisam ni bio)
Tog koga se secam na Moravici pamtim kao jako kvalitetno organizovanog.
Prvenstveno po odlicno spremnoj stazi ..
Meracima i sudijama, bar 30-tak, koji su svi jako dobro upoznati za nasim sportom i aktivno se njime bave.
Ozbiljnim, kvalitetnim sudjenjem, ni u kom detalju pristrasnim a na momente i prilicno stogim. (Iskreno ne secam se ni ko se od "domacina" takmicio)

Ni jednog momenta, ni jedan od takmicara nije bio sam. Nije imao problem da mu se detaljno razjasni njegovo takmicarsko mesto ili njegove granice.
Uvek je neko od meraca (ali ne random ljudi nego kolega musicara) bio uz njega, na "sapat daljine", za sve sto mu u trenutku zatreba.
(sve u cilju da se nista ne ceka, da uvek ima kome da se obrati, nesto razjasni / pita, sve pocne na vreme .. a on fokusira samo na vodu i nesmetan ribolov)

Adekvatan broj / adekvatnih ljudi, po meni, pravi odredjenu razliku kada je ta takmicarska prica u pitanju i to je veoma bitno.
Pamtim ga i po ideji da se liga ponovo pokrene, aktivnostima koje su do toga dovele, uclajnjenja u neke bitne organizacije ..
I sve to.. i ako za tu pricu u MSN-u mozda ima i najmanje interesenata i sl. i td.

Secam se i price, da li organizovati i rostiljanje uz takmicenje, mislim da je bio "gust" raspored kola pa da je na kraju to presudilo.
kao i sve drugo ako se ozbiljno organizuje trazi vise ljudi, smisla ima ako postoji "siri meni" a sve to prvenstveno trazi vreme.
Bili su prisutni i predstavnici ribocuvarske sluzbe, ljudi koji tom vodom gazduju i predstavnici opstine gde se to organizovalo.
Bila je prica i sa njima da mozda oni, da se mi posvetimo drugim stvarima, teba ne treba ..
Ima se para / ne, kada smo mi u pitanju podrazumeva se sta god radimo na kraju uvek sve mora biti besplatno.
Nedavno pre toga je na istoj lokaciji vec bilo "musicarsko rostiljanje" u prici se vrteo i sajam sa masom akcija na njemu i na kraju fokus je ostao potpuno na takmicenju i to je veoma ozbiljno odradjeno.

PS. Samo okupljanje je bilo 10m od izvora sa mozda i najboljom pitkom vodom u tom kraju (nikad u zivotu nisam poneo vodu putem prema Moravici) cesto je sa tog izvora i ponesem kuci.
Verujem da na kraju niko nije ostao zedan, za "rostiljanje" se ne brinem (vise smo mi cumura potrosili nego pola sekcija u Evropi kad se saberu) a ako je to najveca zamerka .. ja sam srecan!

Dan pastrmke je uvek lep skup .. Prica je manje vezana za otvaranje sezone a lokacije su uglavnom na mestu koje podrazumeva strogi C&R cele godine.
Lokacija i ove godine je odlicna, za masu ljudi prilicno ili relativno blizu, fokus je na druzenju i prazniku naseg sporta i pastrmke, uz "iće i piće" i otvaranje jos jednog musicarskog revira.

Bio bih, i kad se licno pitam, radostan da sto vise ljudi (naravno za vas pogotovo) najavi i svrati na druzenje. pozz!!
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 984
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Ned 18 Feb 2018, 17:55

Bravo momci, samo napred.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Ned 18 Feb 2018, 21:23

Ervin-Eko ::
Mix, vidim odlicno druzenje ce da bude kao i do sad na svakom otvoru sezone koje ste organizovali.
Nije mi jasno jedno, dva puta ste bili domacini kad se odrzavala liga i niko se ne prevari takmicarima makar flasicu vode da podijeli a da ne pricamo o nekoj klopi kao sto ostali klubovi domacini iz godine u godinu rade.

Da, dobro si to primetio. Mi razdvajamo takmičenja od drugarskih okupljanja. Ponosni smo na to. Ta liga će postati prava onda kada svi počnu tako da razmišljaju, a prestanu da glume putujući cirkus.

Takmičenja vidimo kao utakmice ljutih kandidata za raprezentaciju Srbije, kojima treba obezbediti pošteno i kvalitetno suđenje i dobre uslove za takmičenje-ribolov. Po tome je MSN ubedljivo najbolji u Srbiji. Ono što su takmičari Srbije videli na takmičenjima koje sam ja organizovao, nikada ni pre ni kasnije nije viđeno. Suđenje na kome je svaki put uhvaćen, ni manje ni više nego, glavni sudija(!?!?) u saradnji sa budućim šampionom kako grubo krši pravila i prekid rada hidrocentrale uzvodno u vreme takmičenja!?!?! Kada i gde ćete vi to ponovo doživeti?

Takmičari Srbije su se tada pokazali kao nedorasli MSN-u, pa im moja malenkost više neće ništa organizovati (nakon što sam im osnovao organizaciju, začeo ligu itd...malo li je?).
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Sre 28 Feb 2018, 13:41

Važna napomena!

Obratite pažnju na datum održavanja ovogodišnjeg "Dana pastrmke". Biće to 11. mart, umesto prvobitno planiranog 4. marta.
Organizator se izvinjava zbog toga, ali nevreme je učinilo svoje. Veliki sneg je pao, a ni prognoza za taj dan nije sjajna.
Ne vidimo razlog da gazimo po raskvašenom snegu do kolena dok nas šiba vetar i prska kiša.
Nigde ne žurimo, pa smo odabrali sledeću nedelju, za koju očekujemo zelenilo livada, rascvetalo prolećno cveće, bistru vodu, cvrkut slavuja, skok pastrmke...

Ujedno, imamo potencijalne goste koji sam početak marta ne propuštaju na nekim omiljenim rekama, pa će i njima ovaj 11. mart biti potaman.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Pon 05 Mar 2018, 17:49

Organizator prošetao malo kroz park u kome će biti održan "Dan pastrmke 2018."

Prvo na šta sam naleteo je ova tabla, koja se nalazi na neverovatnih 15km od međunarodnog aerodroma Constantine The Great!

Posle kratkog uspona, nagli "pad" u grotlo neverovatnog kanjona. Zanimljivo, iza ove planinčine je vrlo blizu Niš.

Asfaltom se spustih sve do srca novog revira, to jest mesta na kome će se održati "Dan pastrmke" i svečano otvaranje novog carstva rezervisanog samo za mušičare.

Puno klupica, za odmor i fly tying, kao i idealna livada za fly casting, a sve to na nekoliko metara od reke.

Reka tutnji, ali još juče je šetala po onim livadama iza. Opada velikom brzinom, sneg još malo pa nestaje, a njen bistri kraški izvor je na samo 20km odavde. Za 6 dana, to jest do 11. marta, očekujem sasvim solidnu vodu za FF For Brown Trout....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Pon 12 Mar 2018, 12:23

Još jedno odlično martovsko druženje niških mušičara i gostiju.

Otvorili smo novi mušičarski revir i najavili još neke neverovatne mušičarske poduhvate
i dalju saradnju sa autoritetima koji se bave čuvanjem i održavanjem naših ribolovnih voda.

"Gospodo mušičari, srećan vam praznik, Dan pastrmke. Danas ovde svečano otvaramo novi mušičarski revir!"

...i tako je počela nova era u istoriji Toponičke reke kod Niša.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Pon 12 Mar 2018, 12:26

Kratki slide show:

Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

Broj poruka : 752
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Pon 12 Mar 2018, 14:50

Voda velika i mutna. Steta, ali dobri stari rostilj uvjek spasi situaciju.
Neka ste se vi druzili, duga je sezona, biti ce i dobrih ribolova. I lake it
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2245
Godina : 39
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Pon 12 Mar 2018, 15:25

Siguran sam, bice dosta slika sa ove prelepe recice u buducnosti.
Sve deluje kao ona stara "sve se moze kad se hoce" i jos jedna bas lepa prica u celini!!

PS. Pomeren je bio datum u zadnjem momentu, na zalost vreme nikoga ne pita, pa je zbog obaveza falilo nekih ljudi.
Ni ja nisam uspeo, cak ni da svratim .. Reke mi nece faliti ali druzenje i taj spec rostilj, bogami. Crying or Very sad Poz svima
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 984
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Sre 14 Mar 2018, 07:03

Bravo momci :) Zakula opet zaduzen za kobasicu ;)
Nazad na vrh Ići dole
Jesko78
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.04.2015

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Sre 14 Mar 2018, 19:19

A ovako izgleda reka par kilometara nize

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 29384
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Sre 14 Mar 2018, 20:30

Jesko78 I lake it

Da li je i ovaj dio koji si pokazao mušičarski revir.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Jesko78
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.04.2015

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   Sre 14 Mar 2018, 21:53

Jeste. Par kilometara nizvodno od mesta gde se odrzavao " Dan pastrmke"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"   

Nazad na vrh Ići dole

"DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» "DAN PASTRMKE 2018." i otvaranje mušičarskog revira "Toponička reka"
» Visočica...
» Rijeka Lašva - FF revir Busovača
» Početak sezone lova pastrmke !
» "DAN PASTRMKE 2017." na Nišavi!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu