musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Reka Vapa

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 33  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 29385
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pon 06 Sep 2010, 22:40

Ervin Eko !

Hvalio sam te oko tvojih ulova, pa da se ne ponavljam !

Medjutim sada hoću malčice da te kritikujem, ali naravno dobronamjerno !

P.S. Kritikovao si Sasuts, za onu fotografiju sa tuce klenovima i mislim da je to opravdano jer se moraju uvažavati neki opšti kriterijumi
i pravila. Dakle, na ovim tvojim zadnjim fotkama se jedva nazire prisustvo vode ili je uopšte nema, a mislim da je i to jako bitna
komponenta za kvalitetnu "mušičarsku" fotografiju, kao i držanje ribe i štapa !

:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5195
Godina : 33
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pon 06 Sep 2010, 22:46

Murino, ovo je slika uradjena da je ja licno imam za uspomenu na taj dan, ne da bi je objavio, ali ipak je objavih.
Taj deo reke dosad je prikazan na par slika, poznace se po vodomeru koji se vidi iza, mesto poznato kao Zarudine.
A bice lepsih slika,a li na zimu............. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9920
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pon 06 Sep 2010, 23:01

Poznato mesto. Mušičario sam u tom delu Vape. Tu je malo zagađena, ali veoma bogata krupnim klenom.

Vapa je najbogatija i najbolja klenovska reka Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pon 06 Sep 2010, 23:11

Mix, kako mislis zagadjena?
Bogata je svugde klenom, samo je problem sto se dosta nosi.
Ali video si, u vodi ima dosta trave i to mu je veliki spas.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pon 06 Sep 2010, 23:52

Ovaj deo reke je zagađen otpadnim vodama Sjenice, koje se preko jedne od pritoka ulivaju u Vapu.
Reka od tog mesta dobija miris, obilje mulja, a i vodeno bilje buja u bogatstvu đubrivom. Nije strašno, ali primećuje se.
Ne mislim da je ova reka ugrožena od sportskih ribolovaca.
Oni ne mogu da odnesu toliko klenova koliko Vapa i ogromno jezero u koje se uliva mogu da nadoknade.
Ako se broj klenova smanjuje, budi siguran da reku redovno spopadaju ozbiljne ribokradice, poput mrežaroša i dinamitaša.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Uto 07 Sep 2010, 00:04

Mix, jesi li posetio jos neki deo Vape osim onaj?

Ima i toga da reka na koju ti mislis malo utice na zagadjenje ali to je minimalno, nije veliki broj otpadnih voda jer je grad jako mali.
U toj reci Grabovici odmah ispod uliva kanalizacije žive pastrmke od po 2 kg, pisao sam skoro o njihovom pomoru sto je izazvat nekim
drugim faktorima.Onaj deo od kako znam za sebe onako se oseca, valjda zbog onog mulja koji se talozi godinama.
A trave ima dosta i u uzvodnom delu, iznad uliva Grabovice.

Mada sve je to nebitno.

Vapa ne moze skroz da se izprazni ali moze bas dosta, s proleca mu j... mamu na sve i svasta, a leti deca dosta povade primerke
od 15ak santina. A mrežaroša i dinamitaša nema, oni su preorijentisani na jezero, jedino po neki grabuljaš što naidje.

Nazad na vrh Ići dole
Jocko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 135
Datum upisa : 20.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Uto 07 Sep 2010, 00:07

Mixmaster ::
Ovaj deo reke je zagađen otpadnim vodama Sjenice, koje se preko jedne od pritoka ulivaju u Vapu. Reka od tog mesta dobija miris, obilje mulja, a i vodeno bilje buja u bogatstvu đubrivom. Nije strašno, ali primećuje se.Ne mislim da je ova reka ugrožena od sportskih ribolovaca. Oni ne mogu da odnesu toliko klenova koliko Vapa i ogromno jezero u koje se uliva mogu da nadoknade. Ako se broj klenova smanjuje, budi siguran da reku redovno spopadaju ozbiljne ribokradice, poput mrežaroša i dinamitaša.

Da li je napadaju mrezarosi ili dinamitasi,kao sto kazes, ne znam a da postoji krivolov na ovoj prelepoj reci to sigurno znam!!!!
Pre nekoliko sedmica ja na ovom istom mestu, zarudine, uhvacena mladica od oko 8 kg, na tzv grabulju, i ista odnesena u zamrzivac krivolovca!!! A o prisustvu takvog vida krivolova na ovoj reci govori i to da smo, Eko i ja, vadili klenove sa ranama nanesenim udicom
i istog krivolovca videli da na keder peca i ako je robolov zivim mamcem zabranjen na ovoj reci i takodje trajno zabranjeno lovljenje
mladice!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Uto 07 Sep 2010, 00:21

Naravno da ima ribokradica, kao i u ostatku Srbije.

Srećom, sudeći po bogatstvu ribom, po kojoj je Vapa čuvena, još uvek stanje nije katastrofalno kao na većini naših reka.
Bio sam i na čistom delu Vape, gde reka izgleda sasvim drugačije. Takođe je bogata ribom, ali nema ni mulja, ni mirisa, ni obilja vodenih
biljaka. Meni se dopada i u gornjem i u donjem toku. Bogato dno donjeg toka je prepuno hrane, pa su i klenovi u top formi, debeljuškasti
i lepi. Tu treba tražiti kapitalce.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Uto 07 Sep 2010, 00:24

Mix, opet ne znam na kojem si gornjem toku bio ali pretpostavljam... Laughing
U gornjem toku ima klena, ali samo velikog, ogromnog...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Uto 07 Sep 2010, 00:32

Tih dana sto je Jocko spomenuo vadili smo dosta povredjene ribe.
A i drugi ribolovci zalili su se da su vadili skobalje i klenove sa slicnim povredama...

To bi ovako izgledalo !

Nazad na vrh Ići dole
Mitko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 182
Godina : 39
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Uto 07 Sep 2010, 20:25

Da li je napadaju mrezaroši ili dinamitaši, kao što kažeš, ne znam a da postoji krivolov na ovoj prelepoj reci to sigurno znam!!!!

Pre nekoliko sedmica ja na ovom istom mestu, "Zarudine", uhvaćena mladica od oko 8 kg, na tzv grabulju, i ista odnesena u
zamrzivač krivolovca!!! A o prisustvu takvog vida krivolova na ovoj reci govori i to da smo, Eko i ja, vadili klenove sa ranama nanesenim
udicom i istog krivolovca videli da na keder peca i ako je robolov zivim mamcem zabranjen na ovoj reci i takodje trajno zabranjeno lovljenje
mladice!!!![/quote]Krivolova nazalost ima svuda pa i na dobro cuvanoj vodi kao sto je Vapa ali na svu srecu to je jos uvek cista i bogata
voda cak i prebogata s obzirom na velicinu reke.Uzgred sto se rana tice treba imati u vidu da je Vapa prebogata i vidrom koja cesto ume
i povecu mladicu da osteti a kamoli klena ili skobalja.To je moje misljenje jer ovo nije nije neka novina verujte jer sam cesto lovio klenove
i skobalje na ovoj vodi i ranijih godina sa slicnim povredama.
Nazad na vrh Ići dole
Jocko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 135
Datum upisa : 20.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 08 Sep 2010, 00:36

Mitko ::

Da li je napadaju mrezaroši ili dinamitaši, kao što kažeš, ne znam a da postoji krivolov na ovoj prelepoj reci to sigurno znam!!!!

Pre nekoliko sedmica ja na ovom istom mestu, "Zarudine", uhvaćena mladica od oko 8 kg, na tzv grabulju, i ista odnesena u
zamrzivač krivolovca!!! A o prisustvu takvog vida krivolova na ovoj reci govori i to da smo, Eko i ja, vadili klenove sa ranama nanesenim
udicom i istog krivolovca videli da na keder peca i ako je robolov zivim mamcem zabranjen na ovoj reci i takodje trajno zabranjeno lovljenje
mladice!!!!

Mitko, vidra kada napravi ranu na ribi,ona je u vidu ujeda i tacno se poznaju zubi na istoj ali ove ribe su bile povredjene u vidu
ogrebotine, duboke, sto je jedino moguce nekim ostirim predmetom, nozem slalpelom udicom!!! Time smo i dosli do zakljucka da
nego zesce grabulja na reci a i svedocenje jednog ocevidca nam je dalo jasnu sliku sta se zapravo tu dogadja!!! Predpostavljali smo
da je rane nanosila mladica ali je to bilo i suvise cudno tako da smo na kraju dosli do jasnog i ociglednog zakljucka!!!!!

A svake sumnje smo odbacili videvsi krivolovca na delu...jbg
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 08 Sep 2010, 00:44

Jole, vise te necu voditi u ribe kad se toliko sekiras............ Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 30 Okt 2010, 18:21

Nazad na vrh Ići dole
Mitko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 182
Godina : 39
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 30 Okt 2010, 19:03

Penavac...ako se ne varam Ervine.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   

Nazad na vrh Ići dole

Reka Vapa
Nazad na vrh 
Strana 18 od 33Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 33  Sledeći
 Similar topics
-
» Reka Vapa
» Reka Katušnica
» Reka Belica (Guča)
» Krupajska reka
» Gvozdačka reka ( Zmijska reka )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: