Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Lov lipljena nimfama

Ići dole 
+32
Lale
Edin-NP
Gamarus
Mafke
Maki
Crni
Flya
Djomla-BL
Ivants
Damirt82
Sale
Djomla
Sumadinac
Popov
Comi68
Fićo
Ervin-Eko
Omar
Mr.Zacoola
Cakan
NikolaCG
Strashni
Madjoni
Cigo
AdnanDz
Sagemaster
Brankoogi
Sasa D
Edib
Sasats
Renafly
Davor
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Edin-NP
Visitor
Edin-NP


Broj poruka : 195
Godina : 40
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 07.04.2010

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyNed 16 Feb 2014, 09:40

Čudan lipljan na nimfu.

Lov lipljena nimfama - Page 7 D3ok
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyPet 24 Okt 2014, 18:16

Umereno teška nimfa malsinastih jednodnevki je prava stvar za nimfarenje lipljena na viđeno na mirnim i plitkim mestima:

Lov lipljena nimfama - Page 7 15617598222_ac5d468556_o
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 07:58

Za lipljena su vrlo često odlične i krupne nimfe. Evo jednog mog favorita na #8:

Lov lipljena nimfama - Page 7 18825283976_2258f1f6af_c
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 08:18

Nimfa sa slike nije na 8# 100% a i primjetna je kontrakuka u veličini harpuna tako da neznam stvarno za što će ti?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 10:02

Kako to misliš "nije na #8"?

Slušaj, Silvio, ja volim kada me neko naziva lažovom, jer po mojim kriterijumima to je jedan od najvećih komplimenata mušičaru.

Samo je jedan kompliment možda jači, a to je kada mušičaru kažeš da je nemilosrdan prema ribama, a čini mi se da si i to ubeležio u prethodnom postu iščuđavajući se lepoti moje muve i udice sa prelepim kontra-zarezom.

Zahvaljujem ti.

Odoh sad da proverim jesi li u pravu...
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 11:27

Nisam te nazvao "lažovom" ti si ipak stariji od mene a to nije onda moj stil.
Samo kažem da lipljen od recimo 40cm nema tako velika usta da bi nimfa na gamarus udici veličine 8# izgledala ovako u njegovim ustima.
A koliko znam na svim revirima udice sa kontrakukom nisu dozvoljene pogotovu ne ovakvom i kako kažeš na 8# udici.
Ja realno za lipljena nisam vidio da je neka prednost udice sa kontrakukom, bez kontrakuke bolje ubada i meni drži ribu bez spadanja ukoliko se ispuni samo jedan preduvjet a to je da je riba po mogućnosti konstantno zategnuta na štapu.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 12:11

Ahh Laughing ..

Prva stvar koju sam ja pomislio, kad sam vido ovu sliku, je bila - Boze kolka mecka.
Zasto ti uopste pade napamet da je ovo 40cm, a Plavski lipljani su bez zezanja svi meckasti .. Krupni i debeli!!

Ko je makar i jednog ulovio na Limu prvo to zapazi a svako moze da potvrdi.
Sa dosta drugih voda deluju nekako mrsavije, kao manekenkice u odnosu na ove podgojene kamiondjije, izgleda im je Lim vise nego raj za zemlji!


PS.
Kao po obicaju slabo pratis forum, pa su ti i zakljuci takvi. Evo ti mali ilustrovani presek iz drugih tema a ti saberi 2+2.

Tema: Larve krznokrilaca (sa i bez kucice)
lako ces, na zadnjoj strani, pronaci koje su nimfe u pitanju.. sve su radjene na #8.

Tema: Ephemera danica !
Jedan deo moj citata sa kraja te teme moze po nesto da razjasni.. a i slika iznad tog posta!

NMilanovic ::

. . . Kulturni ljudi se spremaju za Plav i motaju #16, #14, #18.. #12, zna se nasta se peca Rolling Eyes
Bezobrazluk, gospodin nimfe mota na #6, #4.. 8#. Strimere na udice od 12cm (brojka nepoznata), za suve me stra' i da pitam.

Pozzzzz!!
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 12:18

A ti mu dođeš kao neki odvjetnik izgleda ili idolopoklonik šta li da ne pomislim nešto gore...
Daj ba pa zar nije sramota ako je istina nabiti lipljena na kuku 8 sa harpun kontrakukom pa moraš da ga razvališ kad ga skidaš sigurno... a ja i dalje stojim iza svoje tvrdnje da muha nije rađena na 8ici gamarus i da je lipljen oko 40 cm i da je pogrešno loviti ribe u reviru sa harpunom.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 12:39

Naravno da nisam odvetnik, niti mislim da njemu jedan treba i zasto ti to uopste i pada na pamet.
Isto bi ti odgovorio da je bilo ko drugi u pitanju, samo se ti najcesce uhvatis baz za Mix-ove postove pa tako ispadne.

Sto se ove price oko velicine ribe itd... tice, vec smo jednom imali ovakvu raspravu. Isto si na osnovu samo slike oka ribe dao sebi za ideju da procenjujes kolika je.
Tad je cak bilo i vise svedoka kad je riba merena, ali.. nema veze! (ne mrzi me naci cu i to pa cu da ti linkujem da se podsetis)

Sto se kontra kuke tice ja je takodje ne volim pogotovo u C&R reviru ..
Ali sad pitanje je gde tacno ova riba uhvacena, da li je lovjeno usput mozda i nesto drugo - To sve mora da se zna pre ovakvog komentara.
Da li je ima smisla koristiti ako samo ogromne ribe udaraju ili ne, kolko to njima smeta u toj velicini... Da li su gazde revira to vec procenile itd..

Svako o tome ima neko svoje misljenje ali komentarisati na taj nacin neciji ulov .. Po meni je malo..

Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 12:51

ajde ba nije hovno nego se neko posro...
Nema to volim ne volim nego šta je pravilo...
I znam ja dobro ocjeniti i ribu i ribolovca u to nemoj sumnjati a i muhe mi nisu strane.
:ziveli   :
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 13:22

Ne bih da zalazim u dublju analizu.. Ja ti se evo pridruzujem, posto garant ne mogu da te pobedim.
Odlicno si sve proceno i muvu i ribu a i ribolovca.. Lazu ba ..     :ziveli :
Sve je to banda lazova koji namerno obmanjuju narod, organizovana urota moguce samo i protiv nas dvojce, sa pod delovanjem u cilju namernog sakacenja ribe.
Sreca pa smo mi tu (od danas i ja) da ih u tome sprecimo!!

Mozda je cinjenica, da nisu svi lipljani potpuno isti .. da negde ima po malo i krupnijih i da se to sa slike teze procenjuje.
Sigurno lazu i za lipljana da se hvata i na broju #8, mada.. ko bi ga znao!
(I mene dusmani, mozda i namerno, nisu na vreme obavestili da se lipljan iskljucivo peca samo na broju #16-18 do #22. Pa sam ih i ja moguce iz ne znanja ili greskom, odmah hvatao na ove malo krupnije)
Ja ni blizu... Moguce da si ti dosegao plafon u lovu najkrupnijih lipljana pa da sve ostalo automatski deluje kao nestvarno i nemoguce. Ja ti verujem!
A mozda i da ovi momci iz Plava slabo vode racuna o ribi (mada ne verujem), cim nisu znali da procene da li je BL na tom reviru obavezan ili ne - pa im riblji fond sigurno trpi!

Ne daj se pobratime, na kraju istina i pravda uvek pobede!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 13:39

Nemaš ti pojma o lipljenu koliko ja vidim... Ja sam ga lovio na 10 tke nimfe vrlo uspješno na viđeno u po ljeta kad su npr. radile normalne nimfe samo na 14 i 16.
Svaki put pohvalim kad je nešto dobro bilo tko da objavi a bome ću i da istaknem nešto što ne smatram tako dobrim uvijek!
Čovjek uči dok je živ a samo se Bogu klanjam druže...
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 14:17

U svim civilizovanim zemljama je nesto istina, ili neko govori istinu, dok se ne dokaze suprotno. (sta god to bilo - svidelo se to nama ili ne)

Mozes da kazes.. meni se cini da je tako ili ovako (pa da trazis objasnjenje) / ili meni se nesto svidja ili ne svidja (pa da o tome diskutujes)
Ali ne mozes nista da tvrdis bez cinjenica.. Nadam se da me razumes, tvoja licna ubendjenja nisu cinjenice.

Na primer.. Ja sam mozda bio prisutan i zajedno sa Mix-om kupovao iste te udice, iste te nimfe sam i ja pravio i video kakve i na kojim udicama ih on pravi.. Nisu cak ni svi modeli i veliceine udica iste.
Pa cak i u toj situaciji ne bih mogo da tvrdim koja je brojka na nekoj slici.. (jer jednistavno nisam bio tamo)
Mogao bih samo da iznesem svoje misljenje ili sta se meni cini. Pa da na to cekam odgovor.

Ja stvarno volim da procitam na forumu svaki komentar koji se ne svodi na klasicno tapsanje po ramenima.
Jos vise volim kad neko iznese svoje iskreno misljenje kakvo god ono bili, stvarno to iskreno mislim, ali postoji nacin na koji se to radi.

Ja mozda mogu i da delim misljenje sa tobom ali ne i simpatije prema nacinu kako ih iznosis - To je sve!!
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 20:56

Jedan mršavi sa Drine na pupu seđža,

Lov lipljena nimfama - Page 7 STfUb2
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 EmptyUto 16 Jun 2015, 23:38

Silvio, mnogo ti je bolje da mi ne pominješ barbless udice u pogrešnoj temi, da ti ne pojasnim kako je ta nova moda (i zbog čega) stigla na Balkan. Laughing 

Neće ti se dopasti kada saznaš zašto se neki od balkanskih mušičara u zadnje vreme kunu u udice bez zareza.

Bolje se drži teme o nimfarenju lipljena, a barbless udice zadrži za sebe. Ja ih ne volim, kao ni većina mušičara ove planete, a tebi se ne mešam čak i ako ih uramljene držiš iznad kreveta u spavaćoj sobi. Laughing 

P.S.
Lipljen sa slike koja te je uznemirila je dug oko 47cm, a udica je kupljena u nekom šarandžijskom pakovanju (super je!) i zaista je ogromna. Veoma se lako vadi iz lipljena jer ne može da je proguta (kao npr barbless #18).
Danas sam koristio #6 - isti model, ali neću da postavljam slike, strahujući da neki novopečeni ribobrižnik - barbless fan - ne doživi šlog. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena nimfama   Lov lipljena nimfama - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lov lipljena nimfama
Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Lov lipljena po mjesecima
» Oporavak lipljena od uboda!
» Lov lipljena suhom muhom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje lipljena-
Skoči na: