Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ljudski strahovi !!!

Ići dole 
+4
Djomla-BL
Bahus
Ervin-Eko
Murino
8 posters
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptySre 20 Maj 2009, 18:18

Ljudski strahovi postoje od kada i čovek i traju večno. Oni ne poznaju granice i prate svakog čoveka od rođenja pa do kraja života.Lečili su ih vračevi,
proroci, šamani, lekari, sveštenici, psihijatri... Pravi lek za strah ne postoji, on je mala strašna tajna svakog čoveka. Mnogi strahovi su opravdani, ali
većina njih je podsvesna, podmukla i tajanstvena. Kome se još od straha nije naježila koža ili podigla kosa na glavi. Kada ta nelagodnost postane toliko
jaka da se sa njom ne smemo suočiti, tada ona dobija drugo ime i postaje FOBIJA. A to su ...

help 1


ARAHIBUTUROFOBIJA - Strah od putera od kikirikija. Jedan od težih strahova, jer ovi pacijenti imaju neopisiv strah da će im se puter od kikirikija
zalepiti za nepce i ubiti ih. Ovaj problem se, međutim, jednostavno rešava izbegavanjem ove namirnice.
NEPOFOBIJA - Strah od oblaka i to ne samo onih tamnih olujnih, već i od onih bezopasnih.
EPISTEMOFOBIJA - Strah od znanja, gde oboleli smatraju da je znanje veoma loše, da koplikuje život i da izaziva razne nerešive probleme.
NOMOFOBIJA - Najnovija registrovana fobija. Ovaj strah je posledica preterane i dugotrajne upotrebe mobilnih telefona.
Nomofob je zastrašen gubitkom mobilnog telefona, isticanjem kredita, pražnjenjem baterije i da će biti van dometa.
ABLUTOFOBIČAR - onaj ko se plaši pranja i kupanja.
AKVAFOBIČAR - neko ko se plaši vode i davljenja.
KLAUSTROFOBIJA - strah od zatvorenog i veoma tesnog prostora.
AGORAFOBIJA - suprotno Klaustrofobiji, ovo je strah od otvorenog praznog prostora.
AKROFOBIJA - strah od visine.
AVIOFOBIJA - strah od letenja.
KRONOFOBIJA - strah od vremena, u smislu da su oni koji pate od ovoga uvek u stisci sa vremenom.
AMNEZIOFOBIJA - strah od gubitka pamćenja.
AGATEOFOBIJA - strah od ludila.
IDEOFOBIJA - strah od nove ili bilo kakve ideje.
AKLUFOBIJA - strah od mraka.
AKUSTIKOFOBIJA - strah od muzike.
ALGOFOBIJA - strah od bola.
BACILOFOBIJA - strah od mikroba.
BAKTERIOFOBIJA - strah od bakterija.
DENTOFOBIJA - strah od zubara.
HEMOFOBIJA - strah od krvi.
KANCEROFOBIJA - strah od mogućnosti dobijanja raka.
KARDIOFOBIJA - strah od bolesti srca.
MIZOFOBIJA - strah od prljavštine.
NEKROFOBIJA - strah od leševa i smrti.
PATOFOBIJA - strah od bolesti.
TRIPANOFOBIJA - strah od injekcija.
TANATOFOBIJA - strah od pomisli da će se jednog dana umreti.
AUTOFOBIJA - strah od samog sebe.
FONOFOBIJA - strah od sopstvenog glasa.
GELIOFOBIJA - strah od smeha.
KSENOFOBIJA - strah od stranaca i nepoznatih ljudi.
ALIUMFOBIJA - strah od belog luka.
ANTOFOBIJA - strah od biljaka, mirisa.
AMBULOFOBIJA - strah od hodanja.
DEIPNOFOBIJA - strah od jedenja.
ARAHNOFOBIJA - strah od pauka.
DORAFOBIJA - strah od krzna i kože bilo koje životinje.
HIPOFOBIJA - strah od konja.
IHITOFOBIJA - strah od riba.
ITIFALOFOBIJA - iracionalni strah od gledanja, imanja ili pomišljanja na penis u erekciji
ORNITOFOBIJA - strah od ptica.
ANDROFOBIJA - strah od muškaraca.
GAMOFOBIJA - strah od stupanja u brak.
HOMOFOBIJA - strah od homoseksualaca.
EROTOFOBIJA - strah od fizičke ljubavi.
KALIGINEFOBIJA - strah od lepih žena.
PARTENOFOBIJA - strah od mladih devojaka.
PEDOFOBIJA - strah od dece.
PAPAFOBIJA - strah od pape.
PENTERAFOBIJA - strah od tašte.
PLUTOFOBIJA - strah od bogatstva.
AUROFOBIJA - strah od zlata.
DROMOFOBIJA - strah od prelaska na drugu stranu ulice.
EKOFOBIJA - strah od sopstvenog doma.
ARITMOFOBIJA - strah od brojeva.
ASIMETRIFOBIJA - strah od asimetričnih stvari.
IDEOFOBIJA - strah od ideja.
LOGOFOBIJA - strah od reči.
HIPPOPOTOMONSTROSESQUIPPEDALIOFOBIJA - strah od dugih reči !!!
BIBLIOFOBIJA - strah od knjiga.
KIBERFOBIJA - strah od računara.
ELEKTROFOBIJA - strah od struje.
FOTOFOBIJA - strah od svetlosti.
HELIOFOBIJA - strah od izlaganja sunčevim zracima.
BRONTOFOBIJA - strah od munja i gromova.
DENDROFOBIJA - strah od drveća.
KRIPTOFOBIJA - strah od hladnoće.
SKOTOFOBIJA - strah od mraka.
ERGOFOBIJA - strah od posla.
GLOSOFOBIJA - strah od obraćanja javnosti.
HEDONOFOBIJA - strah od osećanja udobnosti.
HODOFOBIJA - strah od putovanja.
KAKOFOBIJA - strah da se ne poružni.
KATOPTROFOBIJA - strah od pogleda u ogledalo.
KLEPTOFOBIJA - strah od mogućnosti da budete pokradeni.
KLINOFOBIJA - strah od leganja u krevet.
KOROFOBIJA - strah od igre.
MONOFOBIJA - strah od samoće.
NIKTOFOBIJA - strah od mraka, tame i noći.
ONOMATOFOBIJA - strah da ćete čuti određenu reč.
PANOFOBIJA - kad ni sami neznate čega se sve bojite, strah od svega
TROPOFOBIJA - strah od promena.
PIROFOBIJA - strah od vatre.
POGOFOBIJA - strah od bilo čije brade.
TRIHOFOBIJA - strah od kose.
RADIOFOBIJA - strah od radijacije.
TAFEFOBIJA - strah od mogućnosti sahranjivanja žive osobe.
TEOFOBIJA - strah od Boga i religije.
VESTIFOBIJA - strah od odeće.


help 1
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptySre 20 Maj 2009, 21:31

Ja sam brontofobičar...
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyČet 10 Maj 2012, 14:23

Toliko strahova ima neznam gde bih ovaj svrstao.
Elem krenuh ti ja jednog dana na C.Timoku obuzet ovom nasom pasijom,sav srecan sto sam uspeo da sebi ukradem dan ostavio milu zenicu i decu kuci uspavane.Upadnem u svoje auto a on onako brekce,nesmeta mi nista sve mi je potaman kroz poluotvoreni prozor miluje me hladni vazduh,ah miline.No usput svratim na pumpu natocim gorivo kupim sebi tri piva ,,hajniken,,tompus od tri hiljade dinara resio sam sebe da danas castim svim i svacim pa ko ga j... kazem sebi jednom se zivi,jos ako riba radi danas bice prelepo, upodpunicu sebi dan.Konacno stigoh na obali reke ,pocinjem da se pripremam,prvo normalno smotam pivo u dzak i vrljim ga ispod nekog korenja da se ohladi.E sad dalje redom,napokon krenuh i sa ribolovom i hajd napred vezi jednu drugu trecu musicu sve do podne ne radi riba, ma neznam sta sam sve probao i cega se sve prisecao ne ide.Resio sam da se vratim u logor pomislim pa nekaje valjda ce posle podne biti bolje.Raspremim sa sebe sirotinjsku opremu upalim vatricu, na siljku nabodem par kobasica namestim na rakljicu navalim se na ogromnu stenu svojim starim ledjima zapalim onaj tompus otpuhnem prvi dim i kazem sebi ovo je ono ,ah ,,pusto tursko,,opusteno misli mi polako lete u masti, kupicu bolji stap prsluk ,hladno pivo klizi niz grlo ,svidja mi se ova njegova gorcina.Pored svog tog mog uzivanja u dusi mi prenu osecaj kao da me neko gleda u istom trenutku grlenim glasom iza svojih ledja cujem,,uzivas jebote vec pola sata te gledam,,kad je to rekao taj nepoznati covek premro sam od straha,pet minuta nisam mogao da govorim,nemam daha borim se za vazduh,ja umirem boze sta mi je pokazujem rukom da mi vode treba,od svega nista gusim se jedino sto cujem to je njegov smeh,smeh ,smeh i dalje samo smeh,boze sto me snadje,jedva dodjoh do reke ,rukama pljuskam sebe po licu i prvi put sam pio tu vodu sa Timoka cini mise da nikada nisam pio sladju vodu u tom mom zivotnom ropcu brckajuci po vodi zgrabih po veci kamen i prvi put mi se javi zelja da nekom na taj nacin rascopam glavu,pogledam ga zakrvavljenih ociju a on tek tada kao da ustuknu i udalji se jedan korak unazad valjda je tek tada bio svestan da je grdno pogresio.Izvini brate kaze mi nisam mogao a da se malo ne nasalim sa tobom , gledajuci te vec duze vrema kako nespokojno uzivas,pa rekoh da te malo uplasim ,pa oprosti molim te,pa necu vise nikad.Gledam ga nepoznajem ga,nezelim ni ime da mu znam sve to mislim u sebi i osecam samo prezir i nista vise.Ni reci vise nisam mogao da kazem i da sam hteo,pakujem svoje stvari,vodom ugasim vatru,neispejeno pivo ostade iza mene,neispusena cigara ,isprekidane misli i moja masta je ostala na steni,upalio sam svoj auto dodao gas u ogledalu vidim siluetu lika, prasina i samo prasina je ostala iza mene.
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyČet 10 Maj 2012, 17:00

ofidiofobija - strah od zmija


Užasan hendikep help 1
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyČet 10 Maj 2012, 17:21

Djomla moraćeš češće sa mnom na pecanje. Liječim strah oz zmija zagarantovano skocko
Nazad na vrh Ići dole
MDujmović
Visitor
MDujmović


Broj poruka : 159
Godina : 46
Lokacija : Bihać
Datum upisa : 05.01.2012

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyČet 10 Maj 2012, 20:09

Zna li ko kako se zove fobija kada si u panici hoće li ti otići riba života sa štapa a da je ne uslikaš ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyČet 10 Maj 2012, 20:30

Ne znam , ali znam da se ta fobija (fishphotoofffobia) , brzo pretvara u bolest zvanu POPIZDITIS Laughing No affraid scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
MDujmović
Visitor
MDujmović


Broj poruka : 159
Godina : 46
Lokacija : Bihać
Datum upisa : 05.01.2012

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyČet 10 Maj 2012, 20:55

Ha ha...Akutni sindrom koji u slučaju lošeg ishoda završava akutnim trovanjem alkoholom i jutarnjom glavoboljom. Dugoročno ostavlja duboke emotivne traume. Recidivira kod svakog novog udarca ribe. Dijagnoza - neizlječivo ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyČet 10 Maj 2012, 21:48

Skoro cuh jednu mnogo umnu recenicu jedne nase ultra mega giga pevacice...."nemam ja strah od smrti i toga, ali samo imam KLAUSTROFOBIJU OD VISINE..." ?????? Placko Ufffff help 1 kreten

Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyPet 11 Maj 2012, 10:17

ha ha ha ha verovatno ima silikone Placko
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! EmptyPet 18 Maj 2012, 07:45

Tvrdi se da je strah covekov najveci neprijatelj.Strah uvek stoji iza neuspeha,bolesti i losih medjuljudskih odnosa.Milioni ljudi se plase proslosti,buducnosti,starosti,ludila i smrti.Srah je misao u umu,dakle,covek se plasi sapstvenih misli.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ljudski strahovi !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudski strahovi !!!   Ljudski strahovi !!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljudski strahovi !!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: