Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje skobalja

Ići dole 
+62
Stars Member
Ogi
Platipus2000
Mare035
Ermedin
Radojica-pop
Filip
Bahus
Zarkotekica
Clavis
Silvio
Peja
LaBobo
ErnestTatar
Pustolov_pecaros
Falco
MaxFly
Sale
Mohiko
Flya
Gegula
Ivants
Cheda
Sale guitar
NMilanovic
Bahat
Acter fly
Damirt82
Mediteran
Saleja
Lale
Djomla-BL
Pedja GM
Raka Hardy
NB.Geronimo
Bojovic Danijel
Crni
Mafke
KobraKV
Helti
Labud
Murino
Musicar
Omar
Davor
Vjeko
ShoneFly
Pex
Ervin-Eko
Madjoni
Micko
Sasa D
Zvezdan
Mixmaster
Brankoogi
Acapapec
MikiTenkara
NikolaCG
Nikolats
Sasats
Angler
Trn
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptySub 03 Nov 2012, 19:28

Od letos....
Fotkano telefonom u mraku....
LINK


Poslednji izmenio Ervin-Eko dana Pon 05 Nov 2012, 00:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptySub 03 Nov 2012, 22:17




Lepotani, Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptySub 03 Nov 2012, 23:19

BRAVO EKO sampion 1
No sta im pojede ove repove:)
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 09:32

Odlični skobalji.

Saleja, ovaj problem sa oštećenim repovima sam i ja imao. Rešio sam ga končanom čuvarkom sa finim okcima, kakva se može naći u svim prodavnicama za 1 e. To preporučujem svim non-c&r mušičarima koji slikaju više riba odjednom. Finije mrežice će zaštititi riblje krljušti i peraja.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 10:20

Saleja ::
No sta im pojede ove repove:)

Repove im pojede metalna cuvarka....
Stojim u dubokoj vodi a cuvarka za pojas zakacena, pa se pod dejstvom vode non stop tumbaju u njoj.
Koristim i ja koncaste cuvarke ali redovno je zaboravim kuci.
Tako da u autu uvek imamo jednu metalnu cuvarku za svaki slucaj, jer metalna za razliku od koncane ne usmrdi se.
Tako da nema problema ako stoji neko duze vreme u gepeku auta.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 10:57

Eto, na pamet mi nebi palo... nikad nisam koristio metalnu cuvarku...
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 12:15

Ervine..Za te stvari kod nas neki plovkarosi koriste vrecu od krompira!

Mozes i ti da probas sa njom,a dobra je i kada ti se pocepa da pravis musice od nje... ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Falco
Visitor
Falco


Broj poruka : 158
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 29.06.2008

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 16:19

Nemojte zameriti, ali pomalo smesno zvuci briga o perajima riba koje se planiraju poneti. :joker:
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 18:02

MaxFly ::
Ervine..Za te stvari kod nas neki plovkarosi koriste vrecu od krompira!

Mozes i ti da probas sa njom,a dobra je i kada ti se pocepa da pravis musice od nje...

Max, ma nije problem za cuvarku druze, vec sam se bio odvikao da je nosim u ribolov i skoro uvek je zaboravim.
Ali sreca drug brine o tome pa kao sto reko u autu uvek ima jednu metalnu rezerve a jednu nam je odneo Lim ..... Ufffff

Falco, upravo tako. Ovo sam slikao reda radi i slucajno sam nasao sliku u telefon.
Bilo je ove godine zaista dosta rbe a od toga nisam slikao ni 10%.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 19:17

Falco ::
Nemojte zameriti, ali pomalo smesno zvuci briga o perajima riba koje se planiraju poneti. :joker:

Nije smešno.

Neki od nas vole da ulove dozvoljeni broj i masu riba. Neki bi to i da slikaju. Ja sam jedan od takvih. E, kad već slikamo, možemo valjda i da razmenjujemo savete kako to najbolje obaviti.

Skobalji imaju slaba peraja. Brzo im se rascepaju u čuvarci sa širokim okcima. Mnogo je lepša slika nekoliko lepih i svežih skobalja, sa svim krljuštima i celim perajima.
Nazad na vrh Ići dole
Falco
Visitor
Falco


Broj poruka : 158
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 29.06.2008

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 19:26



Retko koja slika sa mrtvim ribama je nesto narocito lepa, mada priznajem da nam kriterijumi lepote slike ne moraju biti isti.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 19:47

Mix, u pravu si.
Ali kao sto sam vec napisao nije mi bio cilj da slikam za forum, vec cisto zbog sebe.
Da je bila za foruma onda bih islo drugacije i slikao pri dnevnom svetlu kad sam ih i ulovio.
Ovde svi mi znamo ko je kakav ribolovac i ko koliko lovi, tako da nisam zeljan nekog dokazivanja sa uslikatim ulovom.
Ove godine sam vrlo uspesno lovio lipljena na Limu na divljoj vodi a npr nemam ni jednu sliku ulova.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 21:52

Prema ribama koje se planiraju poneti nije smesno brinuti,zato i sluzi palica ''ubijac'' kojom se riba planirana za nosenje usmrti udarcem iza glave. Ja tu palicu imam kod sebe.

''humaniji''mi je ubijac nego da riba ugine mucenjem na suvo u korpici. Uostalom palicu koriste Englezi odavno,samo zaboravih originalni naziv ove alatke sportskog ribolovca.

Murino je pre oko 2 .meseca objavio fotose citave kolekcije ovih alatki,od luksuznih modela od jelenskog roga do obicnog lakiranog komada grane sa korom.

O ovoj alatki je vec bilo reci u vise ribolovackih casopisa,kao obavezan detalj sportskog ribolovca.

Posmatrao sam mnoge varalicare kako krupnijeg klena sibaju po glavi pruticima i bilo kakvom granom dok mu ne prospu mozak !

Priest (svestenik),je naziv palice,koja je cesto i od metala Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 22:16

Mafke

Jeste humano ubiti ribu koja se ulovi ali ne izgleda lepo na fotografiji . pogledaj kakva je glava ovom zadnjem dole .
Ima li neki drugi nacin za quick dead bez vidljivih ostecenja ?
Nazad na vrh Ići dole
Falco
Visitor
Falco


Broj poruka : 158
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 29.06.2008

Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 EmptyNed 04 Nov 2012, 22:19

Ok Mafke, ali ovde uopste nismo o tome pricali.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 13 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje skobalja
Nazad na vrh 
Strana 13 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Mrest skobalja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: