musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kina će zakopati ostale!!!

Ići dole 
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

Broj poruka : 10000
Godina : 49
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Kina će zakopati ostale!!!   Sre 30 Jan 2019, 10:05

Juče su me Kinezi napokon uverili da su sam svetski vrh u proizvodnji i prodaji mušičarskog pribora, jer su mi potpuno besplatno poslali rezervni deo štapa koji sam polomio još pre par godina, iako se u vreme kada sam ga kupio (naručio iz Kine) nisu hvalili nikakvim garancijama!?!?
Ja već nekoliko godina koristim kineski pribor, gotovo u potpunosti odbacujući artikle "poznatih" zapadnih "firmi". Znajući koliko su Kinezi sposobni, vredni, obrazovani, a uz sve to i jeftini, prestao sam da koristim "zapadnu" robu, koja je ionako uglavnom takođe iz Kine.
No, ni sam nisam imao mnogo poverenja u njihov "korisnički servis", jer nisam mogao da poverujem da Kinezi nisu neka privremena opcija, po sistemu "prodaj mu pribor, pa neka on vidi šta će ako nešto ne valja".

Auuuu, kako su me razuverili ove zime!

Pre otprilike dve nedelje, pade mi na pamet da ih priupitam nešto "bezobrazno". "Mogu li kod vas da naručim deo štapa koji sam pre par godina polomio, prejako povlačeći dosadnu (mnogo ih ima) krupnu slovenačku pastrmku u Savi?" I, tad počinje novi deo mušičarske istorije - Javili su se za par sati sa odgovorom "Naravno da može!"

"Hajde, da proverim i to čudo. Naručiću još jedan fantastični medium flex štap Black Star, pa neka mi ubace taj deo u njegovu tubu. Imam jedan, a ovaj ću da prodam, ako se nađe iko pametan da za pedesetak evra kupi štap koji bi mu neki S.... W... V... ili H.... prodao za jedno 200e."

I, da skratim priču, uplatim ja šta treba i za samo 2 nedelje poštar mi zazvoni sa paketom u rukama. "Koliko treba da platim?" - upitah, znajući koji lopovi su naši carinici i slični. "Ni dinar!" - odgovori poštar.

Otvorim paket, a unutra nov rezervni deo i još nekoliko vrednih poklona!!!!

Eto...Zanimljiva i poučna priča, pa sad vi pokušajte da razmislite svojom glavom, kako će izgledati svetsko mušičarsko tržište za par godina.
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall

Broj poruka : 833
Godina : 60
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   Sre 30 Jan 2019, 12:41

Nitko imalo upucen ne sumnja u sposobnost Kine da se tehnoloski prati ili cak nadmasi ostatak svijeta. Problem je kako u moru proizvoda koji se nude na internetu prepoznati onaj pravi, jer svi znamo da iz Kine izlaze proizvodi od najlosije do vrhunske kvalitete.
Kad Kinezi rjese taj marketinski dio posla sigurno je da ce postat daleko zastupljeniji nego sto su sad.
Ima jedna pricica vezana za slicnu situaciju:
Dosao profesor pred studente da im objasni principe marketinga. U jednoj ruci drzi Kokosje Jaje a u drugoj Nojevo i kaze studentima: Po svim kriterijima Nojevo je jaje puno kvalitetnije od Kokosjeg ali Noj snese svoje jaje u Savani daleko od ociju i u potpunoj tisini tako da za to Jaje nitko i nezna. Kokos, naprotiv, kad snese svoje Jaje stane kokodakati i ne staje najmanje pola sata dok cijelom selu ne dosadi. E, to sto radi Kokos to je marketing.
Pametni kinezi su iskopirali najpametnije ljude svijeta ali, evo, neznaju iskopirat jednu Kokos.
Dok se ne nauce pokazati svijetu sto imaju ljudi koji si mogu priustit ce i dalje kupovat stapove S.... W... V... ili H....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   Sre 30 Jan 2019, 13:01

Zdravo Waterfall! Drago mi je što si se javio u ovoj temi. Hvala ti na tome.

Ja sam još uvek pod snažnim utiskom neočekivano dobrog kineskog servisa. Nabadam ovaj deo na ostale delove, ne verujući svojim očima da je baš to onaj koji mi je pukao i nedostajao. Nekako osećam sreću zbog toga, za razliku od trenutaka kada sam molio H... i S... britanski i američki servis i to, za štapove koji su legalno kupljeni i imali takozvanu "doživotnu garanciju", na koju su se mnogi upecali. Ti lopovi su mi tražili po stotinak evra za delić štapa, koji ni njih same ne košta više od 5 evra. Kinezi su ih "pojeli za doručak" ovim potezom.

Eeeehhh....Poslali mi deo, ne pitavši odakle mi štap, ne tražeći nikakav račun i ne postavljajući pitanje kako se slomio. A, uz to, na poklon, vrhunski baf sa UV zaštitom, lep ispravljač predveza i ceo mušičarski konac WF5F. To vredi najmanje 30e kod Kineza i isto to, samo prepakovano, bar 100e kod Zapadnjaka.

Ipak, iako ja godinama već koristim kineske štapove i svima ih preporučujem, slaba vajda od toga. Svi odmahuju glavom i kao papagaji ponavljaju "Mixmaster će i sa drvenom motkom da nahvata ribe, pa nas zajebava", što je netačno. Nikako da shvate da ja koristim vrhunski pribor, a odskora i vrhunski servis za njega.
Vadim mladice, štuke, bucove, pastrmketine, lipljene...još malo pa ću i medvede da hvatam kineskim štapovima, ali džabe...Laughing

Marketing, kao što Waterfall napisa, to je ono što zaslepljuje ljude! A uz to, Balkanci (posebno novopečeni mušičari) vole da glume da su Englezi i Amerikanci više nego 'leba da jedu, tako da će pre Leichi da osvoji Zapadnu Evropu i USA nego Balkan. Još dugo će ovde plaćati kineske štapove prepakovane u "vrhunskim firmama" i po 10x skuplje, samo da se diče svojim "neverovatnim dostignućem", to jest "iskorakom ka Zapadu". Nekako se osećaju kao deo tog bogatog i visoko civilizovanog sveta, mada mnogima viri praziluk iz zadnjice. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   Sre 30 Jan 2019, 14:18

Zdravo i tebi Mixe,
ili nisi ili ne zelis shvatiti sto sam zelio reci. Kad bude profilirana ponuda kineskih stapova na trzistu u smislu da znamo sto je sto naravno da ce se povecati broj musicara koji ce ih kupovati.
Narucivati stap na lutriju, neznajuci sto cu dobit, se meni bas i ne dopada kao opcija. Vidio sam ja Kineske stapove koji su dobri samo za kolac koji podupire paradajze u vrtu.
Evo ovako, napisi mi u PP koji je to vrhunski kineski stap za 10X, ili barem bitno jeftiniji od S.... W... V... ili H.... i ja cu ga narucit na tvoju rijec.

Pises i o dozivotnij garanciji za S.... W... V... ili H....stapove. Tu si u pravu. Mogu potvrdit da je ta garancija postala goli Q. Nedavno je S poceo naplacivat zamjenske djelove za svoje stapove. Slutim da su poceli dobijat previse stapova na popravak i da im je to postalo financijsko opterecenje. Sve cesci lomovi vrhunskih stapova imaju najvjerovatniji uzrok u tome sto se proizvode sve laksi i laksi stapovi. Svaki novi model mora biti barem 3-4 grama laksi od predhodnog i nakon par novih modela kupujemo stapove koji su lagani kao pero ali sa pretankim blankom. I tu dolazimo do sve cesceg pucanja stapova. Bilo da smo ga kvrcnuli o neku granu ili kamen ili smo ga pogodili tungstenom kod zabacivanja. Radje cu uzeti jeftiniji stap pa mi nece niti biti zao ako ga slomim.
(nedavno sam slomio stap od 900$ dok sam provlacio znoru kroz karike. Kad sam provukao znoru kroz zadnju (vrsnu) kariku uhvatio sam ga na sredini druge sekcije da privucem masinicu sebi i taj je stap puknuo na toj drugoj sekciji. Popravak u USA. trosak 150$ Ufffff )
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   Sre 30 Jan 2019, 14:38

Evo koji mi je štap stigao kao duplikat i za koji tvrdim da je odličan:

Jedino ovo "fast" nije baš tačno, ali ja sam znao, sudeći po materijalu od koga je napravljen da ima malo dublje savijanje, što mi je i bilo potrebno. Bio sam oduševljan kada mi je stigao prvi ovakav, a isprobao sam ga i u ribolovu. Uživao sam, jer su mi dosadili brzi štapovi na manjim rekama, što je u takvoj situaciji mnogo manje prijatno od ovakve akcije.

Sada imam dva identična, od kojih je jedan netaknut. Kao što napisah ranije, njega sam naručio da bih iskoristio tubu za deo drugog štapa, koji mi je besplatno (i uz niz poklona) poslat u istom paketu. Planiram da ga prodam, mada to i nije nužno, jer može da mi služi da ga ustupam brojnim prijateljima, ako kojim slučajem zaborave svoj skupoceni štap. Niko se sigurno neće požaliti na kvalitet.

Eto, ako ti treba jedan odličan štap za manje ili osrednje reke, na kojima ne planiraš da bacaš u dalj ili probijaš vetar, odmah naručuj. Samo jedna napomena: Ovaj model nisam ozbiljnije testirao na trajnost, kao što sam činio sa kineskim štapovima sa Aliexpress-a, "V-Access", "Nano", "V-Top", "Honor Fly"...koji su svi u praksi pokazali sve osobine štapova koji su pod "Evro-Atlantskim" markama i do 10x skuplji.
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide
Maricfly

Broj poruka : 1027
Godina : 38
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   Čet 31 Jan 2019, 07:43

I lake it
Nazad na vrh Ići dole
Miky
Fly fisherman
Fly fisherman
Miky

Broj poruka : 95
Godina : 25
Datum upisa : 12.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   Čet 31 Jan 2019, 08:38

Waterfall ako se budemo vidili ove sezone na vodi mozes probati moju 4-orku mozes staviti svoju masinu i kanap koji zelis.

Ja sam kupio ova https://m.maxcatchfishing.com/fly_fishing-lure_fishing/fly_rods_.html/Best_Seller_fly_rod_for_Perch_%20Trout_fishing_.html/v-gold_4piece_fast_action_fly_fishing_rod_10_year_guaranteed_.html

Inace s njime bacam samo OPST Commando head od 175 graina, ti kao iskusniji od mene mozes mi odma reci jesam kupio dobar stap jer meni je ovo tek drugi stap i meni je super ziveli
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   Čet 31 Jan 2019, 10:35

Miky, ako je tebi stap super onda znaci da je super. Jer najvazniji je onaj osjecaj koji ti imas dok lovis.
Ja cu si narucit jedan od tih stapova koje Mix preporuca. Ionako volim imati za svaki stap i rezervni ako mi se desi da u ribolovu slomim stap da mi ne propadne i ribolov.
Nazad na vrh Ići dole
Miky
Fly fisherman
Fly fisherman
Miky

Broj poruka : 95
Godina : 25
Datum upisa : 12.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   Čet 31 Jan 2019, 13:53

Istina meni je odlican i to je najbitnije, ali bas bih volio i drugo misljenje ipak vi imate puno vise iskustva i znanja od mene ziveli
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kina će zakopati ostale!!!   

Nazad na vrh Ići dole

Kina će zakopati ostale!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY FISHING EQUIPMENT :: ŠTAPOVI i ČEKRCI-
Skoči na: