Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta

Ići dole 
+12
NikolaCG
Ervin-Eko
Ranko
Ekoljuba
Vlajkoni
Goran R
Sumadinac
Madjoni
Murino
Bogi
Oholi
Aco Ivanovic
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyNed 03 Maj 2009, 13:49


Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta!


Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyNed 03 Maj 2009, 13:52


Južno Ostrvo Novog Zelanda - carstvo potočnih pastrmki!


Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyNed 03 Maj 2009, 13:57


Krupne potočare Južnog Ostrva - na suvu muvu!


Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyNed 03 Maj 2009, 16:37

Za pecanje na ovakvim rekama dobar pribor čini mi se, dolazi više do izražaja nego na Drini, npr..
Ovde treba voditi borbu kroz travuljinu na malom prostoru sa odličnim ribama. Loš tipet=kraj a i ribolovac mora da bude baš snalažljiv i dobrih reflexa

odlični klipovi
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyNed 03 Maj 2009, 21:35

Pregledaću ja ovo kad mi stigne brža internet veza ha ha ha ha ha ha ha ha :
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyNed 03 Maj 2009, 23:23

Aco Ivanovic ::

Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta!



Da svakako, zemlja "večitog proleća" i zaista misaona imenica kada je destinacija u pitanju...

P.S. Instruktore , par pitanja ... kada su zabeleženi ovi video clipovi (mislim na godinu) i kada mislite ponovo da posetite navedene destinacije ???
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyNed 03 Maj 2009, 23:29

Ovo su snimci iz 2004-te ... Planiram odiseju u trajanju od 2 meseca, za mart-april 2011 !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyNed 03 Maj 2009, 23:54

Mnim da će u ovoj anketi pobijediti Novi Zeland cheers cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyPon 04 Maj 2009, 00:08

Ovo samo govori koliko smo mi bedan narod, koji ne zaslužuje jedan jedini dar prirode!

Jednom rečju raj na zemlji, ali od sve prilike zemlja neće postojati kada dodje vreme da u srpskim rekama zaplivaju potočare od 3kg, koje su
prirodnim putem nastale u istoj toj reci!
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyPon 04 Maj 2009, 16:26

Slažem se u potpunosti sa komentarom Šumija nasi tokovi su unisteni,desetkovani reke i korita su puni kojekakvog odpada.I to malo ribe sto ima ubijaju
ili truju lopine pokupe,kojekakvim i njima znanim srestvima. Daleko smo mi od toga mozemo samo da sanjamo. Kad bi se svest ljudi koji vucu
konce promjenila, sigurno bi bili drugacije.Naime u uredjenim drzavama koje striktno vode racuna o ekologiji i koje znaju da je potencijal bas
upravo u tome i koje znaju da to urede i srede, i kasnije to naplacuju putem ribolovnog turizma sigurno da im se taj vid i isplati,ako se naravno
misli na tom polju.

A da ne pominjemo o onom drugom koji je daleko vazniji.
Placko


Poslednji izmenio GORANHardy dana Ned 17 Maj 2009, 23:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vlajkoni
Fly fisherman
Fly fisherman
Vlajkoni


Broj poruka : 96
Godina : 58
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.05.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyPon 04 Maj 2009, 17:27

Do dolaska Engleza na N. Zelandu nije bilo pastrmke. I dan danas se lome koplja oko tog poribljavanja. Prica se da je mnogo domacih vrsta nestalo zahvaljujuci istoj. Na juznom ostrvu je tako mala populacija ljudi da je glupo porediti NZ i SRB ili CG ili BiH. Da li je dobra ribolovna destinacija bilo bi glupo pisati.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyPon 04 Maj 2009, 17:47

Mislim da broj ljudi na ostrvu ne igra neku ulogu po pitanju broja pastrmki..... lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Vlajkoni
Fly fisherman
Fly fisherman
Vlajkoni


Broj poruka : 96
Godina : 58
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.05.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyPon 04 Maj 2009, 18:02

Naravno da ima, što je riba dalja od ljudi ima je više, a što su ljudi manje gladni (trofeja na zidu, pastrmka sa kiseim mlekom...) opet ima više
ribe a to mu nekako dodje (bar ovde) uzročno posledična veza.

Madjoni mala je bara, a krokodili se prenamnozili bar kod nas...
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyPon 04 Maj 2009, 18:15

Vlajkoni ::
Do dolaska Engleza na N. Zelandu nije bilo pastrmke. I dan danas se lome koplja oko tog poribljavanja. Prica se da je mnogo domacih vrsta nestalo zahvaljujuci istoj. Na juznom ostrvu je tako mala populacija ljudi da je glupo porediti NZ i SRB ili CG ili BiH. Da li je dobra ribolovna destinacija bilo bi glupo pisati.

Ne samo na NZ-u ! Cela Južna Hemisfera je poribljena pastrmkom, zahvaljujući dobrim delom Englezima (i pomalo Nemcima).
Kakva koplja? Čija koplja se lome? I NZ i Patagonija su poptuno uspeli projekti - zato su 2 najatraktivnije destinacije! Bio sam na obe i jako sam
dobro upoznat sa tamošnjim stanjem. "Mnogo domaćih vrsta nestalo" ?!? Za tvoju informaciju, nestale su samo dve i to potpuno beznačajne kada
se upoređuju sa pastrmkom i njenom ulogom u mušičarenju: perch ili neka vrsta planinskog grgeča i white fish, neatraktivna riba.

Mađoni je u pravu: kvalitet voda ne zavisi od broja ljudi koji je posećuju već od njihovog vaspitanja i zdrave svesti !!! U Torontu živi 5 miliona
ljudi pa je čitav grad sa okolinom ribarski raj ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta EmptyPon 04 Maj 2009, 18:37

Vlajkoni druže, mislio sam na to da tamo svijest nije "razvijena" kao ođe.....Novi Zeland je otpilike površine bivše Juge a ima 5-6
miliona stanovnika.... garantujem ti životom da makneš tih 5 miliona, a preseliš samo moj grad tamo da jedne ribe preko mjere ne bi
bilo za godinu dana ...
Ufffff Placko kreten
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly Fishing New Zeland Back Country
» Srbija prvak sveta u fudbalu!!!
» Novi logo Musicarenje.net
» Novi moderator Clavis!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Fly Fishing VIDEO-
Skoči na: