Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Uopšteno o Nimfarenju !

Ići dole 
+39
Dalibor Petrov
Mili
Mr.Zacoola
Saleja
Alp
NMilanovic
Renafly
Angel
Milan VB
Mandrak80
Silvio
Djomla
Gamarus
Fly Carpenter
Zeka
Micko
Predrag
Fićo
Sasats
Labud
Oholi2
Los_Pecaros
Gledni007
Sasa Ljumovic
Balta
Sasa D
Murino
Ivica R.
Sale
Radojica-pop
Pajo
Brankoogi
Ervin-Eko
Mixmaster
Sumadinac
Madjoni
NikolaCG
Oholi
Bogi
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Oholi2
Visitor
Oholi2


Broj poruka : 151
Datum upisa : 06.10.2010

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptySre 13 Okt 2010, 17:42

Predrag ::
Ma kapiram ja mnogo toga ...znajući naš mentalitet (sa podrucja Balkana), ljudi koji bi lovili pastrmke na gliste i lipljane na crve caurase (ili kako se vec gde zovu) ne rade to da bi pustili ribu nazad...

E pa kolega ja podrazumevam da je bolje promeniti svest ljudi, a to je skoro utopističko gledanje sa moje strane...nažalost većina koja peca
na gliste nisu baš neki primerni ribolovci.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptySre 13 Okt 2010, 19:55

I ja krenuo da nimfarim.Čuda se dešavaju, ali s Vladišinim nimfama nema promašaja.Sana, pre neki dan.

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Img30761

Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptySre 13 Okt 2010, 19:59

Ali i dalje u većini slučajeva ....

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Img30910
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptySre 13 Okt 2010, 20:16

Royal Wulff (ako se ne varam) je neodoljiv za pastrmski svijet! Kakvi su početnički (ako sam dobro shvatio) utisci sa nimfarenja? Iskustva...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptySre 13 Okt 2010, 20:24

Kraljevski kočijaš je u pitanju.A što se tiče nimfarenja, radim al se ne sladim.
Mene drugari zovu "fuckin' english purist", mislim na drugare mušičare, naravno.To je zbog toga što sam 99,9% mušičar suvom muvom.
E od ove godine sam se malo, ali malo posvetio nimfi i tehnikama lova na nimfu.J nimfing i direkt i tako neke još tehnike.
Po mom mišljenje, nnimfa donosi mnogo više ribe, čak i mnogo veće, ali ja mislim da ću i dalje ostati pri suvoj, samo sa poznavanjem nimfarenja.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptySre 13 Okt 2010, 22:31

Može i Coachman, zbog krila mi se učinjelo da je Wulf....svejedno, isto ih pastrmka oće!

Nego, ovo "direkt" ....kakva je to tehnika nimfarenja i kakav pribor je potreban?
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptyČet 14 Okt 2010, 10:31

Kako Zeka rece nimfom se lovi vise i krupnije ribe, ali i ja ostajem veran lovu suvom muvom.....vizuelni kontakt, vestina zabacaja i navodjenja muve u datoj situaciji, opreznost da se riba ne poplasi itd....sa druge strane nemam nista protiv lova nimfom, nekada nista drugo ne daje efekta ali imam i te kako protiv ceskog nimfarenja posebno u takmicarskom delu.....tu se gubi pojam i smisao musicarenja kao sporta ili hobija ili razonode kako ko shvata vec.....to je kao kada bi u takmicarsko strelicarstvo uveli disciplinu da ko zeli moze da gadja metu iz samostrela...????

A kada malo bolje razmislim cesko nimfarenje je samo hibrid nimfarenja kojim se lov sa jedne muve u jednim sloju sa nekim da kazem standardnim stapom od 9' "unapredjuje" u lov sa vise imitacija (sa vecom sansom naci onu koja je atraktivnija od drugih) i u razlicitim slojevima vode (sto je sa jednom muvom nemoguce) i sa stapom od 9'6" i duzim kontrola celog sistema ubitacnija i efikasnija sve u cilju veceg izlova ribe...koliko je meni poznato najefikasniji nacini ribolova bilo koje vrste su unapredjeni u cilju veceg i lakseg izlova a ne zbog uzivanja....kasnije su takmicari (po nekim meni dostupnim informacijama) prvo cesi a potom i ostali poceli upraznjavati ovu metodu da bi osvajali takmicenja....sve razumem ali imam jedno pitanje na koje bih voleo da mi takmicari koji podrzavaju ovu metodu (iz istih ili slicnih navedenih razloga) pokusaju objasniti gde je tu MUSICARENJE?

Jos nesto samo da dodam....u mom kraju na manjim rekama najvise love nimfom musicari koji ne mogu da bace kanap malo dalje ili dovoljno vesto, oni koji zele da sa manje truda love vise riba i oni koji sa manje truda love i odnesu vise riba kuci.....

ČAST IZUZECIMA !!!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptyČet 14 Okt 2010, 11:33

JA bez tri favorita , suva, doduše, ne idem na vodu.I uvijek su samnom sem kad ih zaboravim.Kočijaš, profesor i adams.Mnoge su mi ribolove popravili i dane uljepšali.I sad na Sani.Kao što Predrag reče, ima tu više ribe, ali ja nisam takmičar.Volim da uživam , a znam i da bacim i prezentujem.To mi struka. :ziveli :

Pod pojmom "direkt nimfing", jer sam čuo da tako zovu na razmnim mjestima bivše Juge, smatram ono što ti radiš, NikolaCG.Umakanje, kokošarenje, Češko nimfarenje, su isto neki nazivi za to.Znači, dug predbez i teška nimfa.Mene malo to podsjeća na dane kad sam kao klinac
na Savi lovio na dubinku.Samo sad ne koristim rašlje više.Ne želim takmičari da shvate ovo kao ruženje, ipak je njima stalo do ribe u što
većem broju, što je opravdano.Ovo je samo mišljenje nekog ko jednostavno obožava lov na površini.

J nimfing je već nešto drugo.Treba omogućiti nimfi dugačak prirodan prolaz, kao i kontrolu.To po meni traži malo više truda i rada, i
ponekad lovim tako.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptyČet 14 Okt 2010, 12:30

Da zaboravio sam....pre ne tako davno na nasoj Djetinji je jedan ribolovac uspesno upraznjavao lov extra heavy nimfama koje je bacao stapom za varalicu sa masinom...to je bilo nesto nalik zecijem uvetu sa zlatnom glavom ali na #8 udici sa dosta olovne zice da bi se moglo bacati dalje i voditi kako treba....naravno da je lovio velike pastrmke koje su sve zavrsile u...TIGANJU ! Da li se ovo moze nazvati musicarenjem jednom muvom...tj. nimfarenje ???
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptyČet 14 Okt 2010, 12:31

Zeka ::

Pod pojmom "direkt nimfing", jer sam čuo da tako zovu na razmnim mjestima bivše Juge, smatram ono što ti radiš, NikolaCG. Umakanje, kokošarenje, Češko nimfarenje, su isto neki nazivi za to..

Hvala na (korektnom) odgovoru! Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptyČet 14 Okt 2010, 14:05

Čini mi se da ova tema skreće malo u off.....Tema je nimfarenje a ljubitelji dry fly mušičarenja,među kojima sam i ja Laughing ,imaju druga mjesta po forumu pa opletite lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Labud
Fly fisherman
Fly fisherman
Labud


Broj poruka : 28
Godina : 54
Lokacija : Vlasenica
Datum upisa : 03.06.2010

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptyNed 05 Dec 2010, 21:14

Ne mogu a da se ne mjesam u ovu diskusiju.
U mom kraju se pocinje ici u ribolov otprilike kad prohodas. Prvo se love zele na hljeb zatim na musicu pa klen na plovak i krkusa na crvica i dubinku i na kraju kad si dovoljno zreo pocinjes bacati varalice i musice. Musice obicno prave oni koji imaju sklonosti za to i poklanjaju ih onima koji nemaju iste, uzajamno se postuju i plovkarosi i varalicari i musicari, jer su prosli sve faze i znaju da love ribu.
Lovim sa musicama i pravim iste vec 30 godina i ne mogu cudom da se nacudim o cemu pricate. Ljudi sve nas veze isti hobi, kreativnost i zaljubljenost u prirodu i sad treba raspravljati da li je nimfarenje musicarenje.
JESTE! Nimfarenje je samo jedna od tehnika musicarenja.
Lov na tirol je varalicarenje vjestackim musicama
Lov strimerom je takodje musicarenje
Iluzorno je po meni bacati suvu muvu kad se vidi da iza kamena lipljen intenzivno jede nesto sa dna, isto vazi i u suprotnom tj. ne bacaj nimfu ako kupi na povrsini.
Oprostite zbog off topic ali ne mogu da vjerujem oko cega se raspravljate.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.lipljen.com
Fly Carpenter
Visitor
Fly Carpenter


Broj poruka : 262
Godina : 43
Lokacija : Ivanjica
Datum upisa : 19.02.2011

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptySre 04 Jan 2012, 13:24

Evo da se i ja nadovezem na ovu temu od pre 2 god! nemam mnogo iskustva iza sebe ,musicarim tek 2 godine ali na osnovu mog iskustva mogu reci od ukupnog broja reka Ivanjickog kraja 95 % reka i recica ne ispunjava uslove za ''dry fly'',okolno (gusto) rastinje,bukovi ,duboki brzaci,sve to u mnogome otezava zabacivanje a i da ne govorim da je vecina virova dugacka do 2 metra tako da nemate neki veliki hod vase imitacije,a desavalo se da pastrmka iz 3 pokusaje ne stigne da pokupi nimfu koja je inace jako otezana i nikada nije na udici ispod 10#.Toliko iz mog licnog iskustva!POZDRAV :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptyUto 06 Mar 2012, 22:40

Jedan dobar link

http://www.bluequillangler.com/site/european_nymphing_techniques/european_nymphing_techniques.html
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 EmptySre 09 Jan 2013, 23:52

Potreban mi je jedan savet.
Leti kad nimfarim mrene ima situacija gde ne mogu nimfu da spustim na dno, vec je voda brzo odnese.
Razmisljao sam da koristim sistem sa dve nimfe.
Koji mi sistem savetujete, kako da vezem drugu nimfu?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uopšteno o Nimfarenju !
Nazad na vrh 
Strana 9 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: