Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Taktika mušičarenja klena

Ići dole 
+12
Bugitrs
Šva
Brankoogi
Madjoni
Sasa D
Nikolats
Radojica-pop
Acapapec
Razbojnik_93
Darko
Sasats
Ervin-Eko
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 16:40

Ovo je odgovor na Sašino pitanje u temi zašto baš lipljen, da može da se upeca dva klena veća od kilogram u toku dana


Taktika mušičarenja klena 169430g
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 16:56

kao prvo bravo za sliku i ulov sampion 1 sampion 1 cool photos cool photos ....radije bi da pisemo o taktici i tehnici( nego o verovatnoci za ovakav ulov ),jer lov klena po meni(eto jos jedne teme)se ne zasniva na trazenju muve .to iskusan musicar lako obavi za kratko vreme.vec je bitan prilaz ribolovu....od trenutka dolaska na reku ,pa do onog momenta kada riba pokupi muvu.
prokomentarisacu samo ukratko tvoj post....klena pecam oko 25 godina ,a zadnjih 5-6 strogo na muvu.hvatao sam svasta ali nemam slika pa necu da pisem o tome .desavalo mi se da uhvatim i vise komada pomenute i vece tezine ,ali na prste mogu da nabrojim koliko puta Placko zato sam rekao da upecati dva i vise klena preko kilo za nekoliko sati predstavlja ogroman podvig na rekama srbije Placko ....mozda tako nije svuda
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 16:59

Evo još par slika klenova od oko kilograma...
Digurno ce te sada misliti da sam veliki mesar ali nisam, neki se povremeno i ponese kući ali dosta veći broj vrati se nazad u vodu

Taktika mušičarenja klena 24g65uh

Taktika mušičarenja klena X7wph
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 17:01

Taktika mušičarenja klena 2dlt9xh

Taktika mušičarenja klena Nozk3s
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 17:03

Saša slažem se sa tobom, prvenstveno sve zavisi od reke na kojoj pecamo. Dešavalo se i meni da prođe po par dana a da mi se ne javi krupan klen ali imalo je dana kada je imalo po nekoliko njih...
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Visitor
Darko


Broj poruka : 209
Godina : 44
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 14.12.2008

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 17:20

Ove slike pokazuju da si DOBAR musicar ,a ne mesar...
Svaka cast na ulovima.

Klen jeste svastojedac i zna da radi ponekad na skoro(imam musice na koje nikada nisam uspeo da prevarim ni sitnog klena,a izgledaju extra) sve sto mu bacis,ali dosta cesto zna da bude selektivan ,kako veliki,tako i mali(redje).
Meni se cesto desava da za 3h musicarenja ne uspem da prevarim ni jednog klena od 300gr,isto tako po nekad ih za 30min prevarim po 10-ak komada...
A kapitalci su vec prica za sebe,ja znam mnogo musicara koji vrlo cesto ciljano musicare klena ,a nisu imali nijednog kilasa!
Cesto citam po forumima da je klena toliko lako prevariti ,da je dovoljno da se ,takoreci,priveze osnovnim koncem priveze carapa na udicu i eto 10kg klenova.Meni se cesto desava da uspem da prevarim samo par komada,a ponekad i nijednog za nekoliko sati musicarenja i to na top musice, po svima, za njega....Mozda sam slab klenaros-musicar,ali je tako.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 17:25

Klen krupan stvarno jeste veoma selektivan, i teško ga je prevariti. Pogotovo ako te primeti od te priče nema ništa.
A to što govore da hoće i na pikavac od cigarete istina je za klenove do 25 cm, kupi sve živo. Ali da nije veliki lisac nebi porastao toliki
skocko
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 17:29

Darko ::
Ove slike pokazuju da si DOBAR musicar ,a ne mesar...
Svaka cast na ulovima.

Klen jeste svastojedac i zna da radi ponekad na skoro(imam musice na koje nikada nisam uspeo da prevarim ni sitnog klena,a izgledaju
extra) sve sto mu bacis,ali dosta cesto zna da bude selektivan ,kako veliki,tako i mali(redje).Meni se cesto desava da za 3h musicarenja
ne uspem da prevarim ni jednog klena od 300gr,isto tako po nekad ih za 30min prevarim po 10-ak komada...
A kapitalci su vec prica za sebe,ja znam mnogo musicara koji vrlo cesto ciljano musicare klena ,a nisu imali nijednog kilasa!
Cesto citam po forumima da je klena toliko lako prevariti ,da je dovoljno da se ,takoreci,priveze osnovnim koncem priveze carapa na udicu
i eto 10kg klenova.Meni se cesto desava da uspem da prevarim samo par komada,a ponekad i nijednog za nekoliko sati musicarenja i to na
top musice, po svima, za njega....Mozda sam slab klenaros-musicar,ali je tako.

Bravo Darko Bravooo Bravooo lepo receno,i sve tacno.

Najveci problem je sto velike ribe ima sve manje Placko iz vise puta pomenutih razloga.
Hajde dajte neku taktiku za lov ovakvih kao sa ervinovih slika.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 17:52

Ja se prema klenu odnosim sa velikim poštovanjem, i vraćam svaki sitan primerak i veoma retko ponesem čuvarku. I kada je ponesem u medjuvremenu se veoma često predomislim i ostavim je, a ne kao pojedinci kupe sve što im se zakači i trpaju u torbe i hvale se kako su upecali 7-8 kg ribe, a od toga je 5 kg ispod svake mere, čak i moral mi ne dozvoljava da to uzimam. I zatim kada odnese tu ribu kući pola baci u bure jer se pokvarila od vrućine ili se ugnječila Placko Zatim veoma mrzim kada ga nazivaju raznim imenima, kao dzukela, budala itd kreten
Mislim da ta riba zaslužuje da je poštujemo, jer većini nas on je bio prva riba koju smo upecali na mušicu i koja nas je činila srećnim.
Mislim da me priroda jednostavno nagradi lepom ribom zbog tog mog odnosa prema njoj, a i ja joj se opet zahvalim tim što je vratim. Svakog petog krupnog klena u proseku uzmem jer čisto da obradujem porodicu ribom, ali uzmem ga tek onda kada utvrdim da nije ženka i da u sebi nema ikre.
P.S. Molio bi sve ribolovce koji pecaju na mušičarski pribor da imaju poštovanja prema ribi, i da ne brukaju nas ostale tim što nose i veoma sitne ribe jer nismo svi isti.
Nije nam priroda data na korišćenje već na čuvanje, i drugu šansu dobiti nećemo...
Nazad na vrh Ići dole
Razbojnik_93
Visitor
Razbojnik_93


Broj poruka : 160
Godina : 30
Lokacija : Razbojna
Datum upisa : 20.01.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 17:53

Ajde i ja da kazem nesto uhvatio sam par klenova oko kilo...
Po meni je bar na manjim i bistrim rekama najbitnije prilazenje i plasiranje muve..

Jedan primer gde sam ja pecao klena i kako:

Prodjem kroz "dzunglu" do jednog lepog preliva ,i polako nize od tog preliva udjem u vodu pazljivo i polako,veoma polako idem uz vodu i kad dodjem do mesta gde je pogodno zabaciti,stanem i ne pomeram se,bitno je da se stopala u vodi ne pomeraju jer to dosta plasi klena,zatim sacekam malo da se smiri situacija 5-10 min(da sam malo strpljiviji bilo bi vise klenova) i onda zabacam muvu oko pola metra od klena i to blize glavi,i onda BUM!!

Ovo je moje malo iskustvo,ali uvek pali(naravno kad ne brzam...
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Visitor
Darko


Broj poruka : 209
Godina : 44
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 14.12.2008

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 18:06

Razbojnik_93 ::
Ajde i ja da kazem nesto uhvatio sam par klenova oko kilo...
Po meni je bar na manjim i bistrim rekama najbitnije prilazenje i plasiranje muve..

Jedan primer gde sam ja pecao klena i kako:

Prodjem kroz "dzunglu" do jednog lepog preliva ,i polako nize od tog preliva udjem u vodu pazljivo i polako,veoma polako idem uz vodu i kad dodjem do mesta gde je pogodno zabaciti,stanem i ne pomeram se,bitno je da se stopala u vodi ne pomeraju jer to dosta plasi klena,zatim sacekam malo da se smiri situacija 5-10 min(da sam malo strpljiviji bilo bi vise klenova) i onda zabacam muvu oko pola metra od klena i to blize glavi,i onda BUM!!
Ovo je moje malo iskustvo,ali uvek pali(naravno kad ne brzam...
Slažem se dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Razbojnik_93
Visitor
Razbojnik_93


Broj poruka : 160
Godina : 30
Lokacija : Razbojna
Datum upisa : 20.01.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 18:07

Hvala thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 18:23

Pali, znam ja to i vrlo često radim, ali nekada neće ni da pogleda mušicu. Neki krive mušicu, kao nece bambulu, daj osu, neće ni nju, hajde onda svitca da probam pa ono neće ni njega i tako do sutra, ali kad neće on neće, jednostavno takav je. Često i kada me primeti ne beži sa mesta, uživa u suncu i kulira me...
Nazad na vrh Ići dole
Acapapec
Guide
Guide
Acapapec


Broj poruka : 1246
Godina : 45
Lokacija : Grdelica
Datum upisa : 22.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 19:53

Ervine........lepu i korisnu temu si poceo,i slike su extra ali bratac ajde nam otkri taktiku musicarenja ovakvog klena,pa musica pa na kakvim lokacijama .............................
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena EmptySub 04 Jul 2009, 20:30

Aco druže sva tehnika je lepo prići mestu da te riba ne oseti, i što manje gaziti vodu. Bitan je i prvi zabačaj, koji mora biti veoma precizan, jer i kanap kada primeti odnah se povuče. Najviše volim kada ga primetim negde ispod grane ili uz kamen kako se sunča. Tada teško hoće da uzme mušicu, priđe i pogleda je iz radoznalosti i odmah se vrati, ali meni je bitno da znam da je on tu. Uvek ga pecam na suve mušice, i to standardne od policelona, sa crvenom guzom, svitac i crna buba.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Taktika mušičarenja klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Taktika mušičarenja klena
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: