musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

The Mop Fly - muva od džogera, krpa, jastučića i sličnih stvari

Ići dole 
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9985
Godina : 49
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: The Mop Fly - muva od džogera, krpa, jastučića i sličnih stvari   Uto 18 Dec 2018, 20:45

Što si iskusniji, to više težiš ka jednostavnosti. Tako je i u izradi muva. Ova džogerka je jedna od najjednostavnijih nimfi. Pre dosta godina dobio sam nekoliko na poklon od jednog Francuza, ali su mi samo stajale u kutiji. Nisam ih ni probao. Bacio sam ih. Međutim, pre nekoliko nedelja pročitah neke tekstove o njihovoj izuzetnoj efikasnosti. Hmmm, hajde da proverimo.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Recept je jednostavan. Odseče se ovaj crvić sa džogera, navuče na udicu, učvrsti koncem i doda malo tamnog dabinga. Tungsten ili ne, to ide po želji i potrebi. Kraj mučenja za 2 minuta.

A meni ovo izgleda vrlo lovno. Kažu da ribe ponekad polude kad vide ovo mesnato čudo. Ako je tako, tačno znam gde ću da urnišem krupne pastrmke na ovo...

Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 271
Godina : 65
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: The Mop Fly - muva od džogera, krpa, jastučića i sličnih stvari   Sre 19 Dec 2018, 11:04

у току године не нађох времена за детаљније испитивање, али пролетос на оваквог првонаправљеног жутог са средњим отежањем залетео се у бари леп клен/наравно ухваћен/, ајде да га мало више испитујем напролеће и живели  наши  бакарни кинези
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

Broj poruka : 818
Godina : 60
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: The Mop Fly - muva od džogera, krpa, jastučića i sličnih stvari   Sre 19 Dec 2018, 13:16

Djeluje vrlo mesnato a moze imitirat dosta toga. Trebalo bi biti lovno. Evo Rade je dobio Klena na ovo, i to lepog Klena kako sam kaze. Nadajmo se da ce na proljece naci vremena za detaljnije ispitivanje.
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 271
Godina : 65
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: The Mop Fly - muva od džogera, krpa, jastučića i sličnih stvari   Pet 21 Dec 2018, 16:42

klen je zagrizao, cemu se nisam nadao, bezmalo na prvom zabacaju, posle ovog prihvatanja uznemirio sam  cosak bare pa krenuo okolo no nije bilo prikladnog mesta dalje, ... i sve zaboravio. dakle videcemo ponovo za klena na moravi  uz ocenu da je ovo, mozda se i slazem, bolja prilika za pastrmke, ivan zna gde je rasina na gocu tj. najpre tu mogu da probam. primecujem da se ovde oglasismo samo ivan i nas dvojica starijih( da se ne naljuti kolega sa gacke) pa i tu jednu primedbicu da  dodam, oduvek sve sto ocima vidim, prirodno ili vestacko,  posmatram kao materijal za  oponasanje  riblje hrane za nas  musicare, ovo je senil-cenil u nacelu, iz jednog  ne tako dugog kraka ovih metlastih materijala odsecanjem se dobija nekoliko komada, najcesce sam tanjio ove crve i osiguravao kraj paljenjem kraja plamenom  obicnog upaljaca. i naravno sarao raznim domisljajima, kako sam mogao, a sve je moguce.
primer  sa interneta:
https://youtu.be/A3NhT6hSMOg

eto setih se na kraju poruke- dan dva pre tog izlaska mrvio sam  neke zenine materijale iz kuhinje ali  to u kesicama i dalje stoji neprobano, malo me  godine stizu i gubim volju!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: The Mop Fly - muva od džogera, krpa, jastučića i sličnih stvari   

Nazad na vrh Ići dole

The Mop Fly - muva od džogera, krpa, jastučića i sličnih stvari
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY TYING :: NIMFE-
Skoči na: