Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Fly Line za daljinske zabačaje!

Ići dole 
+6
Keno
Darko
NikolaCG
Davor
Goran R
Aco Ivanovic
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyPon 04 Maj 2009, 20:10

Drago mi je da sam ti pomogao! WC II ima osobinu da vremenom "legne" - bude čak i bolja posle izvesnog vremena ...

Kako je na Sani? Voleo bih da probam mladicu na par mesta ... Čuva li išta? Svratiću sa Suzijem pa se vidimo ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Darko
Visitor
Darko


Broj poruka : 209
Godina : 44
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 14.12.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyPon 04 Maj 2009, 21:24

G-dine Ivanoviću,

Posedujem štap Marryat Tactical 905,koji kanap mi preporucujete za vodene zabacaje i zanima me vase misljenje o pomenutom stapu.
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyPon 04 Maj 2009, 21:35

Feanor ::
G-dine Ivanoviću,posedujem stap Marryat Tactical 905,koji kanap mi preporucujete za vodene zabacaje i zanima me vase misljenje o pomenutom stapu.
Hvala.

Svaki Marryat koji sam probao bio je dobar, uključujući i Tactical.
Od struna: probaj Greys modele kojih sada ima u ponudi! Dobri a jeftiniji ... ako hoćeš ultimativnu varijantu, probaj novu Mach od Hardyja (božanstvena!). I naravno, RIO WindCutter II ...

P.S. Jesi li pročitao Silmarillion? Ako se ikada bude snimio film po njemu - biće jači od Gospodara, 100% !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Darko
Visitor
Darko


Broj poruka : 209
Godina : 44
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 14.12.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyPon 04 Maj 2009, 21:43

Aco Ivanovic ::
Feanor ::
G-dine Ivanoviću,posedujem stap Marryat Tactical 905,koji kanap mi preporucujete za vodene zabacaje i zanima me vase misljenje o pomenutom stapu.
Hvala.

Svaki Marryat koji sam probao bio je dobar, uključujući i Tactical.
Od struna: probaj Greys modele kojih sada ima u ponudi! Dobri a jeftiniji ... ako hoćeš ultimativnu varijantu, probaj novu Mach od Hardyja (božanstvena!). I naravno, RIO WindCutter II ...

P.S. Jesi li pročitao Silmarillion? Ako se ikada bude snimio film po njemu - biće jači od Gospodara, 100% !!!
Hvala na odgovoru!
Silmarilion sam procitao vise puta i svaki put se sve vise odusevljavao genijalnoscu Tolkina.
Nadam se da ce nekada neko skupiti hrabrosti da snimi film po njemu, jer bi to bio film za sva vremena...
Ono sto je sigurno to je da se snima film "Hobit".

Evo trailer-a...

LINK
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyPon 04 Maj 2009, 22:47

Aco Ivanovic ::
Drago mi je da sam ti pomogao! WC II ima osobinu da vremenom "legne" - bude čak i bolja posle izvesnog vremena ...

Kako je na Sani? Voleo bih da probam mladicu na par mesta ... Čuva li išta? Svratiću sa Suzijem pa se vidimo ...

Bice jos bolja u to sam siguran.Na Sani je zadovoljavajuce ima sta se lovi,mladice ima a i pravih mjesta.

Pozdrav i nadam se da cemo se vidjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 16:51


Pogledajte kako je profilisana Hardy Mach struna. Nešto sasvim novo! Prednji nagli konus favorizuje daleke izbačaje i opterećenje bržih štapova,
dok paralelno zadebljanje u nastavku trbuha (plava boja) omogućava fantastične performanse u spey, switch i varijantama vodenih zabačaja! U celosti
je vrlo tanka i elegantna, sa žuto obojenim ostatkom ... izuzetno se ponaša kako na vodi tako i u vazduhu - opasno "vuče" tokom zabacivanja, bukvalno "provocira" ekstremne izbačaje!

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Img9212p

Platinum XD je drugačije kolorisana struna! Posebno za one koji vole oranž kroz provodnike. Takođe je dvotonska kao Mach ali elongiranog trbuha
do celih 18 metara! Sa lakoćom se izbacuju velike distance, preko 27 metara, ukoliko je na brzom štapu! Probao sam je sa Greys G-Tec 905 i Hardy Demon takođe 905 (oba su trodelni) ... rezultati su zapanjujući!



Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Img9214j

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Img9216z
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Keno
Guide
Guide
Keno


Broj poruka : 569
Godina : 61
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 16.02.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 21:25

Doktore, po vašem mišljenju, a koje sam siguran da svi na forumu mnogo cenimo, voleo bih da nam kažete sledeće:

- Koja bi trebalo minimum dva štapa i kojih karakteristika trebalo da posedujemo da bi sa njima mogli da pokrijemo reke i revire u našem okruženju
tu naravno mislim i na terene EX YU. Svakako i kanape koje bi odgovarale njima. Svakako bilo bi dobro ako bi to bilo dostupno kod nas. Nadam se da
će vaši saveti puno pomoći mnogima na forumu imajući u vidu da ste posetili većinu voda na ovim prostorima.
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 21:45

Keno ::
Doktore, po vašem mišljenju, a koje sam siguran da svi na forumu mnogo cenimo, voleo bih da nam kažete sledeće:

- Koja bi trebalo minimum dva štapa i kojih karakteristika trebalo da posedujemo da bi sa njima mogli da pokrijemo reke i revire u našem okruženju
tu naravno mislim i na terene EX YU. Svakako i kanape koje bi odgovarale njima. Svakako bilo bi dobro ako bi to bilo dostupno kod nas. Nadam se da
će vaši saveti puno pomoći mnogima na forumu imajući u vidu da ste posetili većinu voda na ovim prostorima.

Keno:

jedna "četvorka" medium-fast ili fina fast (kao Hardy Demon!) i jedna "šestica", isključivo fast, čak može i malo kruća (za strimerisanje). Dužine 9 stopa ...

Ko ne može sebi da priušti dva ili više, uvek mu savetujem jedan univerzalac, klase #5. Greys G-Tec od 9 stopa klase 5, fantastično pokriva po tipu:
jedan štap - sve, za prostore ExYuge!

Kada je reč o kanapima, ova dva gore o kojima sam već pričao pokrivaju sve (kratke, srednje i duže distance; vodeni ili vazdušni zabačaji, svejedno).

Sve se ovo kod nas može naći regularno u Beogradu kod legalnog zastupnika za Hardy i Greys (ispod Pančevačkog Mosta, Ribolovac Trade).
Upravo je došla nova selekcija proizvoda i testiram ih ovih dana - fantastični su i štapovi i kanapi a ima i čekrka da se razboliš! Ima i sjajnih predveza,
podveza (tippet), fluorokarbon podveza, bekinga ... Pristupačne cene za naše prilike - a dobija se mnogo. Uverite se sami!


Pozdrav!


Poslednji izmenio Aco Ivanovic dana Uto 05 Maj 2009, 22:14, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Keno
Guide
Guide
Keno


Broj poruka : 569
Godina : 61
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 16.02.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 21:59

Doktore zahvaljujem na savetima, svakako da će rešiti mnoge dileme prilikom kupovine.
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 22:16

Nema na čemu druže!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 22:29

Aco,

Postavio bi ti jedno pitanje ......iako mušičaim već nekoliko godina, najviše klena na Moravi, imam jednu dilemu,učio sam se da bacam tako reći
potpuno sam.Verovatno ogroman broj stvari radim pogrešno....Promenio sam nekoliko štapova i kanapa....uglavnom pecam sa DT kanapima.
Trenutno posedujem štap SAGE SLT 586-4 RUDI HEGER. Prošle godine koristio sam na njemu kanap DT klase 4.sa tim kanapom
bez problema bacim i preko 20 m,d ok se na kraćim distancama (oko 15 m ) na kojima najčešće pecam takoreći nosim sa neverovatnom lakoćom.
Pa me zanima stručno mišljenje...

Da li je pogrešno na ovaj moj štap staviti DT kanap za broj manji, isto bi pitanje postavio i za kanap WF ??
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 23:38



Saša, treba se držati one klase koja je propisana na štapu! Međutim, kada su niže i bistrije vode (u letnjim mesecima i ranoj jeseni, recimo) nije loše
staviti neki kanap za broj manji od deklarisanog. Posebno štapovi tipa SLT koji su tipično progresivni, "gutaju" ovakve izmene bez problema. Brzi štapovi
to ne trpe baš lako i kod njih će se desiti da "neće da puni" tokom zabacivanja. Mislim da nećeš imati problema da staviš bilo koju strunu za klasu lakšu
od propisane. Obrnuta stvar je loša i opasna i ja je ne odobravam: opterećivanje brzih štapova sa strunama za klasu veću od preporučene (tzv. overlining).
To obično rade oni koji imaju problema sa bacanjem u dalj sa brzim štapovima, pa ga dodatno opterete težom strunom - da bolje puni! Međutim, to je
samo lažni osećaj i privid veštine. Takvi obično prdnu u čabar u vodenim zabačajima: teška struna + površinski napon vode = ekstremno opterećenje
štapa i ništa od vodenih zabačaja - a oni su najčešći u primeni! Mnogo je bolje to raditi kao što ti nameravaš - lakšom strunom! Osećaj je lepši, finiji je
ribolov a i zadovoljstvo veće!




Pozdrav!


Poslednji izmenio Aco Ivanovic dana Uto 05 Maj 2009, 23:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 23:43

Hvala na odgovoru :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptySre 06 Maj 2009, 00:41

Dr Aco, kakvo je vaše mišljenje o štapu Vision Catapult 5#?
Ujedno želeo bi da vam se zahvalim što ste postali član ovog našeg sajta i što nam vrlo rado odgovarate na svako naše pitanje. cestitam :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 EmptySre 06 Maj 2009, 13:38

Pitanje,

Pošto ima štapova koji su deklarisani sa oznakom 5/6 šta u tom slučaju uraditi.
Obično se većina odluči za strunu klase 5, dok sam negdje pročitao da su štapovi deklarisani sa dve klase npr. 5/6 u 90 % slučajeva klase 6.

Neki proizvodjači preporučuju za navedene klase DT strunu 5,a ako koristimo WF u klasi 6.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fly Line za daljinske zabačaje!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» "Line nipper III"
» Light Line Spey!
» "Line nipper II"
» "Line connector"
» Fly fishing line "Silence-Big Fly"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING :: EFFA Master FCI Aco Ivanović-
Skoči na: