musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Jezerštica, pritoka Bistrice nadomak Berana

Ići dole 
AutorPoruka
Redtag
Visitor
Visitor

Broj poruka : 254
Datum upisa : 15.06.2012

PočaljiNaslov: Jezerštica, pritoka Bistrice nadomak Berana   Uto 22 Maj 2018, 15:21

Jezerštica, pritoka Bistrice!

Pokušaću da vam prenesem dio adrenalina i bogatstva, koji daje potencijal Jezerštice. Prekjuče sam uživao u njenom gostoprimstvu.

Jezerštica je desna pritoka Bistrice, rijeke koja prolazi kroz selo Lubnice, 12 km severoistočno od Berana i uliva se u Lim.
Kada prođete Lubnice, nastavite ka planini Jelovica i razminite hotel Pešić, sa strane skreće šumski put. Užoj javnosti taj put je
smernica ka Pešića jezero, a široj to će biti po meni nezaobilazno svratište dugo očekivanog završetka puta Berane - Kolašin. No, dobro.

Poznata po jakom vrelu, ljeti ne presušuje, tako da su tokom 2013.godine na njenom toku, sagradili mHE.
Međutim, priroda je neukrotiva, tako da je sačuvana sva draž koja je potrebna za ribolov na divljoj i ćudljivoj rijeci.

Na skretanju sa puta, koji presijeca planinu Jelovica, prolazim makadamskim putem, koji me, preko humusnih obala,
dovodi do gorostasnih bukova i trenutno jedine muzike koja prija ušima - huk brzaka! Zaglušujuća buka je odlična alternativa grmljavini!

Stanovništvo rijeke su sitni primjerci potočne pastrmke, a za lov je potreban kratak štap, do 2m.
Provlačenje peša je odličan izbor za lov. I vitka linija, naravno.

Nošen euforijom, idem nizvodno, mjerkajući svaki korak na rastresitom tlu, dolazim do prvog većeg brzaka i lijepog sjećanja na njegov potencijal:

Priroda nosi boje, koje šire mi zenice, čine da duh zaboravlja brzinu života kojem sam prepušten i vrijeme staje.
Što sam duže produbljivao pogled kroz pejzaže ispresijecane mnogobrojnim granjem, to sam više osjećao da me
ta "paukova" mreža sve više steže u svoj zagrljaj. Buđenjem nade počinju i nove okolnosti divlje rijeke.

Posjetilac će prvo primijetiti da rijeka ima ozbiljno jak pad, čineći da u nekim virovima, pravi krugove, a erozija pravi dubine.

Cjelodnevna šetnja završava mojim dolaskom do mHE, čime je i posjeta ovoj rijeci završena.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 29094
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Jezerštica, pritoka Bistrice nadomak Berana   Sre 23 Maj 2018, 11:03

Lijepo spakovano ... I lake it
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Bosko Vulevic
Guide
Guide

Broj poruka : 765
Datum upisa : 11.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Jezerštica, pritoka Bistrice nadomak Berana   Čet 24 Maj 2018, 23:00

Hvala Igore na finim fotkama. Lijepo si pokazao Jezeršticu. Samo mala ispravka, ona je lijeva pritoka Bistrice. Provlacenje peša???

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Jezerštica, pritoka Bistrice nadomak Berana   

Nazad na vrh Ići dole

Jezerštica, pritoka Bistrice nadomak Berana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kaludarska rijeka (pritoka Lima kod Berana)
» Šekularska rijeka (pritoka Lima između Berana i Andrijevice)
» Reka Bukovica (leva pritoka I.Moravice)
» Rijeka Ibrištica
» Mirovštica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: