Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )

Ići dole 
+25
Mixmaster
NikolaCG
MarkoTimokRiver
Djomla
Zox
Oholi
Sale
Markovic
Panic
Murino
Brankoogi
Madjoni
Mr.Zacoola
Falco
Racha
Goran R
Saležupa
Acapapec
Ivica R.
Radojica-pop
Ervin-Eko
Sasats
MikiTenkara
Omar
Masic
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Djomla
Visitor
Djomla


Broj poruka : 413
Lokacija : Uzice
Datum upisa : 05.05.2008

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyNed 07 Feb 2010, 15:31

Hvala! Potrazicu ga po nekoj literaturi koja je vrsta u pitanju. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
MarkoTimokRiver
Visitor
MarkoTimokRiver


Broj poruka : 412
Godina : 38
Lokacija : Grljan/Zajecar
Datum upisa : 21.02.2010

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyPon 22 Feb 2010, 17:38

Made in Temska

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 TemskaVisocicaToplodolska74

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 TemskaVisocicaToplodolska75

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 TemskaVisocicaToplodolska49
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/selectivechub
MarkoTimokRiver
Visitor
MarkoTimokRiver


Broj poruka : 412
Godina : 38
Lokacija : Grljan/Zajecar
Datum upisa : 21.02.2010

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyPon 22 Feb 2010, 17:52

Sa Belog Timoka u Grljanu,29.01.2010

February Red

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 IMG_2966

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 IMG_2968
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/selectivechub
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Mr.Zacoola


Broj poruka : 1812
Godina : 35
Lokacija : Niš
Datum upisa : 02.02.2009

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyPon 22 Feb 2010, 18:35

Opa! Taeniopteryx nebulosa na Belom Timoku!

Svakako dobar dokaz da je Timok koliko - toliko cist posle onolikih trovanja.

Marko, reci mi, da li je bilo nekih znacajnijih rojenja ili sporadicno izleti po koj' February Red?
Nazad na vrh Ići dole
MarkoTimokRiver
Visitor
MarkoTimokRiver


Broj poruka : 412
Godina : 38
Lokacija : Grljan/Zajecar
Datum upisa : 21.02.2010

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyUto 23 Feb 2010, 07:11

Nista druze,ubih se od gledanja ali samo ovaj se hladio na snegu.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/selectivechub
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyUto 23 Feb 2010, 11:23

Nešto mi je zapala za oko ova Markova "february red"!
Sad da je uporedimo sa mojom slikom mušice za koju sam pomislio da je isto, ali su mišljenja oprečna!
Za ovu Žakula tvrdi da je february red, što vjerujem jeste....šta onda treba da bude ova na koju sam ja naišao ako nije ferbruary red?
Da li postoji mogućnost da se ovaj insekt nađe ranije nego što je uobičajeno?




SLIKA 1. - Markov "ferbruary red"
MarkoTimokRiver ::
Sa Belog Timoka u Grljanu,29.01.2010

February Red

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 IMG_2966



SLIKA 2. - Moj insekt
NikolaCG ::
Malo sam obradio sliku radi bolje raspoznatljivosti! Pa dako dođemo do kakvog zaključka!

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 123s66o


SLIKA 3. "FEBRUARY RED" (skinuto sa neta)
NikolaCG ::
Vidim da se na ovoj slici slabo primjećuje (treba se bolje zagledati), ali ovaj insekt ima dvije antenice na glavi, kao u tularaša!

Može li biti ovo (nešto sam malo istraživao): "Taeniopteryx nebulosa" scratch


Evo i slike sa neta...

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Fyjpnd
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyUto 23 Feb 2010, 11:52

NikolaCG, na tvojoj slici nije february red kamenjarka. Na slici koju je postavio Marko je kamenjarka koja je izgleda jedna od dve poznate vrste february red koje naseljavaju naše vode i to, izgleda baš ona koju je naveo Žakula. Na slici skinutoj sa Neta je takođe february red. Ja je jednostavno prepoznajem po karakterističnim šarama na krilima, čega nema na ostalim kamenjarkama. Drugi način raspoznavanja je period rojenja, koji se nalazi u njenom nazivu, mada se to može razvući čak do aprila...


Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 23 Feb 2010, 12:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyUto 23 Feb 2010, 12:01

Ja sam nešto propuštam,obnevidio sam sigurno.....a upoređujem ove dvije zadnje slike evo svo jutro! Pogotovo su me sad zbunila ova "karakteristična" krila, gdje ne vidim nikakvu razliku kod sva tri insekta! Definitivno nešto propuštam!

Ufffff

Ma nije ni bitno.....iako je zanimljivo! thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyUto 23 Feb 2010, 12:08

Kamenjarke February Red izgledaju ovako:

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Februaryredmix

Šarena su im krila. Imaju blede i tamne mrlje po krilima, što je njihova karakteristika.
Čini mi se da na Markovoj slici i slici sa Neta to može da se primeti. Nikola, tvoja slika je od prošle jeseni
(ako se ne varam) i na njoj je neka daleko sitnija jesenja kamenjarka jednobojnih krila.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyUto 23 Feb 2010, 15:17

Mixmaster ::
. Nikola, tvoja slika je od prošle jeseni (ako se ne varam) i na njoj je neka daleko sitnija jesenja kamenjarka jednobojnih krila.
Jeste jesenja ali nije baš mala.Rijeka Bijela je malo čudna,od maja mjeseca pa do pomuta na vodi uvijek ima kamenjarki.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyPet 16 Mar 2012, 08:01

Scorpion fly

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Dsc04021
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyPet 16 Mar 2012, 09:36

Ova je prava za vestacku musicu koju nazivamo fantasticnom- profesor, dugo vremena uprolece dostupna u zapadnomoravskom kraju
/malo sam procitao o njoj ili sam slabo obavesten/
Nazad na vrh Ići dole
Panic
Visitor
Panic


Broj poruka : 113
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 29.11.2008

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyPet 16 Mar 2012, 12:18

Kolega Radezamora, o muvi skorpiji je malo opsirnije (i jedino koliko ja znam) pisao Slavko Camberu jednom poglavlju svoje knjige o mladici, pastrmkama i musicama. Taj insekt je svojim izgledom i sarenim telom prilicno upecatljiv. Cesto je kraj vode a nadje se i u ribljim zdrelima ali uvek pojedinacno u daleko vaznijim smesama jednodnevki, tularasa ili kamenjarki. Moglo bi se sa prilicnom sigurnoscu reci da je pre posledica pastrmskog oportunizma u hranjenju nego nekog njenog masovnog ucesca i pojave u prirodi. Misljenja sam i da punacke vlazne (koncane) musice koje ribolovci urade potaknuti karakteristicnim izgledom ovog insekta, pre imitiraju pupe odredjenih vrsta tularasa u maju i junu mesecu. Ipak, i preko eksperimenata se dolazi do odredjenih, najcesce pozitivnih zakljucaka.
Sto se legendarnog Profesora tice, od svoje prve musicarske sezone i dalje ga cesto koristim kada su kraj vode velike jednodnevke (E. danica i vulgata ), Zuta kamenjarka (Isoperla grammatica) te jednodnevke Ephemerella notata i Photomantus luteus. Svi ovi insekti imaju svoje mnogo upotrebljivije imitacije ali kada mesto na reci i nacin hranjenja ribe iziskuje vlaznu musicu, onda veoma cesto posegnem za Profesorom. Kako su zadnje dve jednodnevke koje pominjem veoma karakteristicne za srednji tok Nisave,on (Profesor) ima svoje dobre dane i u lovu klena pod povrsinom.


Poslednji izmenio Panic dana Pet 16 Mar 2012, 13:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyPet 16 Mar 2012, 12:55

evo i od mene jedna.....INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Vilinkonjic

Nazad na vrh Ići dole
NB.Geronimo
Visitor
NB.Geronimo


Broj poruka : 253
Godina : 56
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 24.05.2008

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 EmptyNed 09 Sep 2012, 20:58

Evo od mene nesto iz centra Sarajeva

INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Webbogomoljka
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )   INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti ) - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
INSEKTARIJUM (Kopneni insekti i dr. nepoznati insekti )
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: KOPNENI I OSTALI INSEKTI (i sl.organizmi)-
Skoči na: