Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje lipljena na na reci Tari

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje lipljena na na reci Tari   Mušičarenje lipljena na na reci Tari EmptyNed 22 Mar 2009, 16:12

Nikad nisam pecao ovo ribu , niti sam bio na ovoj reci, a planiram ako budem u prilici da je posetim ove godine, iz onoga što sam čuo
vidim da je lipljen mozda najatraktivnija mušičarska riba , pa zato dajte nešto o lovu na Tari.... kakva mesta, koja dubina , pribor ,
predvez , muve , doba dana , ........ i sve ostalo sto je potrebno znati da bi se uspešno pecalo na reci i Tari ...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje lipljena na na reci Tari   Mušičarenje lipljena na na reci Tari EmptyNed 22 Mar 2009, 17:04

O Tari i lipljenu ima na ovom forumu preko 80 stranica , jedino da Kolašin ili neko drugi malo raspletu priču i ođe skocko
A lipljen je i najcjenjeniji u u centralnoj Evropi (Italija, Austrija, Njemačka) što se ne bi moglo reći za ostatak svijeta....
Ameri ga ne konstatuju, tek pomalo u zadnje vrijeme.......a Englezi su ga do ima tridesetak godina trijebili mrežama iz
rijeka (i hranili svinje ili đubrili zemlju) da im ne smeta prilikom lova na pastrmku...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje lipljena na na reci Tari   Mušičarenje lipljena na na reci Tari EmptyNed 22 Mar 2009, 21:53

Moje iskustvo u lovu lipljana nije veliko, ali sam 2008.godine mogao sebi da priuštim veći broj izlazaka. Kao i svaka riba, tako i
lipljan ima neke specifičnosti u ponašanju, pa je i nama za lov isto,tj. da pokušamo da nađemo šta "kupi".
Krupniji primerci retko se dižu na površinu,više se hrane na dnu,pa su u stanju i da prevrću kamenje da dođu do hrane.
Oni sitniji, hrane se intenzivnije u svim slojevima vode, pa lovom na suvu mušicu ribolovac sebi može da priušti lepe trenutke,
u zavisnosti od toga šta se roji.Međutim,ima nekih imitacija mušica,tj.boja za imitacije koje nikad ne bih stavio na udicu,
ali na njih radi još kako.Par jutara smo ustajali vrlo rano i na vodi bili oko 5, ali bez ikakvog uspeha.
Probali sve i svašta,iiiii ništa.Neće,ili mi nismo znali koje imitacije da ponudimo.
Ali,čim površinu vode ogreju sunčevi zraci, kreće aktivnost koja ne prestaje do mraka.
U temi reke, Tara, ima veliki broj slika ove lepotice, pa može da se vidi kakva je, a lipljana ima svuda. Bukvalno!
Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Redtag


Broj poruka : 355
Datum upisa : 15.06.2012

Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje lipljena na na reci Tari   Mušičarenje lipljena na na reci Tari EmptyPon 20 Avg 2012, 14:39

Pecajući na Tari u subotu popodne, doživio sam nešto nevjerovatno. Tara je bila mutna, pa sam jurio pastrmku sa jednim narandžastim strimerom. Desilo mi se da sam naboo nekoliko srednjih lipljena, oko 20cm, na taj strimer. Iako to nijesam fotografisao, da li vam se desilo tako nešto?
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje lipljena na na reci Tari   Mušičarenje lipljena na na reci Tari EmptyPon 20 Avg 2012, 15:19

Redtag ::
Pecajući na Tari u subotu popodne, doživio sam nešto nevjerovatno. Tara je bila mutna, pa sam jurio pastrmku sa jednim narandžastim strimerom. Desilo mi se da sam naboo nekoliko srednjih lipljena, oko 20cm, na taj strimer. Iako to nijesam fotografisao, da li vam se desilo tako nešto?

Prije par dana gost iz Danske je iznabadao na crno narandžastog zonkera od 3cm 10ak lipljana od 20-35 cm i to u trenutku kada je Tara bila najmutnija. Prethodnog dana je imao mnogo udaraca na mokru muvu aleksandru #8 isto vise od 10 riba.
Šta se dešava sa lipljanom u Tari nemam pojma, juče mi je drug pričao da je na leptira mepsa #1 ulovio nekoliko lijepih lipljana u slobodnim vodama.
scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Redtag
Visitor
Redtag


Broj poruka : 355
Datum upisa : 15.06.2012

Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje lipljena na na reci Tari   Mušičarenje lipljena na na reci Tari EmptyPon 20 Avg 2012, 15:26

Nalazio sam u literaturi da lipljen gadje nekad i na ribicu, a sad vidim da je to istina. Kanibalista jedan,pi! :)
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje lipljena na na reci Tari   Mušičarenje lipljena na na reci Tari EmptyPon 20 Avg 2012, 15:39

Obično posle mrijesta udara na male Leptire ili voblere ali samo na mjestima na kojima su bojišta i to krupan mužjak.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Sponsored content





Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje lipljena na na reci Tari   Mušičarenje lipljena na na reci Tari Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje lipljena na na reci Tari
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lov lipljena nimfama
» Lov lipljena po mjesecima
» Lov lipljena suhom muhom
» Oporavak lipljena od uboda!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje lipljena-
Skoči na: