Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Glava na muvi !

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptySub 28 Mar 2009, 07:06

Šta mislite koliko je bitna?


Pitam jer kad vezemo muvu i zabacimo je ribi je odozdo naj uočljivije okce, koje i podseća na glavu.
Mislim da je moje misljenje očigledno, meni je ona iz praktičnog ugla nebitna.

Mada estetski volim da je vidim.
Nazad na vrh Ići dole
Tolefly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'
Tolefly


Broj poruka : 896
Godina : 51
Lokacija : Štrpce - Kosovo i Metohija
Datum upisa : 02.12.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptySub 28 Mar 2009, 10:10

Zanimljivo pitanje Oholi , mada si delimično i sam dao odgovor.

Mislim da je celokupna izrada mušica pre svega prestiž i najstojanje svakog vezača za sto savršenijom mušicom. Za nas je
možda presudna vizuelnost dok za ribu to nije toliko bitno.Kad govorimo o tvom pitanju(ako mislis na celokupni glaveni deo),
onda sigurno da postoji razlika kod Mokrih i Suvih mušica. Kod prvih ( mokrih ) uraditi uredno savršenu glavu moguće da ce
rezultirati , jer se mušica prestavlja ribi skoro iz svih uglova , blizu same ribe, dok kod drugih ( suvih) mušica to je možda i
ne toliko bitno, važno je da mušica ima konture onog insekta kojim se riba hrani ili koji će je zaintrigirati, dok dobar deo
mušice kao sto si i sam rekao ( gornji deo ) ne može uočiti ma koliko on bio kvalitetno i dobro uradjen.

Medjutim, ako si mislio na glavu same udice to je stvar isplanirane izrade ...
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptyPon 30 Mar 2009, 00:57

Danas sam lovio kalife na vrelu, na suvu su bile dosta izbirljive a dead drift je bio imperativ, nakon uhvacenih par komada odlucim
da probam na nimfu. Odaberem fazanov rep na #18 uradjen kao na Edwardsovom videu, a ta nimfa nema glavu, tj ima nekakvu ali
od zice stavim indikator neku vunicu, zabacim uzvodno, ribe su gdjale dosta cesto,skoro svaki prolaz,dok nisam obesio nimfu negde
iza sebe, stavim ponovo malo fazance na istoj velicini ali sa mesinganom glavom, nisam imao udarca, ni fazan sa grudima od pauna
i bez mesinga nije dao rezultate, tek jedan sa grudima od zeca je pomalo radio.

Naveo sam ovaj primer da bih pokazao koliko nekad cak i polu divlja riba moze biti cudljiva pa koliko tad obraca paznju na neke
detalje. A za one koji ne znaju vrelo ima vise pastrmki nego sitnih beovica i druge ribe, ima bar 2-3 pastrmke po kvm na pojedinim
delovima, nisu plasljive.... vidi se da stalno nesto jedu.

Sad nesto konkretnije vezno za temu, kod suvih muva boja glave mi nije igrala neku ulogu jer sam lovio i na muve sa belom, crnom
braon... glavom bitno je bilo zeleno ili sivo telo ...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptyPon 30 Mar 2009, 01:27

Kalife znaju biti najčudnije od svih............. Ufffff lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptyPon 30 Mar 2009, 13:56

Juče su bile vrh, posto su mi rekli da tamo znaju da uzimaju sve, ni prezentaccija nekad nije bitna,moze i paranje vode,
juce je sve trebalo da bude kako treba, ali zato borbe su bile vrhunske a tipet 0.10, iskakanja drilovi...... napunih baterije :)
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptyPon 30 Mar 2009, 15:14

Koliko je jak 0.10 koji si imao ?
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptyUto 31 Mar 2009, 13:59

Trabucco t-force competition pro super strong, kalem je 25m a 0.10 nosi 1.45kg, ja inace za varalicarenje koristim ovaj najlon
i odlican je, a nisam imao problema ni sa ribom, samo jedno kidanje sam imao, ali drugar mi rece da je kalifa imala bar kilo,
a udarila je iznnada i u sekundi je ekstra brzo krenula u beg, pa nisam ni odreagovao. A saostelim ribama, cak i uz malo
forsiranja nije bilo problema ...
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptyUto 31 Mar 2009, 14:24

Vjerujem ti da je dobar,ali ne znam zasto ne stavis malo deblji jer ako vadi 1,45kg svaka riba oko 40cm ili malo vise kida ga. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptyUto 31 Mar 2009, 18:21

0.1 mm Ufffff ja na njega pecam beovice...za pastrmke nista ispod 0.14.ne toliko zbog riba koliko zbog kidanja muva.i sa 0.14 retko prodjem bez 6-7 muva po izlasku jer uglavnom bacam otezane nimfe.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! EmptySre 01 Apr 2009, 01:59

Bilo je pastrmčica oko 30-ak cm možda i jače do 40, nisam ih merio i nikakvih problema nisam imao, a pošto sam koristio i muve na udici #24 i
nimfice na #18 ne mislim da je pretanak, mada sam dosta, za strimere koristio stroft 0.16.

A Ivice, ako nosi skoro 1.5 kg, znači da uz obazrivo vadjenje može i pastrmka od bar 2 kg da se izvadi, mada ako je teren težak i sa preprekama
i 0.20 može tanak da bude, a vrelo je bar sto se terena tiče lagano skroz ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Glava na muvi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava na muvi !   Glava na muvi ! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Glava na muvi !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ko je kod vas "glava obitelji"?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: