Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta

Ići dole 
+12
NikolaCG
Ervin-Eko
Ranko
Ekoljuba
Vlajkoni
Goran R
Sumadinac
Madjoni
Murino
Bogi
Oholi
Aco Ivanovic
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyPon 04 Maj 2009, 21:43

Aco kažeš da su nestale dve nebitne vrste!?! Ne postoje nebitne vrste u prirodi. Nebitne su iz našeg sebičnog ribolovačkog ugla!

Evo jednog sajta na kojem se može pogledati kakav je uticaj unešenih pastrmki na autohtonu ihtiofaunu NZ.

LINK
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyPon 04 Maj 2009, 22:14


Ko o čemu - baba o uštipcima a Ljuba o ekologiji!

Pa naravno da je sve iz sebičnog ribarskog ugla! Ribolov je tipični egomanijački hobi koji može poljuljati bilo koji brak, prijateljstvo ... čak i sopstveni ego! Ovo je mušičarski sajt a ne Liga Izuzetnih Džentlmena kojoj ti pripadaš sa misijom da spaseš planetu od njenog samouništenja. Batice, ti lepo ogrni crveni plašt i natakni na grudi veliko slovo S pa napred u spašavanje planete - sve do Kriptona! Ali, pre toga pokreni svoju pozitivnu energiju (vidim da je imaš) da očistiš barem pedalj govnima zagađene Srbije, nego što se baviš ekološkim problemima Novog Zelanda - najčistije zemlje na svetu!

Svoje profesionalne tendencije (a još si rovit, to znam!) eksprimiraj na drugim mestima tj. tamo gde treba - znači bavi se ekologijom Ljubo. Zamisli kada bih ja, kao lekar, ovde na mušičarskom sajtu davio ljude medicinom, pacijentima, bolestima, terapijama, dijagnozama ... na šta bi to ličilo?!?

Što se našeg sebičluka tiče - srećan sam zbog toga, dečko, a trebalo bi i ti! Srećni su svi ovde, jer nema lepšeg sebičluka od flajfišinga! Mislim da će mi Bog oprostiti, jer je i on bio flajfišermen, kako je tvrdio Norman Meklin u svojoj čuvenoj noveli ...

U međuvremenu, pre nego što spasiš čovečanstvo i njegove retke riblje vrste, svrati do Ade u subotu i povedi oca - on je mudriji od tebe! Voleo bih da vas vidim obojicu ...

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyPon 04 Maj 2009, 22:28

Aco Ivanovic ::


Ribolov je tipični egomanijački hobi koji može poljuljati bilo koji brak, prijateljstvo ... čak i sopstveni ego!

Što se našeg sebičluka tiče......... nema lepšeg sebičluka od flajfišinga!
bez uvrede bilo koga, svidele mi se par rečenica koje su 1000 posto istinite...........samo ovo ribolov zamenio bih mušičarenjem i to velikim slovima.........
sampion 1 sampion 1 sampion 1 sampion 1 dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 09:22

Mušičarenje je POJAM Mušičarenje je ZNANJE Mušičarenje je TEHNIKA-FINESA Mušičarenje je i PROSERAVANJE"

bistro, Ranko! Ufffff :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Vlajkoni
Fly fisherman
Fly fisherman
Vlajkoni


Broj poruka : 96
Godina : 58
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.05.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 10:17

@ Madjoni,

Mislim da si me pogrešno razumeo. Uticaj ljudi se ne ogleda samo u ribokradji. Zamisli samo pecanje u Crnoj Gori da ne postoji aluminijumski kombinat.
Na to sam ja mislio. Neki dan sam gledao na TV-u neku emisiju o obnovljivim izvorima energije. Neki pametnjakovic je zastupao tezu da bi na skoro
svim Srpskim rečicama trebalo napraviti mini elektrane. Time bi se navodno obezbedilo dovoljno električne energije za Srbiju a bilo bi i za izvoz. Džabe
je neki lik iz "Jaroslav Cerni" objašnjavao da to baš nije tako i da su te studije radjene pre 20 g. i da je danas stanje drugačije. Čak i kad bi sve
to izpregradjivali kolicina dobijene struje bi bila ekvivalentna polovini struje koja se dobija iz Djerdapa. Za kilo mesa zaklaće vola. Jedino što je dobro
što oni pare za to nemaju niti će imati, ali ludaci su uvek opasni.

@ Aco,

Što se poribljavanja pastrmkom juzne hemisfere to je davno uradjeno i o tome je uopšteno vrlo glupo pričati. Drago mi je da je eksperiment uspeo a žao
mi je što su mi trenutno te destinacije mnogo daleko. Oni su bar poribili pastrmkom a ovi naši "pametni" cverglanom i babuškom. I još nešto, na NZ se
love i naveće jegulje na svetu nažalost ne na mušice nego na ovčetinu.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyUto 05 Maj 2009, 11:16

Sve je OK Vlajkoni, razumijemo se u potpunosti...... normalni ljudi ne prave aluminijumske kombinate u sred grada niti na obali rijeke koja je žila
kucavica jednog vrlo bitnog eko sistema kao što je Skadarsko jezero....

Ođe su htjeli Taru da potope, a dobili bi isto struje ko da ugrade još jedan agregat na "Perućici", idioti kreten kreten
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyNed 17 Maj 2009, 23:03

Jedan od razloga zašto Novi Zeland pripada svetskim top FF destinacijama ...

Pogledajte :


LINK
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyNed 17 Maj 2009, 23:08

Murino... ma ovo je foto montaža ha ha ha ha

Imam jedan CD ribolov u Novom Zelandu, stvarno je sve idealno...
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyNed 17 Maj 2009, 23:48

Ono šo je jako bitno je ta svijest, koju mi nemamo ili pokušvamo da se na neki načn ogradimo od nje. Primjer je vodjenje i gazdovanje u nasim
bivšim republikama. Očiti prmjer dveju bivših republika, Slovenije i Bosne koje su otišle najdalje u pogledu iskorišćenja svojih resursa i dizanju
kulture na jednom zavidnom nivou. Postavlja se pitanje sta je sa Crnogorskim tokovima ili drzavom koja sebe promovise kao i Eko oazu.
Koja ima zavidan vodeni potencijal, izgleda da se i tamo radilo dinamitima ili agregatima?sta je sa nasim Srbijanskim tokovima?mozemo se klet u
Drinu a kako se prema njoj odnose nece ni zadugo.Ostaje samo nesto malo jada eto da se ova nasa dusa pacenicka malo namiri. Gledajuci ove
slike sa stranih destinacija, njihove ulove pa mi nekako krivo sto i mi nemozemo ka oni... Sto smo mi gori od njih ili je mozda pamet, ili neko
nasljedje koje nosimo ka stijenu koja nam kicmu lomi. Da je srece da se i nase reke promovisu na ovakav nacin.

P.S. Nemojte zamjerit nijesam mogao da se uzdržm.


Poslednji izmenio GORANHardy dana Pon 18 Maj 2009, 01:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyNed 17 Maj 2009, 23:59

Zamalo zaplakah nad ovim slikama! Placko

Ovo je SAN! cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyPon 18 Maj 2009, 01:24

Ružan ovaj Novi Zeland....ljepše je ođe Placko Placko Placko Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyPon 18 Maj 2009, 20:08

Još malo razloga zašto .... Novi Zeland



Poslednji izmenio Murino dana Pon 11 Jun 2012, 00:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptyPet 15 Jan 2010, 15:35

Novi Zeland je izgubljeni svet koji je toliko lep, prekrasan i cudan da prosto fascinira svakog ko samo vidi slike a kamoli da dozivi to iskustvo.
Jedan san za koji treba ziveti.
Ljudi su preuredili planetu, sve dobro je unisteno a stvoreno je moderno doba sa racunarima i raznim #ovnima.
Priroda je nesto sa cime se treba ziveti i netreba je nikako menjati.
Novac je na ovom svetu najbitnija stvar za mnoge ljude tako da priroda ko zna na kom je mestu!!!!
Aca Veselinovic, covek koji je pecao na dosta predivnih mesta i dugo godina musicar mislim da i dalje nezna sta je sustina musicarenje.
Po meni samo neko ko nema sta da radi pametno a pritom ima para peca priborom od ko zna koliko para, proseravanja sa raznim seminarima i organizacijama koje misle samo na ekonomiju!!!!
Kad neko bude uzeo ljeskov stap i posveti dobar deo zivota reci moze reci da je musicar a ne kosmonaut u 400 evra skupom kombinezonu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptySub 27 Feb 2010, 00:55



Poslednji izmenio Murino dana Pon 11 Jun 2012, 00:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 EmptySub 27 Feb 2010, 07:15

Odlican video!
Rijeka je fantazija i podsjeca me na neke od nasih CG rijeka...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta   Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Novi Zeland - Zemlja neopisive lepote - mušičarska meka Sveta
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly Fishing New Zeland Back Country
» Srbija prvak sveta u fudbalu!!!
» Novi logo Musicarenje.net
» Novi moderator Clavis!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Fly Fishing VIDEO-
Skoči na: