Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje skobalja

Ići dole 
+62
Stars Member
Ogi
Platipus2000
Mare035
Ermedin
Radojica-pop
Filip
Bahus
Zarkotekica
Clavis
Silvio
Peja
LaBobo
ErnestTatar
Pustolov_pecaros
Falco
MaxFly
Sale
Mohiko
Flya
Gegula
Ivants
Cheda
Sale guitar
NMilanovic
Bahat
Acter fly
Damirt82
Mediteran
Saleja
Lale
Djomla-BL
Pedja GM
Raka Hardy
NB.Geronimo
Bojovic Danijel
Crni
Mafke
KobraKV
Helti
Labud
Murino
Musicar
Omar
Davor
Vjeko
ShoneFly
Pex
Ervin-Eko
Madjoni
Micko
Sasa D
Zvezdan
Mixmaster
Brankoogi
Acapapec
MikiTenkara
NikolaCG
Nikolats
Sasats
Angler
Trn
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyPon 05 Sep 2011, 23:21

Mixmaster ::
I danas sam hteo da ih hapsim.

Posle privodjenja, policija uvijek pusta nedužne Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NB.Geronimo
Visitor
NB.Geronimo


Broj poruka : 253
Godina : 56
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 24.05.2008

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 06 Sep 2011, 00:00

cool photos cestitam na donosenju oslobadjajuce presude
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 06 Sep 2011, 17:48

cool photos cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyNed 18 Sep 2011, 11:14

Biserna bambula je odličan mamac za raspoloženog skobalja:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 20 Sep 2011, 09:11

Jučerašnji bambulaši:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 20 Sep 2011, 09:37



Bravo majstore!!! U kom delu dana navise napada bambulu i u kojoj dubini reke ( prelivi,tiha voda pred brzak itd..),probao bih i ja tamo gde

si mi reko oko Stalaca. Unapred thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 20 Sep 2011, 09:50



Najbolja su plića mesta, do 50 cm dubine. Treba da lociraš jato, a to može biti na bilo kom delu vira; ulaz, sredina ili preliv. Ima ih i u brzoj i u sporoj vodi.
Ako su raspoloženi za dry fly, videćeš ih kako bućkaju. Prišunjaj se isto kao klenovima, smiri se na jednom mestu, veži bambulu (ili neku drugu suvu muvu)
#14 na 0.12mm i zabacuj vrlo precizno, uz umereno lupkanje muvom. To je cela nauka.

Mogu da probućkaju u bilo koje doba dana.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 20 Sep 2011, 10:28



Hvala ti do neba,stvarno nisam znao da je neophodan toliko oprezan pristup scratch mislio sam da nije plasljiv u tolikoj meri.


thanks you poce kisa bounce
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyNed 09 Okt 2011, 17:33

Mix, imam problem na Drini sa pecanjem skobalja na fly u donjem delu Drine... Plašljiv je puno i brzo beži. Šta god da mu bacim, nije zainteresovan! Ima samo par dana u godini, kada ga lovim. Na površini se javlja puno ali ne kupi ni jednu muvu. Može neki savet? Šta da mu bacim?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 01 Nov 2011, 17:05

Raka Hardy ::
Mix, imam problem na Drini sa pecanjem skobalja na fly u donjem delu Drine...
Plašljiv je puno i brzo beži. Šta god da mu bacim, nije zainteresovan! Ima samo par dana u godini, kada ga lovim.
Na površini se javlja puno ali ne kupi ni jednu muvu. Može neki savet? Šta da mu bacim?

Izvinjavam se što tek sad videh ovaj post i ova pitanja.

Rako, za plašljivost ima leka. Nemoj da oblačiš drečave boje, ne lupaj nogama i prikradaj se vrlo sporo. Kada se jednom namestiš,
više ne mrdaj ni levo ni desno.Skobalj se često izbacuje, ali ne zbog površinske hrane, nego iz nekog drugog razloga. Moraćeš da naučiš
da prepoznaješ kada se skobalj izbacuje iz zezanja, a kada kupi hranu.

E, kada jede sa površine, jednostavno mu treba ponuditi imitaciju. Ja sam imao najviše uspeha na bambulu. Mislim da je to zbog toga
što ona daje zvuk koji privlači skobalja. Da li to ima neke veze sa pucanjem košuljice krznokrilaca koji se izležu ili nečim drugim, nemam pojma.

Samo, nisam ja slučajno otvorio ovu temu, pa naleteo na ova pitanja. Hteo sam da se pohvalim ulovom. Danas sam na Nišavi vozio
nimfu za skobalje i par komada promašio, dva su mi se otkačila, a jednog savladao. Jedan ali vredan - meni je i to uspeh.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 01 Nov 2011, 20:35

.....Mixe,jeli cest ili redak slucaj da se skobalj u novembru hrani ,tj .sakuplja hranu sa povrsine vode....Uzgred lepi ulovi skobalja..
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 01 Nov 2011, 22:12

KobraKV ::
.....Mixe,jeli cest ili redak slucaj da se skobalj u novembru hrani ,tj .sakuplja hranu sa povrsine vode....Uzgred lepi ulovi skobalja..

KobraKV, nisam neki skobaljaš-ekspert, ali se sećam da sam imao novembarske, decembarske, pa čak i januarske ulove ove ribe na suvu muvu. Izgleda da skobalji ne gledaju kalendar, nego idu za hranom. Ako je ima na površini, može se desiti da se dignu, slično kao klen, lipljen, pastrmka, bodorka, crvenperka...i mnoge druge ribe.

Danas nisam primetio skobalje na površini. Ovog sam ulovio na nimfu i to prilično tešku.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 01 Nov 2011, 22:21

Pre neki dan sam na reci gledao kako kupe ogromne oktobarske cadise...
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 01 Nov 2011, 22:58

......Kada bolje razmislim trenutni dnevni jelovnik svake iole musicarske ribe ,u ovom slucaju izuzimam salmonide, konkretno mislim na skobalja i klena zavisi ne samo od godisnjeg doba vec i vremenskih prilika kao i vazdusnog pritiska pa verovatno da i u kasnom jesenjem i ranom zimskom periodu ih je svakako moguce loviti i na suve i na mokre muve.Nekako me period od septembra pa do sredine novembra uvek lepo obradovao jer sa bilo kojim suncanim intervalom bilo je i krupnih pa i trofejnih ulova klena pa i skobalja mahom na sitne musice klena i to imitacije sedzeva i cdc tulara a skobalja na manje nimfice poput onih namenjenih lipljenu..... skocko Veceras me obradovala vremenska prognoza najavljuju ceo vikend suncan sa temperaturom preko 20C..
....Ako bude tako uhvaticu taj cug da poteram skobalja i klena na vec oprobane recepte...Mixove bambule al moj rucni rad....



.........................ps,,jeeeeeeeeeeeeeeedva cekam vikend... : bounce
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 EmptyUto 01 Nov 2011, 23:33

Danas sam se malo snimao Laughing

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje skobalja
Nazad na vrh 
Strana 5 od 24Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: